Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2018 19:18

piekara114 napisał(a):Danka tylko nie becz jak będziesz za synem drzwi zamykać...

Skąd wiedziałaś? :x Myślałam, że twardziel jestem i takie tam rzeczy mnie nie wzruszają, ale jak wchodził po schodach do tej wypasionej knajpy, 185cm przystojniaka w nowym garniaku (lepiej nie będę podliczać kasy :roll: ...), to oczka mi się nieco zaszkliły... :| Zobaczysz kiedyś... :oczko_usmiech:
Dawaj już lepiej tę Kretę, bo się zbytnio rozrzewnię... :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13086
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.01.2018 19:21

travel napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jak dożyję do tego dnia ... :evil:
Bo ...
moje dziecko poszło tydzień temu na próbną fryzurę ... wróciła zachwycona falami :oczko_usmiech: ... a teraz właśnie jej się odmieniło i już nie wie czy chce te fale ... :evil:
Kupiła se coś tam na szyję, tzn ładny delikatny łańcuszek z delikatnym ornamentem (bo dekolt ma prawie do pępka i coś na szyję musi założyć :wink: ) ... a teraz wydziwia, że chyba wolałaby coś innego ... :evil:
O makijażu już nie wspomną ... :evil:
Pewnie zaraz założy sukienkę i też stwierdzi, że wolałaby inną ... :roll:
No ale może to wszystko bez to, że trochę chora ... 8O


To nie takie straszne.
Zobaczysz co się będzie działo jak będzie za mąż wychodziła 8O :oczko_usmiech:

Jak znajdzie odpowiedniego kandydata ... bo tu też wydziwia 8O :lool:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2018 20:40

mysza73 napisał(a): Jak znajdzie odpowiedniego kandydata ... bo tu też wydziwia 8O :lool:

:lool:
Córka mojej znajomej zmieniła zdanie co do kandydata kilka tygodni przed weselem. Tzn. ślub się odbył, huczne wesele też, tylko kandydat na małżonka ostatecznie był inny niż planowano przy rezerwacji. :mrgreen: No i żyją długo i szczęśliwie... :oczko_usmiech: Widać wiedziała, kiedy zmienić zdanie. :wink:

My tu gadu gadu, a gdzie kolejny odcinek?.... :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 21:21

To odcinek specjalnie dla tych dopominających się od samego rana…

21.10.2017, sobota, dzień 1, wieczór

Tak wyglądała nasza dotychczasowa trasa:
Obrazek

Jako już jak byliśmy w app. podjechaliśmy do SYNKI na zakupy, w sumie to blisko i można było iść na nogach, ale zgrzewki wody to ja nosić nie będę… Typowy nasz market, ale z greckimi produktami :mrgreen: …najbardziej podobał mi się dział owocowy, bo były tam bakalie (dość drogie, jakoś myślałam, że taniej będzie) oraz chłodnie… bo tam były oliwki na wagę oraz różne rodzaje białych serów… Co do oliwek było ich z 10 rodzajów to poprosiłam (pani po eng nie mówiła, więc mega mega prosto trzeba było sobie radzić): Kalamata small box. I słyszę z ogromnym oburzeniem Kalamata not Create… No ok., ale nie krzycz na mnie… Pokazuję inne fioletowe palcem, co są podobne do Kalamaty: większe, z pestką, fioletowe, lekko tłuste, a woda ma bordowy kolor z przyprawami…. Pani coś mi tam mówi, ale nie wiem, czy mnie przeklina, czy snuje swoją opowieść do koleżanki, co ją przerwałam, czy podaje mi nazwę tych wybranych oliwek :roll: :roll:

To teraz chcę kupić fetę… chłodnia obok, ale ta sama pani obsługuje :? …. To ćwiczymy komunikację: feta small box… I znowu pani gada i pokazuje mi palcem 3 pojemniki, jak rozszyfrowuję to na każdym jest napisane właśnie feta i coś dalej… to dalej jest różne na każdym pojemniku… Wybieram tą ze średnią ceną czyli ok. 8 eur/kg. Pani nurkuje pod chłodnię i wyciąga kostkę taką ze 2 kilo 8O 8O Tyle to ja sama nie zjem, a nie wiem czy Moim chłopakom będzie smakowała…. Ale pani przykłada nóż i czeka aż zaakceptuję i mi kroi jakiś kawałek, taki w sam raz…. No najlepszy jest język uniwersalny, czyli ręce :mrgreen: :mrgreen:

Moi Panowie są w dziale z wodami mineralnymi. Ja chcę gazowaną, ale która to :? …. Kilka ma bąbelek, ale każda inaczej nazwana… W końcu zaczepiam kogoś, ale nie zna angielskiego, kolejna osoba już tak i zaczyna grzebać między butelkami i wyciąga jakąś ekskluzywną butelkę i pokazuje napis i tłumaczy nam, że to oznacza gazowana… Super, dzięki za pomoc. Fotka napisu na przyszłość i już napoje mamy w wózku
Jeszcze jakieś jedzenie i możemy płacić… Ceny? Drożej niż u nas, ale do przeżycia…

To wracamy do apartamentu….





Teraz wszyscy zadowoleni :?: :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 21:28

Mai napisał(a):Jak na razie czytam i oglądam wasze przygody ;) i z tego co widzę mieliście "nasz" apartament :D :mrgreen: :hut: z bazylią przy wejściu ;)
A to się nam trafiło... Rezerwowaliśmy w sierpniu, Ty chyba dużo później, a i tak ten sam na 30 innych app. nam dali... Ciekawe czy to takie najlepszy nam się trafił za samo to, że się tam pojawiliśmy :mrgreen: :mrgreen: A bazylii nie było, ale przed wejściem jakaś skrzynka stała, ale już bez roślinek...pewnie wszystko zjadłaś :mrgreen:

marze_na napisał(a):
Mai napisał(a):Zbieram się i może coś "wypocę" ;) tylko w pierwszej kolejności myślałam o Sycylii, ale co z tego wyjdzie zobaczymy :)
Ja jestem ciekawa Twojego porównania Kreta vs Sycylia :D .
Takiego porównania też jestem ciekawa.... Możesz połączyć relacje w jedno...

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Danka tylko nie becz jak będziesz za synem drzwi zamykać...

Skąd wiedziałaś? :x Myślałam, że twardziel jestem i takie tam rzeczy mnie nie wzruszają, ale jak wchodził po schodach do tej wypasionej knajpy, 185cm przystojniaka w nowym garniaku (lepiej nie będę podliczać kasy :roll: ...), to oczka mi się nieco zaszkliły... :| Zobaczysz kiedyś... :oczko_usmiech
Wiesz, jakieś takie przeczucie miałam...

mysza73 napisał(a):
travel napisał(a):To nie takie straszne.
Zobaczysz co się będzie działo jak będzie za mąż wychodziła 8O :oczko_usmiech:

Jak znajdzie odpowiedniego kandydata ... bo tu też wydziwia 8O :lool:
Ach ta dzisiejsza młodzież :mrgreen: :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13086
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.01.2018 21:31

A zdjęcie tych oliwesk, sera i wody gdzie :?: :roll: :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2018 21:33

piekara114 napisał(a): Teraz wszyscy zadowoleni :?: :?:

Nie. Zdjęcia gdzie?! :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 21:47

Nie bijcie.....


...nie załapały się na zdjęcia... ale powiem Wam, że te oliwki nie-Kalamata pyszne były, feta też :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2018 21:50

Odcinka bez zdjęć to ja nie zaliczam. :roll:
Co nie Mysza?...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 22:04

Mikromir napisał(a):Odcinka bez zdjęć to ja nie zaliczam. :roll:
Tak też myślałam....
Ostatnio edytowano 05.01.2018 22:05 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 22:05

21.10.2017, sobota, dzień 1, wieczór

Jeśli myśleliście, że tylko do sklepu się ruszyliśmy, to byliście w błędzie :mrgreen: :mrgreen:

Hotel jest położony blisko znanej plaży Agioi Apostoli… AA to mała miejscowość, przedmieściach Chanii położona przy charakterystycznych 3 półwyspach i plażach między nimi. Plaża AA to dwie zatoczki z piaszczystymi plażami rozdzielone półwyspem z laskiem (są tam ścieżki do biegania). Na zachodnim półwyspie jest kapliczka pod wezwaniem właśnie pw. Świętych Apostołów…. To koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić…

Z hotelu wychodzimy tylną furtką, mijamy knajpki i tawerny i decydujemy się na pyszne gyros-pita… To jedzenie będzie codziennie nam towarzyszyło, a dla syna stanie się podstawą odżywiania na Krecie… Ale decydujemy się nie jeść na miejscu tylko zabrać na wynos i zjeść właśnie na plaży… Idziemy uliczkami ku plaży. Mijamy domy do wynajęcia, odwalony hotel oraz kompleksy ekskluzywnych apartamentów, takich raczej w cenie 200 euro, ale za dobę, a nie za tydzień…. Przechodzimy przez duży parking i już jesteśmy na plaży…. Z lewej pełna leżaków, przed nami półwysep z kapliczką i z prawej zatoczka właśnie Agioi Apostoli – na miejsce kolacji wybieramy zatoczkę… Jest godz. 19 i gwałtownie zrobiło się ciemno…. Gyros jest pyszny, piasek mięciutki a podświetlony kościółek pięknie się prezentuje… Szkoda, że teren jest ogrodzony i jest informacja, że półwysep jest planem filmowym i prosi się o nie przeszkadzanie i nie wchodzenie na teren… I uprzedzam, jestem bez aparatu…

Wieczory są już chłodne, w końcu to 3 dekada października, więc minimum bluzy obowiązkowe….


Ale później do kościółka udało się zajrzeć i mam dosłownie 3 zdjęcia zrobione telefonem…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz to już wracamy do hotelu… jednak zmęczenie robi swoje… Noce są chłodne, a app. cały w płytkach… no dla nas chłodne, my lubimy mieć to 22-23 stopni, więc klima momentami w nocy działa jako ogrzewanie…. Ustalamy jeszcze plan na jutro, dokładnie taki jak wstępnie jeszcze w PL ustaliliśmy i można spać….
Ostatnio edytowano 11.03.2018 21:28 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13086
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.01.2018 22:06

Mikromir napisał(a):Odcinka bez zdjęć to ja nie zaliczam. :roll:
Co nie Mysza?...
Oczywiście :!:
A za karę muszą być teraz dwa :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13086
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.01.2018 22:07

No dobra, jeden już Ci zaliczam :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2018 22:08

No nie mogę obiecać więcej....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2018 22:13

piekara114 napisał(a):można spać


... obiecany odcinek był - znaczy można iść spać ... :wink: ... dobranoc ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone