Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co z pogodą w tym roku?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joaśka
co z pogodą w tym roku?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaśka » 19.06.2003 21:26

Ludziska!
Przeczytałam w korespondencji z zeszłego roku, że pogoda była paskudna. Były burze i padał deszcz. Na początku sierpnia byłam Caorle koło Wenecji pod namiotem. Pod koniec tygodnia pobytu uciekłam do domu bo do takich burz w nocy nie przyzwyczaję się nigdy!!!
Do tego byłam z 4 letnią córką wię co noc drżałam z niepokoju, czy będą waliły pioruny, czy nas w końcu podmyje. Z tego powodu zdecydowałam się na wakacje w tym roku w Chorwacji. Jadę do Dubrovnika od 5 lipca do 20. Czy wiecie coś na temat pogody w tym rejonie. Tym razem mam kwatery, ale zwariuję, jak znowu wtopię.......
AREK100
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AREK100 » 19.06.2003 21:50

W TYM ROKU POGODA BEDZIE SUPER.MUSIMY W TO WIERZYC.WLASNIE TERAZ SA ZNAJOMI W POBLIZU SPLITU I MOWIA ZE UPAL NIE Z TEJ ZIEMI. JA BYLEM W ZESZLYM ROKU W VIII I BYLO OK, DOPIERO W W IX POGODA SIE ZEPSULA.
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 19.06.2003 23:04

Czesc !!
Oj, nie masz racjii Arek100 !! Niestety, nie masz. Pojechałam w zeszłym roku 2 sierpnia, a wróciłam 31 sierpnia. Pierwsze 7 dni były super - upał. Jednak potem były tak straszne burze, pioruny w nocy szalały :cry: namioty podmywało i zmiatało z powierzchni ziemi :? . Nigdy nie najadłam sie tak jak wtedy strachu, że zostane bez "dachu" nad głową :wink: A niebo....ciagle było za chmurami...
Też miałam ochotę stamtąd uciec !!
Ale :lol: już oczywiście tego nie pamietam i jade znowu do mojej ukochanej i wymarzonej Chorwacji, gdzie zawsze świeci słońce. :P
Pozdrawiam i życzę wszystkim pogody !!! 8)
kinia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinia » 20.06.2003 00:10

Ja jade w tym roku pirewszy raz i takze bardzo boje sie o pogode!Mam jednak wielka nadzieje,ze bedzie piekne sloneczko.Mam jednak pytanie czy jak rok temu tak padal to caly dzien,czy tylko w nocy?
Pozdrawiam! :lol:
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 20.06.2003 08:19

Hmmm...
Dziwna sprawa...W Chorwacji byłem "tysiące razy", z przewagą na lipiec. Nigdy nie spadła na mnie kropla deszczu :P . Dziwne. Nawet gdy burza łamała gałęzie, a pioruny grzmociły jak oszalałe, nic mokrego nie spadało z nieba. 8O
Ciekawe zjawisko.
Może ja + cro = suchoty ?
8)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 20.06.2003 08:50

W zeszłym roku byłem w perwszej połowie sierpnia. Inaczej niż Pipi, u mnie pierwszy tydzień był niespecjalny. Byliśmy w Omis. Upalne były dwa dni, w pozostałe padało, były potężne burze i do opalania (szczególmie żonie na tym zależało) się nie nadawały. Drugi tydzień OK, ale wieczorami było chłodniej niż dwa lata temu, choć wtedy byliśmy w Chorwacji poźniej. Z pogodą nigdy nic nie wiadomo... Trzeba wierzyć... Życzę słońca!
Ania i Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 08.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania i Grześ » 20.06.2003 16:52

SNIPER - w jakim terminie jedziesz w tym roku :?: chcielibyśmy mieć ładną pogodę :P Ania i Grześ
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 20.06.2003 17:37

Ha!!
Nie jestem taki łatwy - trójkącik ? :oops:
Sorki. A tak na poważnie to na zupełnego dzika...wstajemy z miejsc i idziemy się pakować...itd.
Wiem jedno - kierunek Chorwacja :P
8)
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003
Temperatura wody i inne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 25.06.2003 11:18

Myślę ,ze większość zainteresowanych zna te strony ,ale przypomnieć nie zaszkodzi.
Temp.wody(monitoring co 2 godziny) http://www.tel.hr/dhmz/vrijeme/more_n.html

Pogoda - zdjęcia satelitarne itp.

http://www.tel.hr/dhmz/vrijeme/aktpod.html
:idea: :arrow:
wojcyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 21.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojcyn » 26.06.2003 08:02

Tamten rok był naprawdę wyjątkowy. Zwłaszcza jeśli idzie o pogodę nad obszarem morza Śródziemnego. Miejmy nadzieję, że ten będzie typowy :) , choć sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że może być podobnie jak w zeszłym, tzn. nie zalecam 2. poł. sierpnia, ale to takie moje czarnowidztwo. Miejmy nadzieję, że się nie sprawdzi.
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 16.07.2003 04:39

Ja natomiast byłem w zeszłym roku we wrześniu w Premanturze [Istria] i o dziwo nie było wcale źle [jak na zeszły rok] - deszcz byl tylko dwa razy i raczej dawał wytchnienie od upałów - wiatr sobie powiewał czasami, ale bez przesady - w końcu dało się pomoczyć w morzu wśród fal. A opalenizne z zeszłorocznego wyjazdu mam do tej pory [słowo :)]

Trzy lata temu w Dalmacji na przełomie sierpnia i września było też niesamowicie gorąco i padało tylko przez 2 godziny - leciutki deszcz w trakcie zwiedzania Dubrovnika [ale wtedy łeb był mokry a buty już prawie nie :)]

2001 roku nie znam z autopsji

Teraz wybieram sie do Dalmacji ponownie - i jestem niemal pewien, że pogoda znowu bedzie super.

Czego sobie i wszystkim życzę jednocześnie pozdrawiając. :lol:
adam_oka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2004
pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_oka » 19.06.2004 02:40

hoho ja za doslownie za chwileczke jade do cro :] mam nadzieje ze pogoda dopisze jade w okolice povljany na pagu hehe :) dobra musze leciec narazie :D
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 20.06.2004 21:04

Jak narazie temperatura wody jest niższa o 2 stopnie niż rok temu. Pewnie to wina wyjątkowo zimnego kwietnia i maja.
Mam nadzieję, że zostanie to "nadrobione" do sierpnia :-)
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 20.06.2004 21:14

wg prognoz amerykanów w sierpniu pod koniec bedzie padał w Europie snieg( prognozy z jakieś ich super centrum satelitarnego)
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 22.06.2004 15:43

cezar000 napisał(a):wg prognoz amerykanów w sierpniu pod koniec bedzie padał w Europie snieg( prognozy z jakieś ich super centrum satelitarnego)


he he

w laponii pewnie tak bedzie - ale ja to wiem bez zadnych super centrów satelitarnych ;) ;) ;)

pozdravka
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
co z pogodą w tym roku?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone