Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.11.2014 12:56

andeo napisał(a):... A później trochę pobłądziliśmy w poszukiwaniu klifów (Konavoske Stijene).
Zrobiło się bardzo gorąco i mojej rodzince odechciało się tam iść,no ale nie odpuściłam i nie żałuję :oczko_usmiech:
...


Ja tez nie żałuję, mimo że podczas naszej wizyty było pochmurno. Skały oraz woda miały trochę inne barwy. Plaży też było malutko bo zabrały ją potężne fale. Strach było trochę wchodzić do tak rozbujanego Jadranu. Mimo tych wszystkich niedogodności i tak wspominam klify jako piękne miejsce :hearts: .
Jak już musieliśmy wracać :( to akurat zaczęło się wypogadzać :evil: . Kiedy dotarliśmy do Dubrownika to nareszcie zrobiło się czyste chorwackie niebo.

Tak wyglądała podczas naszej wizyty plaża Pasjaca z góry


a tak już na dole falował Jadran :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.11.2014 13:19

gusiu s dzięki ,że uświetniłaś moją relację tak fajnymi filmikami.Morze wygląda groźnie,ale obejrzałam też inne Twoje filmiki i widziałam ,że ludzie się kąpali. Wzgórze Srd też świetnie sfilmowałaś,u mnie będzie dziś ,tylko troszkę później :) zachęciłaś mnie tymi filmikami,w przyszłym roku na pewno też trochę ponagrywam,w tym bardzo mało kręciliśmy .
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.11.2014 14:11

Witam :wink:
Super te klify 8O ,trzeba zobaczyć :arrow:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.11.2014 16:52

andeo napisał(a):Morze wygląda groźnie,ale obejrzałam też inne Twoje filmiki i widziałam ,że ludzie się kąpali. Wzgórze Srd też świetnie sfilmowałaś,u mnie będzie dziś ,tylko troszkę później :) zachęciłaś mnie tymi filmikami,w przyszłym roku na pewno też trochę ponagrywam,w tym bardzo mało kręciliśmy .


A pewnie, że chętnych nie brakowało :) - może znali już tę plażę, my się nie skusiliśmy nie wiedząc co tam pod wodą, która mocno zburzona była.
Czy podczas Waszego pobytu również było tak duszno pod klifami? U nas mimo, że nie było praktycznie słońca była taka duchota że brakowało powietrza 8O . Zastanawiałam się wtedy jak tam jest kiedy słońce praży na maxa, czy jest czym wtedy oddychać.

Myślę, że zarówno zdjęcia jak i krótkie filmiki maja swój urok - zupełnie inny przekaz generują :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.11.2014 18:19

Tak było bardzo gorąco ,dlatego żałowaliśmy ,że nie mamy czasu na wykąpanie się w tym miejscu.Ta wysoka temperatura spowodowała,że mąż i córka chcieli jak najszybciej się stamtąd wynieść :)

Po klifach pojechaliśmy zobaczyć Dubrownik ze wzgórza Srd.W poprzednim roku spacerowaliśmy po murach miasta i zadzierając głowy do góry zastanawialiśmy się, jaki też może być widok stamtąd? W tym roku postanowiliśmy to sprawdzić i rzeczywistość przeszła nasze oczekiwania 8O

DSC_0038.JPG
DSC_0039.JPG
DSC_0040.JPG
DSC_0041.JPG
DSC_0042.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0047.JPG
DSC_0057.JPG
DSC_0063.JPG
DSC_0064.JPG
DSC_0065.JPG
DSC_0069.JPG
DSC_0071.JPG
DSC_0073.JPG
DSC_0078.JPG
DSC_0086.JPG
DSC_0091.JPG


Niestety w tym roku nie zawitamy do Dubrownika,jedziemy dalej :)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 26.11.2014 19:46

andeo napisał(a):Sylwia no wyczekiwałam Ciebie :D hej!
na Czarnogórę nie było chętnych?? 8O żartuję,nie każdy czuje do niej taką bezwarunkową miłość jak ja :lool:
ale fajnie by było,gdyby się udało jednak namówić rodzinkę :)
A jak lektura?bo ja już kończę "Pocztówki z grobu",oj ciężko mi było przestawić się na czytanie na monitorze,ale dałam radę,chyba za sprawą tego ,że bardzo ciekawa książka .Bardzo Ci dziękuję za nią :smo:

ps.mam nadzieję ,że obiad będzie jadalny :lol:


:D

No tak lektura.... zaczęłam, i ciężko idzie jednak z monitora :roll:.... I nie ma za co :D
a obiad na szczęście był zjadliwy :lol: zresztą nic innego nie było więc nikt nie marudził :wink: :wink:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 26.11.2014 19:50

gusia-s napisał(a): 8O . Zastanawiałam się wtedy jak tam jest kiedy słońce praży na maxa, czy jest czym wtedy oddychać.


My trafiliśmy na full słońce, ale ani trochę nie było zaduchu, przyjemna bryza od Jadrana i fale. Natomiast na dojściu trochę przypiekało :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.11.2014 21:08

ładnie Dubrownik wygląda z góry.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.11.2014 23:17

po relacjach dostrzegam, że robię stanowczo za mało zdjęć, muszę to poprawić, np ze Srdu z poprzedniego wyjazdu mam tylko 5, a ty proszę;
i w ogóle ładnie przybliżyłaś, można "zajrzeć: gdzie co jest, np ten parking na przeciw twierdzy Lovrijenac tuż obok ulubionej zatoczki
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.11.2014 00:10

LRobert no pięknie wygląda,ale nie ukrywam ,że z chęcią znalazłabym się też na dole ,niestety ,nie tym razem :)

Dejvid my robimy na wyjazdach dwoma aparatami,każde z nas ma trochę inne spojrzenie na różne rzeczy,wiesz,ja oprócz zabytków,widoczków ,to jeszcze kwiatuszki,owocki,zwierzątka :mrgreen:
a te zbliżenia to chyba akurat mąż robił i fakt,też zwróciłam na to uwagę,że można sobie podejrzeć co nieco,np te ruiny mnie zaintrygowały ,na którymś tam zdjęciu po prawej hmmm,warto by się tam wybrać,oczywiście na Lovrijenac też nie byliśmy..zazdroszczę Leonowi ,że tak wiele razy i na dłużej był w Dubrowniku,koniecznie musimy tam jeszcze wrócić .
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.11.2014 01:35

Ja to jeszcze takiego Dubrownika nie widziałem 8O 8O 8O rewelacja :D
Chyba na wakacje kupię drugi obiektyw ,od 55mm w górę :idea: :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.11.2014 08:17

andeo napisał(a):a te zbliżenia to chyba akurat mąż robił i fakt,też zwróciłam na to uwagę,że można sobie podejrzeć co nieco,np te ruiny mnie zaintrygowały ,na którymś tam zdjęciu po prawej hmmm,warto by się tam wybrać,

ruiny są mi znane... ze spaceru po murach
andeo napisał(a):oczywiście na Lovrijenac też nie byliśmy..zazdroszczę Leonowi ,że tak wiele razy i na dłużej był w Dubrowniku,koniecznie musimy tam jeszcze wrócić .

Lovrijenac i zatoczka obok to takie must see
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.11.2014 08:38

andeo napisał(a):...Dubrownik ze wzgórza Srd... i rzeczywistość przeszła nasze oczekiwania 8O


Do dziś żałuję, że tam nie pojechaliśmy...pięknie to wygląda na Twoich fotkach.

Pozdrawiam
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 27.11.2014 08:46

Pięknie, pięknie!!! :D
Właśnie na podstawie Twoich zdjęć przypominaliśmy sobie z synem miejsca charakterystyczne i przejście całych murów ( 2013r). Bardzo miłe wspomnienia :)

Relacja jest wspaniała. Twoje spojrzenia na ciekawe miejsca są rewelacyjne. Zresztą bardzo dobre zdjęcia są okrasą dla całej Twojej relacji.
Pozdrawiam
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.11.2014 09:19

Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa .
Krzysztof no czasem taki obiektyw się przydaje :)

Te kiero my w tamtym roku całych murów nie przeszliśmy i tamtą właśnie stronkę odpuściliśmy :(
Muszę jeszcze zaplanować odwiedzenie Dubrovnika ponownie,bo zatoczka rzeczywiście cudna i Lovrijenac,
fajnie byłoby też popłynąć na Lokrum,widziałam u Leona i bardzo mi się podobało.

Jeszcze chciałam wspomnieć ,że na wzgórzu Srd , znajduje się muzeum poświęcone oblężeniu i obronie
miasta podczas wojny.
My niestety go nie zwiedziliśmy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dużo Czarnogóry i odrobina Chorwacji 2014 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone