Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Re: A jednak Korčula...

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.08.2014 11:09

Korcula ciekawa wyspa,zatem i ja popłynę:)
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2014 11:31

Goniaa napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja też jadę na Korčulę :P .

Myszo zapraszam na wyprawę i muszę powiedzieć, że Ty mnie zmobilizowałaś do pisania :)

Cała przyjemność będzie po mojej stronie 8) .
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 09.08.2014 13:05

Jadę z Wami :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.08.2014 20:51

2014 rok Korčuli!

:smo: :oczko_usmiech:

Zasiądę i ja bo jest w planach...
razpol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.08.2014 20:57

Odnotowuję swoją obecność w relacji. :)
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:18

Maniust, beagm, Belluna, loverosa, Magdalena S., razpol zapraszam do czytania i oglądania. Pewno oglądania będzie więcej, bo co tu pisać , jak wszystko już zostało napisane :)

ARTUR_KOLNICA napisał(a):2014 rok Korčuli!

:smo: :oczko_usmiech:

Zasiądę i ja bo jest w planach...

Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)
Belluna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.08.2014 23:22

Goniaa napisał(a):Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)

Jak to "była" jest i jeszcze będzie, my dopiero we wrześniu się wybieramy :mrgreen:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:48

15 lipca

Nasz plan był taki, że na Korčulę pojedziemy tak trochę na skróty … przez Czarnogórę :D Chcieliśmy bowiem zobaczyć Zatokę Kotorską, a będąc już tak blisko zarezerwowaliśmy 2 noclegi w miejscowości Dobrota (przysiółek Kotoru).
Na spokojnie jechaliśmy sobie znajomymi trasami :lol: .

c01.jpg

c02.jpg

c03.jpg

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg
Neum

c6.jpg

c7.jpg
Przed Dubrovnikiem

W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: , gdyż policja skierowała nas w jakieś boczne drogi i nasza podróż do Kotoru zmieniła trasę :(
Jadąc tym razem tak, jak nam kazała policja, a nie nawigacja (a ta kazała zawracać) dotarliśmy do małego budynku, który okazał się przejściem granicznym z BIH (Ivanica). Takim przejściem, które pamięta inne czasy, takim gdzie sprawdzają paszporty, zieloną kartę i nawet pieczątki przybijają :D , a nie jak w Neum machają ręką i każą jechać dalej.
Po przekroczeniu tej granicy znaleźliśmy się w jakby innym świecie: cisza, spokój, nasz Hołowczyc w nawigacji darł się żeby nawracać, potem żeby skręcać. I może byśmy go posłuchali, ale nie było gdzie skręcać :roll: . Dookoła góry, wąska droga. Nie było też drogowskazów, ani żadnych samochodów, więc ja powoli wpadałam w panikę lekką, gdzie jesteśmy. Zatrzymaliśmy się jednak na obfotografowanie terenu. Pięknie i cicho – poza ptakami, cykadami i tego typu zwierzyną nie było nic słychać.

c8.jpg

c9.jpg

c10.jpg

Po dłuższej jeździe na szczęście droga zaczęła się robić szersza, pojawiały się informacje o kolejno mijanych kościółkach (niestety daleko od drogi), a potem też o miejscowościach :)
Uff… znaczy jesteśmy na dobrej drodze, jedziemy do cywilizacji, mój strach mijał.

c11.jpg

c12.jpg

c13.jpg

Zobaczyliśmy drogowskazy na Herceg Novi i to już było miasteczko, które mieliśmy na papierowej mapie :!: :D . Kolejny oddech ulgi – dla mnie oczywiście, bo tylko ja w naszej rodzinie jestem od panikowania :oops: .
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2014 23:50

Belluna napisał(a):
Goniaa napisał(a):Nie da się ukryć. Korčula była w tym roku modna ;) (hi, hi)

Jak to "była" jest i jeszcze będzie, my dopiero we wrześniu się wybieramy :mrgreen:

:lol: To z rozpaczy, że moje wakacje już za mną. Prostuję: Korčula w tym roku jest :!: :!: :!: modna :)
jaceek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 10.08.2014 10:29

"W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: "
Oj działo się działo się działo, 15 lipca w Dubrowniku była Angela Merkel :!:
Belluna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 10.08.2014 10:45

Mam pytanko, czy komary dokuczały Wam na Korculi? Bo nie wiem czy zaopatrzenie antykomarowe w ilościach hurtowych zrobić :D
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2014 12:17

jaceek1 napisał(a):"W Dubrovniku utknęliśmy na dłużej w korku :( Po czasie okazało się, że przepuszczamy jakieś czarne limuzyny. Coś musiało się wtedy dziać w mieście :?: "
Oj działo się działo się działo, 15 lipca w Dubrowniku była Angela Merkel :!:

Aaaaa.... to skoro oni Angelę gościli, to dziwne nie jest że nas turystów zwykłych w góry wysłali :wink:
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2014 12:22

Belluna napisał(a):Mam pytanko, czy komary dokuczały Wam na Korculi? Bo nie wiem czy zaopatrzenie antykomarowe w ilościach hurtowych zrobić :D

No niestety, pierwszy raz w Chorwacji spotkaliśmy komary :(
Gdy w apartamencie (na wyposażeniu :)) zobaczyłam spiralki antykomarowe to coś już podejrzewałam ... A potem odczułam na własnej skórze. Malizy takie ale dość zajadłe :(
Lepiej coś zabierz ze sobą, ale obyś nie skorzystała :)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 10.08.2014 15:18

o Korculi chętnie poczytam :papa:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2014 20:23

Goniaa napisał(a):Nasz plan był taki, że na Korčulę pojedziemy tak trochę na skróty … przez Czarnogórę :D Chcieliśmy bowiem zobaczyć Zatokę Kotorską, a będąc już tak blisko zarezerwowaliśmy 2 noclegi w miejscowości Dobrota (przysiółek Kotoru).

Też mam taki plan na dojazd do Cavtatu :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

A jednak Korčula...(na skróty przez Kotor) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019