Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RyStan
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 09.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) RyStan » 21.02.2015 17:03

Że też żeśmy się w Jelsie (i okolicy) nie spotkali. Przez dwa pierwsze tygodnie czerwca moją bazą wypadową była Basina. Nie mam talentu pisarskiego więc relacji nie będzie ale na YT jest 6 moich krótkich filmików pod ogólnym tytułem "Błądząc po HVAR" jak Cię zainteresują można obejrzeć. A Twoje zdjęcia znakomite. Aż zazdroszczę. Oglądając je czuję jakbym tam był. Czekam na dalszy ciąg relacji.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 21.02.2015 22:51

RyStan napisał(a):Że też żeśmy się w Jelsie (i okolicy) nie spotkali. Przez dwa pierwsze tygodnie czerwca moją bazą wypadową była Basina. Nie mam talentu pisarskiego więc relacji nie będzie ale na YT jest 6 moich krótkich filmików pod ogólnym tytułem "Błądząc po HVAR" jak Cię zainteresują można obejrzeć. A Twoje zdjęcia znakomite. Aż zazdroszczę. Oglądając je czuję jakbym tam był. Czekam na dalszy ciąg relacji.


Witam.
Filmiki obejrzałem, we wszystkich tych miejscach byłem, chociaż nie zawsze miałem taka fajną pogodę. Ja byłem w drugiej połowie czerwca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2015 00:29

Te zdjęcia są niesamowite,
w zasadzie to grafika komputerowa, nie zdjęcia :roll:

Hvar jest tak piękny, że nie potrzebuje takiego retuszu :wink:

Np.
Obrazek
Obrazek
bursztyn
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bursztyn » 22.02.2015 14:20

Hvar - cudnie :) Bardzo chętnie będę oglądać. Pozdrawiam serdecznie
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 22.02.2015 16:46

Kozackie foty! Czym łączyłeś HDRy? :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.02.2015 19:59

ja nawet nie wiem co to HDRy,ale podobają mi się zdjęcia w czasie burzy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2015 20:45

High dynamic range imaging - technika w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Pozwala ona otrzymać obraz sceny charakteryzujący się dużą rozpiętością tonalną
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 23.02.2015 11:55

andeo napisał(a):ja nawet nie wiem co to HDRy,ale podobają mi się zdjęcia w czasie burzy.



tomekkulach napisał(a):High dynamic range imaging - technika w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Pozwala ona otrzymać obraz sceny charakteryzujący się dużą rozpiętością tonalną


W dużym uproszczeniu. Robisz minimum 3 takie same jeśli chodzi o kadr zdjęcia(najlepiej ze statywu żeby nie było różnic między zdjęciami), z czego jedno jest niedoświetlone(ciemne), drugie jest normalne, a trzecie prześwietlone (jasne).

Następnie w programie graficznym nakładasz te trzy zdjęcia na siebie i gotowe :)


Damian78 muszę przyznać, że Twoje zdjęcia robią wrażenie :)
Jakoś nie byłem przekonany do tej techniki, ale jak oglądam Twoje fotki to chyba będę musiał jeszcze przed wakacjami poćwiczyć troszkę i może na urlopie uda mi się ustrzelić chociaż kilka takich zdjęć :P
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 23.02.2015 14:29

Dzięki za wyjaśnienia :) Ja jednak chyba pozostanę przy tradycyjnym robieniu zdjęć,ew potem jakiejś obróbce :) Nie mam zdolności i cierpliwości do takich zabiegów o których piszecie,ale przyznaję ,efekty mi się podobają,troszkę jak pocztówki :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 24.02.2015 22:20

Lednice napisał(a):w zasadzie to grafika komputerowa


Grafika komputerowa to jednak inna bajka. Jestem zdania, że zdjęcie cyfrowe zaczyna się w aparacie a kończy w komputerze. Ludzkie oko widzi zupełnie inaczej niż matryca aparatu. Bez zabiegów typu HDR praktycznie nie jest możliwe zrobienia dobrego zdjęcia w słoneczny dzień stojąc w cieniu. Co do załączonych zdjęć, to drugie, to HDR z jednego prawidłowego naświetlenia, które wyglądało tak:
DSC_0061 (2).JPG

Po obróbce HDR:
DSC_0061 (2)-HDR(1)_Default.jpg

Reszta to zmiana kontrastu, nasycenia itd. czyli korekta tego co źle uchwycił aparat.
Pierwsze zdjęcie to składanka.
Prawidłowe naświetlenie:
DSC_0310.JPG

niedoświetlone:
DSC_0311.JPG

prześwietlone:
DSC_0312.JPG

i HDR z tych trzech:
DSC_0312-HDR(3)_Default.jpg


To teraz chyba wszyscy wiedzą co to jest HDR :lol:

mszkudlarek36 napisał(a):Jakoś nie byłem przekonany do tej techniki, ale jak oglądam Twoje fotki to chyba będę musiał jeszcze przed wakacjami poćwiczyć troszkę i może na urlopie uda mi się ustrzelić chociaż kilka takich zdjęć


Nie wszystkie zdjęcia są HDR, ale życzę udanych kadrów :D

andeo napisał(a):ja nawet nie wiem co to HDRy,ale podobają mi się zdjęcia w czasie burzy.


Te zdjęcia to nie HDR, robione są z długimi czasami naświetlania.

algirdas napisał(a):Kozackie foty! Czym łączyłeś HDRy?


Photomatix.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 24.02.2015 22:49

To może teraz coś o Hvarze, bo to forum o Chorwacji a nie fotografii :lol:
Jedną z wizytówek Hvaru jest zatoka Dubovica. Od początku w planach było jej odwiedzenie jak i zatoki Lucisce, na którą jednak brakło czasu. Co do Dubovicy to zejście na tą plażę daje popalić, samochód zostawia się przy głównej drodze i zasuwa się na dół, wąską ścieżką wśród chaszczy i z licznymi wystającymi kamieniami. Jak dołożymy do tego odpowiednią temperaturę i sporą ilość tobołów, którą musiałem znieść a potem wynieść to robi się ciekawie. W drodze powrotnej na parking życie straciła dmuchana żaba, przebita na kolcu agawy rosnącej przy zabudowaniach :lol:
Załączniki:
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
sopelkolin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopelkolin » 25.02.2015 08:31

Jak widać ... duży spokój na plaży :)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 25.02.2015 08:48

Piękne zdjęcia. Nieważne HDR, czy coś innego. Liczy się efekt końcowy. Podziwiam - trzeba mieć dużo cierpliwości i oczywiście talent , którego Tobie nie brakuje. :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.02.2015 15:44

Też chcę odwiedzić Dubovicę.Plaża pusta?pięknie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2015 16:10

Obrazek
Obrazek

Pierwsze zdjęcie ,bez HDR, jest ładniejsze :D
Moim zdaniem,
No, ale to kwestia gustu 8)

PS: poprzednio zamiast "pierwsze" wpisałem omyłkowo "drugie" :roll:
Drugie za bardzo ingeruje w matkę-naturę 8) Za dużo obróbki komputerowej :roll:
Ostatnio edytowano 25.02.2015 23:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone