Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani..

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.12.2017 09:11

renatalato napisał(a):Po drodze mijamy takie tam :lol:

coś mi się wydaje, że w takich okolicznościach musiałbym "zaliczyć" co najmniej te kapcie z pomponem :roll:
pytanie czy tylko liry czy może sprzedawcy z uwagi na turystów przyjmują płatność w euro :?:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 05.12.2017 11:06

te kiero napisał(a):
renatalato napisał(a):Po drodze mijamy takie tam :lol:

coś mi się wydaje, że w takich okolicznościach musiałbym "zaliczyć" co najmniej te kapcie z pomponem :roll:
pytanie czy tylko liry czy może sprzedawcy z uwagi na turystów przyjmują płatność w euro :?:


A te kapcie to preferujesz złote czy może różowe :wink:
Jak tak teraz patrzę to żałuję, że nie kupiłam kilku par, miałabym na prezenty pod choinkę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Płatność jak najbardziej euro, może nawet bardziej niż ichnie liry :mrgreen:
Bardzo smakował mi sok ze świeżych pomarańczy, sprzedawany bezpośrednio na ulicy, pychota :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.12.2017 12:05

Juz dawno dodałam do obserwowanych ale czasu nie było poczytać i popaczeć :)
Super trasa :!:
Znam tylko Wiedeń z wielokrotnego przejazdu :mrgreen: no i Nesseber, który kojarzę jak przez mgłę :roll: aczkolwiek dobrze pamiętam brukowane uliczki, te domki kamienne na parterze a drewniane od góry, budowle cerkiewne no i jakiś supermarket z wieloma wejściami 8O . W supermarkecie zagubił się nam tata. Nie było wtedy telefonów komórkowych no i znaleźć się w tym Nesseberze kompletnie nie mogliśmy. Cóż było robić? wróciłyśmy z mamą i siostrą wodolotem do Sozopolu a tata dotarł drogą lądową grubo po nas :mrgreen: Taka była przygoda.
Coś mi się kojarzy, że wtedy mówiono nam, że część starego Nesseberu wraz z kilkoma cerkwiami znajduje się pod wodą? :roll: Ale może mi się coś pomieszało, to było ponad 30 lat temu i zabytkami się wtedy średnio interesowałam :mrgreen:

Stambuł często gości ostatnio na ekranach TV ... tyle seriali tureckich leci, chyba mamy jakąś promocję na ich zakup ... hurtem :mrgreen:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 05.12.2017 13:43

gusia-s napisał(a):Juz dawno dodałam do obserwowanych ale czasu nie było poczytać i popaczeć :)
Super trasa :!:
Znam tylko Wiedeń z wielokrotnego przejazdu :mrgreen: no i Nesseber, który kojarzę jak przez mgłę :roll: aczkolwiek dobrze pamiętam brukowane uliczki, te domki kamienne na parterze a drewniane od góry, budowle cerkiewne no i jakiś supermarket z wieloma wejściami 8O . W supermarkecie zagubił się nam tata. Nie było wtedy telefonów komórkowych no i znaleźć się w tym Nesseberze kompletnie nie mogliśmy. Cóż było robić? wróciłyśmy z mamą i siostrą wodolotem do Sozopolu a tata dotarł drogą lądową grubo po nas :mrgreen: Taka była przygoda.
Coś mi się kojarzy, że wtedy mówiono nam, że część starego Nesseberu wraz z kilkoma cerkwiami znajduje się pod wodą? :roll: Ale może mi się coś pomieszało, to było ponad 30 lat temu i zabytkami się wtedy średnio interesowałam :mrgreen:

Stambuł często gości ostatnio na ekranach TV ... tyle seriali tureckich leci, chyba mamy jakąś promocję na ich zakup ... hurtem :mrgreen:


Gusia 8O , przecież Ty trzydzieści lat temu, to musiałaś być całkiem mała :) , a czy część pod wodą.... to nie wiem :mrgreen:
Właśnie turecki serial zainspirował moją Kasię do zobaczenia tego i owego w Stambule, a z tą promocją to masz chyba rację :mrgreen: , jedyna słuszna tv :wink: ma ostatnio sporo Turkish TV series :oczko_usmiech: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.12.2017 15:10

renatalato napisał(a):Gusia 8O , przecież Ty trzydzieści lat temu, to musiałaś być całkiem mała :) ...
No proszę Cię ... zaliczałam się już do nastolatek :!: i miałam swój tymczasowy dowód osobisty... w czerwonych okładkach :mrgreen:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 06.12.2017 00:19

gusia-s napisał(a):
renatalato napisał(a):Gusia 8O , przecież Ty trzydzieści lat temu, to musiałaś być całkiem mała :) ...
No proszę Cię ... zaliczałam się już do nastolatek :!: i miałam swój tymczasowy dowód osobisty... w czerwonych okładkach :mrgreen:


Całe szczęście że dowód :wink: .....w tych okładkach :mrgreen:


86.jpg


87.jpg


88.jpg


89.jpg


90.jpg


91.jpg


92.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.12.2017 11:50

O pałac Sulejmana :D Wspaniałe stulecie oglądałam, więc z chęcią zobaczyłabym ten pałac na własne oczy :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 08.12.2017 22:57

agata26061 napisał(a):O pałac Sulejmana :D Wspaniałe stulecie oglądałam, więc z chęcią zobaczyłabym ten pałac na własne oczy :D


Nasza Kasia była kiedyś zafascynowana tym serialem, chciała zobaczyć na żywca :oczko_usmiech: .
Niestety było już dość późno i musiała oblecieć pałac w dość szybkim tempie, my zrezygnowaliśmy, nasze nogi miały okazję odpocząć :oczko_usmiech:

110.jpg


111.jpg


112.jpg


113.jpg


121.jpg


122.jpg


123.jpg


125.PNG


127.PNG


126.PNG
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 08.12.2017 23:09

Pomimo widoku żołnierzy z karabinami, czuliśmy się bezpiecznie :)

114.jpg


Z pałacu jest ładny widok na Bosfor...
115.jpg


Zauważyłam w Stambule dużo zwierzaczków, wszyscy je dokarmiają :)
116.jpg


117.jpg


118.jpg


119.jpg


120.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 09.12.2017 01:16

Niestety mamy tylko jeden dzień, a raczej popołudnie, więc selekcja jakaś musi być, co jeszcze zobaczyć :? , co zostawić sobie na następny raz :) (będzie na pewno, chociaż może nie samochodem :oczko_usmiech: )
Wyszło nam że niedaleko jest stary bazar :lol:

128.jpg


129.jpg


130.jpg


131.jpg


132.jpg


133.jpg


134.jpg


135.jpg


136.jpg


137.jpg


138.jpg


139.jpg


140.jpg


141.jpg


142.jpg


143.jpg


144.jpg


145.jpg


146.jpg


147.jpg


148.jpg


149.jpg


150.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 09.12.2017 19:09

Ponieważ rano po śniadaniu wyjazd w kierunku Grecji, zbieramy się pomału do hotelu, jeszcze po drodze jakieś jedzonko i idziemy spać, nocne życie Stambułu nie dla nas, może następnym razem.

151.jpg


Te suknie są całkiem europejskie :)
152.jpg



153.jpg


Niestety smaczne spanie przerwały mi dziwne modulowane dźwięki, jakby jęki które cichły na kilka sekund, by za chwilę znowu z tą samą siłą śpiewać 8O :oczko_usmiech:
O kurcze, gdzieś niedaleko jest meczet, w sumie trudno żeby było inaczej. W Stambule meczetów jest mnóstwo, chyba na każdej ulicy, większy, albo mniejszy i gdziekolwiek się nie stanie, zawsze jakiś jest blisko.
Pięć razy dziennie z minaretu, czyli smukłej wieży przy meczecie, rozlega się śpiew muezzina wzywający muzułmanów do modlitwy. W tym czasie ludzie tam żyjący nie wyciągają dywaników i nie rozpoczynają swych modłów, ale wyczuwa się taką powagę i wyciszenie.

Okno z naszego pokoju wychodziło na podwórko, taki mieliśmy widoczek na prawo :)
154.jpg


na wprost
155.jpg


Taki widoczek na balkony sąsiadów mieliśmy na lewo :roll:
156.jpg


Tu jedliśmy całkiem smaczne śniadanko :)
180.PNG


Po śniadaniu mąż z córcią wyruszyli w poszukiwaniu poczty w której można kupić nalepkę magnetyczną lub kartę HGS na opłaty drogowe. Jak już wcześniej pisałam, wielką niewiadomą jest w której poczcie można to ustrojstwo :wink: kupić, pochodzili, popytali, znaleźli dwie poczty w pobliżu :D i...... nie kupili :oczko_usmiech:
Jedziemy, przy wyjeździe na pewno kupimy :lol:

157.jpg


158.jpg


159.jpg


160.jpg


Jak ta ciężarówka tam przejechała 8O
161.jpg


162.jpg



Znowu podziwiamy dziwne budynki :D :D
163.jpg


164.jpg


165.jpg


6.jpg


7.jpg


166.jpg


167.jpg


168.jpg


169.jpg


170.jpg


171.jpg


172.jpg


173.jpg


No tak, mamy płatną drogę z bramkami czytającymi HGS 8O , a my nie mamy nalepki :roll: zjeżdżamy na parking i........
174.jpg


Yes, yes, yes mamy,
175.jpg


Tak daleko musieliśmy odjechać od Stambułu, do granicy z Grecją zostało tylko około 190km.
181.PNG


176.jpg


Po lewej mamy morze Marmara :D
177.jpg


178.jpg


179.jpg



cdn
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 09.12.2017 21:25

Krótko w Stambule, ale treściwie :) . Najważniejsza, jak dla mnie, Hagia Sophia zobaczona 8) . Jedziemy dalej.
pzdr. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.12.2017 21:42

Zgadzam się z tiwą, krótki pobyt, ale wystarczająca zachęta, by odwiedzić to miasto... tylko te wizy i Hgs :x
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 09.12.2017 22:52

Do granicy dojeżdżamy całkiem spokojnie, bez żadnych niespodzianek.......................

Droga całkiem fajna

2.jpg


1.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


Mały korek na światłach i ..........
7.jpg


pojawia się sprzedawca obwarzanków :oczko_usmiech:
8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


8O , droga nam się kończy :roll: , a do granicy tuż, tuż, już całkiem blisko
14.jpg


15.jpg


16.jpg



O jest granica, jak mało samochodów 8O :mrgreen:

20.jpg


18.jpg


21.jpg


22.jpg


23.jpg


24.jpg


25.jpg


27.jpg



Ciągniemy się w tym korku i ciągniemy, wysiadać z samochodów zabraniają :evil:
28.jpg


29.jpg



Jak widać temperatura na dworze wysoka :? i nerwy na granicy wytrzymałości :cry:

30.jpg


31.jpg


50.PNG


Ten graniczny odcinek powinniśmy przejechać w 17 minut :oczko_usmiech: , my straciliśmy na tej granicy 4 godziny :evil:


19.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 09.12.2017 23:06

To jesteśmy już w Grecji :lol: :lol: :lol:
Jak mało samochodów :D , kierunek Meteory, czyli Kalampaka :) , bądź Kalambaka :)

53.PNG


32.jpg


33.jpg


34.jpg


35.jpg


36.jpg


37.jpg


38.jpg


39.jpg


40.jpg


41.jpg


42.jpg


43.jpg


44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


48.jpg


49.jpg


51.jpg


52.jpg


Na miejsce dojeżdżamy po godzinie 23.

dobranoc
cdn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani.. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone