Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Abordaże mniejsze i większe czyli pirackie wybryki 2013

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2013 19:36

Póki co tenże Pirat = fotozagadka dla mnie, ale przyuważywszy zacne grono tutaj zasiadające tak czuję, że chyba na rzeczy coś musi być. Będę zerkać.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.12.2013 19:38

SgwdYrEira napisał(a):Fajnie, że znalazło się tylu chętnych :)
Jeśli będą jeszcze jacyś śmiałkowie to miejsca nie zabraknie.

Również melduję się na pokładzie. :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.12.2013 19:56

Ja też płynę z Wami :D
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 20:47

Rany! Chętnych przybywa, cieszy mnie to niezmiernie aczkolwiek czuję coraz większą presję i obawiam się, że zawiodę więcej osób niż zakładałem :lol: ;)

Wróciłem z pracy, odpaliłem komputer i znalazłem folder "zdjęcia 2013", sprawdzam właściwości i widzę: 79,9 GB, 16745 plików w 29 folderach :shock: Jak ja to posegreguję? Oj, ciężko będzie, ciężko. Aby nie przedłużać biorę się do roboty aby jeszcze dziś coś pokazać (szału nie będzie ale będę się poprawiał).
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 02.12.2013 20:53

1. 8O !
2. :D !!!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.12.2013 21:02

SgwdYrEira napisał(a):Wróciłem z pracy, odpaliłem komputer i znalazłem folder "zdjęcia 2013", sprawdzam właściwości i widzę: 79,9 GB, 16745 plików w 29 folderach :shock: Jak ja to posegreguję?

Posegregowane już masz w 29 folderach.
Po naszych dwóch wyjazdach urlopowych z tego roku mamy 13tys plików posegregowanych dniami i aparatami (czyli 92 foldery). Ale i tak były dni (Ateny) gdy największym moim problemem było WYBRAĆ z 700 imagów jakąś rozsądną ilość.

Zabieram się w pirackie podróże. (Jako obserwator zewnętrzny)
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 21:12

Jeśli foldery nazwane przez aparat 101_FUJI lub 100NCD90 można nazwać wstępną segregacją to OK ;) Walczę teraz z segregacją na swój sposób :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.12.2013 21:27

>> Zaznacz wszystko > Rozmieść ikony wg > zmodyfikowany << I już masz posegregowane ... zgodnie z czasem ustawionym w aparacie.

Kiedyś tak wrzuciłem zdjęcia ze swoich aparatów i aparatów kumpli z jednego wyjazdu, to pierwsze zdjęcia miały datę 1999 rok :roll:

:D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.12.2013 21:41

Zaokrętować się trzeba , może zabiorą :)

Jak zabiorą , to może chociaż oko stracić będzie można :wink:



Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.12.2013 21:41

SgwdYrEira napisał(a): piracką łajbę czas zwodować i ruszyć. Kilka wolnych miejsc się znajdzie. Są chętni?


chętnie dołączę do pirackiej bandery, choćby gdzieś na rufie... :la:
a może i jaką zagadkę się odgadnie szybciej... :wink:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 22:29

Opaski pirackie rozdane, można ruszać ;)

26.02.2013

Dzwonię do brata aby złożyć życzenia imieninowe. Pogadaliśmy z godzinkę, przyszedł czas aby się rozłączyć.
Mija pół godziny, brat dzwoni. Myślę sobie, kurcze coś się stało? Odbieram czym prędzej:

- Cześć.
- Cześć.
- Co robisz w sobotę?
- A co miałbym robić? Nic, siedzę w chałupie, nigdzie nie chce mi się wychodzić, pogoda nieciekawa.
- Ale przecież masz urodziny.
- Rzeczywiście, zapomniałem, ale co z tego, przecież licznik idzie do przodu a nie do tyłu, nie ma z czego się cieszyć.
- Kupiłem bilet i przyjeżdżam, odbierzesz mnie z Pyrzowic?
- Jasne, nie ma sprawy.
- Odwieziesz mnie w niedzielę?
- Do Pyrzowic tak, ale do Stratford nie bardzo.
- Cześć.
- Cześć.


I tym sposobem już wiedziałem co będę robił w następny weekend.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 23:47

Nie wiem czy coś dziś wrzucę, uśmiałem się jak norka :lol:
Już miałem wrzucać zdjęcia a tu dzwoni telefon. Kto dzwoni? Mój brat :)
Ale o co chodzi? Okazuje się, że 25.01 przylatuje na weekend.
Będziemy w 11 osób trenować biathlon w Szczyrku :roll:
Wszystko w ramach jego wieczoru kawalerskiego ;)
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 23:48

02.03.2013

Samolot przylatuje ok. 10-tej. Nie mogę się już doczekać spotkania i wyjeżdżam zbyt wcześnie. Nie wiedzieć czemu założyłem, że pokonanie 110 km zajmie mi 3 godziny. Ale po drodze można gdzieś się podziać przecież :) Pierwsza myśl, Przewodziszowice i ruiny strażnicy. Skręcam w Żarkach, mijam sanktuarium w Leśniowie. Do ruin trzeba przejść się kawałek przez pole ale okazuje się, że wiatr ostro smaga mroźnym powietrzem a ja jestem nieszczególnie grubo ubrany, rezygnuję. Będę przejeżdżał w okolicy jeszcze wiele razy tego roku więc pewnie jeszcze się przejdę. Jak się okazało, nie przeszedłem się. Zawracam i parkuję przy mijanym wcześniej sanktuarium. Jak już tu jestem to może chociaż z zewnątrz obejrzę, zrobię też kilka fotek, do zagadek będzie jak znalazł :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spotykam również takiego oto doktora:

Obrazek

Pooglądałem, zrobiłem zdjęcia, można ruszać dalej.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 02.12.2013 23:51

Mam jeszcze trochę czasu. Udaję się na Zamek biskupi w Siewierzu - zamknięte :(

Trudno, przejdę się wokół, rozprostuję nogi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wrócimy tu w lipcu :)

Nad głową przelatuje samolot, pewnie to ten, na który czekam. Pakuję się więc do auta i jadę na lotnisko.
Odbieram brata i wracamy, zaglądamy na rynek w Siewierzu, trzeba coś zjeść. Oglądamy jeszcze tylko siewierskie panny i ruszamy dalej.

Obrazek
gagatek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagatek » 02.12.2013 23:56

to i ja pakuję rufę na rufie i oglądam :hut: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Abordaże mniejsze i większe czyli pirackie wybryki 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone