Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 22.05.2018 09:35

Przy wyjeździe z Bitoli w kierunku Grecji jest bardzo fajna i niedroga restauracja Villa Grand Bitola (www.villagrand.mk). Zawsze się tam zatrzymuję jak jadę z Ochrydy przez Bitolę do Grecji.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.05.2018 09:40

Też uważam, że droga przez Bitolę fajniejsza, mniejszy ruch na granicy ;-) i po drodze można się zatrzymać tu
https://goo.gl/maps/TWTKC5m7jF82

żeby kupić świeże owoce i co tam się chce ;-)
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 22.05.2018 11:02

Adek99 napisał(a):
malinero napisał(a):W Gavgeliji jest motel Vardar, mają dobrą restaurację na świeżym powietrzu.

Dzięki raz jeszcze, ale zastanawiałem się, czy jadąc na zachodnie wybrzeże nie lepiej w Macedonii odbić na Bitolę?



To już wiesz wszystko,gdzie zjeść ,gdzie zrobić zakupy i jak zmienisz trasę i napiszesz na forum to pojawią się kolejne propozycje :D .
Drogę wybierz sam po cichu.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 22.05.2018 12:09

malinero napisał(a):W Gavgeliji jest motel Vardar, mają dobrą restaurację na świeżym powietrzu. Warto zatrzymać się na wczesny lunch/obiad. Polecam sałatkę szefa :)


Dodatkowo koło restauracji są wykopaliska - w lipcu przy powrocie z Grecji zamierzam je zobaczyć, a potem na jedzonko do Vardaru
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 12:21

mkbojarczuk napisał(a):
Adek99 napisał(a):
malinero napisał(a):W Gavgeliji jest motel Vardar, mają dobrą restaurację na świeżym powietrzu.

Dzięki raz jeszcze, ale zastanawiałem się, czy jadąc na zachodnie wybrzeże nie lepiej w Macedonii odbić na Bitolę?



To już wiesz wszystko,gdzie zjeść ,gdzie zrobić zakupy i jak zmienisz trasę i napiszesz na forum to pojawią się kolejne propozycje :D .
Drogę wybierz sam po cichu.


Kupy się nie trzyma, to co piszesz. Gdyby Adek nie był zainteresowany poradami, nie pytałby się na na forum na temat dojazdu, cen, miejsc, itd, tylko bez pytań zadecydował co gdzie i jak.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 22.05.2018 14:16

Im więcej porad tym lepiej, za wszystkie dziękuję. Jak by ktoś jeszcze miał namiary na sprawdzone noclegi na Lefkadzie lub w Epirze to chętnie przygarnę :wink:
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 22.05.2018 15:29

kulka53 napisał(a):Uściślijmy.
W Serbii od zeszłego roku do 12 maja 2018 nic się nie zmieniło w kwestii oddanych do użytku odcinków autostrady.
Brakuje około 50 km.
W Macedonii oddano do użytku zupełnie nowy odcinek od przełomu Vardaru do granicy. Za to remontowany jest odcinek Negotino-przełom Vardaru, miejscami nieźle zniszczoną zwykłą szosą.


Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem:
od Skopje do greckiej granicy w Gewgelija jest już cały czas autostrada, na chwilę obecną jest remontowany odcinek ok 19 km - kładą nową nawierzchnię? Ruch na remontowanym odcinku, w obie strony jest puszczony tylko jedną nitką autostrady?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2018 22:01

kk_1 napisał(a):od Skopje do greckiej granicy w Gewgelija jest już cały czas autostrada, na chwilę obecną jest remontowany odcinek ok 19 km - kładą nową nawierzchnię?

Zgadza się, dokładnie tak jest. Ten odcinek jest w remoncie i bardzo dobrze bo z tego co pamiętam był najbardziej zniszczony. Jakość macedońskiej autostrady stopniowo ale jednak się poprawia - gdy wracaliśmy kładli też nowy asfalt na nitce w kierunku północnym w okolicy Skopje (tu ruch odbywał się jednym pasem)

kk_1 napisał(a):Ruch na remontowanym odcinku, w obie strony jest puszczony tylko jedną nitką autostrady?

Nie, cała autostrada była zamknięta a ruch jest (był) w obu kierunkach puszczony równoległą zwykłą drogą. W kierunku południowym zjazd z autostrady był gdzieś pomiędzy Negotino a tunelem, zaś w stronę na północ tą szosą jechałem cały odcinek Demir Kapija - Negotino (wspomniane ok. 19 km)

Nowy zupełnie odcinek jest pomiędzy Demir Kapija (tunel) a Smokwicą. Elegancko puszczony zupełnie nowym śladem pośród pustych gór, są tunele i estakady. Może nie robi takiego wrażenia jak grecka autostrada wschód-zachód, ale efektownie jest :) .
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 23.05.2018 08:07

Super,30.06 będę tamtędy jechał :) Mam nadzieje, że do tego czasu uda im się zakończyć ten remont.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 23.05.2018 08:35

Adek99 napisał(a):Jak by ktoś jeszcze miał namiary na sprawdzone noclegi na Lefkadzie lub w Epirze to chętnie przygarnę :wink:


Na sprawdzone apartamenty na Lefkadzie juz chyba trochę za późno na lipiec/sierpień 2018. Ja będę stacjonował w polecanej na forum Villi Axilleas w Vasiliki (villaaxilleas.gr), cena tam w lipcu to 45 euro za apartament dla 2 osób. Pisałem jeszcze do Sunrise Studios z basenem koło Nidri (sunrisestudios-lefkada.gr) i tam apartament za 50 euro. Miałem jeszcze ofertę w Ilios Studios w Vasiliki (iliosstudio.gr) za 50 euro - piękny duży taras na parterze i "prywatna plaża pod nosem.

Wszystkie te miejscówki przewijają się w relacjach na forum.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 23.05.2018 10:00

Podziękował :!: Wstępnie planuje jechać ok. 10 czerwca więc coś wolnego powinno jeszcze się znaleźć.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 23.05.2018 10:52

To spróbuj Ville Axilleas <axilleasginos@hotmail.com>, @Steftes opisywał ja w swojej relacji z Lefkady. Córka gospodarza Maria dobrze pisze po angielsku i szybko odpowiada. A w czerwcu cena może będzie niższa.
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 23.05.2018 14:40

Cześć,

Czy ktos z Was kojarzy hotel sea view hotel & apartments w chanii na krecie? Zastanawiam sie nad rezerwacja na sierpien. Doczytalam w opinii na booking ze kolo hotelu jest budowa...

Bede wdzieczna za info od kogos kto byl w tym roku i info czy budowa jest rzeczywiście uciążliwa. W hotelu oczywiscie mowia że nie...

Z gory dzieki,
Magda
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.05.2018 17:03

no ale na TripAdvisor ma raczej dobre opinie

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1574385-d491146-Reviews-Sea_View_Hotel_and_Apartments-Kato_Daratso_Chania_Prefecture_Crete.html

Jak chcesz spokoju to Falasarna czy Paleochora nie Chania.
Ja lubię pochodzić po starówce w Chanii ale nie przepadam za zgiełkiem jaki tam panuje

Jak lubisz pochodzić wieczorem po miescie a na plażę najwyżej dojechać - Chania OK - plus wszelkiesklepy sieciowe
Jak szukasz spokoju, ładnych plaż to polecam Falasarnę/Paleochorę ew Frencocastello
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2018 23:07

lkemot napisał(a):To spróbuj Ville Axilleas <axilleasginos@hotmail.com>, @Steftes opisywał ja w swojej relacji z Lefkady. Córka gospodarza Maria dobrze pisze po angielsku i szybko odpowiada. A w czerwcu cena może będzie niższa.
Villę Achilleas polecam w 100%. Byliśmy tan dwukrotnie. Wspaniali gospodarze. Przeważnie wszystkie miejsca są wcześnie rezerwowane ale czasami ktoś rezygnuje i może się udać (jak naszym znajomym rok temu :) )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone