Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Między Morzem a Olimpem - Grecja 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.10.2017 20:55

Saloniki - cd
Wracamy powoli do samochodu inną drogą. Musimy jeszcze przecież zobaczyć Łuk i Rotundę :wink:
Najpierw kilka pomników
IMG_1493.JPG

IMG_1495.JPG

malutka kapliczka przy drodze
IMG_1497.JPG

IMG_1498.JPG

kolejne stare pozostałości, tym razem po pałacu Galeriusza
IMG_1503.JPG

IMG_1504.JPG

w oddali widać już Rotundę Św. Jerzego, najstarszy budynek w Salonikach pochodzący z IV w.
IMG_1509.JPG

Ale najpierw dochodzimy do Łuku Triumfalnego Galeriusza
IMG_1511.JPG

IMG_1515.JPG

IMG_1517.JPG

no i zaraz za Łukiem znajduje się Rotunda, którą oglądamy tylko z zewnątrz
IMG_1521.JPG

IMG_1522.JPG

IMG_1523.JPG

IMG_1524.JPG

Po przerwie na lody i uzupełnienie płynów idziemy już do samochodu. Jeszcze jedna kapliczka po drodze
IMG_1536.JPG

IMG_1537.JPG

Jedziemy w górę Salonik. Najpierw przy okazałym murze :wink:
IMG_1540.JPG

cdn :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.10.2017 21:00

piekara114 napisał(a):Chyba to to moje....ale na drzewach to ja się nie znam...


Tak to wygląda, że to ta sama. Ja tez raczej wolę kwiotki jakieś :oczko_usmiech: Ale w takim razie wiemy, że owoce są nie jadalne :mrgreen:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 21.10.2017 10:11

A to biała wieża i ........ ja :lool: 7 lat temu...
Grecja maj 2010 899.jpg


Sorry za ...starocie :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.10.2017 10:16

krakusowa napisał(a):A to biała wieża i ........ ja :lool: 7 lat temu...
Grecja maj 2010 899.jpg


Sorry za ...starocie :wink:


Cześć Aniu, no co Ty fajnie porównać :lol: Chyba jednak była ciut bardziej biała :lool: :lool: :smo:
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 21.10.2017 11:07

Beata W. napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):Pomyśleć że u mnie to Grecja ale tylko Kreta .Musze pomyśleć kiedyś nad taka trasą ...
Uciekacie , ale gonię odrobiłem kolejną lekcję a lokalsi byli nieco chyba zaskoczeni pojawieniem się nowych w ich lokalnej społeczności :D
Pozdrawiam
Krzysiek


W weekend pewnie będzie jakaś przerwa więc muszę trochę nadgonić, ale i tak jakoś to dolinka powoli mi idzie, no ale i wychodzić się z niej nie chciało więc jeszcze chwilkę tam spędzimy.
Co do lokalsów to faktycznie byli trochę w szoku, że ktoś im się po wsi pałęta i jeszcze fotki robi :mrgreen:

Ps. Kreta jeszcze przed nami, myślałam nawet nad feriami zimowymi tam ale już wiem, że musi na nas jeszcze poczekać :wink:

A ja dzięki Tobie zwiedzam kontynentalną Grecję a widzę że jest bardzo ciekawa a dolinka cudowna jest ...
Saloniki także ciekawe pokazaliście to co mają najciekawsze jak widać to miasto to taka mieszanka starego z nowym już niekoniecznie tak urokliwym jak ta wieża ...
Podgoniłem i zastaję na dalszy ciąg tej Greckiej opowieści jest arcyciekawa .
Pozdrawiam i miłej soboty choć mokrej tu na Mazowszu .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.10.2017 14:19

Szacunek Beata, że z niezbyt dużymi dziećmi tyle jesteście w stanie zwiedzić: wąwóz, Saloniki i to wszystko we wiadomej temperaturze
:boss: :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.10.2017 18:52

Znam innych co ciągają dzieci dzień w dzień po zabytkach ... w upale :mrgreen: :wink: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.10.2017 19:07

Gandalf Biały napisał(a):A ja dzięki Tobie zwiedzam kontynentalną Grecję a widzę że jest bardzo ciekawa a dolinka cudowna jest ...
Saloniki także ciekawe pokazaliście to co mają najciekawsze jak widać to miasto to taka mieszanka starego z nowym już niekoniecznie tak urokliwym jak ta wieża ...
Podgoniłem i zastaję na dalszy ciąg tej Greckiej opowieści jest arcyciekawa .
Pozdrawiam i miłej soboty choć mokrej tu na Mazowszu .


Zapraszam więc na dalszy ciąg, mam nadzieję, że skończymy dzisiaj z tymi Salonikami :oczko_usmiech:
Różne opinie na temat tego regionu słyszałam ale nam się podobało :lol:
Wzajemnie udanej reszty weekendu :wink: Faktycznie dzisiaj pogoda nie rozpieszcza a miałam nadzieję, na jakiś krótki wypadzik :evil:
tony montana napisał(a):Szacunek Beata, że z niezbyt dużymi dziećmi tyle jesteście w stanie zwiedzić: wąwóz, Saloniki i to wszystko we wiadomej temperaturze
:boss: :papa:

Wiesz Tony jak to mówią, dla chcącego....... :mrgreen: A co do upału to dzieciaki zdecydowanie lepiej go znoszą niż my. A nasze dziewczyny zaprawione w bojach od małego. Nad Gardą młodsza miała w końcu pół roku :mrgreen: Szkoda tylko, że nie będą pamiętały nic z tego :cry: poza fotkami oczywiście.
Potter napisał(a):Znam innych co ciągają dzieci dzień w dzień po zabytkach ... w upale :mrgreen: :wink: .


święta prawda Potter :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale znam też niestety takich co z dziećmi to najwyżej do dziadków do wsi obok jeżdżą :mrgreen: Więc wolę tą pierwszą opcję :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.10.2017 22:48

Z Salonikami wcale nie musimy się spieszyć :wink: , mnie również się podoba

Co do wędrowania z małymi dziećmi - pamiętam jak nasze dzieci pokonywały trasy ( często zygzakiem , bo znalazły setki ciekawostek typu motylek , żaba , kwiatek albo robaczek , biegiem albo w podskokach itp. ) , w drodze mogła je zatrzymać jedynie nuda . . . :lol: Dwa tygodnie temu , w sobotę i niedzielę Wnusia z koleżankami ( kilkuletnie dzieci ) przemierzyła ponad 25 km tras Beskidu Niskiego 8)

A+M.jpg


Nie jest prawdą to , że dzieci nic z tych wypraw nie będą pamiętały . Przecież też byliśmy dziećmi i ktoś w nas zaszczepił tą właściwą ciekawość . . .



Pozdrawiam
Piotr
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.10.2017 22:51

Saloniki - cd :wink:
Pewnie niektórzy mają już dosyć tego przydługiego spaceru :mrgreen: Dla nas jednak wcale przy długi nie był i najlepsze przed nami :lol:
mijamy więc mury
IMG_1541.JPG

IMG_1543.JPG

IMG_1544.JPG

a za murem ukazuje nam się taki widok
IMG_1545.JPG

z którego całkiem byłam zadowolona, choć już trochę zmęczona :lol:
IMG_1547.JPG

IMG_1551.JPG

IMG_1552.JPG

więc się rozglądam dalej, choć słonko trochę razi 8)
IMG_1554.JPG

IMG_1559.JPG

nawet męża swego wypatrzyłam
IMG_1564.JPG

niestety wypadało by wracać, choć wcale mi się nie chce :x
IMG_1571.JPG

IMG_1574.JPG

są jeszcze jakieś mury
IMG_1575.JPG

IMG_1577.JPG

ale i widoczki
IMG_1582.JPG

wąskimi uliczkami zjeżdżamy w dół, miejscami dość stromo
IMG_1585.JPG

IMG_1600.JPG

IMG_1605.JPG

niestety przez dzielnicę żydowską tylko przejechaliśmy ale w okolicy nie było nawet gdzie przystanąć :(
na szybko zrobiłam jakąś fotkę.
IMG_1610.JPG

i prawie na koniec mocno stary osmański budynek
IMG_1614.JPG

prawie bo jak nie macie nic przeciwko to skoczymy jeszcze na miejscowy targ :?: :?: :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.10.2017 22:55

piotrf napisał(a):Z Salonikami wcale nie musimy się spieszyć :wink: , mnie również się podoba

Co do wędrowania z małymi dziećmi - pamiętam jak nasze dzieci pokonywały trasy ( często zygzakiem , bo znalazły setki ciekawostek typu motylek , żaba , kwiatek albo robaczek , biegiem albo w podskokach itp. ) , w drodze mogła je zatrzymać jedynie nuda . . . :lol: Dwa tygodnie temu , w sobotę i niedzielę Wnusia z koleżankami ( kilkuletnie dzieci ) przemierzyła ponad 25 km tras Beskidu Niskiego 8)

A+M.jpg


Nie jest prawdą to , że dzieci nic z tych wypraw nie będą pamiętały . Przecież też byliśmy dziećmi i ktoś w nas zaszczepił tą właściwą ciekawość . . .

Pozdrawiam
Piotr


U nas jest dokładnie tak samo, dopóki nie ma nudy nie ma problemu ze spacerami. Staramy się z dziewczynkami tak spacerować, żeby i dla nich coś ciekawego było :wink: Mam nadzieję, że masz rację i chęci do podróżowania im zostaną.
Piotrze a wnuczki tylko pogratulować, taki dystans 8O :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 22.10.2017 11:37

Nam też się na "górze" podobało...

:oczko_usmiech: Obrazek


Obrazek

Nawet nasz apartman w Siviri widzieliśmy... :oczko_usmiech:

Obrazek

Pozdrawiam :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.10.2017 12:03

Beata W. napisał(a):nie macie nic przeciwko to skoczymy jeszcze na miejscowy targ :?: :?: :papa:

Na targ piszę się z przyjemnością :hearts: .

Patrzę na te Saloniki i niewiele z nich pamiętam :? .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.10.2017 12:56

marze_na napisał(a):Patrzę na te Saloniki i niewiele z nich pamiętam :? .
Starość nie radość :lool: :smo:

A widoki z góry superowe :oczko_usmiech:
i na targ też mogę iść :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2017 13:27

Potter napisał(a):Znam innych co ciągają dzieci dzień w dzień po zabytkach ... w upale :mrgreen: :wink: .


Ja nie znam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Między Morzem a Olimpem - Grecja 2017 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone