Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.11.2020 17:29

dangol napisał(a):
megidh napisał(a):My nauczeni już doświadczeniem, że wszelkie lokalne trunki najlepiej smakują na miejscu, nie zdecydowaliśmy się na kupno

Nasze doświadczenia też na to wskazują :lol: , chociaż trafiliśmy też na wyjątki :wink: potwierdzające regułę.

599 napisał(a):widać większość ma podobne odczucia, :wink:

My kupowaliśmy różne nalewki i wina w Chorwacji i we Włoszech, ale po przyjeździe do Polski niestety te trunki daleko odbiegały smakiem od tego, co nasze kubki smakowe wyczuwały w kraju ich nabycia. Tam jednak jest inny klimat, inna atmosfera i inne odczucia.

599 napisał(a):prosto z "gwinta" siedząc na krawężniku:wink:
ludzie to było najlepsze wino jakie piliśmy,
zakupiliśmy kilka na wieczór,
już tak nie smakowało,
:D

Czasem zdarza się, że co innego podają do degustacji, a co innego sprzedają, ale w tym Waszym przypadku chyba nie miało to miejsca, bo to wino, które wypiliście z "gwinta" przecież kupiłeś. Tu chyba bardziej doszło do głosu pragnienie (z racji panującego upału), które zaspokoiliście tym winem.
Nam też przytrafił się dziwny przypadek. Otóż w Grecji piliśmy fantastyczny, jak nam się wtedy wydawało napój - retsinę. I teraz w bułgarskim markecie trafiliśmy na ten grecki napój. Nie stał on tak jak w Grecji w lodówce przy wodzie mineralnej, lecz na półkach z winami. Nabyliśmy dwie butelki tej retsiny ale niestety lekko zawiedliśmy się jej smakiem. A przecież taką samą piliśmy na wyspie Kos i bardzo nam smakowała.
Wyciągnęliśmy z tego wniosek, że lokalne trunki należy pić w miejscu ich wytworzenia.
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.11.2020 17:41

:hut:

Tego dnia drepcząc spacerkiem po Nessebarze pokonaliśmy prawie 11 kilometrów.
1601112882138_share.jpg

Byliśmy zmęczeni i głodni, więc po relaksującym prysznicu i kolacji zaczęliśmy degustować zakupione trunki, bo nie w głowie nam były jakieś spacery.
Przysiedliśmy obok basenów, które wieczorem są pięknie podświetlane, co tworzy fajną atmosferę.

DSC_2318.jpg

DSC_2319.jpg

DSC_2326.jpg

DSC_2330.jpg

IMG_1750.jpg

IMG_1752.jpg

IMG_1753.jpg

W trakcie tej wieczornej imprezki Waldek zrobił takie zdjęcie.
IMG_2365.jpg

Czy ktoś z Was zgadnie, co to jest :?:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.11.2020 19:08

Księżyc?
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.11.2020 19:28

piekara114 napisał(a):Księżyc?

Nie, to by było za proste :oczko_usmiech:
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.11.2020 22:48

wypiliście"winko"
i koś wrzucił jakąś plafonę do basenu ?
:-)
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.11.2020 23:04

Aż tyle nie wypiliśmy, żeby jakieś ekscesy wyczyniać, więc basen odpada, ale faktycznie ma to coś wspólnego z wodą i światłem.
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2020 16:25

Sery wyglądają na idealne do sałatki szopskiej :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.11.2020 20:16

Na taki siedmiogodzinny spacer z dziećmi to ja nie mam szans. Ale były takie dni, nawet w tegoroczne wakacje, że i tak byłam z nich dumna :wink: . Dłuższym spacerom szczególnie sprzyjają ciut niższe temperatury.
Bardzo sympatycznie wyglądała ta pani ze sklepu z trunkami. No i basen.. ale mi się zatęskniło za basenami :? :)
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.11.2020 20:31

tony montana napisał(a):Sery wyglądają na idealne do sałatki szopskiej :)

Bo to są sery Sirene", których właśnie używa się do sałatki szopskiej.
Ser "Sirene" jest to solankowy ser biały wytwarzany z mleka (owczego, koziego lub krowiego) o słonym i lekko kwaskowatym smaku. Jest on często porównywany do greckiej "Fety", jednakże jest od niej twardszy.
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.11.2020 20:39

pomorzanka zachodnia napisał(a):Na taki siedmiogodzinny spacer z dziećmi to ja nie mam szans. Ale były takie dni, nawet w tegoroczne wakacje, że i tak byłam z nich dumna :wink: . Dłuższym spacerom szczególnie sprzyjają ciut niższe temperatury.
Bardzo sympatycznie wyglądała ta pani ze sklepu z trunkami. No i basen.. ale mi się zatęskniło za basenami :? :)

Jeszcze trochę i dzieci nie będą chciały z Wami jeździć (znam to z własnego podwórka), to wtedy będziecie mogli urządzać spacery dowolnej długości.
Temperaturę podczas spaceru mieliśmy bardzo przyjemną, bo około 24-25 stopni. Słońce świeciło mocno, ale wiał wiatr, który przyjemnie chłodził.
Pani ze sklepu z trunkami była przemiła a ponadto miała poczucie humoru i można z nią było pożartować. Znała nawet sporo polskich słów.
A basen był super :D .
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.11.2020 20:53

megidh napisał(a):Obrazek
Czy ktoś z Was zgadnie, co to jest :?:

piekara114 napisał(a):Księżyc?

599 napisał(a):wypiliście"winko"
i koś wrzucił jakąś plafonę do basenu ?
:-)

Za dużo propozycji nie było, więc chyba nikt nie zna prawidłowej odpowiedzi.

Nie będę Was trzymać dłużej w niepewności :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: i już wyjaśniam, co to było.

To jedna z niskich lamp stojących na trawniku przy basenach. Po zmroku włączały się zraszacze, które przez około godzinę podlewały tereny zielone wokół basenów. I jeden z tych zraszaczy podczas ruchu strumienia wody polewał oprócz trawy również rozświetloną lampę.
Poprzedniego wieczoru gdy siedzieliśmy w pokoju przy otwartym oknie balkonowym, to słyszeliśmy dziwny dźwięk, którego źródła nie byliśmy w stanie ustalić. I dopiero siedząc przy basenie zorientowaliśmy się, że ten dźwięk wydobywa się właśnie w chwili, gdy strumień wody rozbryzgiwał się o szkło klosza lampy.

IMG_2297.jpg

IMG_2352.jpg

IMG_2381.jpg

IMG_2383.jpg

IMG_2386.jpg

IMG_2436.jpg
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.11.2020 21:57

piekara wyybacz ,
byłem "troszkę bliżej"
:lol: :lol: :lol: :lol:
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.11.2020 22:03

megidh napisał(a):
tony montana napisał(a):Sery wyglądają na idealne do sałatki szopskiej :)

Bo to są sery Sirene", których właśnie używa się do sałatki szopskiej.
Ser "Sirene" jest to solankowy ser biały wytwarzany z mleka (owczego, koziego lub krowiego) o słonym i lekko kwaskowatym smaku. Jest on często porównywany do greckiej "Fety", jednakże jest od niej twardszy.

nie to abym się wymądrzał ,
ale ten ser znakomicie pasuje jako przekąska między(i do)
"winkami",
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.11.2020 22:12

megidh napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,,
Jeszcze trochę i dzieci nie będą chciały z Wami jeździć (znam to z własnego podwórka), to wtedy będziecie mogli urządzać spacery dowolnej długości.
,,,,,,,

no tutaj z perspektywy że mam trzech synów i 2 i pół synowych,
mam lekko inne zdanie, :wink:
mój najstarszy syn z synową od wielu lat jadą z nami jednym autem,
niby koszty drogi na pół,
ale wiadomo jak to jest :D :D
jednak takie miejsca i takie momenty razem z nimi są bezcenne,
599
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.11.2020 22:14

sorki ,
fotki nie weszły bo chyba za "duży rozmiar",
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021