Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 21:13

Jako że w Chorwacji byliśmy już w kilku miejscach (Krk, okolice Omiša, Hvar, Brač i Peljesač) w tym roku postanowiliśmy poczuć klimat Korčuli :D.
Im bliżej było jednak do wyjazdu, tym bardziej zaczęliśmy się skłaniać, żeby w tym roku pojechać jednak do nieznanej nam jeszcze Grecji.
A że jeździmy do Cro w ciemno, to bywa że w ostatniej chwili decydujemy, gdzie jest nasz cel. Pozostał tydzień do wyjazdu, a my w rozterce :roll:. Co najgorsze to największy miłośnik Chorwacji, czyli mój mąż łamał się najbardziej. Nie pozostało więc nic innego, jak rzucić monetą. Każdy uczestnik wyjazdu wykonał rzut i los jednogłośnie przesądził o Chorwacji (i bardzo dobrze!) :lol:

14 lipca
Jesteśmy z Podkarpacia, więc przejście w Barwinku, potem baaaaardzo wolno przez Słowację, znacznie lepiej przez Węgry i po południu ... WITAJ PIĘKNA, SŁONECZNA CHORWACJO!!!

c1.jpg
to, co widzimy wydaje nam się raczej niemożliwe...

c2.jpg
... w końcu to Chorwacja, miało być słońce... :(

c3.jpg
... a tego to już najczarniejsze scenariusze nie przewidywały.

Mamy jedynie nadzieję, że to tylko tak na chwilę ;)
Ostatnio edytowano 11.08.2014 16:58 przez Goniaa, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Cromaniak
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2014 21:14

Pierwsza :D Udało mi się! :mrgreen:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2014 21:17

Ja też jadę na Korčulę :P .
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.08.2014 21:22

...w takim razie wobec naszego skromnego, ale już siedmiokrotnego pobytu na Korculi, cieszę się, że załapię się jako trzecia

:D
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 08.08.2014 21:23

Ja też zabieram się z Wami na Korculę :D Można?

Pewnie całości nie zdążę przeczytać, za tydzień kierunek Hvar 8)
W zeszłym roku spedziliśmy drugą połowę sierpnia na Korculi właśnie i rozpieściła nas cudnymi plażami, choć pogoda kaprysiła momentami.

Z łezką w oku powspominam :D
Eunike1984
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.08.2014 21:25

Ja też tu muszę być :D Zasiadam więc i powspominam zeszłoroczną Korculę :D
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 23:18

maslinka napisał(a):Pierwsza :D Udało mi się! :mrgreen:

Witaj Maslinko w mojej relacji.
I od razu zapytam, czy możliwe jest że Wasz kajak widzieliśmy na plaży w Prižbie, chyba 26 VII?

mysza73 napisał(a):Ja też jadę na Korčulę :P .

Myszo zapraszam na wyprawę i muszę powiedzieć, że Ty mnie zmobilizowałaś do pisania :)

majeczka napisał(a):...w takim razie wobec naszego skromnego, ale już siedmiokrotnego pobytu na Korculi, cieszę się, że załapię się jako trzecia
:D

Majeczko, wobec Waszego siedmiokrotnego pobytu, to ja wielką tremę mam :oops: pisząc.

AniaJ. napisał(a):Ja też zabieram się z Wami na Korculę :D Można?

Pewnie całości nie zdążę przeczytać, za tydzień kierunek Hvar 8)
W zeszłym roku spedziliśmy drugą połowę sierpnia na Korculi właśnie i rozpieściła nas cudnymi plażami, choć pogoda kaprysiła momentami.

Z łezką w oku powspominam :D

Można, można Aniu. I tak sobie myślę, czy ta Korčula to taka kapryśna pogodowo? Chociaż w lipcu to chyba generalnie Chorwacja była kapryśna.

Eunike1984 napisał(a):Ja też tu muszę być :D Zasiadam więc i powspominam zeszłoroczną Korculę :D

Zapraszam Eunike1984. Pewno się dużo tych samych miejsc pojawi na zdjęciach :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2014 23:28

Goniaa napisał(a):Witaj Maslinko w mojej relacji.
I od razu zapytam, czy możliwe jest że Wasz kajak widzieliśmy na plaży w Prižbie, chyba 26 VII?

Właśnie sprawdziłam w CROnice i to nie do końca możliwe 8)
Na pewno widziałaś kajak, a nie nas? ;) My właśnie 26 VII ponownie (po paru dniach na Lastovie) dotarliśmy na Korčulę i byliśmy wtedy, po południu, na plaży w Uvali Velika Prižba (koło campingu), ale na pewno bez kajaka, bo jeszcze nie był ponownie pompowany.

Widzieliśmy w tym roku kilka takich samych modeli Sevylora. Niestety tym razem to nie był nasz kajak, ale było bardzo blisko ;)

Goniaa napisał(a):I tak sobie myślę, czy ta Korčula to taka kapryśna pogodowo? Chociaż w lipcu to chyba generalnie Chorwacja była kapryśna.

Też nam to przyszło do głowy. To wyjaśniałoby, dlaczego Korčula jest taka zielona :? ;)
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 23:35

Od zeszłego roku nie zgadzam się na jazdę po nocach, bądź „kimanie” w samochodzie, dlatego też nasz pierwszy nocleg (tym razem zarezerwowany wcześniej) to Zadar.
Nigdy w Zadarze nie byliśmy, więc jesteśmy bardzo ciekawi tego miasta.
I, no cóż … po wjechaniu do Zadaru (dodam – nowego Zadaru) mamy dziwne odczucia. Otóż- blokowiska, salony samochodowe i Centra Handlowe wszelkiej maści 8O . Takiej Chorwacji nie widzieliśmy jeszcze.
Ale na szczęście im dalej w głąb, tym lepiej. Uff… I w dodatku pogoda ładna :).
Po odszukaniu apartamentu, kolacyjce i ogólnym odświeżeniu się wyruszamy w miasto – stare miasto. I tu już to, co nam się w Chorwacji podoba najbardziej.

c1.jpg
widok z apartamentu

c2.jpg

c4.jpg

c6.jpg

c7.jpg

c8.jpg
pierwsze chorwackie lody

c9.jpg

c3.jpg

No i te tłumy...
Ciężko było zrobić zdjęcia w pięknych uliczkach. Może ze względu na porę - ciepłe wieczory sprzyjają spacerom :)
Elizasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 08.08.2014 23:41

Zaglądam do Maslinki, to będę i do Ciebie, Korčula kusi :wink:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 23:42

maslinka napisał(a):
Goniaa napisał(a):Witaj Maslinko w mojej relacji.

Właśnie sprawdziłam w CROnice i to nie do końca możliwe 8)
Na pewno widziałaś kajak, a nie nas? ;) My właśnie 26 VII ponownie (po paru dniach na Lastovie) dotarliśmy na Korčulę i byliśmy wtedy, po południu, na plaży w Uvali Velika Prižba (koło campingu), ale na pewno bez kajaka, bo jeszcze nie był ponownie pompowany.

Widzieliśmy w tym roku kilka takich samych modeli Sevylora. Niestety tym razem to nie był nasz kajak, ale było bardzo blisko ;)

No właśnie kajak, nie Was :) Ale plaża się zgadza :) i czas :) - telepatia jakaś :lol:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2014 23:44

Elizasz napisał(a):Zaglądam do Maslinki, to będę i do Ciebie, Korčula kusi :wink:

Nas też kusiła i powiem Ci Elizasz, ze warto :)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.08.2014 07:04

Łomatko ta też na Korculi :mrgreen: ciasno tam było od Cromaniaków.
Masz we mnie wiernego czytelnika. :)
beagm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.08.2014 07:10

Hejka i no i proszę następna kusi Korculą :D Będę oglądać, bo Korcula już się w moich planach coś bardziej gości.
Belluna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.08.2014 07:13

Melduję się i ja. Korcula przed nami już na początku września :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019