Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani..

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.11.2017 17:59

chciałbym w niedalekiej przyszłości tam dojechać, dlatego wielkie dzięki za cenne wskazówki i również jestem ciekawy miejsca parkingowego i ogólnie info nt położenia Hotelu
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.11.2017 21:19

piotrf napisał(a):Renia , te kręte korytarze . . . zgubić się chcieliście :?: . . . udało się :?: :oczko_usmiech:

renatalato napisał(a):
piotrf napisał(a):Z tego co pamiętam , Stambuł to najbardziej zaludnione miasto Europy ( piętnaste miasto na świecie pod tym względem :wink: ) , dodatkowo jedyna stolica i metropolia leżąca na dwóch kontynentach . . . można zabłądzić . . . :wink:


. . . hotel mieliśmy w starej dzielnicy Fatih.


Pogooglałem , fajna lokalizacja . . .


Pozdrawiam
Piotr


Lokalizacja fajna, chociaż trochę mało turystów tam widzieliśmy, w samym hotelu raczej miniaturowe pomieszczenia, wąskie schody i korytarze, śniadanko dobre, ogólnie hotel na plus :D

piekara114 napisał(a):Hotel miał parking? Kiedyś czytałam jakiegoś bloga i problemy z parkowaniem były ogromne.

A miasta na dwóch kontynentach to ogromnie zazdroszczę. Z przyjemnością sama bym się tam wybrała.


Sun Comfort Hotel rezerwowaliśmy przez Booking, parking na ulicy za 5 euro, noclegi ze śniadaniem za trzy osoby 40 euro, parkowaliśmy przed samym wejściem na czerwonym dywanie :oczko_usmiech:
Tak dużo to my w tym pięknym mieście nie zobaczyliśmy, ale widzieliśmy to co córcia chciała zobaczyć :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.11.2017 21:25

te kiero napisał(a):chciałbym w niedalekiej przyszłości tam dojechać, dlatego wielkie dzięki za cenne wskazówki i również jestem ciekawy miejsca parkingowego i ogólnie info nt położenia Hotelu


Tu widać naszą miejscówkę, a o parkingu już trochę napisałam :D

Przechwytywanie3.PNG
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.11.2017 21:43

To idziemy w miasto :)
Okazuje się że nasz hotel jest dość nisko więc mieliśmy trochę pod górkę :oczko_usmiech:

16.jpg


17.jpg


na ulicach kolorowo....
18.jpg


19.jpg


20.jpg


21.jpg


wszędzie widać różnice kulturowe...
22.jpg


23.jpg


24.jpg


Obelisk Egipski, zwany również Obeliskiem Teodozjusza. Przewieziony ze Świątyni Boga Amona w Karnaku w Egipcie i ustawiony na Hipodromie Konstantynopola przez cesarza Bizancjum Teodozjusza I w 390. Jest to najstarsze dzieło sztuki w Stambule.info z neta
25.jpg


26.jpg


27.jpg


I dochodzimy do Blękitnego Meczetu, ale niestety teraz wejść nie możemy, to może pójdziemy na obiadek
28.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 29.11.2017 00:23

Trochę nam z tym obiadkiem zeszło :oczko_usmiech: , ale jedzonko było bardzo dobre, typowe tureckie.
W oczekiwaniu na obiad trochę obserwowałam plac i ludzi przed knajpką :)

30.jpg


31.jpg


Tutaj na górze, koło tej flagi siedzieliśmy w klimatyzowanym pomieszczeniu :)

Przechwytywanie4.PNG


32.jpg


Niemiecka Fontanna w Istambule (Alman Çeşmesi). Powstała jako upamiętnienie odwiedzin niemieckiego cesarza Wilhelma II w Istanbule w 1898 roku. Zbudowano ją w Nimeczech, przetransportowano w częściach i złożono na Hipodromie. Wnętrze fontanny ozdobione jest złotymi mozaikami.

33.jpg


niektóre kobitki, to niezłe elegantki :D
34.jpg


35.jpg


Czas na wejście do Błekitnego.....
29.jpg


36.jpg


37.jpg


38.jpg


39.jpg
Ostatnio edytowano 29.11.2017 12:40 przez renatalato, łącznie edytowano 1 raz
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 29.11.2017 00:51

Błękitny Meczet (Sultan Ahmet Camii) został zbudowany w XVII wieku na polecenie sułtana Ahmeta I. W jego zamyśle meczet ten miał przewyższyć swą potęgą i pięknem stojącą nieopodal Aya Sofię.
Czy zamysł ten się powiódł, każdy może ocenić sam, ponieważ stojąc w odpowiednim miejscu możemy podziwiać Błękitny Meczet, a obracając się w koło o 180 stopni - widzimy Aya Sofię. Cechą odróżniającą od siebie te budowle jest ilość minaretów: Aya Sofia ma ich cztery, a Błękitny Meczet - aż 6.

Zwiedzanie tej świątyni jest dozwolone poza godzinami modlitw, oczywiście w odpowiednim stroju. Przed wejściem należy zdjąć buty, a kobiety muszą zakryć głowę chustą.

40.jpg


41.jpg


42.jpg


43.jpg


musieliśmy odstać w kolejce, kobietom wręczano specjalne stroje :roll: :oczko_usmiech:

44.jpg


Myślę że jednak kapelusz bardziej twarzowy :oczko_usmiech: :mrgreen:
20170817_153535~2_resized.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


Nazwa meczetu pochodzi nie od koloru ścian zewnętrznych samej budowli, tylko od zdobiących jej wnętrze błękitnych kafli z Izniku, których użyto przy budowie dziesiątki tysięcy.

48.jpg


49.jpg


50.jpg


51.jpg


52.jpg


53.jpg


Po wyjściu z meczetu mogłam odetchnąć glęboko :mrgreen: , w środku było dużo ludzi wszyscy nosili buty w reklamówkach, chodzili boso po dywanach, więc był niezły smrodek :twisted: :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.11.2017 22:06

ŁAŁ!!!! Nessebar na Twoich zdjęciach bardzo mi się spodobał. Szczególnie na niego zerknęłam, bo mąż mi od jakiegoś czasu "przebąkuje", że może odmienimy sobie raz na jakiś czas wczasy w Chorwacji i np. pojedziemy do Bułgarii, bo jego kolega był i baaaardzo był zadowolony...
Ja tu już planuję Hvar i w ogóle.... a Ten mi wyskakuje z Bułgarią. Zawsze ten kierunek nie za bardzo mnie kusił, ale jak zaczęłam wgłębiać się w różne fora dotyczące Bułgarii i przeanalizowałam niektóre z miejscowości, to okazało się, że wcale ta Bułgaria nie jest taka nijaka i może warto ją zobaczyć. Twoje zdjęcia mnie do tego jak najbardziej przekonują :D
A i do Stambułu niedaleko...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2017 22:37

Z przyjemnością oglądam Wasz Stambuł, mi się to miasto podobało :) . Kupiliście w końcu tę kartę HGS ?
pzdr. :wink:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 29.11.2017 23:56

agata26061 napisał(a):ŁAŁ!!!! Nessebar na Twoich zdjęciach bardzo mi się spodobał. Szczególnie na niego zerknęłam, bo mąż mi od jakiegoś czasu "przebąkuje", że może odmienimy sobie raz na jakiś czas wczasy w Chorwacji i np. pojedziemy do Bułgarii, bo jego kolega był i baaaardzo był zadowolony...
Ja tu już planuję Hvar i w ogóle.... a Ten mi wyskakuje z Bułgarią. Zawsze ten kierunek nie za bardzo mnie kusił, ale jak zaczęłam wgłębiać się w różne fora dotyczące Bułgarii i przeanalizowałam niektóre z miejscowości, to okazało się, że wcale ta Bułgaria nie jest taka nijaka i może warto ją zobaczyć. Twoje zdjęcia mnie do tego jak najbardziej przekonują :D
A i do Stambułu niedaleko...


Chyba jednak wolałabym Hwar :) , bo morze nie takie, bo ryby nie takie i najważniejsze nie ma cevapcici :oczko_usmiech:
A poważnie krajobrazy takie sobie, chociaż cenowo Bułgaria na plus :)


tiwa napisał(a):Z przyjemnością oglądam Wasz Stambuł, mi się to miasto podobało :) . Kupiliście w końcu tę kartę HGS ?
pzdr. :wink:

Stambuł, to co zobaczyliśmy to bardzo mi się podobało :D , kartę HGS kupiliśmy dopiero przy wyjeździe, już za Stambułem :oczko_usmiech: W mieście w pobliżu mieliśmy trzy poczty, ale na żadnej nie było HGS :evil:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 21:51

renatalato napisał(a):Chyba jednak wolałabym Hwar :) , bo morze nie takie, bo ryby nie takie i najważniejsze nie ma cevapcici :oczko_usmiech:
A poważnie krajobrazy takie sobie, chociaż cenowo Bułgaria na plus :)

Tego też się spodziewam, że morze nie takie i w ogóle, ale tak z drugiej strony, to myślę sobie, że jak jednego roku sobie odmienimy i zobaczymy coś innego to nic się nie stanie. Temat jeszcze do obgadania, ale myślę, że może skusimy się na tą Bułgarię... Fajnie wygląda np. miejscowość Byala z klifami, albo Balczik. Poczekamy, zobaczymy :D :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 22:03

Też swego czasu myślałam o Bułgarii, ale morze i wybrzeże mnie zniechęciło... a my lubimy plażować, więc to też ważne na wakacjach...no i pojechaliśmy do kraju z cywilizowanymi drogami czyli do Toskanii. Ale Agata jeśli odległość Wam nie straszna to porównywalna jest do Albanii czy Grecji...

Błękitny Meczet robi wrażenie, ale czekam na ten drugi i może będzie Bosfor??
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 22:42

piekara114 napisał(a):Ale Agata jeśli odległość Wam nie straszna to porównywalna jest do Albanii czy Grecji...

Wiem, też o tym myślałam, że np. na Lefkadę też jechalibyśmy 2 dni - jak do Bułgarii, ale jeśli chodzi o ceny noclegów i innych pierdół to Bułgaria jest chyba bezkonkurecyjna. Wiem, wiem, ceny to nie wszystko, ale ja jestem tego zdania, że dane nam będzie w następnych latach zobaczyć i Grecję i Albanię i jeszcze wszystkie inne zakątki w Cro... :smo: :oczko_usmiech:
Więc może warto zobaczyć i tą Bułgarię - jeśli nam się nie spodoba, to będzie pierwszy i ostatni, ale jeśli jednak przypadnie nam do gustu, to może kiedyś wrócimy :D
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 30.11.2017 22:50

piekara114 napisał(a):Też swego czasu myślałam o Bułgarii, ale morze i wybrzeże mnie zniechęciło... a my lubimy plażować,



no nie tutaj się z Tobą nie zgodzę,
byłem w w BG parę razy i na zorganizowanej i na własną rękę,
tak ciepłej wody jak była w BG to nie "spotkałem"ani w Turcji,ani w Egipcie,
ani w Cro czy Monte,właściwie nie spotkałem nigdzie indziej,
plaże super,ceny ,powalające in +,jedyny
mankament to nie ma co tam "oglądać" (w przenośni, na wybrzeżu )
co prawda jest super Neseber ale to zajmie Ci jakiś 2h z okładem jeśli trafisz na jakiś ciekawy "obrządek"
w ichnim kościele,
tak czy owak pod względem "plażowania" BG jest super,
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 22:54

Ciepła woda to nie wszystko, dla mnie ważne jest to co dookoła (pustki, natura, urocze zatoczki, a nie betonowe hotele) oraz to co pod wodą, a niestety M.Czarne jest bardzo ubogie pod tym kątem.

Agata, w Al ceny noclegów są konkurencyjne także, a na Halkidiki też znajdziesz fajne oferty, zwłaszcza na wrzesień i mogą być plaże z długą płycizną dla cór :D

Ale nie róbmy OT i wracajamy do Istambułu....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athan

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2017 23:16

piekara114 napisał(a):Ciepła woda to nie wszystko, dla mnie ważne jest to co dookoła (pustki, natura, urocze zatoczki, a nie betonowe hotele) oraz to co pod wodą, a niestety M.Czarne jest bardzo ubogie pod tym kątem.

Agata, w Al ceny noclegów są konkurencyjne także, a na Halkidiki też znajdziesz fajne oferty, zwłaszcza na wrzesień i mogą być plaże z długą płycizną dla cór :D

Ale nie róbmy OT i wracajamy do Istambułu....

Faktycznie, Renata wrzucaj kolejny odcinek, bo tutaj sobie tak deliberujemy, a relacja czeka.

P. S. Z tego co ostatnio wyczytałam, to w BG też są urokliwe, dzikie plaże. Troszkę podpatrzyłam już na forum Bulgaricus (nie wiem czy mogę podać tutaj nazwę, ale zaryzykowałam) i okazuje się, że w określonych miejscach też da się posnurkować, np. w PN Jailata, czy w okolicach Sozopolu.

Dla córki Oli (2 latka) i synka Kubusia (5 lat) :smo: :smo: :smo: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Przez Wiedeń, Nessebar, Stambuł, Meteory, Ateny do Athani.. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone