Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 22.07.2008 09:15

Planuję spanko w okolicach Karlovac w prywatnych kwaterach i w zwiazku z tym mam jedno pytanko do tych, którzy tam nocowali. Czy muszę rezerwować taki nocleg czy znajde bez problemu (bez zbędnych poszukiwań) taki nocleg po 20 sierpnia?
Drugie pytanie jest do podrużujacych przez Niemcy, czy moglibyście polecić przyzwoity nocleg za rosądną cenę w Niemczech na odcinku Hoff - Dresno. Z góry dziękuję.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.07.2008 18:21

Odradzam i ostrzegam przed hotelem Bistrik w Sarajevie. Położony wprawdzie na górce ponad miastem ale blisko centrum, natomiast wyposażenie - średni Tito ze wspólną łazienką dla 3 pokoi. Dobrze, że akurat nikogo obok nie było. Łazienka jeszcze gorzej, jakieś liszaje, farba schodzi, wanna z lat 70. Nędza!

I kłopot z dojazdem - uliczki tak wąskie że 2 auta z wielkim trudem się mijają albo nie - jeden musi wycofać. Spałem tylko dlatego, że zamówiłem internetem, a tam opisany jest jak jakiś super hotel za małe (llub średnie) pieniądze. Nigdy w życiu!

Obok znajdziecie ciekawsze i nowsze obiekty.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 31.07.2008 08:24

holiday napisał(a):Planuję spanko w okolicach Karlovac w prywatnych kwaterach i w związku z tym mam jedno pytanko do tych, którzy tam nocowali. Czy muszę rezerwować taki nocleg czy znajdę bez problemu (bez zbędnych poszukiwań) taki nocleg po 20 sierpnia?

Witam
Moim zdaniem bez problemu znajdziesz miejsce na nocleg, wypróbowałem na własnym organizmie. Dwa lata temu będąc w rejonie Karlovaca ok. godz. 20 nocleg dla czterech osób ze śniadaniem, w warunkach jakie nam odpowiadały, znalazłem w ciągu godziny.
Pozdrawiam
Rafał
Juliaanna
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juliaanna » 11.08.2008 20:06

Witam.
Czy polecacie jakieś inne hotele w okolicy Graz jako alternatywa dla OEKOTEL?
Niedzwiedz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2008
Nocleg w Czechach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiedz » 17.08.2008 14:28

Witam wszystkich miłośników podróży.
Pod koniec sierpnia mamy zamiar wybrać się do Chorwacji z zamiarem noclegu gdzieś w miejsoowości Znojmo(cz).
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie i podzieli się nimi, odnośnie noclegów w w/w miejscowości?
Zależy mi na niej, bo jest to także centrum winiarskie na Morawach, a ja jestem miłośnikiem tego trunku :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2008 17:51

holiday napisał(a):Planuję spanko w okolicach Karlovac w prywatnych kwaterach i w zwiazku z tym mam jedno pytanko do tych, którzy tam nocowali. Czy muszę rezerwować taki nocleg czy znajde bez problemu (bez zbędnych poszukiwań) taki nocleg po 20 sierpnia?


Znajdziesz :lol:

Zadzwoń do P. Nikoli Novkovic
Vukmanički Cerovac 106 , 47000 Karlovac
Tel: ++385 (0) 47 701 312
Mob: ++385 (0) 98 460 542, (0) 91 591 96 58

Jeśli ona będzie miała zajęte pokoje - zadzwoni do przyjaciela :wink:
Ja spałem w po jej telefonie w następnym miasteczku w kierunku na Plitvice - w Tušilovic
(cena za łózko 15 euro - pobliżu restauracja z "karlovackim" :P )
Użytkownik usunięty
Re: Nocleg w Czechach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2008 18:10

Niedzwiedz napisał(a):....mamy zamiar wybrać się do Chorwacji z zamiarem noclegu gdzieś w miejsoowości Znojmo(cz)....

www.znojmo.biz/pl
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.08.2008 19:28

Janusz Bajcer napisał(a):
holiday napisał(a):Planuję spanko w okolicach Karlovac w prywatnych kwaterach i w zwiazku z tym mam jedno pytanko do tych, którzy tam nocowali. Czy muszę rezerwować taki nocleg czy znajde bez problemu (bez zbędnych poszukiwań) taki nocleg po 20 sierpnia?


Znajdziesz :lol:

Zadzwoń do P. Nikoli Novkovic
Vukmanički Cerovac 106 , 47000 Karlovac
Tel: ++385 (0) 47 701 312
Mob: ++385 (0) 98 460 542, (0) 91 591 96 58

Jeśli ona będzie miała zajęte pokoje - zadzwoni do przyjaciela :wink:
Ja spałem w po jej telefonie w następnym miasteczku w kierunku na Plitvice - w Tušilovic
(cena za łózko 15 euro - pobliżu restauracja z "karlovackim" :P )




Janusz spokojnie, dużo taniej jest w Turanji koło Karlovaca w drodze na Plitvickie jeziora. Kolega był w tym roku na kwaterze za 30 euro 4 osoby. Tam ceny wachaja sie od 10 do 15 euro. Za 12, 5 euro wszędzie znajdzie się kwaterę i to z klimatyzacją. Nie warto przepłacać , zwłaszcza jak jedzie się liczną rodziną. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2008 23:14

darek1 napisał(a):Janusz spokojnie, dużo taniej jest w Turanji koło Karlovaca w drodze na Plitvickie jeziora. Kolega był w tym roku na kwaterze za 30 euro 4 osoby. Tam ceny wachaja sie od 10 do 15 euro. Za 12, 5 euro wszędzie znajdzie się kwaterę i to z klimatyzacją. Nie warto przepłacać , zwłaszcza jak jedzie się liczną rodziną. Pozdrawiam


Wiem Darku o Turanj za Karlovacem, też chciałem tam coś szukać do spania, ale stałem na bramce Lučko w Zagrzebiu w 2 godzinnym korku i jak dojechałem do Karlovaca, zaczął robić się zmrok , trzeba było szukać coś za widoku
(bo w "ciemno" po ciemku trudno trafić do "domku" :wink: )
Być może pokój kilku osobowy jest tańszy, ja spałem w dwójce za 15 euro od osoby.

Pozdrav.
Aro_G
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro_G » 28.08.2008 12:47

Osobiście także nocowałem w Karlovacu Mostanje czyli przy drodze nr 1. Sporo tam kwater także myślę że każdy powinien coś znaleźć.
Spanko dla 4 osób udało mi się namierzyć po ok. 20 minutach, a i cena nie była wygurowana, a wręcz uważam że na odpowiednim poziomie.
Osoba dorosła 10 Euro, dziecko 7 Euro. Także w sumie 34 Euro za nocleg.
niezapominajka
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 28.08.2008 16:45

Również nocowałam w Karlovacu, w nocy z 1-go na 2-go sierpnia. Pomimo ze było nas ośmioro, kwaterke znaleźliśmy już w drugim domu do którego zapukaliśmy. Za dwa niezalezne 4-osobowe apartamenty, każdy z kuchnią i łazienką, zapłaciliśmy 90 euro. I jeszcze dostalismy zimne karlovacko od gospodarza, co po kilkunastu godzinach podróży wprawiło nas w zachwyt :D
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 31.08.2008 12:17

Dla podrózujacych z północy naszego pieknego kraju - polecam nocleg w pensjonacie ROYAL w Trencinie na Słowacji - dobrze oznaczony dojazd,wysoki standard nowego pensjonatu, dobre sniadanie - niewysoka cena - za dwójkę (w której nocowała spokojnie rodzina 2+1) zesniadaniem zapłacilismy przedwczoraj 1300 SKK. Oczywiście była to droga powrotna do Polski, bo na nocleg w"tamta" strone byłoby niestety za wczesnie.

Słowacja niestety nie oferuje moim zdaniem dobrej bazy noclegowej - mieliśmy tego przedsmak jadąc w kieunku do Cro - mielismy nienajlepszy nocleg w Senecu przed Bratysławą. Ale to moja subiektywna opinia. Żałuję, że nie zdecydowaliśmy sie na nocleg na Węgrzech w miasteczku Csorna ,alemyslelismy, że nie dojedziemy aż tam pierwszego dnia podróży - i tu moja obsesja planowania i zabezpieczenia każdej sytuacji nas zawiodła - juz przed wyjazdem zarezerwowałam nocleg w Senecu i wpłaciłam zaliczke - nie mogłam tego zmienic :( Wiecej nie bede nic rezerwowac - nauczka na przyszłość :)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 31.08.2008 12:42

Sprawdzone miejsce w Karlovacu nie tylko przez ze mnie :) Bardzo mili właściciele , kwatera super czyściutko, tv w pokoju, przy trasie na j. plitvickie. za 2 dorosłych + dziecko 3 letnie 25 uero

Widok z drogi

Obrazek

cennik

Obrazek
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.09.2008 07:27

Kolejne spanko w okolicach Wiednia:
http://www.tour-motel.at/e/default.asp
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 30.09.2008 22:08

Ja stawiam na Bośnię w drodze do HR, zwłaszcza na Dalmację, w czerwcu spaliśmy w motelu przy drodze za 23 euro ze śniadaniem( 2os), miejscowość Crna Rijeka, przed Banja Luką też dużo zajazdów, między Jajce a Jezero jest jezioro i tam też dużo noclegów, poza tym fajne widoki tą trasą, zero opłat, nieduży ruch i można niedrogo a dobrze pojeść ( i pospać) a odległość nie większa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone