Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 19.05.2018 21:16

Nam też w październiku udało się na Falasarne dojechać i też między skałami, ale trochę inne miejsce niż to wasze. Tłumów wtedy nie było.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2018 11:59

Wróciłaś już z Krety czy jeszcze tam jesteście?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2018 19:16

27.10.2017, piątek, dzień 7 – pożegnalny wieczór

Po powrocie z Balos i Falasarny nadszedł nasz ostatni wieczór na Krecie… W takiej sytuacji oczywiście koniecznie trzeba udać się do Chanii…. Na początek rzut oka na fort….
Obrazek

….oczywiście na latarnię….
Obrazek

….meczet….
Obrazek

….i cały port wenecki :D …. śladów po wczorajszej ulewnie już nie ma :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Jest cudownie….. Kręcimy się jeszcze uliczkami, oglądamy ostatni raz pojedyncze otwarte sklepiki z pamiątkami…
Obrazek

…i zasiadamy na pożegnalną kolację. Wybraliśmy Amforę (polecaną przez Dangol). Raz że polecana, ma bardzo dobre opinie z necie, ma widok na latarnię :mrgreen: :!: :hearts:
Obrazek

…i jeszcze co wieczór zawsze jest w niej tłum ludzi, a to o czymś świadczy…. Kalmary były pyszne, chlebek też, szaszłyk taki sobie (chyba na Krecie nie ma dobrych), syn na swój wybór też nie narzekał… Winko, chleb, oliwa…czego chcieć więcej….
Obrazek

Do chleba oprócz oliwy podana była także pasta z czarnych oliwek (oczywiście free) – jadłam pierwszy raz i się zakochałam :hearts: :hearts: Już nie mogę się doczekać lipca i wakacji w Gr, bo wiadomo ta sklepowa, aż tak nie smakuje….
Obrazek

Jeszcze ostatni raz przechadzamy się po uliczkach Chanii…
Obrazek

…i trzeba wracać do hotelu i spakować walizki…..
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 20.05.2018 20:51

Jeszcze do soboty jesteśmy :mrgreen:
Ale pogoda wczoraj i dziś masakryczna, szarobure niebo i duchota, ciężko się oddycha, wczoraj ok. 32st, dziś do południa zimniej 23st, po południu niebo zaczęło się rozjaśniac i temperatura się podniosła ok 27st.
Miejmy nadzieję jutro będzie lepiej :wink:
A Chania wieczorna jeszcze przed nami :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2018 20:53

Właśnie w innym wątku czytałam, że jesteście w Kato D. - w tym samym hotelu? A jak temp. morza w porównaniu do października?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2018 18:48

28.10.2017, sobota, dzień 8 – powrót do domu

Wylot mamy o 10:20, więc trzeba wcześniej wstać. Ostatnie śniadanie na Krecie, domykanie walizek i jedziemy na lotnisko. Po drodze kupuję ostatnią frappe, spokojnymi uliczkami wjeżdżamy w centrum miasta, mijamy Agorę…
Obrazek

…stadion piłkarski i już jesteśmy w dzielnicy Chalepa, ale tylko przejeżdżamy przez nią…
Na lotniku jesteśmy ok. 9. Sprawnie oddajemy samochód (podjeżdżamy pod terminal, gościu już czeka, szybko wyciągamy walizki i już papa, i tyle), że nawet nie spisałam licznika :roll: … Pan M. mówi, że przejechaliśmy 600 km… no uzbierało się trochę…
Na lotnisku szybko i sprawnie. Bramka na nasz lot znajduje się w osobnym oszklonym pomieszczeniu, przy wejściu do środka pracowniczka linii krzyczy na każdego i każe ustawić się w kolejce. To stajemy. Już teraz sprawdza nam bilety i dokumenty i oznacza walizki, które nie mają wykupionej opcji zabrania na pokład. Ja nie widzę problemu, oznajmiam, że w jednej z walizek mam laptopa, więc muszę go wyjąć – w takiej sytuacji walizka syna idzie na pokład, nasze dwie oznaczono na żółto pójdą do luku. Odwiedzam jeszcze sklepy na lotnisku, ale nic ciekawego nie ma. Kupuję wodę na drogę (tu 0,7 l kosztuje 0,75 EUR, na Balicach 0,5l kosztowało 6 zł :? ….) Teraz czeka nas nudne czekanie na lot….
Nudy…
Nudy….
Nudy….
Nie znoszę siedzieć i nic nie robić :twisted:

Przed oknem jest koniec pasu do lądowania, a dokładnie miejsce, gdzie pasażerowie wysiadają.. To popatrzę…
Obrazek

Śledzę też nasz samolot na http://flightradar24.com/ i okazuje się, że system dobrze działa :lol: Strona pokazuje, że samolot już na początku pasu, a po chwili i ja widzę naszą maszynę…
Obrazek

Obrazek

Po kilku minutach możemy wyjść na schodki i teraz to my stoimy i patrzymy jak inny dopiero stawiają stopy na kreteńskiej ziemi…. Ehhh, szybko zleciało….. To do samolotu, walizki na wózek i już siedzimy. Walizek na pokładzie dużo mniej, to i mniej przepychania… Znowu siedzimy za rodzinką adidasów…
Planowo ruszamy… Przy lotnisku w Chanii jest baza NATO i taki samolocik mijamy…
Obrazek

…i już jesteśmy nad Stavros…
Obrazek

Obrazek

…i wpadamy w chmury…
Obrazek

Po 20 minutach lotu mijamy zatoki, których nie potrafię zidentyfikować…
Obrazek

Obrazek

…i znowu chmury…

Przerzedza się jak jesteśmy nad Dunajem nad granicą rumuńsko-serbską…
Obrazek

Obrazek

Potem już tylko, góry, chmury, pola i Kraków wita nas…..
Obrazek

No cóż przed nami złota polska jesień… :roll:

Na walizki musieliśmy chwilę poczekać, dobrze, że nigdzie nam się nie śpieszy. Tata czeka na nas w hali przylotów, więc najpierw jedziemy do rodziców, gdzie czeka i ciepła herbata i domowy obiad. Ale trzeba się zbierać, zostajemy obdarowani jeszcze obiadem na kolejne dni, więc jeszcze wakacje choć od gotowania mam :lol: Naszą Foczką lecimy pod Babią Górę...
I tak skończyła się nasza jesienna wyprawa na Kretę w stylu Σιγά, σιγά….
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 21.05.2018 21:37

Kreta ma magnes przyciągania, do ponownego odwiedzenia. Przy oglądaniu relacji miałem trochę "plucia w brodę", a dlaczego mnie tam nie poniosło. :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 22.05.2018 14:56

Szkoda, że to już koniec. Fajnie opisany wyjazd :D Parę miejsc zanotowanych :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.05.2018 17:01

Dziękuję za piękną podróż 8) po miejscach znanych oraz tych, co wciąż przede mną :) .
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2018 18:37

Jer napisał(a):Kreta ma magnes przyciągania, do ponownego odwiedzenia. Przy oglądaniu relacji miałem trochę "plucia w brodę", a dlaczego mnie tam nie poniosło. :)
Jak magnes - super porównanie :D Zwykle w relacjach można znaleźć coś i pluć sobie w brodę...

Dawigs napisał(a):Szkoda, że to już koniec. Fajnie opisany wyjazd :D
Dziękuję.

Dawigs napisał(a): Parę miejsc zanotowanych :wink:
Cieszę się, że relacja na coś się przydała. Jestem przekonana, że wakacje będą udane :D

dangol napisał(a):Dziękuję za piękną podróż 8) po miejscach znanych oraz tych, co wciąż przede mną :) .
Wiesz, że Chania to przez Ciebie... i jestem super z wyboru zadowolona. Jeszcze wrzucę jakieś podsumowanie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.05.2018 18:39

piekara114 napisał(a): Jeszcze wrzucę jakieś podsumowanie.
Liczyłam na to :smo:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.05.2018 18:42

Dzięki za ciekawą i pomocną relację w planowaniu podróży, bo jak wiesz Twoim śladem trochę pojeździłam :D Szkoda, że to już prawie koniec.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 18:47

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Jeszcze wrzucę jakieś podsumowanie.
Liczyłam na to :smo:

:D Ja tak samo :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2018 19:16

tomekkulach napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Jeszcze wrzucę jakieś podsumowanie.
Liczyłam na to :smo:
:D Ja tak samo :papa:
To trochę cierpliwości.Dziś już nie, zaraz idę na basen nogami pomachać :mrgreen:

aga_stella napisał(a):Dzięki za ciekawą i pomocną relację w planowaniu podróży, bo jak wiesz Twoim śladem trochę pojeździłam :D Szkoda, że to już prawie koniec.
Super, że się przydała :D No Wy tych km natłukliście 2*więcej od nas, więc Twoja fotorelacja musi się rozwijać, bo jestem mocno ciekawa, gdzie dotarliście :papa:
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 23.05.2018 14:36

Cześć,

A gdzie stacjonowaliscie w Chanii? Zastanawiam się nad rezerwacja hotelu sea view hotel & apartments na obrzeżach chani w strone kato d. Doczytalam w opinii na booking ze kolo hotelu jest budowa... byliscie.w.rej okolicy?

Pozdrawiam, Magda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone