Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.05.2018 08:14

piekara114 napisał(a):Potter, nie zapieraj się, Kreda grzechu warta.... ale po sezonie...

Tony, patrz dobrze, to się dopatrzysz, gdzie dojechaliśmy :mrgreen:

Dziś padam, szkolenie z RODO mnie umęczyło.... :papa:


No pięknie tam :hearts: I kiecka też fajna :wink:

A RODO uwielbiam :evil: :evil: :evil: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2018 09:46

Dawigs napisał(a):
piekara114 napisał(a):Potter, nie zapieraj się, Kreda grzechu warta.... ale po sezonie...
My nie oparliśmy się urokom Krety i w tym roku będziemy ale w sezonie :wink: Więc jakby co damy znać czy warto :lol:
Liczę, że choć małą relację napiszesz. Sam wstęp będziesz mieć ciekawy :papa:

marze_na napisał(a):Polecam II połowę maja! Pogoda pewna, morze już ciepłe, dzień długi, wszystko kwitnie ...
Też dobry pomysł. Ciekawa jestem jaka jest wtedy temp. morza, bo na razie czytam, że kiepsko....

Beata W. napisał(a):No pięknie tam :hearts: I kiecka też fajna :wink:
Pięknie tam :D A kiecka powstanie kolejna :mrgreen:

Dawigs napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dziś padam, szkolenie z RODO mnie umęczyło.... :papa:
Czyżby szkolenie na inspektora z RODO :?:
Swego czasu ze trzy lata temu gdy jeszcze pracowałem w korpo przeżyliśmy wprowadzenie RODO. Generalnie jak to w korpo był to przerost formy nas treścią :lol:
Od IDO trzymam się z daleka, choć pewnie można na tym niezłą kasę wyciągnąć.... Wg mnie to więcej krzyku niż to warte, przecież Ochrona Danych Osobowych od lat w PL obowiązuje, tylko kar nie było.... no trzeba się trochę dostosować....

Beata W. napisał(a):A RODO uwielbiam :evil: :evil: :evil: :papa:
U nas się dopiero za to wzięli :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.05.2018 09:57

Z RODO wszyscy inspektorzy podobno uciekli i pozakładali swoje działalności szkolące w tym zakresie. Więc kontroli z tej dziedziny prędko nie będzie.
Ale temat upierdliwy trochę faktycznie :mrgreen:

A kieckę na jaką okazję szyjesz :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2018 10:02

Na razie nic nie szyję, bo czasu nie mam.... Jeszcze fura prasowania po IT mnie czeka :twisted:
A wymyśliłam identyczną sukienkę tylko dłuższą i z dłuższą falbaną, aby całe ramiona zakrywała, czarna kratka Vichy i będę do pracy latem w niej chodziła :mrgreen: Na inne materiały zakupione mocy urzędowej nabierają :mrgreen:

A braku kontroli wczoraj mówili, że instytucje nie mają pracowników i procedur, więc nie będą wiedzieli jak kontrolować, więc rok spokoju przed nami :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 15.05.2018 11:35 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.05.2018 10:04

piekara114 napisał(a):Na razie nic nie szyję, bo czasu nie mam.... Jeszcze fura prasowania po IT mnie czeka :twisted:
A wymyśliłam identyczną sukienkę tylko dłuższą i z dłuższą falbaną, aby całe ramiona zakrywała, czarna kratka Vichy i będę do pracy latem w niej chodziła :mrgreen: Na inne materiały zakupione mocy urzędowej nabierają :mrgreen:


Ja chyba na jakiś kurs szycia muszę się do Ciebie zgłosić :lol: A jak tam po Italii :?: Kiedy relacją :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2018 11:34

Beata W. napisał(a): A jak tam po Italii :?: Kiedy relacją :?:
A dziękuje, dziękuję, o pobycie tylko mega opalenizna przypomina, nawet nie podejrzewałam, że tak się opalimy, a w PL jeszcze jakoś się pogłębiła 8O Co do relacji, to raczej nie będzie, bo raczej na tyłku siedzieliśmy....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 15.05.2018 13:07

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a): A jak tam po Italii :?: Kiedy relacją :?:
A dziękuje, dziękuję, o pobycie tylko mega opalenizna przypomina, nawet nie podejrzewałam, że tak się opalimy, a w PL jeszcze jakoś się pogłębiła 8O Co do relacji, to raczej nie będzie, bo raczej na tyłku siedzieliśmy....

No jakoś pogoda faktycznie rozpieszcza, tylko dzisiaj ta zimna Zośka daje o sobie trochę znać.
To z siedzenia też coś naskrob, chociaż jakiś skrót :lol:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 15.05.2018 20:31

piekara114 napisał(a):27.10.2017, piątek, dzień 7 – Laguna Balos c.d.

Balos v. Elafonisi – to dwa różne miejsca, każde z nich ma swoje wady i zalety.
Balos – płytka laguna, niesamowity widok z góry, fajna droga dojazdowa lub opcja stateczkiem, mały parking, widok psują leżaki
Elafonisi niespotykany kolor plaży, też ma pytką lagunę, ogromna przestrzeń, też są tu strefy leżakowe, ale jakoś nie psują całości odbioru, szansa na znalezienie miejsca dla siebie bez osób nad głową, morze chłodniejsze, bo jednak to otwarta przestrzeń, ogromy parking

Gdybym miała wybierać, co odwiedzić....zrobiłabym wszystko, aby odwiedzić oba te miejsca :mrgreen: ...


Zgadza się, oba te miejsca bardzo warte zobaczenia. Ja miałem to szczęście, że nie widziałem leżaków i parasoli. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2018 21:32

Beata W. napisał(a):No jakoś pogoda faktycznie rozpieszcza, tylko dzisiaj ta zimna Zośka daje o sobie trochę znać.
Dziś było tak zimno, że ręce w pracy przy kompie mi zamarzały....

Beata W. napisał(a):To z siedzenia też coś naskrob, chociaż jakiś skrót :lol:
Z siedzenia jakiś skrót.... to byłoby chyba na 5 postów góra.... się jeszcze pomyśli...

Jer napisał(a):
piekara114 napisał(a):Gdybym miała wybierać, co odwiedzić....zrobiłabym wszystko, aby odwiedzić oba te miejsca :mrgreen: ...
Zgadza się, oba te miejsca bardzo warte zobaczenia. Ja miałem to szczęście, że nie widziałem leżaków i parasoli. :)
Mi też się udało :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2018 22:01

27.10.2017, piątek, dzień 7 – ostatnie plażowanie

Zaparkowaliśmy dokładnie przy tej knajpce, która oczywiście o tej porze roku była zamknięta…. Wychodzimy z samochodu zobaczyć co i jak, i nam się tu podoba, tu będziemy plażować...
Obrazek

Obrazek

Tony, zdziwiłam się, że miejsca nie poznałeś, bo właśnie na Falasarnie wylądowaliśmy. Wprawdzie nie na tej dużej i najbardziej znanej, ale na Small Falasarna, a dokładnie tuż koło niej….
Obrazek

Jesteśmy dokładnie w miejscu, który wytypowałam w domu sugerując się informacją, że w tym miejscu są skały i będzie można spokojnie poplażować i po snurkować... Okazało się, że miejsce na plażowanie jest świetne... Między skałkami można się na piasku rozłożyć, a wiatr jest nieodczuwalny. Na otwartej plaży obok już go czuć...
Obrazek

Jedyny minus naszego miejsca to taki, że kilka osób między skałkami też jest, ale przestrzeni jest tyle, że nie przeszkadzamy sobie wzajemnie....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.05.2018 18:51

Powiem Ci, że wiosna na Krecie też jest przepiękna :smo: Nie nakłamałaś w swojej relacji. Super było, ale się skończyło :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2018 19:01

Już wróciłaś? 8O Myślałam, że jeszcze kilka dni na wyspie będziecie.
Dla mnie Kreta jest super, ma wszystko co potrzebne do świetnego wypoczynku...
Mi został do pokazania jeszcze ten ostatni dzień i wieczór, i lot powrotny....

Czekam na Twoją wiosenną relację, bo taka na forum jeszcze niedostępna, choć Kulki już wstęp wrzuciły....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.05.2018 19:10

Byliśmy tydzień (opcja z biura podróży). Wróciłam dziś. Przed 4 rano przekroczyliśmy próg domu, więc człowiek trochę słaby :smo: Siedzę przeglądam foty, porównuję z Twoją relacją (bo w wielu miejscach byliśmy) i tak się zastanawiam co robić. Muszę skończyć relację Szalom......., a Kreta żywa w pamięci :D Ponieważ opisałaś wszystko pięknie, więc skłaniam się do fotorelacji (z naciskiem na foto). Trochę daleko mieszkaliśmy, więc nastukaliśmy ponad 1200 km :roll:
Ale jestem mega zadowolona.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2018 19:17

Kreta to duża wyspa... Albo objazdówka a jak stacjonarnie to albo jeden region, albo sporo km się natłucze... My ok. 600 km zrobiliśmy...gdyby nie deszczowy dzień, pewnie ze 100 byłoby więcej...

Kolejna relacja miło widziana :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.05.2018 19:23

Zazdroszczę Ci, że mieszkaliście w Chani. Wspaniałe miasto. Wiedziałam, że Heraklion nie będzie tak urokliwy, ale rozczarował (no może nie całkiem parę ładnych miejsc ma) mnie bardzo, a zwłaszcza bałagan architektoniczny i taki zwykły.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone