Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 27.11.2014 14:59

andeo napisał(a): Jeszcze chciałam wspomnieć ,że na wzgórzu Srd , znajduje się muzeum poświęcone oblężeniu i obronie
miasta podczas wojny.
My niestety go nie zwiedziliśmy.


Dwa razy byliśmy na wzgórzu i też niestety nie byliśmy, trzeci raz nie odpuszczę :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 27.11.2014 15:02

Jestem zachwycona Twoją relacją, zdjęcia są przepiękne :)
My w przyszłym roku na pewno odwiedzamy Dubro, zastanawiam się, czy damy radę przejść mury i wjechać na Srd :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.11.2014 15:28

Sylwia ja jak się tam znajdę ponownie to chyba też nie odpuszczę.Teraz to było tak po drodze i córka za bardzo nie chciała,ale mnie interesowało to muzeum,męża też...

Figusku bardzo Ci dziękuję,zrobiłaś mi dużą przyjemność tymi słowami .Myślę,że wszystko zależy od pogody,lepiej spaceruje się po murach kiedy nie ma upałów,ale wszystko jest do zrobienia ;) Jeśli przejdziecie mury ,to na wjazd kolejką na górę starczy sił,bo to ponoć tylko 4 min :) Ja kolejką nie wjeżdżałam.No i trzeba wspomnieć ,że wejście na mury i wjazd na Srd to dość kosztowna sprawa.Opcje są różne,można np wjechać samochodem na Srd,a potem pojechać do Dubrovnika i pochodzić po murach.
A więcej zdjęć Dubrovnika,robione już na dole, znajdziesz w mojej poprzedniej relacji :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.11.2014 15:49

To już 8 dzień naszych wakacji .Po wzgórzu Srd ,pełni wrażeń jedziemy do najstarszego ogrodu botanicznego
w Chorwacji - Arboretum w Trsteno .Gdzieś wyczytałam,że ogród ten posłużył za scenografię w serialu Gra o tron.Jest tam wiele pięknych gatunków roślin,cudna fontanna Neptuna ,do której wodę doprowadza XIVw akwedukt.Już przy samym wjeździe do Arboretum stoją potężne,bardzo stare platany ,jeden tak wielki,że jego konar podparty zostaje betonowym słupem .Można tam odpocząć ,jest dużo cienia,na prawdę przyjemnie.polecam .

DSC_0162.JPG
DSC_0163.JPG
DSC_0159.JPG
DSC_0156.JPG
DSC_0155.JPG
DSC_0154.JPG


DSC_0100.JPG
DSC_0108.JPG
DSC_0111.JPG
DSC_0112.JPG
fajny "garnuszek",tylko trochę ciężki :D
DSC_0115.JPG
DSC_0116.JPG
DSC_0137.JPG
DSC_0147.JPG

DSC_0149.JPG
DSC_0157.JPG


Po takim spacerku jemy obiad w Trsteno ,niedaleko Ogrodu i ruszamy w poszukiwaniu kampu ,pełni nadziei ,że znajdzie się dla nas miejsce na Vrili.Zatrzymujemy się dopiero w Stonie :)
CDN.....
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.11.2014 16:40

Witam :wink:
Ja parę lat temu posadziłem platana na podwórku, rośnie pięknie ale do tego jeszcze mu troszkę brakuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ciekawe to arboretum, jak masz to wrzuć jeszcze parę fotek z innymi okazami.
pozdrawiam Krzysiek :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.11.2014 17:32

Krzysiek ,Twojemu pewnie brakuje jakieś 140 lat :) Ale to bardzo fajna sprawa zasadzić drzewko ,oby ładnie i szybko rosło! :)
A co do zdjęć,to mam jeszcze jakieś..są fajne wysokie bambusy ,agawy,ale nie dostałam zgody na wstawienie ich tu ;) za dużo tam nas :)
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 27.11.2014 21:07

Witam
Przeczytałem dzisiaj całą relację.
Wspaniałe miejsca, piękne zdjęcia.
Ale najważniejsze, iż zdążyłem przed
opisem kempingu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.11.2014 08:10

Trsteno musieliśmy odpuścić tym razem (tzn już byliśmy), ale nadal nas tam ciągnie, być może z uwagi na tę ciszę i spokój jako odskocznię od miasteczkowej codzienności, no i to przyjemne zacienienie
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 28.11.2014 09:19

Byłam w zeszłym roku na kampie w Orasacu i nie odwiedziłam tego ogrodu, ponieważ opinie były raczej negatywne ( że niby nie ma tam nic ciekawego). Teraz po Twoich fotkach troszkę żałuję. Jak zwykle piękne ujęcia :D
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.11.2014 11:21

Witam Cię Zbyszku zdążyłeś :)

Trsteno i jego ogród to takie fajne miejsce na odpoczynek,ale nie jakieś bardzo zachwycające.Wstęp kosztuje mało,więc warto iść tam na spacer ,ale żeby wracać,jak dla mnie nie koniecznie.Gdybym była tam jeszcze raz,to może zeszła bym na dół ,tak jak to zrobił Kaszubskiexpres :)

No dobrze,odsapnęliśmy trochę,posililiśmy się, no to w drogę ,szukać kampu Vrila :)

Mijamy Ston,zatrzymujemy się,bo chcemy zrobić jakieś zakupy.Oczywiście gapimy się na mury,wiemy,że nie mamy ich w planie,starczy murów na ten urlop,ale za rok?może ...

DSC_0165.JPG

DSC_0168.JPG

DSC_0169.JPG


Jedziemy dalej i zachwycamy się zielenią,hodowlą małży,mijamy Drače

DSC_0171.JPG
DSC_0173.JPG
DSC_0176.JPG


Kamp Vrila znajdujemy bez problemu,są oznaczenia ,nie sposób nie trafić,pytanie tylko czy będą miejsca :) ?
Zajeżdżamy pod recepcję,wita się z nami sympatyczna kobieta Uli ,która prowadzi ten kamp wraz z dwójką młodych ludzi,którzy jej pomagają.Pytamy czy znajdzie się miejsce dla nas.Tak ,coś się znajdzie,pokazuje nam kilka do wyboru,wybieramy takie gdzie mamy blisko do plaży,stosunkowo blisko do łazienek i lodówek i do recepcji :) Okazuje się ,że nasz przedłużacz jest troszkę za krótki.Uli proponuje ,że nam pożyczy,oczywiście korzystamy z pomocy.Jesteśmy zachwyceni miejscówką i atmosferą :)

Wjazd na Vrilę
P7030002.JPG




Rozbijamy "domek"
DSC_0182.JPG


Widok z namiotu
P7050002.JPG


No teraz to już należy nam się chyba nagroda :)
DSC_0183.JPG


P7040055.JPG


P7050029.JPG
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.11.2014 11:35

A teraz troszkę zdjęć ,dla tych ,którzy tam nie byli.Jak to wygląda tam na miejscu na początku lipca .

To jest kawiarenka kempingowa ,można tu przyjść posiedzieć przy piwku czy winie,można skorzystać z internetu,można pooglądać tv.I kempingowy piesek :)
P7060053.JPG


Tu jest droga do łazienek i toalet.Kabin prysznicowych w damskiej części szt 3 .
P7060055.JPG


Umywalki są w środku,ale też na zewnątrz do pomywania ,albo do przeprania .
P7060057.JPG


Lodówki i zamrażarka,przydatna rzecz.nie ma nic lepszego jak zimny arbuz :D
P7060056.JPG


No i cały kemping starałam się sfotografować,tam gdzie nie było ludzi :)
P7060037.JPG

P7060039.JPG

P7060045.JPG

P7060046.JPG


widoczki bezcenne :)
P7060050.JPG


Ważna rzecz,przydadzą się latarki,bo kamp nie jest oświetlony ,a raczej jest słabo oświetlony,przy nocnych wędrówkach do toalety,można zbłądzić ,albo wybić sobie zęby :mrgreen:

w następnej części pokażę trochę plaży i Trpanja.Zapraszam
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 28.11.2014 12:11

No nareszcie dotarłaś w moje ulubione miejsce! :).
Ja nie miałam tyle szczęścia co Ty i po przyjeździe ( 14.VII) okazało się, że są wolne tylko trzy miejsca, z czego dwa były bardzo blisko sąsiadów, więc wybrałam bardziej ustronne, ale ........w ostatniej linii od morza. Co prawda to i tak było blisko - na plaże szło się może z 3 minuty???
Z tyłu miałam drogę asfaltową ( prawie nie uczęszczaną) i za drogą ten domek z basenem, ale byłam za to w pierwszej linii od..... szakali. Bardzo wyraźnie słyszałam ich koncerty, a czasami były dość blisko.
Czekam na cd :), :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.11.2014 12:14

Wow, ale pustki! 8O My byliśmy w drugiej połowie lipca (4 lata temu), to było tylko kilka wolnych miejsc.
Przy takim obłożeniu, jak u Was, trudno się dziwić, że nie było problemów z ciepłą wodą. Ja niestety pamiętam, że parę razy kąpałam się w zimnej... I w kolejkach pod prysznic też swoje odstałam. Jednak w sezonie jeden budynek toalet to zdecydowanie za mało na ten camping.

Uli też nam pożyczyła przedłużacz, bo nasz okazał się za krótki :) Była sympatyczna, chociaż, mz, czasami troszkę złośliwa; miała dziwne poczucie humoru ;)

Fotki super. Camp wygląda bardzo zachęcająco, chociaż nie jest to mój ulubiony camping w Chorwacji ;) Ale to już bardzo subiektywne odczucia i wspomnienia (Słoweńcy, którzy "przykleili się" do naszego miejsca i "musieliśmy" się przenosić ;))

Myślę, że camp Vrila jest bardzo fajny, ale raczej nie w pełni sezonu :)

Teraz czekam na Trpanj, bo bardzo lubię to miasteczko :)

P.S. Teraz widzę w mojej relacji, że różnica w czasie była minimalna. Przyjechaliśmy tam 17 lipca (2010 roku), a Twoje zdjęcia są z 6 lipca. A ludzi u Ciebie duuużo mniej. Ciekawe, dlaczego...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.11.2014 12:46

bardzo urokliwy ten camp i duży plus zieleń, a jak ze skrzynkami na prąd?
jak będę na Peljescu to tam zawinę
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.11.2014 13:10

emi to prawda,nawet najdalsze miejsca na tym polu i tak są blisko plaży :)

Maslinko nie wiem od czego zależy ilość wolnych miejsc,jak widać różnie z tym bywa,my mieliśmy szczęście i mogliśmy wybierać :) A Uli nie była dla nas złośliwa,choć też w jakieś dłuższe pogawędki się nie wdawaliśmy.Widzieliśmy ,że czuje się jak ryba w wodzie w rozmowach z Niemcami,ona chyba jest Niemką,a i oni czuli się w jej towarzystwie doskonale :)
Nas zaskoczyła taka sytuacja,kiedy wieczorem poszliśmy z mężem na piwko do kawiarenki kempingowej i stwierdziliśmy,że wolelibyśmy wypić je na plaży.Pytamy Uli czy nie będzie miała nic przeciwko,że weźmiemy szklanki ze sobą,a ona na to ,że nie ma sprawy,a jak wrócimy i będziemy mieli ochotę na jeszcze piwa,to mamy sobie nalać z tzw "kija" ,a rozliczymy się rano 8O .Rzadko już się zdarza takie podejście u ludzi .Fajnie się tam czuliśmy,bardzo swobodnie.Maslinko,a jaki jest Twój ulubiony kamp,który najlepiej wspominasz?
Aaaa,no i podczas naszej obecności nigdy nie było kolejek pod prysznic czy do toalety,raczej puste.

te kiero skrzynki były,nie przyglądałam się w jakich odległościach,ale lepiej mieć dłuższy przedłużacz niż 15-20 m ,bo tyle chyba nasz miał i trochę za krótki,ale to pewnie wszystko zależy od miejsca w jakim się rozbijesz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone