Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.07.2017 09:33

"krutom", "Violette" - w takim razie po ile jest paliwo na stacjach autostradowych i obok autostrad?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2017 09:50

zag napisał(a):"krutom", "Violette" - w takim razie po ile jest paliwo na stacjach autostradowych i obok autostrad?

Tu masz odpowiedź innego usera z wątku "Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż"
donieq napisał(a):
Co do cen paliwa poruszanych we wcześniejszych postach:
Austria - ceny na autostradzie to ok 1,3-1,35 Euro za litr diesla a poza to ok 1,03-1,05 czyli różnica ok 25-30%!!!
Słowenia - ceny poza autostradą to ok 1,3 E za litr,
Chorwacja - tu nie ma za wielkiej różnicy czy autostrada czy poza - od 8,24 (poza) do 8,34-8,44 (autostrada) kuny za litr,
Czechy - nie pamiętam, ale też coś koło naszych cen

Z moich obserwacji też wynika że jest to różnica 20-30 centów na litrze, więc sporo :wink:
tapczan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tapczan » 24.07.2017 09:56

Witam
Ceny diesla z soboty:
Chorwacja - diesel 8.29 kuny w Zadarze
Austria - stacja Temmel w Spielfeld 1.04 Euro (czynna 24h - niecaly km od autostrady) - tam na calej trasie oplaca sie tylko tankowac
blindman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blindman » 24.07.2017 10:10

Może nie ten wątek, proszę wówczas o przeniesienie posta. Kilka dni temu uzupełniałem diesla na stacji INA w Drniś po 8,33, ok. 25l. Niestety po przejechaniu kilkuset km zapaliła sie magiczna żółta kontrolka silnika. Zdarzyło mi się to drugi raz w życiu, na szczęście następnego dnia zgasła. Niestety jestem przekonany, że to wina paliwa zatankowanego w Drnis.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.07.2017 10:19

Biorąc pod uwagę ceny w Chorwacji autostrada 8,34 - 8,44 i poza nimi 8,24.
Przy 50 l paliwa różnica od 5 - 10 kun, czy w tym przypadku naprawdę opłaca się jeździć po Chorwackich wioskach.
Ostatnio edytowano 24.07.2017 10:21 przez zag, łącznie edytowano 1 raz
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.07.2017 10:19

zag napisał(a):"krutom", "Violette" - w takim razie po ile jest paliwo na stacjach autostradowych i obok autostrad?

Ceny z Czech przykładowe pokazałem na str.17,
Tu masz Austrię - wystarczy wpisać nazwę miejscowości i wybrać stację.
Tu masz Węgry - też wystarczy wpisać nazwę miejscowości i wyswietlą się stacje.
Są tam także godziny otwarcia, co może być istotne dla jadących nocą.

Te informacje były wielokrotnie podawane, ale różne "filozofy" muszą koniecznie dzielić się swymi "mądrościami" i potem trudno coś znaleźć.

Swoje strony z lokalizatorami stacji mają poszczególne firmy przykładowo INA
Można porównać ceny na autostradzie i poza.

Eurosuper BS 95 Class Plus - 9,22 kn INA na atustradzie koło Macelj
Eurosuper BS 95 Class Plus - 9,10 kn INA poza autostradą Zaprešić na wysokości Zagrzebia
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.07.2017 10:27

To samo 50 l paliwa 9,22 kn - 461
9,10 kn - 455, czyli różnica 6 kn, czyli około 2/3 litra paliwa, plus dojazd do stacji i gdzie tu oszczędność.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.07.2017 10:46

zag napisał(a):To samo 50 l paliwa 9,22 kn - 461
9,10 kn - 455, czyli różnica 6 kn, czyli około 2/3 litra paliwa, plus dojazd do stacji i gdzie tu oszczędność.

Austria: 0,2eur x 4,25 x 50l = 45 zł
Czechy 33,90 - 29,0 = 4,90
4,90 x 0,161 x 50l= 39,45 zł

Mało to czy dużo?
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.07.2017 12:06

Twoje porównania może i zwalają z nóg, lecz dla mnie są nic nie warte, po prostu tamtędy nie jadę. Jak jechałem, to zawsze tankowałem tam gdzie zabrakło paliwa, jedyna zasada która przyświecała, tankować najbliżej granicy.
Nawet jak na możliwości mojego auta,to Austrię i tak przejadę bez tankowania i nie rozumiem w czym problem, a jadący na południe Chorwacji wcześniej czy później muszą kupić, dlatego swoje uwagi odniosłem tylko do tego pięknego kraju.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2017 12:09

To weź odejdź od klawiatury i nie zasmiecaj wątku.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 24.07.2017 14:41

zag napisał(a):"krutom", "Violette" - w takim razie po ile jest paliwo na stacjach autostradowych i obok autostrad?

NIŻSZE, a strata czasu ŻADNA.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.07.2017 15:35

"Pääkäyttäjä" nie wszyscy jadą VIA Czechy, Austria, przez Chorwację to już chyba tak, a temat dotyczy ogółu.
Znalazł się karbowy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.07.2017 16:45

zag napisał(a):"Pääkäyttäjä" nie wszyscy jadą VIA Czechy, Austria, przez Chorwację to już chyba tak, a temat dotyczy ogółu.
Znalazł się karbowy.

To nie wątek dla ciebie. Powtarzam jeszcze raz. Zajmij się czym innym :idea:

A co do tankowania w Austrii to jak najbardziej jest to rozsądne.
Cena benzyny niższa niż w CRO.
Co widać tutaj.

Uwaga zaq nie zaglądaj do tej tabelki, bo Ty tankujesz jak Ci się skończy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.07.2017 16:51

zag napisał(a):.... jedyna zasada która przyświecała, tankować najbliżej granicy.

A to już kompletny bezsens. Zazwyczaj tam najdrożej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2017 17:31

zag napisał(a):"Pääkäyttäjä" nie wszyscy jadą VIA Czechy, Austria, przez Chorwację to już chyba tak, a temat dotyczy ogółu.
Znalazł się karbowy.


Zabierz swoje trzy grosze - dam Ci pięć, reszty nie trzeba. W ogóle wyskoczyłeś z tekstem, że po co tankować poza autostradą.
Ano po to, że rozsądni ludzie starają się oszczędzać tam, gdzie mogą by zaoszczędzone pieniądze wydać inaczej.

Też jakiś czas temu gadałem, że na wyjazdach z kosztami się nie liczę. Ale skoro na zbiorniku (poprzednie auto jeździło na gaz - nie liczy się, chyba, że tankując 80l zbiornik benzyny) można zaoszczędzić i te kilka euro i kupić za to winietę - to czemu nie. Ja jeszcze zbieram vertbony i inne duperele dające zniżki. W Czechach nie tankowałem (chyba, że gaz w poprzednim aucie), bo jest drożej ale Austria mnie cenami zaskoczyła.

Zaś jak do Ciebie oszczędności i siedzenie z Excelem nie przemawia, to tankuj, gdzie chcesz :mrgreen: :papa:

zag napisał(a):Jak jechałem, to zawsze tankowałem tam gdzie zabrakło paliwa,


Ryzykant, jazda na rezerwie - życie na krawędzi 8) Baniak 10l z paliwem też wozisz...?

jedyna zasada która przyświecała, tankować najbliżej granicy.


To akurat jest bzdura, chyba że ma się diesla i szuka ostatniej stacji w Polsce albo jeździ "tirem" :mrgreen: Szkoły defensive drivingu mówią zgoła co innego, między innymi "save money" :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone