Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.10.2019 21:47

Katerina napisał(a):
travel napisał(a):
Katerina napisał(a):Jestem 8) :papa:


Wiedziałam !!!
Uderz w stół a nożyce się odezwą :mrgreen:
Wróciłaś już ?


No pewnie,że się odezwą, przecież oczekiwałam :D

Ale się wstrzeliłam :lol:

Katerina napisał(a):Jestem ...od 4tej rano tego zimnego nadbałtyckiego poranka... :roll: :cry:


To współczuję .

A tam jeszcze późne lato trwa :cry:
Dziś w Baśce jeszcze się kąpali. Ale na Pagu lało strasznie.
coś mam przeczucie, że niezbyt Ci się tam podobało
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.10.2019 21:50

Bravik napisał(a):I ja się podłączam. Tym bardziej, że obie wyspy, a dodatkowo jeszcze Hvar to program moich wakacji 2020 r. :oczko_usmiech:
A i zdjęcia zachęcają ......


A to ambitny plan, to chyba będą długie wakacje :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.10.2019 21:53

travel napisał(a):
Bravik napisał(a):I ja się podłączam. Tym bardziej, że obie wyspy, a dodatkowo jeszcze Hvar to program moich wakacji 2020 r. :oczko_usmiech:
A i zdjęcia zachęcają ......


A to ambitny plan, to chyba będą długie wakacje :papa:


Jak co roku - minimum trzy tygodnie :D Tak po tygodniu na każdej.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.10.2019 21:55

travel
Katerina napisał(a):
Jestem ...od 4tej rano tego zimnego nadbałtyckiego poranka... :roll: :cry:



To współczuję .

A tam jeszcze późne lato trwa :cry:
Dziś w Baśce jeszcze się kąpali. Ale na Pagu lało strasznie.
coś mam przeczucie, że niezbyt Ci się tam podobało

Kąpałam się na Pagu 3 dni temu, gdy jeszcze była lampa.
Wczoraj w Słowenii i Mikulovie 27 stopni. W Trójmieście...10 :lol: :lol: :lol:
(Pag... jechałam z pewnym nastawieniem i było ono...odpowiednie :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.10.2019 23:18

Izo , dwie bardzo interesujące wyspy , obie jeszcze przed nami - zdecydowanie będę śledził 8)

Katerina napisał(a):Kąpałam się na Pagu 3 dni temu, gdy jeszcze była lampa.
Wczoraj w Słowenii i Mikulovie 27 stopni. W Trójmieście...10 :lol: :lol: :lol:
(Pag... jechałam z pewnym nastawieniem i było ono...odpowiednie :wink:


Kasiu , w sprawie kąpieli na Pagu - są w planie po 20-tym października :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.10.2019 23:32

Dołączam z przyjemnością :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.10.2019 09:36

piotrf napisał(a):Izo , dwie bardzo interesujące wyspy , obie jeszcze przed nami - zdecydowanie będę śledził 8)


Habanero napisał(a):Dołączam z przyjemnością :D


Witam i zapraszam na przyjemne śledzenie :D
I proszę o komentarze od czasu do czasu :wink:

piotrf napisał(a):... w sprawie kąpieli na Pagu - są w planie po 20-tym października :mrgreen:


Wrzesień i październik są najlepsze na kąpiele i odpoczynek (opinia mojego Kapetana).
Obyś tylko trafił na dobrą pogodę :papa:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 03.10.2019 11:05

Ja też z przyjemnością poczytam. Tym bardziej, że na Vis i Brac (poza Sumartinem) jeszcze nie byłam i są dopiero w planach na przyszłoroczną majówkę lub wrześniówkę :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.10.2019 20:38

Epepa napisał(a):Ja też z przyjemnością poczytam. Tym bardziej, że na Vis i Brac (poza Sumartinem) jeszcze nie byłam i są dopiero w planach na przyszłoroczną majówkę lub wrześniówkę :D

Hej Ewa,
ledwo zdążyłaś , bo już zaczynam :D

Odcinek pierwszy część pierwsza

Od kilku lat jeździmy z Małżem do Chorwacji we wrześniu.

Ale po lekturach czerwcowych relacji zdecydowałam ,że pora sprawdzić jak to jest w Chorwacji w czerwcu .

W swojej ignorancji i naiwności myślałam ,że czerwiec jest podobny do września .

No czym może się różnić ? Co najwyżej długością dnia i ilością kwiatów.

Nic bardziej mylnego 8O :roll:

12.06.2019r po krótkim i niespokojnym śnie o 2 w nocy wyruszyliśmy w podróż.....

o przepraszam , nie wyruszyliśmy o 2 tylko o 2.10 bo po zatankowaniu samochodu na najbliższej stacji paliw , gdy postanowiłam uruchomić nawigację okazało się ,że w zestawie brak jest wtyczki 12v.
Małż oczywiście już podkręcony podróżą nie mógł zrozumieć czemu po zaktualizowaniu nawigacji nie przypięłam z powrotem tej wtyczki do kabla .
A ja przez całe 5 minut drogi powrotnej do domu gorączkowo myślałam, gdzie wsadziłam tą cholerną wtyczkę i co Małż mi zrobi jak w ciągu 30 sekund jej nie znajdę :roll:
Wtyczkę znalazłam w ciągu 15 sekund, kolejne 5 sekund poświęciłam na przycupnięcie na pufie na policzenie do 10 (teraz już nic złego nie może się stać :lol: ), 5 sekund na zamknięcie mieszkania i kolejne 5 na dobiegnięcie do samochodu.

UFFFF- udało się , tym razem mnie nie zabije :mrgreen: .

Dalsza podróż przebiega bez większych problemów : przejście z Czechami w Boboszowie,czeskie autostrady w remoncie w środku nocy bez problemów, okolice Brna ok. 4 rano bez korków. Gdy przekraczamy granicę z Austrią jest już jasno. Niedługo po przekroczeniu granicy wjeżdżamy na nowiutki odcinek autostrady.
Nie wiem , jak robicie zdjęcia przez szybę samochodu ,że są takie idealne a u mnie zawsze widać jaka jest brudna ta szyba i do tego jeszcze widoczne są wtopione druciki do podgrzewania szyby :roll:
DSCN2470a (1).jpg


I to tyle zachwytów nad austriackimi autostradami, bo prawie przez całą Austrię są remonty i ograniczenia prędkości do 80-100 km/h. Całe szczęście, że Wiedeń mijamy ok. 6 , więc jest prawie pusto.

Pogoda dopisuje a temperatura systematycznie rośnie.

Jadąc od Zagrzebia na południe Chorwacji patrzę na mijany krajobraz i coś mi nie pasuje.
Jest jakoś inaczej. Po chwili dociera do mnie ,że zamiast zrudziałych paproci widzę zielone morze paproci i pełno krzewów obsypanych żółtymi kwieciem 8O
DSCN2470a (2).jpg

DSCN2470a (7).jpg

DSCN2470a (5).jpg


Ok.12 docieramy do tunelu ciepło-zimno. Przed tunelem jest 28,8 a za tunelem 29,7 stopni.

Szału ni ma . Szał zaczyna się już podczas zjeżdżania serpentynami - temperatura zaczyna szybko rosnąć i na dole jest już 35 stopni.
Pierwszy widok na Jadran- oczywiście widok zabrudzony :evil:
DSCN2470a (6).jpg


Sprawdzam , o której mamy prom - 14.15 . I tak po raz kolejny mijamy odmoriste Krka :roll:

O 13.40 jesteśmy już w porcie w Splicie . Napięcie opada , zdążymy na pewno :D

A w porcie jak zwykle kociokwik. W dodatku jakiś remont zaczynają :roll: A promu nie widać . Pewnie jest gdzieś na końcu tak jak w zeszłym roku .

"Nie patrz na nic , tylko jedź prawą stroną" - radzę Małżowi.

Małż wyjątkowo się słucha :lol: Ale tym razem nie wychodzi nam to na dobre, bo nagle przed nami wyrasta zapora w postaci ruchowego ogrodzenia a za nią walec drogowy. W dodatku nie ma się kogo zapytać ,gdzie jechać. Zatrzymujemy się niezdecydowani a za nami szybko robi się korek, ale wszyscy grzecznie czekają. Pewnie też nie wiedzą gdzie jechać :roll:

Nawet już nie denerwujemy się tą sytuacją- był czas przywyknąć :lol:

W końcu zjawia się ktoś z obsługi i do promu na Brač każe jechać nam w lewo 8O .

Ostatecznie slalomem docieramy do jednego z pirsów na końcu portu i zajmujemy miejsce w trzecim rzędzie.

Prom już stoi i już wiem ,że za chwilę zaczną wpuszczać samochody, bo do odpłynięcia zostało pół godziny.

Wyskakuję z samochodu i uderza mnie fala gorąca. Gorąco to mało powiedziane czuję się jakbym trzymała w ręku pochodnię, która mnie przypieka . Na szczęście budynek z kasami jest blisko.

Prom połyka nas bez problemu i punktualnie o 14.15 odpływamy.
DSCN2470a (8).jpg

DSCN2472.JPG

DSCN2474.JPG

DSCN2480.JPG

DSCN2486.JPG


Podczas rejsu łapię w kadr mewy i inne promy
DSCN2497.JPG

DSCN2498.JPG

DSCN2501.JPG

DSCN2502.JPG


spotykam smutnego lub znudzonego pieseczka
DSCN2510.JPG


przebijam się przez rozgrzane powietrze i fotografuję Sutivan
DSCN2506.JPG


szybko zbliżamy się do wyspy- witaj ponownie Braču :D :hearts:

mijamy mauzoleum rodziny Petrinović
DSCN2513.JPG

DSCN2514.JPG


i wpływamy do portu w Supetarze
DSCN2521.JPG

DSCN2520.JPG


:papa: :papa:
Ostatnio edytowano 06.11.2019 13:45 przez travel, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2019 20:50

Jestem i ja :D

travel napisał(a):A ja przez całe 5 minut drogi powrotnej do domu gorączkowo myślałam, gdzie wsadziłam tą cholerną wtyczkę i co Małż mi zrobi jak w ciągu 30 sekund jej nie znajdę :roll:
Wtyczkę znalazłam w ciągu 15 sekund, kolejne 5 sekund poświęciłam na przycupnięcie na pufie na policzenie do 10 (teraz już nic złego nie może się stać :lol: ), 5 sekund na zamknięcie mieszkania i kolejne 5 na dobiegnięcie do samochodu.
UFFFF- udało się , tym razem mnie nie zabije :mrgreen: .
:mrgreen: :mrgreen: U mnie też podobnie, tylko ja sprzętu się nie tykam, a wracamy się po jakieś dodatkowe okulary czy hustę/czy cuś bo a nuż się przyda....



travel napisał(a):Nie wiem , jak robicie zdjęcia przez szybę samochodu ,że są takie idealne a u mnie zawsze widać jaka jest brudna ta szyba i do tego jeszcze widoczne są wtopione druciki do podgrzewania szyby :roll:
Aaaa nie każdy ma szybę przednią z takim podgrzewaniem.... w focusie też mnie to w fotkach wkurzało...

Czytam uważnie, bo spora szansa, że za rok będzie Brać....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.10.2019 20:53

travel
Nie wiem , jak robicie zdjęcia przez szybę samochodu ,że są takie idealne a u mnie zawsze widać jaka jest brudna ta szyba

Twoja brudna?? Moja ma zawsze pełno owadzich zwłok po 16 h podróży po autostradach...
I to tyle zachwytów nad austriackimi autostradami, bo prawie przez całą Austrię są remonty i ograniczenia prędkości do 80-100 km/h. Całe szczęście, że Wiedeń mijamy ok. 6 , więc jest prawie pusto.

Wracając przedwczoraj po raz pierwszy jechałam przez Austrię bez ograniczeń i korków - w dzień powszedni o godzinie 15 mijałam Wiedeń - przepustowy, dumna i blada, bo pokonałam całą trasę od Graz, której nie cierpię ze względu na liczne zakręty, podczas, gdy Małż chrapał w najlepsze :D
O 13.40 jesteśmy już w porcie w Splicie . Napięcie opada , zdążymy na pewno

Napięcie to było u mnie, gdy po przybyciu do Splitu okazało się,że nie ma promu na Vis o 21ej :lol:
Przymusowy nocleg w Splicie, czego absolutnie nie żałuję 8)

Faktycznie, zielono tam w czerwcu :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.10.2019 21:06

piekara114 napisał(a):Jestem i ja :D

Miło mi ,że tu zaglądasz :D

piekara114 napisał(a): Aaaa nie każdy ma szybę przednią z takim podgrzewaniem.... w focusie też mnie to w fotkach wkurzało...

Małż jest zadowolony z takiej szyby, ale to to do zdjęć się nie nadaje. Większość jest do wyrzucenia, bo aparat zamiast wyostrzać się na widok za szybą , wyostrza się na te druciki :evil:
Ostatnio edytowano 03.10.2019 21:15 przez travel, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.10.2019 21:14

Katerina napisał(a):Wracając przedwczoraj po raz pierwszy jechałam przez Austrię bez ograniczeń i korków - w dzień powszedni o godzinie 15 mijałam Wiedeń - przepustowy, dumna i blada, bo pokonałam całą trasę od Graz, której nie cierpię ze względu na liczne zakręty, podczas, gdy Małż chrapał w najlepsze :D


A czemu nie cierpisz? Trochę zakrętów w okolicach Trójmiasta też macie..... że nie wspomnę o Szwajcarii Kaszubskiej :oczko_usmiech:

Katerina napisał(a):Napięcie to było u mnie, gdy po przybyciu do Splitu okazało się,że nie ma promu na Vis o 21ej :lol:
Przymusowy nocleg w Splicie, czego absolutnie nie żałuję 8)

A w ogóle kiedyś był taki prom :?:

Katerina napisał(a):Faktycznie, zielono tam w czerwcu :D


Zielono to mało powiedziane... to po prostu busz i Afryka dzika :lol:

A na Visie... specjalnie dla Ciebie porobiłam zdjęcia tego buszu :smo:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.10.2019 22:28

travel
Trochę zakrętów w okolicach Trójmiasta też macie..... że nie wspomnę o Szwajcarii Kaszubskiej

No niby tak, ale nie pokonuje się ich przy 130 na autostradzie i zapasowym kole dojazdowym :roll:
Katerina napisał(a):
Napięcie to było u mnie, gdy po przybyciu do Splitu okazało się,że nie ma promu na Vis o 21ej :lol:
Przymusowy nocleg w Splicie, czego absolutnie nie żałuję 8)


A w ogóle kiedyś był taki prom :?:

Zawsze nim płynęłam - 1 września, bo taki był termin początku naszych wakacji..
A w tym roku był poślizg 10 - dniowy, nie sprawdziłam - mea culpa, po sezonie wycinają ten prom z rozkładu jazdy :oops:
A na Visie... specjalnie dla Ciebie porobiłam zdjęcia tego buszu

:P Dzięks, chętnie się przyjrzę :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.10.2019 22:40

Nie załapałem się do pierwszego rzędu ale tutaj też dobrze widać.

Kilka razy już promowałem się ze Splitu i zawsze jest przy tym wielkie zamieszanie. Nie wiem czy nie da się tam tego zorganizować bardziej przyjaźnie dla pasażerów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY A.D. 2019 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone