Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka aplikacja(radary) w drodze do CRO?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2021 06:52

Belfegor napisał(a):..., czyli 2, 3 dni w drodze

przez Łotwę i Estonię, a w Łomży skręcasz na Marki?
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 07.07.2021 10:30

Jestem już w Chorwacji. Jechałem na Google Maps, Yanosiku i Radarbot jednocześnie. W Polsce Yanosik był bezkonkurencyjny, za granicą te same radary(stacjonarne, bo innych nie było) wskazywał Radarbot. Co ciekawe, ostrzegał również przed bramkami viatoll. Yanosik ostrzegał tez przed radarami, których nie było.
P.S. Jechałem przez SK, HU
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.07.2021 15:32

Czy Waze działa normalnie w tle (tak jak Yanosik)? Może przetestuję skoro tak chwalicie.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 08.07.2021 17:27

Belfegor napisał(a):Jestem już w Chorwacji. Jechałem na Google Maps, Yanosiku i Radarbot jednocześnie. W Polsce Yanosik był bezkonkurencyjny, za granicą te same radary(stacjonarne, bo innych nie było) wskazywał Radarbot. Co ciekawe, ostrzegał również przed bramkami viatoll. Yanosik ostrzegał tez przed radarami, których nie było.
P.S. Jechałem przez SK, HU

Ja też w drodzę do Cro. korzystam z Yanosika i wskazuje mi fotoradary w Słowacji, Węgrzech i nawet w Chorwacji(Makarska)
Gdzie nie było radarów a Yanosik ostrzegał ????
Fugaz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fugaz » 12.07.2021 18:04

Cześć, mam pytanie. Uwielbiam za granicą jechać z Waze i jak co roku sprawdzam trasę i nie mam możliwości wybrać trasy przez Węgry. Pokazuje tylko przez Austrię i Słowenie. Winiety mam podane, ale i tak nic z tego. Nie mam żadnej trasy alternatywnej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2021 18:26

Fugaz napisał(a):Cześć, mam pytanie. Uwielbiam za granicą jechać z Waze i jak co roku sprawdzam trasę i nie mam możliwości wybrać trasy przez Węgry. Pokazuje tylko przez Austrię i Słowenie. Winiety mam podane, ale i tak nic z tego. Nie mam żadnej trasy alternatywnej.

Dziwne, wbiłem teraz Split i zapytał mnie czy dodać winietę słoweńską. Odrzuciłem i poprowadził przez Czechy, Słowację i dalej M86 przez Węgry. Mam zaznaczone Winiety na Czechy, Słowację i Węgry.
Fugaz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fugaz » 12.07.2021 20:47

Teraz jest O.K. pisałem do nich rano, być może coś zmienili.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.07.2021 21:12

Fugaz napisał(a):Cześć, mam pytanie. Uwielbiam za granicą jechać z Waze i jak co roku sprawdzam trasę i nie mam możliwości wybrać trasy przez Węgry. Pokazuje tylko przez Austrię i Słowenie. Winiety mam podane, ale i tak nic z tego. Nie mam żadnej trasy alternatywnej.


Można ustawić sobie cel na Węgrzech, np. miejsce na postój/obiad, a potem startując stamtąd miejsce docelowe już w Chorwacji.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 13.07.2021 18:32

Testował ktoś może Automapę na Android z mapami Europy?
Zastanawiam się nad wykupieniem na podróż. Teraz jest promocja i można za 13,99zł wykupić dostęp na 30dni.

Jeżdżę po Polsce z Automapą PL na nawigacje z WinCE. Po podłączeniu internetu pokazuje elegancko korki i fotoradary głównie stacjonarne (choć do Yanosika jej daaaaaleko).
Mapy na Polskę mają bardzo dokładne z Geosystems, natomiast na Europę z firmy Here.
Testowałem oryginalną nawigację z firmy Here, ale jakoś bieda tam aż piszczy (przynajmniej na mapach Polski)

Może ktoś jeździ po Europie z Automapą EU Android i napisze jakąś opinię.


2021.07.19
Dodatkowe informacje.

Wykupiłem Automapę EU na Android.
Przejazd do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię.
Używałem dwóch nawigacji:
- na telefonie Automapa EU Android
- na wyświetlaczu w samochodzie (Android Auto) Waze

Wnioski:
AM dużo dokładniej i lepiej w moim odczuciu pokazuje trasę itp.
Niestety w kwestii zdarzeń drogowych Waze dużo lepsza.
AM w Wiedniu pokazywała dużo więcej fotoradarów niz Waze, ale większość to fałszywe alarmy, nic nie było. Raz pokazała odcinkowy pomiar, który był a Waze go nie pokazywało. Na reszcie trasy Waze pokazywało wszystko jak nasz Yanosik w Polsce. Zarówno wypadki, zatrzymane pojazdy itp. Waze pokazało tez fotoradar w Makarskiej, którego AM nie widzi. Stojąc w korkach widać ile ludzi używa Waze.

Jeśli chodzi o same nawigowanie to zarówno AM, Waze jak i Google Maps poległy prowadząc z uporem maniaka na Maceji, gdzie w sobotę był 3h korek...
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Jaka aplikacja(radary) w drodze do CRO? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone