Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

a ja jednak polecam fish picnic :)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 13.06.2010 20:10

Jeszcze nie ale w lipcu mam zamiar :lol:
KrissGDA
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissGDA » 13.06.2010 21:12

szkoda szkoda... bedziemy tam w przyszlym tygodniu i bylismy ciekawi czy ktos ma jakies news'y
Elvirka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elvirka » 14.06.2010 08:10

KrissGDA napisał(a):szkoda szkoda... bedziemy tam w przyszlym tygodniu i bylismy ciekawi czy ktos ma jakies news'y
]

Witam,
ja byłam w zeszłym płynęlismy statkiem " Miracul "z Medeny polecam było bardzo fajnie , pobyt na Solcie miło wspominamy na basenie potem Maslinica kolejna wysepka :) Pyszna rybka , surówka, winko, rakija, soki i wafelki:):)
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 12.07.2014 12:02

Orientuje się ktoś może ile w tym roku trzeba zapłacić za rejs? :)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 12.07.2014 12:11

A czy ktoś korzystał z fish picnicu w okolicach Orebiča?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.07.2014 18:51

Jackar napisał(a):A czy ktoś korzystał z fish picnicu w okolicach Orebiča?

Ja. Nie tyle z okolic co z samego Orebica :) Chociaż stateczek zaczyna w Kuciste zdaje się.
Tutaj opisałam co nieco: relacja-klisza-pisana-polwysep-peljesac-t38895-45.html?hilit=relacja%20klisz%C4%85
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 14.07.2014 23:25

Tak, my :)
Kurs z Orebica, na Korculę, Badiję i Lumbardę o ile mnie pamięć nie myli :) bo to już 4 lata będą...

Na Badiji ośrodek sportowy pokomunistyczny - kiedyś pewnie piękny, dla oficjeli - dziś zaniedbany, ale ma swój urok - no i zwierzaki luźno chodzące - daniele? jeleniowate w kazdym bądź razie. A sama wyspa z charakterystycznym brzegiem - skały wulkaniczne, czarne, z wybielałymi od soli i słońca grzbietami - podobało mi się :D
Na Lumbardzie najbielsze kamyki jakie pamietam - okrąglutkie, biale, jak sortowane specjalnie...

Ogólnie wspominam dobrze - nie trafiliśmy na ochlaj-statek, kulturalne towarzystwo było, jedzenie i napitki ok, trasa ciekawa...
Kuca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuca » 15.07.2014 07:37

A polecicie jakiś statek/firmę z okolic Makarskiej lub coś bliżej Brist (bo tu będę mieszkał) ?
I czy rzeczywiście jest tak na statku wszystko za free/w cenę wliczone? Czy to zależy od statku?
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 15.07.2014 09:39

Z Makarskiej (chyba dokładnie z B. Vody?) wypływa spory imprezowy stateczek "Bibe". Jak ktoś lubi imprezy, pobawić się, potańczyć na pokładzie i poskakać do wody ze statku, to polecam "Bibe" - sąsiedzi z apartamentu od kilku lat w Breli są i zawsze z "Bibą" płyną na bibę ;)
My wybraliśmy mniejszy stateczek, spokojniejszy ;) Nie pamiętam nazwy - Filo? czy jakoś tak. Stacze/łapacze są wszędzie :)

Tak, na statku masz wszystko w cenie - znaczy zazwyczaj jakaś przekąska (kruch, paluchy, ciastko), lemoniada, wino, powitalny kielonek rakiji czy inszego trunku mocniejszego i obiad - na obiad do wyboru (decydujesz przed rejsem) ryba lub kurczak z grilla, do tego surówka - czasem ziemniaki, zawsze pieczywo. Jeśli to dla ciebie za mało (porcje nie są ogromne - głodomory mają mało ;) ), to trzeba sobie coś z lądu zabrać, albo na wyspie kupić - zazwyczaj jest rejs tak zaplanowany, że jest i "plażing" i "knajping" - np w okolicach Makarskiej są rejsy na Hvar i Brać (jeden fishpicnic zalicza obie wyspy - baaaardzo po łebkach, wiadomo ;) ). Na Hvar do Jelsy - polecam lody przy porcie :) - na Brać na Bol (nie polecam :P ).
roberto1223
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto1223 » 17.07.2014 22:02

witam
dzisiaj tj.17.07.2014r płynęliśmy właśnie Makarskim Jardanem, opinia moja i mojej rodzinki jest bardzo dobra.
koszt wycieczki wyniósł 188kun od osoby dorosłej dziecko do lat 6 za free.
zaraz po zajęciu miejsc na statku kapitan przedstawił się i załogę, następnie załoga zaczęła serwować kawkę (smak wedle gustu ) rakiję, winko czerwone , winko białe, wodę gazowaną, colę, fantę bez limitu. oczywiście w małych plastikowych kubeczkach czystych prosto z paczki.
proszę nie pisać że częstują tylko raz ponieważ było tego naprawdę dużo.
rybka bardzo smaczna, surówki, sphagetti, chlebek też bez ograniczeń, dla dzieci zamiast rybki meso też smaczne.
po posiłku pani chodzi i rozdaje to co zostało nie podane kotleciki z kurczaka, również było tego sporo.
start godzina 8,15 port Makarska po około 2 godzinkach malownicza wyspa HVAR.
Po godzinie załadunek na statek i kolejna piękność, czyli wyspa Brac ze swoim cudownym miasteczkiem Bol.
3 godzinny postój czas wolny dla siebie, my mięliśmy ok.2 godzinki wolnego ponieważ rozpętała sie burza i wszyscy z pośpiechem wrócili na pokład.
godz. 16.20 wyruszyliśmy w droge powrotną wzdłuż wybrzeża ,było pięknie/ widoki wspaniałe oczywiście rakija,wino cola,fanta,kawka serwowane były nadal.
załoga sprzedawała suveniry kubki Makarski Jardan koszt 40 kun, oraz firmowe koszuli ceny niestety nie znam. kupiliśmy kubeczek.
o godz. 19 dotarliśmy z powrotem do portu w Makarskiej
nie żałujemy wydanych kunek było świetnie naprawdę warto POLECAM I POZDRAWIAM z malowniczej makarskiej.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 17.07.2014 22:14

Natko_ napisał(a):Z Makarskiej (chyba dokładnie z B. Vody?) wypływa spory imprezowy stateczek "Bibe". Jak ktoś lubi imprezy, pobawić się, potańczyć na pokładzie i poskakać do wody ze statku, to polecam "Bibe" - sąsiedzi z apartamentu od kilku lat w Breli są i zawsze z "Bibą" płyną na bibę ;)
My wybraliśmy mniejszy stateczek, spokojniejszy ;) Nie pamiętam nazwy - Filo? czy jakoś tak. Stacze/łapacze są wszędzie :)

Tak, na statku masz wszystko w cenie - znaczy zazwyczaj jakaś przekąska (kruch, paluchy, ciastko), lemoniada, wino, powitalny kielonek rakiji czy inszego trunku mocniejszego i obiad - na obiad do wyboru (decydujesz przed rejsem) ryba lub kurczak z grilla, do tego surówka - czasem ziemniaki, zawsze pieczywo. Jeśli to dla ciebie za mało (porcje nie są ogromne - głodomory mają mało ;) ), to trzeba sobie coś z lądu zabrać, albo na wyspie kupić - zazwyczaj jest rejs tak zaplanowany, że jest i "plażing" i "knajping" - np w okolicach Makarskiej są rejsy na Hvar i Brać (jeden fishpicnic zalicza obie wyspy - baaaardzo po łebkach, wiadomo ;) ). Na Hvar do Jelsy - polecam lody przy porcie :) - na Brać na Bol (nie polecam :P ).


Natko_ A ile taka przyjemność kosztuje? I czy dzieci 4 - letnie płacą? Z góry dzięki za odpowiedź :)
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 18.07.2014 08:32

witam,
orientuje się ktoś, czy z Tribunj organizowane są fish-picnic ??
Jeśli tak to w jakiej cenie i na jakiej trasie ?
5 lat temu miałem przyjemność uczestniczenia w takiej wycieczce ale z Breli i wtedy stateczek płyną na Brać i Hvar.

pozdr.
horas

ps.
wyjazd do Tribunj już jutro :lol: :papa:
roberto1223
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto1223 » 18.07.2014 15:54

hej dzieci do lat 6 maja wejście i wszystko inne na statku za free .
całodniowa wycieczka w naszym przypadku tj. 2 dorosłych i dziecko 5 lat kosztowało 366 kun lub 60 euro albo jak kto woli 240 zł.
pozdrawiam i polecam, :) my na pewno skorzystamy jeszcze może w przyszłym roku.
Michał1994
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał1994 » 18.07.2014 16:00

Parę lat temu byłem na Fish Picnic na wyspie Kornati oraz płynąłem z wyspy Hvar też. Pamiętam skoki do wody ze statku. Ogólnie rzecz biorąc, polecam takie wycieczki, bo jeśli jesteście w jednym miejscu to możecie sobie zwiedzić też inne części Chorwacji.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 18.07.2014 20:52

Cen dokładnie nie pamiętam, ale na PLNy wyszło nas, za 2 dorosłe osoby i 3 dzieci, z czego 2 szt. 8-10 lat i jedna poniżej roku - około 300-350 zł. Za cały dzień atrakcji, podwiezienie doopki w kilka miejsc, do których nie dotarlibyśmy własnym autem i za, jakby nie było, obiad i napoje chłodzące w drodze (wina nie liczę - można było nie pić ;) ), to cena wg mnie zupełnie ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
a ja jednak polecam fish picnic :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone