Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2008 19:32

jonka83 napisał(a):Czy jakieś niedrogi nocleg w okolicy Karlovac w Chorwacji ktoś zna?

Poszukaj tu są oferty w okolicach 10 ojro od osoby, więc cena jak najbardziej przystępna.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.04.2008 19:34

jonka83 napisał(a):Czy jakieś niedrogi nocleg w okolicy Karlovac w Chorwacji ktoś zna?

Zjeżdzasz w Karlovacu na bramkach z autostrady i jedziesz na Plitvickie jeziora , 3 km i masz Turanji. Full kwater
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.04.2008 19:35

Piotrek_B napisał(a):

Poszukaj tu są oferty w okolicach 10 ojro od osoby, więc cena jak najbardziej przystępna.

Bardzo dobra strona
Grzegorz Ćwik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 05.04.2008 15:22

plavac napisał(a):
Paweł i Kasia napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Motel Podlehnik - tylko czy to najtańsze miejsce, nie wiem.

dzięki Janusz

:/ Double room (Breakfast included) 43,00 EUR to jak 4 noce na kempie za parę namiot i samochód, cholera jasna, może by na dwóch kierowców spróbować

Ktoś pisał,że w 2007 w motelu był remont i był nieczynny. Czy to znaczy, że ta strona jest aktualna i już po remoncie ? Na dole jest wpisany rok 2003.
Ale taniej to już w tranzycie raczej nie znajdziecie.

We wrześniu 2007 planowałem nocleg w tej okolicy, a spałem juz uprzednio w Motelu Podlehnik. Niestety w 2007 właśnie w tym okresie rozpoczęty został remont motelu i z całą pewnością był zamknięty. Przeg motelem jakieś 300m jest skręt do zajazdu Ob Ribaru, co zresztą zabukowałem. Przyjechalem w sobotę przed 21.00, i niestety był już zamknięty, O personelu. Po pocałowaniu klamki pojechałem już do Cro, spałem w motelu w Krapinie, którego jednak nie polecam.
Pozdrawiam. :wink:
Pawko_TDI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 16.04.2008 21:34

Wybieram sie 25.04 do cro i chce sie przekimac w wiedniu lub malutki kawaleczek za. Plan mam taki zeby z lodzi smignac do wiednia (600km), pozwiedzac kilka godzin i za jak najmniejsza kaske sie przekimac (warunki studenckie, ale bez przesady :) ) Jesli macie jakies namiary to bardzo prosze....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2008 21:45

Pawko_TDI napisał(a):.....Plan mam taki zeby z lodzi smignac do wiednia (600km), pozwiedzac kilka godzin i za jak najmniejsza kaske sie przekimac (warunki studenckie, ale bez przesady :) )....

Wątpię, żeby po 600 km (w tym większość po naszych cudownych drogach) chciało Ci się jeszcze zwiedzać ale.......voila :wink:
www.hostelvienna.com
To jest link z "tanimi" noclegami choć nie wiem co dla Ciebie jest "tanie" bo to pojecie względne.
Pozdrav
Pawko_TDI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 16.04.2008 21:57

Piotrek_B napisał(a):
Pawko_TDI napisał(a):.....Plan mam taki zeby z lodzi smignac do wiednia (600km), pozwiedzac kilka godzin i za jak najmniejsza kaske sie przekimac (warunki studenckie, ale bez przesady :) )....

Wątpię, żeby po 600 km (w tym większość po naszych cudownych drogach) chciało Ci się jeszcze zwiedzać ale.......voila :wink:
www.hostelvienna.com
To jest link z "tanimi" noclegami choć nie wiem co dla Ciebie jest "tanie" bo to pojecie względne.
Pozdrav

No wiesz jak juz przejezdzam przez Wieden, to chcialbym cos zobaczyc. Oczywiscie bez przesady z tym zwiedzaniem. Wszytsko na lajcie (wesole miasteczko i jakis zamek czy cos, na koniec bar na male piwko i styka)

Dzieki za stronke :) ale po sprecyzowaniu wymagan, czyli 26.04 na jedna noc 2 osoby znalazlo mi 5 opcji, z czego najtansza to 120 pln/osobe, wiec raczej podziekujue.... :)

Jakies inne propozycje?

W pierwszym poscie piszecie o Baden. Jakie tam sa mniej wiecej ceny?? moze inaczej czy za 40 pln/osobe jest szansa cos znalezc?
miraculus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 16.04.2008 22:10

Jeśli chcecie dobra kwaterę. To http://free-ka.t-com.hr/Milan-Abrlic/ Pięć kilometry od Jezior Plitvickich. Jeśli jedziecie na południe to warto tam się zatrzymać. Wczesniej trzeba ustalić termin. Mozna to zrobic przez internet. W ciemno można się targować ale trzeba mieć szczęście by trafić na wolne pokoje. My w 2007 płaciliśmy po 11.5 Euro od osoby
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2008 06:10

Pawko_TDI napisał(a):...
Dzieki za stronke :) ale po sprecyzowaniu wymagan, czyli 26.04 na jedna noc 2 osoby znalazlo mi 5 opcji, z czego najtansza to 120 pln/osobe, wiec raczej podziekujue.... :)

Jakies inne propozycje?....

Sorki ale to Wiedeń więc taniej to niestety na kempingu lub na parkingu :wink:
co do Baden to jest tam Motel
Pawko_TDI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 17.04.2008 10:24

Wielkie dzieki za pomoc. Bede szukal chyba jakiegos motelu po drodze, a jak nic nie znajde w przystepnej cenie, to zostanie parking.

Sa jakies problemy ze spaniem na parkingach w Austrii?? tzn czy na przyklad nie sa zakazane takie praktyki? :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2008 10:34

Namiotu na parkingu rozbić nie można :wink: ale spać w aucie na parkingu można :lol:
Tak śpią w swoich "maszynach" kierowcy tirów, to i kierowca "malucha" też może. :papa:
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.04.2008 10:42

Spaliśmy w Austrii 2 razy kilkanaście km przed Wiedniem (jak się jedzie od Mikulova) w samochodzie w przydrożnym lesie, było spoko :D . Nikt nas nie widział to problemów nie mieliśmy. Niektóre wjazdy do lasu były pozagradzane szlabanami, ale nie wszystkie na szczęście :lol: :wink:
Teraz może być gorzej w tym rejonie bo część lasu wycięli na autostradę Wiedeń - Brno :( i prowadzone są prace drogowe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2008 15:40

Pawko_TDI napisał(a):...Sa jakies problemy ze spaniem na parkingach w Austrii?? tzn czy na przyklad nie sa zakazane takie praktyki? :)

ZERO problemów. Powiedziałbym nawet, że to normalka - na takich parkingach śpią nie tylko Polacy.
Pawko_TDI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 17.04.2008 15:49

and the winner is............................................................................................... PARKING

Dzieki :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2008 17:53

Pawko_TDI napisał(a):and the winner is............................................................................................... PARKING

Dzieki :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada_A2_(Austria) -spanko jest na MOP-ach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019