Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrovnik 16 lub 17 sierpnia - Zielona Karta ? Help !

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011
Dubrovnik 16 lub 17 sierpnia - Zielona Karta ? Help !

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 26.07.2013 21:42

witajcie, wyjeżdżamy do Dubrownika na dwa auta 16 (piątek) lub 17 (sobota) sierpnia i tak mi się wydaje, że lepszym wyjściem jest wyjazd z Polski w sobotę rano/południe niż w piątek. Wyczytałem, że z pt na sob jest duży ruch poza tym w zeszłym roku jechaliśmy właśnie w piątek i faktycznie ruch był niemały.

Który dzień byście wybrali ? ;)

Czy mógłby ktoś udzielić info czy na granicy BiH można kupić Zieloną Kartę ?? moje TU nie ma w ofercie tego luksusu - mBank ubezpieczenia. Jeśli można kupić to gdzie ?

Ponoć jak chce się przejechać tranzytem do Dubrownika to nie wymagają na granicy ZK ? Prawda to ?

Z góry dzięki za pomoc.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 26.07.2013 21:51

patrykq napisał(a):witajcie, wyjeżdżamy do Dubrownika na dwa auta 16 (piątek) lub 17 (sobota) sierpnia i tak mi się wydaje, że lepszym wyjściem jest wyjazd z Polski w sobotę rano/południe niż w piątek. Wyczytałem, że z pt na sob jest duży ruch poza tym w zeszłym roku jechaliśmy właśnie w piątek i faktycznie ruch był niemały.

Który dzień byście wybrali ? ;)

Czy mógłby ktoś udzielić info czy na granicy BiH można kupić Zieloną Kartę ?? moje TU nie ma w ofercie tego luksusu - mBank ubezpieczenia. Jeśli można kupić to gdzie ?

Ponoć jak chce się przejechać tranzytem do Dubrownika to nie wymagają na granicy ZK ? Prawda to ?

Z góry dzięki za pomoc.

W BiH nikt Cię nie będzie pytał czy masz zieloną kartę bo to Twoja indywidualna sprawa czy ją masz! Możesz śmiało wykupić ją u inne ubezpieczyciela, masz dużo czasu..
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 22:09

ronnie napisał(a):W BiH nikt Cię nie będzie pytał czy masz zieloną kartę bo to Twoja indywidualna sprawa czy ją masz! Możesz śmiało wykupić ją u inne ubezpieczyciela, masz dużo czasu..


A ja uważam, że jest to sprawa przepisów, a nie indywidualnego kaprysu i do przejazdu przez BiH Zielona Karta jest konieczna. Chyba, że popłynie się promem.
przemekts
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemekts » 26.07.2013 22:17

Ja rok temu jechałem do Dubrownika i przejeżdżając ten skrawek BiH nie pytali o zieloną kartę (ja miałem wykupioną gdyż później jechałem do Czarnogóry)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 22:21

przemekts napisał(a):Ja rok temu jechałem do Dubrownika i przejeżdżając ten skrawek BiH nie pytali o zieloną kartę (ja miałem wykupioną gdyż później jechałem do Czarnogóry)

Oni nie maja obowiązku pytać. My mamy obowiązek ją posiadać, a Czarnogóra znajduje się na tej samej liście państw co BiH, w których konieczne jest posiadanie ZK.
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 26.07.2013 22:24

Do Czarnogóry już ponoć nie trzeba ZK. Kurczaki...wolał bym jednak mieć pewność co do jej wymogu lub chociaż info gdzie można ewentualnie ją kupić przy granicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2013 22:24

przemekts napisał(a):Ja rok temu jechałem do Dubrownika i przejeżdżając ten skrawek BiH nie pytali o zieloną kartę (ja miałem wykupioną gdyż później jechałem do Czarnogóry)


Mnie też jeszcze nikt nie sprawdzał trzeźwości, co nie znaczy że mogę nawalony autem jeździć :wink: :mrgreen:
Na terenie BiH jest obowiązek posiadania ZK !!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2013 22:28

patrykq napisał(a):Do Czarnogóry już ponoć nie trzeba ZK. Kurczaki...wolał bym jednak mieć pewność co do jej wymogu lub chociaż info gdzie można ewentualnie ją kupić przy granicy.


Kolega dwa lata temu jechał z CRO do Medzugorje, przez przejście w Metkovič i tam bez problemu kupił ZK. Na przejściu w Neum też powinno być jakieś miejsce gdzie ZK można kupić
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 22:30

patrykq napisał(a):Do Czarnogóry już ponoć nie trzeba ZK. Kurczaki...wolał bym jednak mieć pewność co do jej wymogu lub chociaż info gdzie można ewentualnie ją kupić przy granicy.



zielona-karta-na-granicy-bih-t24992-150.html?hilit=zielona%20karta%20w%20bih

Gdzie masz OC? Spytaj najpierw tam. Niektóre towarzystwa dają ZK za darmo, np. Hestia.
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 26.07.2013 22:41

w tym przypadku niestety - mDirekt - nie mają w ofercie nawet za dodatkową opłatą. Już jest cień nadziei, że można na granicy kupić ;)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 22:45

patrykq napisał(a):w tym przypadku niestety - mDirekt - nie mają w ofercie nawet za dodatkową opłatą. Już jest cień nadziei, że można na granicy kupić ;)

To kup ją u innego ubezpieczyciela. I problem z głowy, a nie bierzesz Sobie jeszcze jednego mola na głowę oprócz winiet, paliwa, pilnowania trasy, objazdów itp. A jak macie doświadczenia z wyjazdem w piątek, to jedźcie w piątek
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 26.07.2013 22:49

żeby jeszcze ktoś potwierdził w 100% możliwość jej zakupu przed granicą...to byłoby extra

najlepiej jednak już ją mieć przed wyjazdem - to się zgadza ! :)
Ostatnio edytowano 26.07.2013 22:51 przez patrykq, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 22:51

patrykq napisał(a):żeby jeszcze ktoś potwierdził w 100% możliwość jej zakupu przed granicą...to byłoby extra

A dlaczego nie w Polsce? Kiedyś można było kupić na granicy, ale teraz nie ma granic.
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 26.07.2013 22:53

granice są tylko kontroli na granicach nie ma. No ale pomiędzy BiH a Cro to chyba dalej jest i granica i kontrola :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2013 23:02

patrykq napisał(a):granice są tylko kontroli na granicach nie ma. No ale pomiędzy BiH a Cro to chyba dalej jest i granica i kontrola :)

Tak, masz rację. Tylko dalej nie rozumiem, dlaczego nie chcesz tego kupić w Polsce. Może myślisz, ze jak Cię nie spytają na granicy BiH-Cro o ZK, to pojedziesz bez niej. Tak, tylko ZK to takie międzynarodowe OC i nie daj Bóg coś się stanie...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dubrovnik 16 lub 17 sierpnia - Zielona Karta ? Help !
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone