Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani..

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 30.11.2017 23:47

piekara114 napisał(a):Ciepła woda to nie wszystko, dla mnie ważne jest to co dookoła (pustki, natura, urocze zatoczki, a nie betonowe hotele) oraz to co pod wodą, a niestety M.Czarne jest bardzo ubogie pod tym kątem.



nie no pisałeś o plażowaniu, :D
a w BG plażowanie jest całkiem całkiem,
nie przesadzajmy ,w Cro "życie"podwodne jest nie wiele bogatsze od BG,
ale faktycznie tak "urokliwych "miejsc nad wodą (co dla kogo jest urokliwe?)
w BG nie ma jak w Cro,
ale n.p. mało jest miejsc w Cro gdzie można "pograć"w piłkę będąc po kolana w ciepłej wodzie ,
ale faktycznie odbiegamy,
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 00:13

599 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ciepła woda to nie wszystko, dla mnie ważne jest to co dookoła (pustki, natura, urocze zatoczki, a nie betonowe hotele) oraz to co pod wodą, a niestety M.Czarne jest bardzo ubogie pod tym kątem.



nie no pisałeś o plażowaniu, :D
a w BG plażowanie jest całkiem całkiem,
nie przesadzajmy ,w Cro "życie"podwodne jest nie wiele bogatsze od BG,
ale faktycznie tak "urokliwych "miejsc nad wodą (co dla kogo jest urokliwe?)
w BG nie ma jak w Cro,
ale n.p. mało jest miejsc w Cro gdzie można "pograć"w piłkę będąc po kolana w ciepłej wodzie ,
ale faktycznie odbiegamy,

Ja mam taką konkluzję - wszystkie kraje są po coś...
Warto zobaczyć i mieć własne zdanie... Choćby raz w życiu, ale warto. Świat jest po to, żeby go odkryć...
Moja Sąsiadka na przykład na swoje pierwsze wakacje zagraniczne poleciała na Maltę, była zachwycona... dopóki w tym roku nie pojechała z nami do Cro. Stwierdziła, że Malta się kryje i ona już nic nie będzie kombinowała i w tym roku znów do Cro jadą - to taki mój mały sukces, że zaszczepiłam w kimś cromaniacką miłość :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 01.12.2017 00:14

A deliberujcie sobie i odbiegajcie :D :oczko_usmiech: , lubię jak coś się dzieje w relacji :D
Dla mnie i to jest moje zdanie, morze czarne ma kolor naszego Bałtyku, tylko dużo cieplejsze. Nie byłam w Bułgarii w wielu miejscach, więc być może jest gdzieś fajnie :)
agata26061 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ale Agata jeśli odległość Wam nie straszna to porównywalna jest do Albanii czy Grecji...

Wiem, też o tym myślałam, że np. na Lefkadę też jechalibyśmy 2 dni - jak do Bułgarii, ale jeśli chodzi o ceny noclegów i innych pierdół to Bułgaria jest chyba bezkonkurecyjna. Wiem, wiem, ceny to nie wszystko, ale ja jestem tego zdania, że dane nam będzie w następnych latach zobaczyć i Grecję i Albanię i jeszcze wszystkie inne zakątki w Cro... :smo: :oczko_usmiech:
Więc może warto zobaczyć i tą Bułgarię - jeśli nam się nie spodoba, to będzie pierwszy i ostatni, ale jeśli jednak przypadnie nam do gustu, to może kiedyś wrócimy :D


Zawsze warto zobaczyć coś nowego, ale w Albanii jeszcze nie byliśmy to może jednak kiedyś :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 00:25

renatalato napisał(a):Zawsze warto zobaczyć coś nowego, ale w Albanii jeszcze nie byliśmy to może jednak kiedyś :oczko_usmiech:

Jak przetrzecie szlaki, to będziemy tam po Was :D :oczko_usmiech:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 01.12.2017 00:56

agata26061 napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,,,,,




właśnie dlatego nie można pisać że BG jest coś nie "teges",
zwłaszcza jeśli chodzi o plażowanie,
Cro,mio że od lat mnie zachwyca to sie nie umywa do BG pod wzgledem plażowania,nie wspominając o cenach,
choć nie byłem już tam z 6 lat,
ale co tam teraz mnie "rajcuje" GR, :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 01.12.2017 23:34

Po krótkim odpoczynku idziemy dalej, teraz się trochę poszwędamy, może jakieś lody a może dobra turecka herbatka :D

54.jpg


55.jpg


56.jpg


57.jpg


58.jpg


59.jpg


60.jpg


61.jpg


63.jpg


64.jpg


65.jpg


66.jpg


67.jpg


68.jpg


69.jpg


70.jpg


71.jpg


Z cyklu ludzie tego miasta...
72.jpg


73.jpg


74.jpg


75.jpg


76.jpg


77.jpg


78.jpg


79.jpg


Jest pyszna herbatka :) , córka w tym czasie zwiedza Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej. Budynek znajduje się przy placu Sułtanahmed jest to Pałac Ibrahima Paszy :D
W środku nie można robić zdjęć. Zbiory to głównie dywany, stare księgi Koranu i trochę skamieniałości.

80.jpg


93.png
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.12.2017 00:12

Babeczki z Twoich zdjęć, mimo że zakryte od stóp po cebulki włosów to i tak hity modowe umieją w swych strojach wyeksponować....

Kopuły i minarety i zieleń robią wspaniałe wrażenie... Ale ja z niecierpliwością czekam na Hagię :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.12.2017 09:41

Nie wiem co tam się stało na zdjęciu z tą wojskową terenówką, ale na barierkach ewidentnie jest napisane ZABITA.

Właśnie interesuje mnie jak tam z poczuciem bezpieczeństwa?
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 03.12.2017 01:19

piekara114 napisał(a):Babeczki z Twoich zdjęć, mimo że zakryte od stóp po cebulki włosów to i tak hity modowe umieją w swych strojach wyeksponować....
,
Żebyś wiedziała, razem z córką obserwowałyśmy jakie mają buty, zegarki, czy okulary 8O


piekara114 napisał(a):Kopuły i minarety i zieleń robią wspaniałe wrażenie... Ale ja z niecierpliwością czekam na Hagię :papa:


Hagia Sophia , turecka ajasofja zwana także kościołem Świętej Mądrości, a czasami Kościółem Boskiej Mądrości , katedra zbudowana jeszcze w Konstantynopolu :) w VI wieku (532-537) pod kierunkiem bizantyjskim cesarza Justyniana I. Jest to najważniejsza struktura bizantyjska i jeden z największych zabytków na świecie.
Haga Sofia zbudowana została w bardzo krótkim czasie (około 6 lat), w 1985 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Pierwotny kościół na miejscu świątyni Hagia Sophia został zbudowany przez Konstantyna I w 325 roku na fundamentach pogańskiej świątyni. Został uszkodzony w 404 r. Przez pożar, który wybuchł podczas zamieszek po drugim wygnaniu świętego Jana Chryzostoma , później patriarchy Konstantynopola. Został przebudowany i powiększony przez rzymskiego cesarza Constansa I. Odrestaurowany budynek został ponownie poświęcony w 415 roku przez Teodozjusza II . Kościół został spalony ponownie w Powstanie Nika w styczniu 532 roku, okoliczność, która dała Justynianowi I okazję do wyobrażenia sobie wspaniałego zastępstwa.info z neta

wstęp-40TL
1 TRY = 0,8961 PLN- aktualny kurs


64.jpg


Hagia Sophia zachwyca swym wysokim rozległym wnętrzem oraz światłocieniami. Po wejściu mamy wrażenie jakby kopuła zawieszona była w powietrzu. Światło wpada z okien umieszczonych w podstawie kopuły oraz z okien bocznych i oświetla całe wnętrza, tworząc przeróżne cienie, gra świateł.

102.jpg


94.PNG


95.PNG


96.PNG


97.PNG


98.PNG


99.PNG


100.PNG



101.PNG
Ostatnio edytowano 03.12.2017 01:24 przez renatalato, łącznie edytowano 1 raz
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 03.12.2017 01:20

te kiero napisał(a):Nie wiem co tam się stało na zdjęciu z tą wojskową terenówką, ale na barierkach ewidentnie jest napisane ZABITA.

Właśnie interesuje mnie jak tam z poczuciem bezpieczeństwa?


Nie wiem co się stało, ale czuliśmy się bezpiecznie :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.12.2017 02:01

renatalato napisał(a):
piekara114 napisał(a):Babeczki z Twoich zdjęć, mimo że zakryte od stóp po cebulki włosów to i tak hity modowe umieją w swych strojach wyeksponować....
,
Żebyś wiedziała, razem z córką obserwowałyśmy jakie mają buty, zegarki, czy okulary 8O


Hmm . . . czasem to , czego nie widzimy działa na wyobraźnię , a to co widać . . . kiedyś takie emocje towarzyszyły chłopcom , którym udało się zobaczyć dziesięć do piętnaście centymetrów uda powyżej kolana koleżanki biegnącej po schodach gimnazjum . . . :lol:


Pozdrawiam
Piotr
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 03.12.2017 23:29

piotrf napisał(a):
renatalato napisał(a):
piekara114 napisał(a):Babeczki z Twoich zdjęć, mimo że zakryte od stóp po cebulki włosów to i tak hity modowe umieją w swych strojach wyeksponować....
,
Żebyś wiedziała, razem z córką obserwowałyśmy jakie mają buty, zegarki, czy okulary 8O


Hmm . . . czasem to , czego nie widzimy działa na wyobraźnię , a to co widać . . . kiedyś takie emocje towarzyszyły chłopcom , którym udało się zobaczyć dziesięć do piętnaście centymetrów uda powyżej kolana koleżanki biegnącej po schodach gimnazjum . . . :lol:


Pozdrawiam
Piotr


Zawsze mam jednak wrażenie że te kobiety zakładają nikab, burkę, dżibab, bo tak chcą mężczyźni a nie z własnej nieprzymuszonej woli :(

103.jpg


104.jpg


105.jpg


106.jpg


107.jpg



Teraz idziemy w kierunku Pałacu Sułtana Sulejmana

108.PNG

zdjęcie z neta
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.12.2017 11:43

Super relacja
W tym roku we wrześniu zaliczyłam kawałek Bułgarskiej riwiery i wbrew opinią ma swój klimat. Fakt zupełnie inny niż Cro ale nie po to jedzie się do Bułgarii aby czuć się jak w Cro. :D

Pozdrawiam
Monika
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 04.12.2017 13:56

21monika napisał(a):Super relacja
W tym roku we wrześniu zaliczyłam kawałek Bułgarskiej riwiery i wbrew opinią ma swój klimat. Fakt zupełnie inny niż Cro ale nie po to jedzie się do Bułgarii aby czuć się jak w Cro. :D

Pozdrawiam
Monika


Cześć Monika, my w Bułgarii byliśmy krótko, więc tylko Nessebar i trochę Burgas (Kraymorie) bo tam mieszkaliśmy.
Nessebar bardzo mi się podobał, oczywiście ta starsza część , miasta na półwyspie :oczko_usmiech:
Czułam się tam trochę jak w Polsce, ale jakieś naście lat temu :wink: , przynajmniej tam gdzie mieliśmy nocleg w Kraymorie 8O .
Ale tak jak napisałaś, jeździmy w inne miejsca, aby zobaczyć jak tam jest, a nóż może nam się coś bardziej spodobać od Cro :wink: :oczko_usmiech:
Pozdrawiam
Renata
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 05.12.2017 00:56

To co, idziemy :)
Po drodze mijamy takie tam :lol:

3.jpg


81.jpg


82.jpg


83.jpg


84.jpg


85.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani.. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone