Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 01.09.2009 12:42

A my lubimy kempingi ze względu atrakcje dla dzieci.
Baseny place zabaw itp. ci co byli wiedzą o co chodzi. :)
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 01.09.2009 14:02

Moj maly apel: za duzo zdrobnien uzywacie w mowie potocznej (niektorzy z was). Mnie to smiesznie troche brzmi :D

Co do kempingu - nidgy nie bylam w zyciu w namiocie, ani w przyczepie, nawet ne moge tego sobie wyobrazic.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2009 16:14

Janusz Bajcer napisał(a):
Ręce ubabrane keczupem można opłukać przy namiocie choćby wodą z butelki po Jamnicy.



Ja do noszenia wody to nawet nieletnich wykorzystywałem



Obrazek

tyle że wygoda korzystania z kranu jest o wiele większa, tak więc pod względem organizacji pracy raczej ciała nie dałem :wink:

Różnica pomiędzy nami natomiast tkwi w tym,że nie lubię jedzenia wekowanego. Wolę np upichcić spaghetti z produktów dostępnych w lokalnym sklepie. Papryka, pomidory, mięso lub mielonka (ta może być polska puszkowa), czosnek, przyprawy itp kupuję rano razem z pieczywem, potem wystarczy tylko przygotować (1/2h max) i mam świeży obiadek, który młodzieży smakuje a to najważniejsze :wink:

Obrazek
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 01.09.2009 20:51

+ ekonomia , czyli taniej niż np. "apartmany"

+ niezależność, czyli jadę gdzie chcę i kiedy chcę (nie muszę rezerwować)

+ widok na morze
+ bliskość plaży

- dużo bagażu
- dłuższe, zwijanie pakowanie (namiot, materace, krzesełka)
W tym roku cała rodzina chciała znów jechać pod namiot.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 01.09.2009 21:55

SVIBANJ napisał(a):Lubie kempingi i " kempingowy" sposób spedzania wakacji :D
Dlaczego ?. Powód jest własciwie jeden: wakacje to czas odpoczynki i oderwania sie od codzienności.Kiedy wszystko jest inaczej niż każdego innego dnia, wtedy odpoczywam w pełni.Wygodne łóżko z leczniczym materacem mam w domu.Tam też moge sobie gotowac wszystko w bardzo komfortowych warunkach. Telewizor, radio, dachówki nad głowa i beton dookoła też jest. Gdybym tak samo miał żyć na wakacjach to własiwie po co mi wakacje?
To oczywiście mój poglad na tę kwestie i nikogo nie zamierzam na siłe ciagnąć pod namiot ale namawiam do spróbowania :D


brawo .....
to się nazywa " jak przekonać nieprzekonanych"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2009 21:56

Kemping to nie tylko namiot, to też przyczepy i kampery.Pozdrawiam. :lol:
smoki3
Duet35
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Duet35 » 01.09.2009 22:04

Witam Wszystkich :D Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałabym wszystkich serdecznie pozdrowić. Wakacje w tym roku mamy już za sobą niestety i tradycyjnie była to Chorwacja. I jak zwykle z namiotem. Plusy? Niezależność. W każdej chwili możemy się zwinąć i zmienić miejsce. Zresztą poprzednicy wymienili już wszystkie za. Jedynie co do ceny camp czy apartament nie do końca się zgodzę. Niektóre campingi są w takiej samej cenie, jeżeli nie droższe od apartamentów. Gotowanie w kucki? no nie do końca :D Niestety nie potrafię wstawiać tutaj fotek więc pozwolę sobie zamieścić link do stronki przedstawiającej moje namiotowe wyposażenie. http://www.fotka.pl/albumy/duetka35/1,Ja/ Naprawdę całkiem wygodnie mogę przygotować wszystko na co mam ochotę. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
Ostatnio edytowano 02.09.2009 17:14 przez Duet35, łącznie edytowano 1 raz
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 01.09.2009 22:33

Duet35 8O no jestem pod wrażeniem ,
ale powiedz... jeździcie busem, ..we dwoje ??
Duet35
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Duet35 » 01.09.2009 23:05

Hm... fakt że we dwoje :D Busem zdecydowanie nie :D kombi też to nie jest, raczej małe autko ( kawałeczek widać na jednym ze zdjęć) Gdyby mężusiowi bardziej się chciało wszystko układać to myślę że i dla trzeciej osoby by miejsce zorganizował. Od razu dodam że rozłożenie całego majdanu włącznie z rozbiciem namiotu (a naprawdę jest co rozkładać) zajmuje nam ok 50-60 min
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2009 23:21

Duet35 napisał(a):Witam Wszystkich :D


Witaj :D Możesz jeszcze raz zrobić powitanie TU :wink:
luska1973
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luska1973 » 03.09.2009 08:53

Duet35 napisał(a):Gdyby mężusiowi bardziej się chciało wszystko układać to myślę że i dla trzeciej osoby by miejsce zorganizował.


:D

Jak będzie trzecia (i kolejne :D ) osoba, to się będzie musiał starać bo nie będzie miał wyjścia.

A tak poważnie, to jak jeździliśmy z namiotem, "pakowaliśmy" się do focusa combi (daleko mu do busa oj daleko) w 5 osób i kuchnie mieliśmy nie mniej komfortową :D (też nie potrafię wklejać zdjęć, ale jak się kiedyś nauczę to wkleję). Tak, że jak się chce, to można wszystko.
Celowo napisałam "pakowaliśmy" bo ułożenie tego całego majdanu w samochodzie było wyczynem mojego męża. I naprawdę było wyczynem co potwierdzały 8O miny sąsiadów na campingu jak z tych wszystkich pakunków stanął namiot 4*6 m, stół, krzesła, kuchnia + "plac zabaw" dla dzieci.

PS. Rozkładanie tego wszystkiego trwało na tyle długo, że kupiliśmy przyczepę :D
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 03.09.2009 10:12

Duet35 napisał(a):Witam Wszystkich :D Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałabym wszystkich serdecznie pozdrowić. Wakacje w tym roku mamy już za sobą niestety i tradycyjnie była to Chorwacja. I jak zwykle z namiotem. Plusy? Niezależność. W każdej chwili możemy się zwinąć i zmienić miejsce. Zresztą poprzednicy wymienili już wszystkie za. Jedynie co do ceny camp czy apartament nie do końca się zgodzę. Niektóre campingi są w takiej samej cenie, jeżeli nie droższe od apartamentów. Gotowanie w kucki? no nie do końca :D Niestety nie potrafię wstawiać tutaj fotek więc pozwolę sobie zamieścić link do stronki przedstawiającej moje namiotowe wyposażenie. http://www.fotka.pl/albumy/duetka35/1,Ja/ Naprawdę całkiem wygodnie mogę przygotować wszystko na co mam ochotę. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam


witam też :)
jeżeli mógłbym się uśmiechnąć to proszę o jakiś namiar na te super mebelki :):)

z góry dzięki
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 03.09.2009 10:28

Rysio napisał(a):Januszku, byłem jak to młodzież określa na "wyczesanym" AC Slatina na Cresie. Dostęp do zmywaka bieżącej wody itp oczywiście jest, tyle że muszę tam dojść powiedzmy 50 metrów a to podczas gotowania jest baaaardzo daleko jeśli akurat upaprałeś sobie dłoń z ketchupu lub oliwy. Czy się wyleczyłem :?: Przekornie powiem - wręcz przeciwnie :mrgreen: Ale wiem jedno, że urlop pod namiotem mnie kosztuje więcej niż na kwaterze, bo zaoszczędzone 10 czy 15 E na noclegu z całą pewnością zostawię w knajpie :) Po prostu oprócz śniadań i lekkich obiadów w formie szwedzkiego stołu lub strudli sa sirom kolacje jem w knajpie a nie pichcę co w normalnych warunkach bardzo lubię. Na camp już z pewnością żadnych garnców i kuchenek brał nie będę. Pojedzie co najwyżej czajnik bezprzewodowy i toster :D

Edit: No i oczywiście lodówka, choćby na samo piwo :twisted:


Rysiu kochany no proooszę Cię...

+nie pracuję w ciągu roku fizycznie...pod namiotem owszem :?

dla mnie z żoną najważniejszy plus -ODMIANA-
od WSZYSTKIEGO co robimy, jak mieszkamy, jak gotujemy itd...w ciągu całego roku poza wakacjami...

a dla mnie duży plus to LUZ! -jak czegoś MISIENIECHCE to nie MUSZĘ tego robić! nie ucieknie, bo praktycznie mało jest rzeczy pod namiotem, które robić TRZEBA.
Przy czym zaznaczam iż jestem LENIEM, bardzo wygodnickim na dodatek i przy swojej organizacji wszystkiego na campie luzu mam sto razy więcej niż na kwaterze!

Rysio pojechałeś poprostu nie przygotowany, bez jakichkolwiek pomysłów i patentów...z lenistwa? :) ...to potem jest problem z opłukaniem ręki...
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 03.09.2009 10:45

atolek napisał(a):bo praktycznie mało jest rzeczy pod namiotem, które robić TRZEBA.

Tutaj NA PEWNO nie masz racji - takich prac/czynności jest zdecydowanie więcej niż na kwaterze :cry:
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 03.09.2009 10:48

a KIEDY ostatni raz pojechałeś PRZYGOTOWANY pod namiot?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone