Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kotor

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 08.07.2018 09:23

Jak spojrzysz na mapę to roboty zaczynają się zaraz jak się kończą "zygzaki", ja potem skręciłem na Lovcen, na mauzoleum Petara II i tam już jest zupełny hardcore. Co prawda przejeżdżali tam ludzie autami o niskim prześwicie (Audi A4, Renault Clio), ale albo to były dość stare auta miejscowych, albo samochody z wypożyczalni.
Powiem tak; przejechać - przejedziesz, ale dość wolno, a poza tym raczej szkoda samochodu.. Ja przede wszystkim bałem się o rozcięcie opony na ostrym kamieniu.
pawlo.k
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlo.k » 10.07.2018 13:46

Dziękuje serdecznie za info. Byłem w niedziele , wjechaliśmy od strony Cetyni na Lovcen a zjeżdżaliśmy serpentynami do Kotoru. Droga od Cetyni bardzo dobra , równiutki asfalt normalnej szerokości (na dwa autobusy), aż na sam szczyt do restauracji. W drodze powrotnej remontowany odcinek zaczyna się w prawo za szlabanem z drogi na szczyt. Na google maps to taka mała droga zaczynająca się troszkę poniżej szczytu i prowadząca do drogi P1. W tej chwili ten odcinek jest poszerzany i utwardzany, jadąc w niedziele nie spotkaliśmy pracujących maszyn. Droga często uczęszczana o czym świadczą ślady kół na żwirze i tłuczniu, do przejechania dla każdego kto sprawnie porusza się po tutejszych drogach. Jedyna obawa to faktycznie trzeba uważać na opony ale dostosowując prędkość do warunków nie powinno być źle. My jadąc na oponach 225/17 i 185/15 (3 samochody) nie mieliśmy żadnych problemów. Dalej skręcając w lewo w P1 zaczyna się standardowa droga w Chorwackich górach wąska w większości na jeden samochód z mijankami (my mijaliśmy się z dużym turystycznym autobusem który beztrosko piął się do góry). Podsumowując moim zdaniem łatwiej i wygodniej wjechać na szczyt od Cetyni a zjeżdżać do Kotoru ( po szutrze łatwiej w dół niż w górę a i widoki ładniejsze).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.07.2018 19:01

podsumowując:

1. dojazd na Lovcen z Cetyni jest OK?
"...Droga od Cetyni bardzo dobra , równiutki asfalt normalnej szerokości (na dwa autobusy), aż na sam szczyt do restauracji..."
https://goo.gl/maps/3fa5TiGbxdx

2. czy to ten remontowany odcinek?
"...W drodze powrotnej remontowany odcinek zaczyna się w prawo za szlabanem z drogi na szczyt. Na google maps to taka mała droga zaczynająca się troszkę poniżej szczytu i prowadząca do drogi P1..."
"...Jedyna obawa to faktycznie trzeba uważać na opony ale dostosowując prędkość do warunków nie powinno być źle..."
https://goo.gl/maps/jAaMmEJDt8o

3. aby uniknąć "kamienstej" i wąskiej drogi należało by wracać do Kotoru w ten sposób?
https://goo.gl/maps/3JxgBvrVdbw
per6
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) per6 » 26.07.2018 04:48

Był ktoś ostatnio?
Jakieś aktualne info dotyczące dojazdu od strony Kotoru na Lovcen?
Mam ochotę się wybrać w przyszłym tygodniu :)
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 24.08.2018 09:42

Witam,
planuje pojechać do Kotoru z Orebicia i mam pytanie, czy lepiej jechać w niedzielę czy w poniedziałek? :) Generalnie chodzi mi o ruch na drogach i przejściach granicznych. Z góry dzięki za pomoc :hut:
per6
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) per6 » 24.08.2018 16:02

Na Lovcen nie wjeżdżaliśmy, bo i tak nie starczyło by nam czasu.
Jechałem z Orebica do Kotoru w poniedziałek (wyjazd 6:00). Do granicy wszystko ok, ale na granicy w jedną i drugą stronę po godzinie czekania. Nawet zieloną kartę i dowód rejestracyjny auta chcieli. Podejrzewam, że w niedzielę może być jedynie gorzej.
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 25.08.2018 09:16

per6 napisał(a):Na Lovcen nie wjeżdżaliśmy, bo i tak nie starczyło by nam czasu.
Jechałem z Orebica do Kotoru w poniedziałek (wyjazd 6:00). Do granicy wszystko ok, ale na granicy w jedną i drugą stronę po godzinie czekania. Nawet zieloną kartę i dowód rejestracyjny auta chcieli. Podejrzewam, że w niedzielę może być jedynie gorzej.

Dzięki za info :) Mam jeszcze kilka pytań ;)
Czyli w Kotorze byłeś na 11?
A gdzie parkowałeś w Kotorze? Byłeś może w Perascie? Jeśli tak, to gdzie parkowałeś?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.08.2018 09:37

ja parkowałem np. tu:
42°25'34.5"N 18°46'10.1"E
(płatny, ze "szlabanami")
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.08.2018 07:23

jak tam na serpentynach?
nadal remont i okresowo-czasowe zamknięcia?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2018 22:18

w niedzielę prace nie trwają, jednak mimo to NIE POLECAM tej drogi, jeżeli ktoś lubi trochę swój samochód...chyba że ma terenówkę...
droga zaczyna się szerokim, nowiutkim asfaltem...po kilkuset metrach albo ok. 1 km utwardzone i ujeżdżone kamienie, ot tak na 2-gi bieg...
później, zdecydowana większość remontowanego odcinka na "jedynce"...nieustanne muldy z ziemi...całkowity brak asfaltu...
remontowany odcinek kończy się za zakrętem w prawo, po zjeździe ze wzniesienia, ok. kilkaset metrów od miejsca gdzie kończy się widok na zatokę...wtedy mamy już "starą", wąską, asfaltową drogę...
przejechanie najgorszego odcinka zajmuje ok. 40 minut...

polecam więc:
- wjechać na Lovcen od Cetinje i taką też wybrać drogę powrotną,
- wyjechać serpentynami "kotorskimi"...popstrykać fotki i nimi też zjechać...
Patrick
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrick » 21.04.2019 16:29

Witam, czy nadal do Lovcen lepiej wjechać od strony Cetyni i zjechać serpentynami do Kotoru. Jak to dzisiaj wygląda, za 1.5 miesiąca się tam wybieram, bee wdzięczny za wskazówki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2019 08:12

Witam
Byłem na urlopie w Czarnogórze kilkanaście lat temu i tak mnie teraz kusi żeby żeby podczas czerwcowego pobytu w Podacy wybrać się na wycieczkę do kotoru i odświeżyć wspomnienia :) znalazłem w "internetach" że można wjechać do Czarnogóry bez paszportu tylko z dowodem osobistym czy ktoś mógłby to potwierdzić ? I druga prozba .. google pokazuje 3 opcje dojazdu jadąc od Dubrownika która trasę wybrać ?
Jak zawsze z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.05.2019 08:22

Byłem kilka lat temu w MNE i Kotorze. Ja miałem paszport.
Na głównym przejściu drogowym mogą być spore korki. Jest małe przejście w okolicy Parku Prevlaka, zobacz na mapy, jak tam dojechać.
I podaj te 3 opcje - to wtedy doradzimy.
tu jest info http://okiemturysty.pl/porady/czarnogora-paszport-czy-dowod-osobisty/
Objedź zatokę, by zwiedzić Perast - bajkowy. Wracaj promem Lepetani-Kamenari, kilka E, a widoki super.
Ostatnio edytowano 16.05.2019 08:28 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2019 08:28

Dziękuję :) już dołączam propozycje googla
Załączniki:
Screenshot_2019-05-16-08-30-25.png
Ostatnio edytowano 16.05.2019 08:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.05.2019 08:31

Na parking/i kieruj się do portu. Są płatne, ale to grosze. Stąd blisko do wejścia na mury i starówkę. Tu na fotce widać, po lewej stronie. Udanej wycieczki. No i napisz po powrocie, jak było.
Załączniki:
DSCF0817 kopia.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone