Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.10.2019 16:28

Jakbym znał app w którym mieszkaliście ha ha ha
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.10.2019 16:50

Czekam na szczegóły co nie tak, bo sama o Braciu myślę... myślę, że powrotny mogą czasami (zwłaszcza po czasie) rozczarować...
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.10.2019 17:44

Ja tam żadnego badziewu nie widzę. :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.10.2019 21:00

travel
Koło bazy rośnie to ,czego zapachu nie znoszę

Ty też ? 8O :wink: Witaj w klubie 8)

travel, Habanero
U mnie niestety po 2 pobytach czar prysł :roll:



Oooooo 8O
Czekam z niecierpliwością na szczegóły

Mnie to nie dziwi - po prostu Iza ujrzała Vis i Komiżę :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.10.2019 08:14

Katerina napisał(a):travel
Koło bazy rośnie to ,czego zapachu nie znoszę

Ty też ? 8O :wink: Witaj w klubie 8)

Zapach lawendy działa na mnie podobnie jak zapach budaprenu :roll:

Katerina napisał(a):travel, Habanero
U mnie niestety po 2 pobytach czar prysł :roll:

Oooooo 8O
Czekam z niecierpliwością na szczegóły

Mnie to nie dziwi - po prostu Iza ujrzała Vis i Komiżę :wink:


Ciiiiiiii :roll:
bo jeszcze wszyscy będą chcieli na własne oczy zobaczyć to cudo :hearts:
Chociaż myślę ,że może bariera promowo-czasowo- cenowa skutecznie odstraszy znaczną ich część :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.10.2019 08:16

Abakus68 napisał(a):Jakbym znał app w którym mieszkaliście ha ha ha


Szkoda ,że nie zostawiłeś tam jakiegoś skarbu :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.10.2019 10:03

Jestem troszkę spóźniona :oops: ale już będę na bieżąco :D
Piękny ten Wasz widok z tarasu. Uwielbiam to w Cro. Nie wyobrażam sobie póki co spać w lokum bez widoku na Jadran, ale wszystko wskazuje na to, że jakoś będę musiała to znieść w przyszłym roku :roll: Próbuję coś zarezerwować w Starej Basce na Krk, ale tragedia jest tam z apartamentami :roll: :roll: więc może zmienię destynację, np. na Sutivan :) :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 08.10.2019 19:40

travel napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Jakbym znał app w którym mieszkaliście ha ha ha


Szkoda ,że nie zostawiłeś tam jakiegoś skarbu :wink:


Bo ze mnie djupa nie romantyk :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.10.2019 20:18

piekara114 napisał(a):Czekam na szczegóły co nie tak, bo sama o Braciu myślę... myślę, że powrotny mogą czasami (zwłaszcza po czasie) rozczarować...


pomorzanka zachodnia napisał(a):Ja tam żadnego badziewu nie widzę. :)


Cierpliwości dziewczyny, badziew i inne paskudztwa już wkrótce :roll:

maslinka napisał(a):A w pizzerii Bracera dali nam przesoloną pizzę... Może to był wypadek przy pracy :?


Myślę ,że nie , bo już wchodząc do Bracery wyczułam ogólne olewajstwo typu:
-knajp w Sutivanie mało, my mamy tanio to zawsze jakiś klient się znajdzie :roll:

agata26061 napisał(a):Jestem troszkę spóźniona :oops: ale już będę na bieżąco :D
Piękny ten Wasz widok z tarasu. Uwielbiam to w Cro. Nie wyobrażam sobie póki co spać w lokum bez widoku na Jadran, ale wszystko wskazuje na to, że jakoś będę musiała to znieść w przyszłym roku :roll: Próbuję coś zarezerwować w Starej Basce na Krk, ale tragedia jest tam z apartamentami :roll: :roll: więc może zmienię destynację, np. na Sutivan :) :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Witaj Agatko :D
oj tam zaraz spóźniona :wink:
za to masz miejsce w loży :mrgreen:
Co do widoków na Jadran , to z roku na rok coraz trudniej znaleźć mi coś fajnego w rozsądnej cenie .
Jakby co ,to chętnie wyślę Ci namiary na apartman w Sutivanie :papa: :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.10.2019 09:32

travel napisał(a):
Co do widoków na Jadran , to z roku na rok coraz trudniej znaleźć mi coś fajnego w rozsądnej cenie .
Jakby co ,to chętnie wyślę Ci namiary na apartman w Sutivanie :papa: :papa:

Niestety to prawda. Rozglądam się już za apartamentem na przyszły rok i ceny z kosmosu. Wiem, że wyspa KRK ogólnie jest droga, ale bez przesady, że na przełomie czerwca i lipca za 2+2, standard średni, miejscowość "dziura" wołają 120-150eur. Rozumiem, że turystyka w Cro ma się na coraz lepszym poziomie, ale bez przesady! Niedługo będziemy za zwykły apartman płacić jak za hotel 5*.
Z chęcią przyjmę namiary na apartman w Sutivanie. Napisz na prv. Co prawda uzgodniliśmy z mężem, że w przyszłym roku trochę bliżej pojedziemy bez noclegu na trasie, żeby na miejscu zostać dłużej, ale jak zobaczy te ceny kwater, to mu chyba przejdzie ten pomysł :roll: :smo: :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2019 10:31

Ja też z chęcią przygarnę namiar na ten app. :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.10.2019 17:15

agata26061 napisał(a):
travel napisał(a):
Co do widoków na Jadran , to z roku na rok coraz trudniej znaleźć mi coś fajnego w rozsądnej cenie .
Jakby co ,to chętnie wyślę Ci namiary na apartman w Sutivanie :papa: :papa:

Niestety to prawda. Rozglądam się już za apartamentem na przyszły rok i ceny z kosmosu. Wiem, że wyspa KRK ogólnie jest droga, ale bez przesady, że na przełomie czerwca i lipca za 2+2, standard średni, miejscowość "dziura" wołają 120-150eur. Rozumiem, że turystyka w Cro ma się na coraz lepszym poziomie, ale bez przesady! Niedługo będziemy za zwykły apartman płacić jak za hotel 5*.
Z chęcią przyjmę namiary na apartman w Sutivanie. Napisz na prv. Co prawda uzgodniliśmy z mężem, że w przyszłym roku trochę bliżej pojedziemy bez noclegu na trasie, żeby na miejscu zostać dłużej, ale jak zobaczy te ceny kwater, to mu chyba przejdzie ten pomysł :roll: :smo: :oczko_usmiech:


piekara114 napisał(a):Ja też z chęcią przygarnę namiar na ten app. :papa:


Poszło :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.10.2019 18:06

Odcinek drugi

Jak zwykle podczas urlopu nie śpię zbyt długo.

Ale w noc po długiej podróży chciałam pospać dłużej.

Niestety ok.5.30 nie budzi mnie tradycyjny morza szum a szaleńczy śpiew szpaków.

Co jest ??? A czerwiec jest i ptaki śpiewają tu jak szalone .
Wczesnoporanne pobudki będę miała już do końca urlopu , z tym że na Visie będą budzić mnie inne ptaki :roll: :mrgreen:

Łapię za aparat z zamiarem zrobienia zdjęcia tym budzikom ale odlatują.

Za to po chwili wschodzi słońce :
28.JPG

27.JPG

26.JPG


Przyjemne nocne 22 stopnie szybko odpływa w siną dal :roll:

Co tu robić ? Rozkładam markizę i zagłębiam się w wakacyjną lekturę na kolejne 3 godziny.

O 9 na naszym tarasie pod markizą ledwie można wytrzymać 8O .

Budzę Małża , w pocie czoła zjadamy śniadanie na tarasie i idziemy sprawdzić co tam słychać na mojej plaży.

Mieszkamy blisko morza także po 5 minutach ukazuje się nam Jadran :hearts:
25.JPG


potem plaża Habanero :oczko_usmiech:
24.JPG


i inne cudowności:
23.JPG

22.JPG


zbliżamy się do plaży Likva...... a co to się dzieje za tymi drzewami :?: 8O
21.JPG


zaniepokojeni zbliżamy się.....
20.JPG

19.JPG

18.JPG


I tu zostaje wbity pierwszy gwóźdź do .... no do mojego oczarowania Sutivanem

Cudowna plaża, mało ludzi...... i łomot dochodzący z budowy :!:
W zeszłym roku była tu wbita tylko tabliczka informująca ,że w tym miejscu jest ulica Domovinskog Rata 48, a po 9 miesiącach jest zaawansowana budowa:
17.JPG

16.JPG

15.JPG

14.jpg


Mijamy Likvę i budowę , bo moja plaża jest jakieś 300 m dalej i na całe szczęście nie dochodzi do niej ten łomot .
13.JPG


W końcu jest to na co tak długo czekałam, ale co widzę : wszystkie sensowne miejsca na skałkach w cieniu są zajęte :roll:

Małż protestuje i mówi ,że dalej nie idzie , bo jest zmęczony, spocony itp. ble, ble :evil:
A i tak jak okazało się później kolejne plaże zajęte były przez nieubranych :?

Do tego schodząc na plażę zaliczam glebę, a nie - skały zaliczam :twisted: :roll:
Upadając podpieram się ręką,żeby chronić cztery litery i kończy się to pokaleczoną dłonią, bolącym ramieniem i nadgarstkiem :cry:
A tak uważałam. Ale dziś jest trzynasty, to moje uważanie i tak na nic by się nie zdało :?

Ok. W końcu znajdujemy niezbyt komfortowe miejsce w cieniu i tylko na leżaki , bo nie jesteśmy fakirami :roll:

Już nie zachwyca mnie ta plaża .
Do tego wyraźnie czegoś mi brak. Uświadamiam sobie po jakimś czasie , że nie słychać cykad 8O
Cisza kompletna. Czyżby czerwiec to nie czas na cykadzie gody ?

Robię komórką panoramkę plaży - panoramka wychodzi krzywa, gdyż ze złości i bólu ręka mi drży:
12.jpg


Potem robimy to co wszyscy na plaży : kąpiemy się i opalamy . Tzn. ja się trochę opalam, a raczej opiekam, bo w czerwcu słońce nie ma w sobie nic z wrześniowej łagodności i po prostu piecze.

Po jakimś czasie łapię w kadr taką łódeczkę:
9.JPG


a na skałkach fotografuje motar -albo nie motar :mrgreen:
11.jpg

10.jpg


Później konsultuję zdjęcia rośliny z Kateriną , a nawet próbuję zjeść to coś na surowo. Jeszcze żyję ,więc trujące nie było :mrgreen:

Potem zachciewa mi się artystycznych zdjęć i zakładam filtr polaryzacyjny . Efekty tego są marne (zobaczę to potem na laptopie), zdjęcia wyszły badziewiaste w dziwnej kolorystyce :roll:
Idę więc sprawdzić co słychać na plaży obok.
Niedaleko naszej plaży jest plaża Justitija. Składa się z 2 plażyczek, z których ta fajniejsza jest zajęta przez nieubranych.
Robię więc zdjęcia zza krzaka:
5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG


I wracam , bo dziś mi się nie chce :lol:
4.JPG

3.JPG


Na koniec robię zdjęcia naszej plaży. Choć światło jest dobre to zdjęcia z filtrem wychodzą nieciekawe:
1.JPG

2.JPG


I tak ładujemy akumulatory do późnego popołudnia.

W drodze powrotnej wstępujemy na obiad do baru/restauracji Modruj przy plaży Likva.
Na jedzeniu w tym miejscu jak dotąd się nie zawiedliśmy.
Tym razem zamawiamy sałatki z ośmiornicy, grillowane warzywa i zupę rybną - wszystko jest pyszne a porcje spore.

Po powrocie do apartmana po obejrzeniu dzisiejszych zdjęć , postanawiam odkręcić filtr z obiektywu i nie mogę :twisted:

Proszę małża o pomoc , ten denerwuje się i ma pretensje do mnie ,że za mocno dokręciłam ten filtr.
A ja go wcale nie dokręcałam :!:
W końcu udaje mu się odkręcić filtr od obiektywu przy pomocy klucza do drzwi 8O
Ślad po kluczu na plastikowej obudowie obiektywu zostaje.
Oboje jesteśmy nieco zdenerwowani tą sytuacją, więc tego dnia wieczorny spacer do miasteczka był bezzdjęciowy :mrgreen: 8)
Ostatnio edytowano 06.11.2019 13:49 przez travel, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2019 18:18

Ja też miałam problem z filtrem i od tego czasu wożę ze sobą.... otwieracz do słoików.... :lol: :lol:
Obrazek

Świetnie się sprawdził....tylko ściereczkę trzeba użyć....
Polecam...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.10.2019 18:20

Widzę, że jesteś przesądna ;) I wstajesz baaardzo wcześnie 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY A.D. 2019 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone