Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Abordaże mniejsze i większe czyli pirackie wybryki 2013

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.03.2015 12:39

SgwdYrEira napisał(a):Trasa tego dnia: Červenohorské sedlo - Červena hora (Vřesová studánka) - Kamenne Okno - Vozka - Keprnik - (Šerák) - Keprnik - Červena hora - Červenohorské sedlo

uahhh... piękna traska i widoczki, pogoda sprzyjała jak widzę w zupełności,
dziś mam od rana sporo bodźców (nie tylko wirtualnych) do aktywności ruchowej :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.03.2015 13:10

Hej. :)
Miło powspominać ładne widoki.
Prócz Rycerzowej to generalnie mieliśmy farta z pogodą.
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 08.03.2015 13:49

te kiero napisał(a):uahhh... piękna traska i widoczki, pogoda sprzyjała jak widzę w zupełności,
dziś mam od rana sporo bodźców (nie tylko wirtualnych) do aktywności ruchowej :)


Pogoda dopisała, towarzystwo również. To była super wycieczka :)

romuald22 napisał(a):Hej. :)
Miło powspominać ładne widoki.
Prócz Rycerzowej to generalnie mieliśmy farta z pogodą.


Hej.
Powspominać trzeba, ale czas zacząć planować kolejny górski wypad :)
Na Rycerzowej pogoda była jak marzenie. Gorzej było na Rysiance, widoki były... nieodległe :lol: ;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.03.2015 15:21

SgwdYrEira napisał(a):
romuald22 napisał(a):Hej. :)
Miło powspominać ładne widoki.
Prócz Rycerzowej to generalnie mieliśmy farta z pogodą.


Hej.
Powspominać trzeba, ale czas zacząć planować kolejny górski wypad :)
Na Rycerzowej pogoda była jak marzenie. Gorzej było na Rysiance, widoki były... nieodległe :lol: ;)

A no fakt. Już mi się to wszystko pokręciło. :) Wszystko na "R".
Racza, Radziechowska Magurka, Raż - znaczy Żar, Babia Góra, Skrzyczne... :wink: :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.03.2015 16:13

SgwdYrEira napisał(a):Wrzucę tylko trochę zdjęć.

Pięknie, zielono - pasuje do tego, co mam dziś za oknem. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 11.03.2015 22:00

Trzeba przyznać, że było pięknie. A co najważniejsze, atmosfera wśród uczestników spotkania była przednia. Co do zieloności za oknem, ze względu na moje opóźnienie w odpowiedzi na posta, nieaktualna. Burość .....
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 11.03.2015 22:26

25.08.2013

Budzę się rano i ..... boli głowa, bolą nogi, cały ja boli :( No cóż, współspacze, wszyscy, łącznie ze mną urządzili sobie zawody w chrapaniu, ponoć zostałem zwycięzcą. Czy ja wiem :roll: wg mnie zwycięzców było trzech :lol: Nieważne, nie od tego bolą mnie nogi, dawno się nie ruszałem i marsz dnia poprzedniego dał się we znaki. Głowa boli przez Lukasa ;) Nalewał pivo i się uśmiechał. Zdziwił się tylko raz gdy po raz kolejny poszedłem do baru a on spytał:
- Pivo?
- Ne, hranolky.

Minę miał taką jakby dowiedział się, że jego dziewczyna jest facetem. Szkoda, że nie mam zdjęcia :( Uśmiech na jego twarzy szybko powrócił, bo po cóż mi o pierwszej w nocy hranolky?

Większość ekipy wybrała się na Pradziada. Ja z Wojtkiem (bolące kolano - współczuję i mam nadzieję, że już po problemie) postanowiliśmy poszwędać się po okolicy. Najpierw wybraliśmy się do miejscowości Loučná nad Desnou aby zobaczyć zamek.

DSC_0381.JPG

DSC_0384.JPG

DSC_0386.JPG

DSC_0387.JPG

DSC_0389.JPG


Zawiedliśmy się :( Jakiś nędzny ten zamek... Nawet gość z trójzębem parę czubkiem głowy upuszczał.

DSC_0385.JPG


Nie zabawiliśmy tam zbyt długo.
Przed wejściem kilka rzeźb.

DSC_0382.JPG

DSC_0390.JPG

DSC_0391.JPG


Może jak skończą remont to będzie ciekawiej :roll:
Zbieramy się w wracamy na przełęcz aby za jakiś czas wybrać się dalej.
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Abordaże mniejsze i większe czyli pirackie wybryki 2013 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone