Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.08.2014 11:09

Korcula ciekawa wyspa,zatem i ja popłynę:)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2014 11:31

Goniaa napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja też jadę na Korčulę :P .


Myszo zapraszam na wyprawę i muszę powiedzieć, że Ty mnie zmobilizowałaś do pisania :)


Cała przyjemność będzie po mojej stronie 8) .
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 09.08.2014 13:05

Jadę z Wami :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.08.2014 20:51

2014 rok Korčuli!

:smo: :oczko_usmiech:

Zasiądę i ja bo jest w planach...
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.08.2014 20:57

Odnotowuję swoją obecność w relacji. :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:18

Maniust, beagm, Belluna, loverosa, Magdalena S., razpol zapraszam do czytania i oglądania. Pewno oglądania będzie więcej, bo co tu pisać , jak wszystko już zostało napisane :)


ARTUR_KOLNICA napisał(a):2014 rok Korčuli!

:smo: :oczko_usmiech:

Zasiądę i ja bo jest w planach...


Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.08.2014 23:22

Goniaa napisał(a):Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)

Jak to "była" jest i jeszcze będzie, my dopiero we wrześniu się wybieramy :mrgreen:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:48

15 lipca

Nasz plan był taki, że na Korčulę pojedziemy tak trochę na skróty … przez Czarnogórę :D Chcieliśmy bowiem zobaczyć Zatokę Kotorską, a będąc już tak blisko zarezerwowaliśmy 2 noclegi w miejscowości Dobrota (przysiółek Kotoru).
Na spokojnie jechaliśmy sobie znajomymi trasami :lol: .


c01.jpg




c02.jpg




c03.jpg




c1.jpg




c2.jpg




c3.jpg




c4.jpg
Neum




c6.jpg




c7.jpg
Przed Dubrovnikiem





W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: , gdyż policja skierowała nas w jakieś boczne drogi i nasza podróż do Kotoru zmieniła trasę :(
Jadąc tym razem tak, jak nam kazała policja, a nie nawigacja (a ta kazała zawracać) dotarliśmy do małego budynku, który okazał się przejściem granicznym z BIH (Ivanica). Takim przejściem, które pamięta inne czasy, takim gdzie sprawdzają paszporty, zieloną kartę i nawet pieczątki przybijają :D , a nie jak w Neum machają ręką i każą jechać dalej.
Po przekroczeniu tej granicy znaleźliśmy się w jakby innym świecie: cisza, spokój, nasz Hołowczyc w nawigacji darł się żeby nawracać, potem żeby skręcać. I może byśmy go posłuchali, ale nie było gdzie skręcać :roll: . Dookoła góry, wąska droga. Nie było też drogowskazów, ani żadnych samochodów, więc ja powoli wpadałam w panikę lekką, gdzie jesteśmy. Zatrzymaliśmy się jednak na obfotografowanie terenu. Pięknie i cicho – poza ptakami, cykadami i tego typu zwierzyną nie było nic słychać.



c8.jpg




c9.jpg




c10.jpg




Po dłuższej jeździe na szczęście droga zaczęła się robić szersza, pojawiały się informacje o kolejno mijanych kościółkach (niestety daleko od drogi), a potem też o miejscowościach :)
Uff… znaczy jesteśmy na dobrej drodze, jedziemy do cywilizacji, mój strach mijał.


c11.jpg




c12.jpg




c13.jpg





Zobaczyliśmy drogowskazy na Herceg Novi i to już było miasteczko, które mieliśmy na papierowej mapie :!: :D . Kolejny oddech ulgi – dla mnie oczywiście, bo tylko ja w naszej rodzinie jestem od panikowania :oops: .
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:50

Belluna napisał(a):
Goniaa napisał(a):Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)

Jak to "była" jest i jeszcze będzie, my dopiero we wrześniu się wybieramy :mrgreen:


:lol: To z rozpaczy, że moje wakacje już za mną. Prostuję: Korčula w tym roku jest :!: :!: :!: modna :)
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 10.08.2014 10:29

"W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: "
Oj działo się działo się działo, 15 lipca w Dubrowniku była Angela Merkel :!:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 10.08.2014 10:45

Mam pytanko, czy komary dokuczały Wam na Korculi? Bo nie wiem czy zaopatrzenie antykomarowe w ilościach hurtowych zrobić :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2014 12:17

jaceek1 napisał(a):"W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: "
Oj działo się działo się działo, 15 lipca w Dubrowniku była Angela Merkel :!:


Aaaaa.... to skoro oni Angelę gościli, to dziwne nie jest że nas turystów zwykłych w góry wysłali :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2014 12:22

Belluna napisał(a):Mam pytanko, czy komary dokuczały Wam na Korculi? Bo nie wiem czy zaopatrzenie antykomarowe w ilościach hurtowych zrobić :D


No niestety, pierwszy raz w Chorwacji spotkaliśmy komary :(
Gdy w apartamencie (na wyposażeniu :)) zobaczyłam spiralki antykomarowe to coś już podejrzewałam ... A potem odczułam na własnej skórze. Malizy takie ale dość zajadłe :(
Lepiej coś zabierz ze sobą, ale obyś nie skorzystała :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 10.08.2014 15:18

o Korculi chętnie poczytam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2014 20:23

Goniaa napisał(a):Nasz plan był taki, że na Korčulę pojedziemy tak trochę na skróty … przez Czarnogórę :D Chcieliśmy bowiem zobaczyć Zatokę Kotorską, a będąc już tak blisko zarezerwowaliśmy 2 noclegi w miejscowości Dobrota (przysiółek Kotoru).

Też mam taki plan na dojazd do Cavtatu :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone