Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2018 12:27

marze_na napisał(a):Ja nie zakładałam wynajmowania auta będąc w Chanii, więc w twoich kalkulacjach brakuje mi kosztu wynajęcia auta na jeden dzień :smo: . Wtedy już aż tak drożej nie jest 8) .
Ktel z Chanii do Kissamos kosztuje parę euro.

Wynajem samochodu na Krecie z tej mojej wypożyczalni poza sezon (26.09-15.05) to koszt 100eur za tydzień z pełnym ubezpieczeniem. Ktel, jeśli dobrze pamiętam, kosztowałby nas 5*3*2eur, więc nam bardziej opłaca się wypożyczyć sam na cały tydzień, bo sam dojazd do Kissamos i powrót autobusem to 30 EUR. W sezonie ten sam samochód na 2tyg kosztuje 250eur, więc jak planuje się coś odwiedzać +dojazd do hotelu np na południe wyspy rodziną 2+2 samochód szybko się zwraca :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2018 12:31

Jer napisał(a):Nie jest to zła opcja. Byłem z wycieczką, ale to wiąże się z ograniczonym czasem pobytu o czym pisała piekara114. Ale muszę dopisać, że rejs nie jest nudny wg mnie oczywiście. Widoki z poziomu wody też są ciekawe. :) Trzeba spróbować dwóch opcji. :)
W czasie jednego pobytu raczej nie ma opcji dostać się tam na obydwa sposoby. Przynajmniej mi by było zwyczajnie żal czasu... Co do nudy na pokładzie...nudzi mnie takie siedzenie i brak wpływu na cokolwiek i jeszcze ewentualne czekanie na spóźnialskich...
Ostatnio edytowano 08.05.2018 19:33 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2018 12:35

Jer napisał(a):Październik jak widać może spłatać figle pogodowe. Na wrzesień ubiegłego roku nie mogę narzekać. :) Ale takie strumienie wody na ulicach to też atrakcja, oczywiście jak się nie przesypia. ;)
Wolałabym popatrzeć na morska wodę :mrgreen:
Wrzesień na Krecie to pewniak, nawet do15pazdziernika. Z dniem załamania się liczyliśmy, choć naliczyłam, że on nie nadejdzie.... Szwagier rok temu w1tyg października był na Malcie-pewniak pogodowy tym okresie, a3dni mu padało.... Teraz już nie ma pewniaków poza sezonem...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.05.2018 16:53

Ja tylko melduję, że nadrobiłam kilkanaście stron :mrgreen: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.05.2018 21:35

Fajnie, że jesteś i udało Ci się nadrobić....


Do weekendu pewnie nic nie powstanie, bo jestem mocno zajęta :mrgreen:
IMG_20180430_182622.jpg


IMG_20180430_145953.jpg


DSCF0094.JPG


:papa: :papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 02.05.2018 21:39

No ładnie :mrgreen: a my tu czekamy :)
Gdzie to wybyłaś?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.05.2018 21:46

Jer napisał(a):
marze_na napisał(a):Mocno pochylałam się kiedyś nad tematem dotarcia na Balos i tak jak pisze Mai, tez sklanialabym się ku opcji rejsu statkiem z Kissamos.


Nie jest to zła opcja. Byłem z wycieczką, ale to wiąże się z ograniczonym czasem pobytu o czym pisała piekara114. Ale muszę dopisać, że rejs nie jest nudny wg mnie oczywiście. Widoki z poziomu wody też są ciekawe. :) Trzeba spróbować dwóch opcji. :)

Nie denerwuj mnie :smo: Rozważając dwie opcje chodzi mi głównie o to, w której zobaczę więcej. Na razie wychodzi, że ze statku. Najwyżej polecę w górę z plaży dla widoku. Ciekawa jestem tylko ile minut muszę wchodzić. żeby zobaczyć wiadomo jaki wodok :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.05.2018 10:38

Nadrobiłam :) Odcinek z deszczem bardzo ciekawy.

A gdzie się majówkujecie?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.05.2018 12:05

piekara114 napisał(a):Do weekendu pewnie nic nie powstanie, bo jestem mocno zajęta :mrgreen:

No, no, piłeczka do siatki, brawo :oczko_usmiech:

Czy to nie jakaś italiańska plaża jest? :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.05.2018 16:16

ruzica napisał(a):Nadrobiłam :) Odcinek z deszczem bardzo ciekawy.
Wręcz pochłaniający :mrgreen:

Mai napisał(a):No ładnie :mrgreen: a my tu czekamy :)
Gdzie to wybyłaś?
ruzica napisał(a):A gdzie się majówkujecie?
mysza73 napisał(a):Czy to nie jakaś italiańska plaża jest? :evil:

I Aga dobrze zgadła, a dokładnie plaże adriatyckie :mrgreen:

mysza73 napisał(a):No, no, piłeczka do siatki, brawo :oczko_usmiech:

A piłeczka służy moim Panom do kopania :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.05.2018 16:18

aga_stella napisał(a):Nie denerwuj mnie :smo: Rozważając dwie opcje chodzi mi głównie o to, w której zobaczę więcej. Na razie wychodzi, że ze statku. Najwyżej polecę w górę z plaży dla widoku. Ciekawa jestem tylko ile minut muszę wchodzić. żeby zobaczyć wiadomo jaki wodok :D
Ze statku zobaczysz na pewno więcej. Co do wejścia: już po kilku krokach są widoki, ale te najlepsze to tak mniej więcej po przejściu 2/3, czyli jakieś 15-25 min pod górę (chyba, że biegasz jak górska kozica bez zadyszki) z mijaniem się ze schodzącymi osobami, więc myślę, że musisz liczyć, że cała wyprawa może Ci zająć ok. 1 h. Zajrzyj do relacji Tonego, on wspinał się, może i czas podał....

Edit: sprawdziłam u Tonego, podszedł tylko malutki kawałek, więc podpowiedzi nie będzie :?
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 06.05.2018 20:28

piekara114 napisał(a):
aga_stella napisał(a):Nie denerwuj mnie :smo: Rozważając dwie opcje chodzi mi głównie o to, w której zobaczę więcej. Na razie wychodzi, że ze statku. Najwyżej polecę w górę z plaży dla widoku. Ciekawa jestem tylko ile minut muszę wchodzić. żeby zobaczyć wiadomo jaki wodok :D
Ze statku zobaczysz na pewno więcej. Co do wejścia: już po kilku krokach są widoki, ale te najlepsze to tak mniej więcej po przejściu 2/3, czyli jakieś 15-25 min pod górę (chyba, że biegasz jak górska kozica bez zadyszki) z mijaniem się ze schodzącymi osobami, więc myślę, że musisz liczyć, że cała wyprawa może Ci zająć ok. 1 h. Zajrzyj do relacji Tonego, on wspinał się, może i czas podał....

Edit: sprawdziłam u Tonego, podszedł tylko malutki kawałek, więc podpowiedzi nie będzie :?


Ja tylko dodam, że na plaży mieliśmy chyba coś około dwóch godzin. Pewnie da się oblecieć i tereny przy plaży, a także wspiąć się trochę tam gdzie jest parking. Ja tego nie miałem szansy wypraktykować.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.05.2018 11:07

piekara114 napisał(a):
aga_stella napisał(a):Nie denerwuj mnie :smo: Rozważając dwie opcje chodzi mi głównie o to, w której zobaczę więcej. Na razie wychodzi, że ze statku. Najwyżej polecę w górę z plaży dla widoku. Ciekawa jestem tylko ile minut muszę wchodzić. żeby zobaczyć wiadomo jaki wodok :D
Ze statku zobaczysz na pewno więcej. Co do wejścia: już po kilku krokach są widoki, ale te najlepsze to tak mniej więcej po przejściu 2/3, czyli jakieś 15-25 min pod górę (chyba, że biegasz jak górska kozica bez zadyszki) z mijaniem się ze schodzącymi osobami, więc myślę, że musisz liczyć, że cała wyprawa może Ci zająć ok. 1 h. Zajrzyj do relacji Tonego, on wspinał się, może i czas podał....

Edit: sprawdziłam u Tonego, podszedł tylko malutki kawałek, więc podpowiedzi nie będzie :?


Jak to MALUTKI KAWAŁEK? ;)

Na samą górę wlazłem, na twierdzę, czas wejścia: ok 20minut, zejścia-15, czas na górze - 15 minut
Chciałem jescze po zejściu zaliczyć kąpiel przy wraku co mi się udało

Szczegóły tutaj
3-i-4-tydzien-na-obrzezach-europy-nad-tytulem-pracuje-t50978-195.html#p1774882

:papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 07.05.2018 11:16

Gramvousa. Wszyscy się wspinaliśmy, po zejściu nie ma czasu już na plażowanie. Pewnie Bez dziecka da się to szybciej obejść ;)
Balos. U nas, ja z młody zostałam na plaży, a mąż się wspinał, zdążył jeszcze się potem wykąpać i chwile poplażować ;) Nie wbiegał pod górę.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.05.2018 11:34

Mai napisał(a):Gramvousa. Wszyscy się wspinaliśmy, po zejściu nie ma czasu już na plażowanie. Pewnie Bez dziecka da się to szybciej obejść ;)
Balos. U nas, ja z młody zostałam na plaży, a mąż się wspinał, zdążył jeszcze się potem wykąpać i chwile poplażować ;) Nie wbiegał pod górę.


Aaaaa, nie no na Balos to na grzbiet góry przypominającej ichtiozaura się nie wpisanałem

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone