Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 21:01

kulka53 napisał(a):Doczytałem, dziękuję :)
Fajnie, że udało Ci się do mnie zajrzeć.... O foliach to czytałam właśnie tylko w okolicach Falasarny, spokojnie poczekam, gdzie na nie trafiliście...
To niespełnienie oczekiwań-czytałam, ale czekam na szczegóły z kolejnych miejsc...

kulka53 napisał(a):... a w jeszcze bliższej - super greckich wakacji :cool:
Nie dziękuję :D Właśnie trzeba siąść i plan opracować, taki dokładniejszy, bo za miesiąc o tej porze będzie ostateczne pakowanie :D
:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.06.2018 22:26

piekara114 napisał(a):Aga_stella
Mój też spokojnie prowadził, na poczatku nawet mówiłam, aby przyspieszył, ale przyjemna jazda drugiego dnia na Elafonisi przez wioski i górki z frappe i ja złapałam ten luz, co będzie to będzie ile czasu nam to zajmie tyle zajmie....

Co do pytań - a myślałam, p co strasznego się chcesz zapytać, że pytasz :oczko_usmiech:
.....

My nie mogliśmy sobie pozwolić na wolną jazdę (za duże odległości). Mój chłop nazwijmy to oględnie - jeździ dynamicznie. Gdyby w Polsce zobaczył niećwieja jednego, drugiego, który stoi na awaryjnych na środku ulicy (bo poszedł na chwilkę do sklepu :smo: ) - wiązanka murowana. Tam jakoś sporadycznie marudził. Zresztą gasiliśmy go mówiąc - co się czepiasz, nie widzisz pilna potrzeba zakupu gyrosa, piwa, fajek itd. :D
Dzięki za info techniczne. Pokombinuję, bo akurat chciałabym parę zdjęć pokazać obok siebie. (w Szalomie też chciałam, ale machnęłam łapą).
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.06.2018 08:17

Bardzo ładne podsumowanie, dla mnie jak najbardziej zachęcające do odwiedzenia wyspy :wink:
Dziękuję za relację :papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.06.2018 22:30

Nie zmieniłaś mojego zdania, na Kretę z chęcią wybiorę się ponownie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.06.2018 22:50

Jer napisał(a):Nie zmieniłaś mojego zdania, na Kretę z chęcią wybiorę się ponownie.



I to jest prawidłowe podejście do tematu :wink: też tak mam :mrgreen:



Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2018 08:39

Beata W. napisał(a):Bardzo ładne podsumowanie, dla mnie jak najbardziej zachęcające do odwiedzenia wyspy :wink:
Gorąco polecam wyspę. Dla Twoich dziewczyn plaże są idealne, na tyle płytkie, że bezpieczne, ale nie tak długo płytkie, że trzeba 100 metrów zasuwać, aby się zamoczyć, tak jak mieliśmy w Sarti czy teraz na majówce....

Jer napisał(a):Nie zmieniłaś mojego zdania, na Kretę z chęcią wybiorę się ponownie.
I bardzo dobrze :mrgreen: Ja też z ogromną przyjemnością chcę tam wrócić, ale wiesz jak jest, tyle innych miejsc też ciągnie....

piotrf napisał(a):
Jer napisał(a):Nie zmieniłaś mojego zdania, na Kretę z chęcią wybiorę się ponownie.

I to jest prawidłowe podejście do tematu :wink: też tak mam :mrgreen:
Piotrze, trzeba swojego zdania się trzymać :D

:papa: :papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 05.06.2018 10:38

piekara114 napisał(a):Właśnie w innym wątku czytałam, że jesteście w Kato D. - w tym samym hotelu? A jak temp. morza w porównaniu do października?


Ponieważ nie robiliśmy rezerwacji, na początku rozważaliśmy inny hotel, ale miejsca okazało się głośne- bliskość ulicy i parking na ulicy, więc ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten hotel co w październiku, tylko mieliśmy apartament na piętrze ostatni w ciągu, trochę "głośniejszy" bo było trochę szum z ulicy słychać ale miał "widok" na morze ;)
Temperatura morze myślę że porównywalna z też z października, termometru nie mieliśmy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2018 11:07

Mai, czekam na Twoją relację - podwójną i porównanie co lepsze przed czy po sezonie?
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 05.06.2018 11:12

Nie wiem czy będę relację pisać, dużo tu informacji o Krecie już jest.
Na pewno taniej i mniej ludzi w październiku. To tak na szybko ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.12.2018 22:51

Relacja przeczytana jeszcze raz :D
Cel :roll: raczej wiadomy :wink:
Mogę trochę popytać na PW? :idea: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2018 16:40

Super wakacje Was czekają. Może być na priv, może być tu - może komuś info też się przyda....

Przy okazji... w tym roku (jak już mieliśmy bilety na Cypr) pojawiła się możliwość zmiany na Kretę (pierwsze dni października) i mocno się wahałam co zrobić, bo w sumie ciągnęło mię odkryć wschodnią Kretę, a lot był możliwy we wcześniejszym terminie (coś 15-22.X), ale Cypr już też miałam zaplanowany... No i jednak nie zmieniłam biletów... i dobrze się stało... Ten właśnie kreteński tydzień to był okres ciągłego deszczu, burz i małych cyklonów.. No i mielibyśmy powtórkę z rozrywki tylko teraz w wydaniu 5-dniowym....
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.12.2018 20:26

piekara114 napisał(a):Ten właśnie kreteński tydzień to był okres ciągłego deszczu, burz i małych cyklonów.. No i mielibyśmy powtórkę z rozrywki tylko teraz w wydaniu 5-dniowym....

Rzeczywiście pięć dni takich jak jeden w Kato Doratso to pięniądze utobione w błoto (dosłownie) :(
Mam nadzieję że w maju takich ulew nie ma :roll: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2018 20:43

Gdzie macie bazę i kiedy lecicie?
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone