Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2018 08:54

Bo Kreta piękna jest :!: To i podsumowanie ładne wyszło...
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.06.2018 09:32

Podpisuję się pod wszystkim co napisałaś w posumowaniu. Dodałabym jeszcze (ale to już indywidualne podejście) grecki luz (łącznie z parkowaniem na zakazach, jakoś mnie to nie wnerwiało).
Mam jeszcze do Ciebie pytanie techniczne, ale się boję :smo: Ja zapewnisz, że mnie nie zabijesz, to zapytam. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2018 17:17

Ten luz to właśnie ta tytułowa siga, siga :D

Pytaj się, pytaj :D
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 02.06.2018 21:36

Ale ciekawe i ładne fotograficzne podsumowanie 8) . Nie byłem na Krecie i dalej nie wiem (po początku relacji Kulek) czy mam w dalszym ciągu kruszyć opór małżonki (główny powód na nie, że wszyscy tam jeżdżą :roll: ). Twoja relacja jest na tak, ale poczekam na podsumowanie u Kulek :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 02.06.2018 21:37

Świetna relacja, piękne zdjęcia, fajne i pomocne podsumowanie. :hut:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2018 22:04

Piękne , podsumowanie też :D :D :D
Dzięki
Wspaniałości życzę w kolejnych greckich wyjazdach i już cieszę się na kolejne Twoje relacje


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.06.2018 09:26

Super podsumowanie, może kiedyś w końcu rozważę tą Kretę, nawet w podobnym terminie.

:papa:

To teraz możesz się brać za następną relację :P :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.06.2018 10:23

piekara114 napisał(a):Dla mnie Kreta (o czym już pisałam) to RÓŻNORODNOŚĆ :!: :!:

To chyba najlepsze podsumowanie dla tej wyspy, chociaż mogę polecić wyspę jeszcze lepszą :!: pod tym względem ;)..
Dzięki za relację, bo pooglądałam sobie miejsca, gdzie dotrzeć nie zdołałam. Kiedyś na pewno będę chciała powygrzewać stare kości na B. E. i F 8) .

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 18:13

piotrf napisał(a):Piękne , podsumowanie też :D :D :D
Dzięki
Wspaniałości życzę w kolejnych greckich wyjazdach i już cieszę się na kolejne Twoje relacje
Dziękuję i miło, że czekasz na moje kolejne :D Mam nadzieję, że jesienią i Ty coś ze swoich wojaży w kierunku grecko-macedońskim coś pokażesz...

Dawigs napisał(a):Świetna relacja, piękne zdjęcia, fajne i pomocne podsumowanie. :hut:
Dziękuję za pochwały. Mam nadzieję, że relacja i podsumowania z każdego miejsca przydadzą się przy planowaniu Twoich wakacji. Na czym stanęło? Paleoch. i coś jeszcze?

ruzica napisał(a):Super podsumowanie, może kiedyś w końcu rozważę tą Kretę, nawet w podobnym terminie.
Polecam gorąco na posezonowy wypad, tak do 15. 10 to idealna pogoda dość pewna...

ruzica napisał(a):To teraz możesz się brać za następną relację :P :wink:
:roll: :? Czasu stale brak, a już Epir pora dokładniej zaplanować...

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie Kreta (o czym już pisałam) to RÓŻNORODNOŚĆ :!: :!:
To chyba najlepsze podsumowanie dla tej wyspy, chociaż mogę polecić wyspę jeszcze lepszą :!: pod tym względem ;)..
Kreta jest wspaniała. Sycylia jeszcze w planach, choć z Kretą przez chwilę walczyła :D

marze_na napisał(a):Dzięki za relację, bo pooglądałam sobie miejsca, gdzie dotrzeć nie zdołałam. Kiedyś na pewno będę chciała powygrzewać stare kości na B. E. i F 8) .
Wyspa jest za duża jak na jeden wypad, aby móc i Vai i Elafonisi i Balos zaliczyć za jednym razem....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 18:29

tiwa napisał(a):Ale ciekawe i ładne fotograficzne podsumowanie 8) .
Cieszę się, że się podobało :D

tiwa napisał(a):Nie byłem na Krecie i dalej nie wiem (po początku relacji Kulek) czy mam w dalszym ciągu kruszyć opór małżonki (główny powód na nie, że wszyscy tam jeżdżą :roll: ). Twoja relacja jest na tak, ale poczekam na podsumowanie u Kulek :oczko_usmiech:
Ja gorąco polecam, to idealne miejsce na połączenie plażowanie + zwiedzanie + spacery klimatycznymi uliczkami... Tu na forum Kreta ma kilku zwolenników: Tony i Dangol 2-krotnie wyspę odwiedzili, Tony w sumie 4 tygodnie na niej spędził. Aga_stella tegoroczną majówkę relacjonuje i też zadowolona. Ciekawa jestem całości relacji Kulek, co tak dokładnie im na wyspie nie spasowało.... Spotkałam się z jedną osobą która narzekała na Kretę, a dokładnie na tłumy w sierpniu.....
Przed wyjazdem poczytałam wiele blogów i zdecydowanie zachwyt dominuje na nich... Na fb na pytania, co lepiej Rodos czy Kreta? zdecydowanie więcej osób poleca Kretę jeśli nie tylko zamierzasz plażować, a jak plażować to Zakyntos lub Kefalonię polecają... Staram się miejsc nie porównywać, bo każde może czymś zachwycić i zrazić, ale jak np. Cypr mnie zaskoczył różnorodnością, to Kretę uplasowałam teraz wyżej (np. oferuje lepsze jedzenie).

Wydaje mi się, że duży wpływ na odbiór ma pogoda i część wyspy, którą zwiedzamy. Ja cieszę się, że na pierwszy raz zdecydowałam się na zachodnią część wyspy z głównymi must see i stacjonowanie blisko Chanii.... Ale już myślę, kiedy by tu pojechać na wschodnią część wyspy, mam nawet w głowie zaznaczone miejsca do odwiedzenia :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.06.2018 18:33

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Dzięki za relację, bo pooglądałam sobie miejsca, gdzie dotrzeć nie zdołałam. Kiedyś na pewno będę chciała powygrzewać stare kości na B. E. i F 8) .
Wyspa jest za duża jak na jeden wypad, aby móc i Vai i Elafonisi i Balos zaliczyć za jednym razem....


Na Vai juz byłam. Przereklamowana :mrgreen: .
Marzy mi się Balos, Flassarna i Elafonisi. Na tydzień plażowania w sam raz. Ale to chyba bardziej w wieku przedemerytalnym, jak już mi się aktywnie zwiedzać nie będzie chciało :oczko_usmiech: .

piekara114 napisał(a):Ale już myślę, kiedy by tu pojechać na wschodnią część wyspy, mam nawet w głowie zaznaczone miejsca do odwiedzenia :mrgreen:

Osobiście polecam. I wschodnią i środkową :hut: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 18:36

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ale już myślę, kiedy by tu pojechać na wschodnią część wyspy, mam nawet w głowie zaznaczone miejsca do odwiedzenia :mrgreen:

Osobiście polecam. I wschodnią i środkową :hut: .
W głowie siedzi i drąży....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.06.2018 19:21

piekara114 napisał(a):Ten luz to właśnie ta tytułowa siga, siga :D

Pytaj się, pytaj :D

Siga, siga zgadza się. Ale ten ich luz, zwłaszcza przy parkowaniu może wkurzyć. A tu nic. Powiem więcej, jakiś dziwny spokój zachowywał szanowny małżonek, który robił przez cały pobyt za kierowcę (tyle co marudził, to nic). W domu, 10-minutowa jazda do pracy powoduje u mnie zwiędnięcie uszu.
A więc pytam.
1. Czy dwa pionowe zdjęcia można umieścić obok siebie? (jeśli to jest możliwe, to jaki mają mieć rozmiar i jak to zrobić).
2. W Twoim posumowaniu masz małe fotki. Domniemam, że zrobiłaś to w programie graficznym, a potem wklejałaś jako zdjęcie(?) Ta fotka w całości jest długa ( no większa niż standardowe zdjęcie). Czy zatem składa się np. z 2 lub 3 zdjęć umieszczanych jedno pod drugim?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.06.2018 19:44

Doczytałem, dziękuję :)
Podobne oberwanie chmury, tyle że półdniowe też się nam przytrafiło... po nim uruchomiły się niektóre kreteńskie rzeczki :)
Piszesz o namiotach nad Falasarną... są na Krecie okolice, gdzie podobne szklarnie ciągną się praktycznie dziesiątkami kilometrów i czasem jedzie się drogą która z obu stron ma tylko folie, dość ciekawie to wygląda. Teren jest tak niwelowany by zmieściło się jak najwięcej jak największych namiotów, czasami też stoją one tuż nad nadmorskim klifem.
Podsumowanie, cóż, wróciłaś zachwycona więc tylko się cieszyć :)
My praktycznie zawsze wracaliśmy mniej lub bardziej zachwyceni, tym razem tak jednak nie do końca...
Nasza relacja zapewne jeszcze dość długo potrwa, odwiedziliśmy całkiem sporo miejsc. To co nam nie odpowiadało jednak jak mi się wydaje zawarliśmy już zarówno w samej jej treści jak i w odpowiedziach do komentarzy... Może wychodzimy na malkontentów :roll: , ale generalnie prawda jest taka że zdecydowanie oczekiwania przerosły rzeczywistość.

Pozdrawiam i życzę udanego powrotu na Kretę :idea: :D w niedalekiej przyszłości, a w jeszcze bliższej - super greckich wakacji :cool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 19:57

Aga_stella
Mój też spokojnie prowadził, na poczatku nawet mówiłam, aby przyspieszył, ale przyjemna jazda drugiego dnia na Elafonisi przez wioski i górki z frappe i ja złapałam ten luz, co będzie to będzie ile czasu nam to zajmie tyle zajmie....

Co do pytań - a myślałam, p co strasznego się chcesz zapytać, że pytasz :oczko_usmiech:
2. To długie zdjęcie z podsumowania to tak naprawdę 7 zdjęć, linki wiersz pod wierszem bez przerwy - daj sobie cytuj i zobaczysz... Zdjęcia połączone w infanview jako panorama z 2 zdjęć, a wcześniej każde zdjęcie ma rozmyte brzegi . I tak 7 razy...
1. W pionie też możesz dać zdjęcie, a wtedy jego wielkość musi być 600*800 (a nie 800*600). Nie próbowałam umieszczać dwóch zdjęć obok siebie, teoretycznie powinny mieć wtedy połowę wielkości czyli 300*400 - muszę spróbować - spróbowałam, nie udało się, nawet jeszcze mniejszym rozmiarem...zostaje chyba łączenie w programie w jedno zdjęcie i wtedy umieszczanie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone