Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.02.2015 08:35

Damian78 napisał(a):Dziki kot jelsiański.


Fajna fotka. :)

Pozdrawiam
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 10.02.2015 10:21

Skromniś skromnisiem, ale ja tu widzę piękne zdjęcia! Mam nadzieję, że będzie ich dużo :oczko_usmiech:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.02.2015 10:45

Mikromir napisał(a): szczęka spadła mi na podłogę... 8O


....i mi też.8O
Fotki cudo.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.02.2015 10:57

Czy to fotki w HDR ?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.02.2015 12:02

Zaglądnę do relacji bo widzę tu ładne fotki, może odświeżę nasze dawne wspomnienia z naszego krótkiego urlopu na Hvarze.

Na moje amatorskie oko fotki są hdr i niektóre z szerokiego obiektywu. No i filtr polaryzacyjny też używa.
sopelkolin
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopelkolin » 10.02.2015 12:04

Witam,
zjeździłem Hvar wszerz i wzdłuż ale patrząc na te fotki ... nie wiedziałem, że jest tam tak pięknie :wink: :D

Pozdr
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 10.02.2015 14:29

Potter napisał(a):Czy to fotki w HDR ?

Pierwsza seria zdjęć robiona "normalnie", druga seria w większości z obróbką HDR, przy takim wieczornym oświetleniu ciężko zrobić zdjęcie na którym będzie widać tyle detali, robiłem więc trzy ujęcia z trzema wartościami ekspozycji i potem łączyłem w programie, dość żmudny i pracochłonny proces, ale coś za coś. Miałem kilka obiektywów, ale najczęściej używałem Nikkora 10-24, czasami 18-55/2,8 a i na plaży teleobiektyw się przydał :lol: Czasami filtr polaryzacyjny używany przy zdjęciach w ostrym świetle.

Vjetar napisał(a):Fajna fotka.

Dzięki :)

figusek napisał(a):Mam nadzieję, że będzie ich dużo

Będzie sporo, nie żałowałem samochodu, kto jeździł po Hvarze to wie co mam na myśli, wąskie uliczki, ostre podjazdy i szutry sieją spustoszenie w blacharce, zawieszeniu i skrzyni biegów :lol:
Ograniczyłem się tylko do głównej części wyspy, najbardziej na wschód zapuściłem się do wioski Humac, na wiele atrakcji brakło czasu na inne nie pozwoliła pogoda, ale będzie powód by wrócić.

sopelkolin napisał(a):zjeździłem Hvar wszerz i wzdłuż ale patrząc na te fotki ... nie wiedziałem, że jest tam tak pięknie

Świat oglądany czyimiś oczami wygląda inaczej niż my go widzimy, a już na fotce to w ogóle.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 11.02.2015 00:22

Poszwendaliśmy się też po uliczkach starego miasta w poszukiwaniu ciepłej strawy. Ostatecznie wylądowaliśmy w konobie Pelago. Wciągnięta została pizza i rybka a że rybka lubi pływać to zalałem ją Karlovacko. Rachunek do małych nie należał, ale w Jelsa/Hvar/Stari Grad to raczej normalne ceny, co jak się potem okazało nie jest normą na wyspie, ale trzeba uderzyć w bardziej "egzotyczne" miejsca :lol:
Załączniki:
22.JPG
23.JPG
20.JPG
19.JPG
1.JPG
4.JPG
7.JPG
8.JPG
Ostatnio edytowano 15.03.2017 00:43 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 11.02.2015 23:03

Jak pisałem we wstępie najczęściej jeździliśmy na plażę do Ivan Dolac. Jako że żona w ciąży to podstawą na plaży musiał być cień a tego tam nie brakowało, nasze miejsce to półki skalno-betonowe pod gigantyczną sosną. Plaża strasznie przypadła nam do gustu, mnie w szczególności z uwagi na tzw. infrastrukturę czyt. kawiarnię :D W południe można było wypić dobrą kawę, zjeść lody, pooglądać duuuży telewizor. Po drugiej stronie plaży jest konoba, która została otwarta pod koniec naszego pobytu, jedliśmy tam dwa razy i jedzenie było całkiem dobre a ceny rozsądne. Parking znajduje się troszkę wyżej niż plaża, przez cały nasz pobyt nie było właściciela, więc parkowaliśmy za darmo, ale w ostatni dzień plażowania właściciel się znalazł i zapłaciliśmy. Plaża ze zdjęć to można powiedzieć główna plaża w ID, idąc dalej na zachód jest jeszcze jedna mała plaża pod sporą wypłukaną przez morze skarpą a dalej jest plaża dla psów, nie brakuje też zwolenników plażowania na skałkach, których jest sporo między plażami kamienistymi. Idąc na wschód, są kolejne plaże skałkowe, potem większa kamienista i na końcu FKK. Obok kawiarni jest mały plac zabaw, widać że nowo zrobiony.
Załączniki:
12.JPG
Dalej na wschód nie było po co iść, w oddali Scedro i Korczula.
28.JPG
Jeszcze dalej na wschód
15.JPG
Dalej na wschód
7.JPG
Więc wróciłem na główną plażę i poszedłem na wschód
5.JPG
Dalej na zachód nie było sensu iść
4.JPG
Nie wiedziałem, że tak daleko na zachód można dojść :D
3.JPG
Jeszcze dalej na zachód
2.JPG
Dalej na zachód
1.JPG
Idąc na zachód
8.JPG
Wspomniana kawiarnia
11.JPG
Główna plaża w ID
10.JPG
Główna plaża w ID
9.JPG
Główna plaża w ID
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 11.02.2015 23:14

Przeeee cudne zdjęcia ! :D
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 11.02.2015 23:21

Eunike1984 napisał(a):Przeeee cudne zdjęcia ! :D

Potwierdzam, po prostu bajkowe :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 11.02.2015 23:24

Belluna napisał(a):Potwierdzam, po prostu bajkowe

Eunike1984 napisał(a):Przeeee cudne zdjęcia ! :D

:D
MSzulz
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MSzulz » 11.02.2015 23:28

Z racji tej, że nasze miejsce wypadowe w tym roku to też Jelsa z miłą chęcią poczytam.
Oczywiście zdjęcia przecudne.
Pozdrowienia w szczególności dla Ani od rówieśniczki Małgosi :D (3,5 miesiąca)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 11.02.2015 23:50

Idąc na wschód wzdłuż plaży przechodzi się obok prywatnych posesji, na których rosną ciekawe roślinki.
14.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG


Spotkałem też rozgwiazdę

6.JPG


Czasami jakaś krypa pojawiała się na horyzoncie
13.JPG

19.JPG


Ale plażing to była podstawa :lol:
21.JPG


Rodzinnie też
27.JPG


Czasami trzeba było okiełznać fale Jadranu :lol:
25.JPG


A czasami tylko patrzeć
26.JPG

23.JPG


Nie zawsze była ładna pogoda w ID
20.JPG

22.JPG


Ale to Chorwacja i słońce musi być
24.JPG
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 11.02.2015 23:54

MSzulz napisał(a):Z racji tej, że nasze miejsce wypadowe w tym roku to też Jelsa z miłą chęcią poczytam


Będzie okazja porównać moją postprodukcję z realem :lol:

MSzulz napisał(a):Pozdrowienia w szczególności dla Ani od rówieśniczki Małgosi


:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone