Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika III] Hvar + Vis 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.02.2018 00:08

Poczytam, popatrzę...zapowiada się ciekawie :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.02.2018 10:40

Halo !
2 tygodnie a tu nic nie ma :/
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2018 11:13

Abakus68 napisał(a):CROnikiCROpka już wiem czego się od Ciebie nauczę a propos pisania relacji... Budowania napięcia. Istne dziecię Hitchcoocka :oczko_usmiech:


Budowanie napięcia powiadasz. Coś czuję, że największe napięcie będzie dotyczyło "Kiedy nastepny odcinek?" :roll:


Kasia i Krzyś napisał(a):jestem i czekam na więcej :papa:


Fajnie, że zajrzałeś! :)


AniaJ. napisał(a):Poczytam, popatrzę...zapowiada się ciekawie :D


Super ekipa podglądaczy i czytaczy się powiększa :wink:


kaeres napisał(a):Halo !
2 tygodnie a tu nic nie ma :/


Dziś się biorę za pisanie. :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 22.02.2018 11:52

Jestem! Śledzę! Najbardziej czekam na zdjęcia z powietrza :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2018 16:08

tyniolek napisał(a):Jestem! Śledzę! Najbardziej czekam na zdjęcia z powietrza :)


Ja też... Muszę to jakoś ogarnąć. Najwyżej na komputerze narzeczonego, jak on skończy swoją robotę, to będę mogła wycinać kadry z filmów i robić z tego foto.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2018 21:54

CZĘŚĆ I. DOJAZD DO HALLSTATT (20.08.2017)


Tym razem pominę etap przygotowań, bo był on zdecydowanie krótszy niż w przypadku poprzednich wakacji. Wszystko było już pokupowane, zostały jakieś drobiazgi. Uwinęliśmy się z tym w 2 dni.


Auto spakowane elegancko, dużo miejsca w środku, no i na Dusterka doszła nam kolejna naklejka, a co! 8)

Obrazek


Jak już pewnie pamiętacie, mamy 3 koty, które musimy odstawić na Dolny Śląsk. Z reguły spędzamy tam ok. 2 dni z rodziną, kwaterujemy futrzaki u babci na 3 tygodnie i możemy startować :mrgreen:


Już się przyzwyczailiśmy, że zawsze jedziemy w niedzielę na noc, tym razem jednak wyjechaliśmy w niedzielę nad ranem (tj. ok 4:30), żeby być w Hallstatt na tyle wcześnie, by coś pozwiedzać.


Trasa ta sama, co rok temu, winiety kupione :arrow: można startować :hut: Wreszcie – cały rok na to czekaliśmy!


I zaraz po starcie, podczas tankowania…. Okazuje się, że mój narzeczony nie ma portfela, a w portfelu wszystko, włącznie z dowodem osobistym, prawem jazdy... Przetrzepujemy jego torbę, auto – nie ma! Osiwiałam w minutę. Auto w środku przeszukane z przodu, z tyłu. W bagażniku nie ma na pewno, bo nie ma możliwości. Szukamy obok auta, w moich rzeczach. Nie ma… Już widziałam oczami wyobraźni, że pojedziemy, ale do d…y śpiewać, aż wreszcie – okrzyk radości – jest! Torba w aucie musiała się przewrócić, wsunął się pod siedzenie. Dobry Boże… dlaczego akurat w momencie wyjazdu? :roll: No nic, teraz już może być tylko lepiej, jedziemy!


W Czechach jak zwykle sielsko i błogo (i o dziwo sprawnie):

Obrazek

Obrazek
uwielbiam tą perspektywę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I witaj Austrio, tutaj będziemy kierować się na Salzburg :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i to, co lubię w Austrii najbardziej – tunele, tunele, dużo tuneli

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jedziemy tą trasą już któryś raz z kolei, dlatego nie robi na nas już takiego „wow” jak za pierwszym razem. Cieszymy się natomiast, że pogoda dobra, bo mamy "górskie" plany :)


Niestety, im dalej w las, tym pogoda się trochę psuje…

Obrazek


Potem znów iskierka nadziei….

Obrazek

Obrazek


To jak to w końcu będzie z tą pogodą? :roll:


Ku naszej uciesze pojawiają się pierwsze jeziora i super widoczki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
uwielbiam to, koniec sierpnia a zielono, jak wiosną

Obrazek
pogoda nie może się zdecydować


W takich okolicznościach kilometry mijają szybko, aż za szybko. Jesteśmy już coraz bliżej :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I widać już jezioro Hallstattersee :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i mamy typowe dla wjazdu do Hallstatt tunele


Jest, mamy to! O godzinie 12:03 jesteśmy na miejscu :mrgreen:

Obrazek



Przejeżdżamy jednak Hallstatt i jedziemy dalej. Nie nocujemy w sercu miasteczka (poza tym i tak ścisłe centrum jest zamknięte dla ruchu samochodowego). Mamy nocleg w Obertraun, a konkretnie… na Winklu :wink: Jedziemy zatem szukać tego winkla… :mrgreen:



Ciąg dalszy tego dnia nastąpi wkrótce :) :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.02.2018 22:35

Nareszcie ruszyliśmy.
Cieszę się, że pokazałaś troszkę fotek z przejazdu przez Austrię w tym kierunku bo na googlach Austria niewidoczna :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 23:02

Fajnie, że jest kolejny odcinek. Już się nie mogłam doczekać aż zaczniesz "nadawać". Oby tylko następny szybko się pojawił. Hallstatt na zdjęciach piękne, więc ciekawa jestem jak Wam się podobało. Oczekuję oczywiście na szczegóły. Czy rzeczywiście jest tak bardzo drogo, jak gdzieś czytałam, czy jednak można nie zbankrutować? ;)
Chińczycy też mają swoje Hallstatt, więc z racji kopii (oni to już chyba wszystko skopiowali), to i pewnie u nich taniej jest ;) :oczko_usmiech: :wink: :twisted: :roll:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.02.2018 09:24

gusia-s napisał(a):Cieszę się, że pokazałaś troszkę fotek z przejazdu przez Austrię w tym kierunku bo na googlach Austria niewidoczna :)

Już wkrótce będzie widoczna :) Google w zeszłym roku zrobiło zdjęcia i teraz montują. Mam nadzieję, że się wyrobią do czerwca, bo chciałabym jeszcze podejrzeć miejsce, do którego się wybieramy w drodze powrotnej z Cro...
Albo nie! Nie będę oglądać, niech mnie to miejsce zaskoczy! :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.02.2018 09:30

Wspaniałe góry. Aż korci żeby pójść wyżej i wyżej :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.02.2018 10:50

Magda O. napisał(a):
gusia-s napisał(a):Cieszę się, że pokazałaś troszkę fotek z przejazdu przez Austrię w tym kierunku bo na googlach Austria niewidoczna :)

Już wkrótce będzie widoczna :) Google w zeszłym roku zrobiło zdjęcia i teraz montują. Mam nadzieję, że się wyrobią do czerwca, bo chciałabym jeszcze podejrzeć miejsce, do którego się wybieramy w drodze powrotnej z Cro...
Albo nie! Nie będę oglądać, niech mnie to miejsce zaskoczy! :D
Do tej pory Austria nie dawała zgody ... czyzby zmienili zdanie? 8O
Dla mnie drogi, szczególnie ich szerokość i nachylenie jest ważne z uwagi na ciągnięcie naszego domku na haku. Już raz w Austrii mieliśmy przygodę. Ledwo na jedynce się wdrapaliśmy pod górę, tak stromy był podjazd ... no i wąski - nie było absolutnie gdzie zawrócić. Już myślałam, że nas ta przyczepa ściągnie spowrotem w dół 8O. Pedał w podłodze i dosłownie ostatkiem sił się wdrapaliśmy. Wolałabym nie trafić ponownie na takie miejsce :| także cieszy wiadomość od Ciebie :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.02.2018 10:58

gusia-s napisał(a): Do tej pory Austria nie dawała zgody ... czyzby zmienili zdanie?


Tak. Tl;dr: Google nie wykorzysta zdjęć wykonanych parę lat temu - musi wszystko obfocić od nowa.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 23.02.2018 11:25

gusia-s napisał(a):Nareszcie ruszyliśmy.
Cieszę się, że pokazałaś troszkę fotek z przejazdu przez Austrię w tym kierunku bo na googlach Austria niewidoczna :)


Mam więcej, pokażę potem. Lubię cykać po drodze, taki jestem samochodowy "fotograf" :wink:


agata26061 napisał(a):Fajnie, że jest kolejny odcinek. Już się nie mogłam doczekać aż zaczniesz "nadawać". Oby tylko następny szybko się pojawił. Hallstatt na zdjęciach piękne, więc ciekawa jestem jak Wam się podobało. Oczekuję oczywiście na szczegóły. Czy rzeczywiście jest tak bardzo drogo, jak gdzieś czytałam, czy jednak można nie zbankrutować? ;)
Chińczycy też mają swoje Hallstatt, więc z racji kopii (oni to już chyba wszystko skopiowali), to i pewnie u nich taniej jest ;) :oczko_usmiech: :wink: :twisted: :roll:


W Hallstatt spędziliśmy półtora dnia i zobaczyliśmy duuuużoo, także opowiem ze szczegółami i dokopię się też do rachunków, żeby podać Ci, jakie za co były ceny :)


Magda O. napisał(a):
gusia-s napisał(a):Cieszę się, że pokazałaś troszkę fotek z przejazdu przez Austrię w tym kierunku bo na googlach Austria niewidoczna :)

Już wkrótce będzie widoczna :) Google w zeszłym roku zrobiło zdjęcia i teraz montują. Mam nadzieję, że się wyrobią do czerwca, bo chciałabym jeszcze podejrzeć miejsce, do którego się wybieramy w drodze powrotnej z Cro...
Albo nie! Nie będę oglądać, niech mnie to miejsce zaskoczy! :D


Też uważam, że fajnie byłoby móc sobie postawić ludzika Google i połazić, posprawdzać. Wkurzające, że nawet dojazdu do apartamentu nie ma jak sobie sprawdzić :roll:


beatabm napisał(a):Wspaniałe góry. Aż korci żeby pójść wyżej i wyżej :wink:


Pójdziemy wyżej, oj pójdziemy.... :evil:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.02.2018 11:29

jest Vis jestem i ja Pozdrawiam Jacek :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 23.02.2018 11:31

jacek73 napisał(a):jest Vis jestem i ja Pozdrawiam Jacek :)


Jeszcze trochę do tego Visu, ale może Hvar też Cię zaciekawi :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika III] Hvar + Vis 2017 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone