Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 28.06.2017 08:22

Hejka :papa: Czy ktoś już może jechał? dojechał? Jak tam w tym roku kontrole graniczne? Jakieś inne "kwiatki"?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2017 08:32

viltob08 napisał(a):Hejka :papa: Czy ktoś już może jechał? dojechał? Jak tam w tym roku kontrole graniczne? Jakieś inne "kwiatki"?


No właśnie bo też czekam na jakieś informacje w tym temacie a Tu nic :idea:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 28.06.2017 19:41

Obrazek

My już od tygodnia pływamy ale my promem więc nic nie wniosę (Wenecja - Igumenisa)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 28.06.2017 23:48

viltob08 napisał(a):... Ohryd nas urzeka, znajdujemy knajpki, do których chodzą tylko miejscowi , no i ten targ....Sklepik z serami i oliwkami....więc w przyszłym roku pewnie znowu wrócimy... ;-)
Co roku też wracamy do Sv.Nauma, jakiś taki klimacik ma to miejsce, nie mówiąc o plażowaniu w cieniu Monastyru ;-)

W Nowym Sadzie śpimy tuż pod twierdzą Petrovaradin, polecam :-)


Poproszę, jeśli można, o namiary na dobrą knajpkę i sklepik w Ochrydzie?

Czy w Meteorach jest szansa na znalezienie przyzwoitego noclegu (najlepiej ze śniadaniem) bez rezerwacji w pokoju "rodzinnym" w miejscach których np nie ma na"książkingu". Jakich cen można się spodziewać?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.06.2017 08:15

W zeszłym roku odkryliśmy knajpkę Neim
https://goo.gl/maps/dVnh66duH7K2

może bez widoczków na jezioro, ale tanio, pysznie, dużo ;-)


Jeśli chodzi o sery i oliwki, to sklepik znajduje się koło targowiska
https://goo.gl/maps/7pZf5YQZ2d12

Polecam program Makłowicza z Ohrydu, tam właśnie kupował :-)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 29.06.2017 08:43

viltob08 napisał(a):W zeszłym roku odkryliśmy knajpkę Neim
https://goo.gl/maps/dVnh66duH7K2

może bez widoczków na jezioro, ale tanio, pysznie, dużo ;-)


Jeśli chodzi o sery i oliwki, to sklepik znajduje się koło targowiska
https://goo.gl/maps/7pZf5YQZ2d12

Polecam program Makłowicza z Ohrydu, tam właśnie kupował :-)


Dzięki :), Makłowicza oglądałem już jakiś czas temu, ale jeszcze odświeżę sobie :)

to jeszcze raz pytanie o Meteory
Czy jest szansa na znalezienie przyzwoitego noclegu (najlepiej ze śniadaniem) bez rezerwacji w pokoju "rodzinnym" w miejscach których np nie ma na"książkingu". Jakich cen można się spodziewać?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.06.2017 08:49

Pewnie jak wszędzie można ;-)
My mamy "zabookowany" na 4 osoby, z widokiem, w Kastraki. Bez śniadania, bo na dole właściciele prowadzą tawernę, ale z racji podróży z raptorami, co to na śniadanie tylko płatki :roll: , to szkoda nam wydawać na każdą osobę po 5 eurasów, a oni tylko płatki łykną. Płacimy za 4-os 60eu, szwagry za 2 os 40,50eu.
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 29.06.2017 13:08

Od niedzieli jestesmy w Agios Nikitas. Zar się z nieba leje, turystów sporo. Za chwilę jedziemy do Porto Katsiki. Podroż bezproblemowa. Pojechalismy przez Backi Vinogradi, ale raczej bez potrzeby, bo spotkalismy potem, auta, ktore jechaly przez Serbię z nami. Co prawda w necie byla informacja o 2 godzinnym oczekiwaniu w Roszke i info na tablicach nad jezdnią, że jest korek, ale cos nie mam do tych informacji zaufania. W Backi bylismy sami w sobotę po poludniu. W Kumanovie także 10 minut. Wlasciciel apartamentu w Skopje wspominal, że na przejsciu granicznym z Grecją korki na 4 godziny, bo Grecy robią strajk włoski. Pojechalismy przez Bitole i znowu bylismy sami. Turków nie widzialem, ale moze to dlatego, że w sobotę konczył się ramadan i ten kto mial jechać jechal wczesniej. W Grecji gory smieci, bo strajkują smieciarze.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 30.06.2017 12:23

zastanawiam się, czy jest jakiś okres w roku, kiedy w Grecji ktoś nie strajkuje??
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 30.06.2017 18:26

Wróciliśmy :) Przejechane 5785 km. Może komuś się będzie chciało przeczytać mini relację.
W sumie 15 dni nas nie było. 11 noclegów w Grecji, 2 w Macedonii i 2 dni podróży.
Było ciekawie :D W samej Grecji było ok, ale chyba nie było łał. Dwa ostatnie lata to włoskie objazdówki - od północy na południe - w sumie 9 tys km i ponad 4 tygodnie w podróży. Włochy miały więcej ciekawych rzeczy do obejrzenia(według nas oczywiście). Ale Grecja też coś w sobie ma i jeszcze tam wrócimy zobaczyć inne rejony.
5 nocy spędziliśmy w Nikianie na Lefkadzie. Lefkada ma piękne plaże do zaoferowania i genialny Cape Ducato. I w sumie tyle - kilka osób mi tu o tym pisało. Sama Nikiana bardzo nam się spodobała jako miejscówka noclegowa. Jest tam genialna rodzinna tawerna - Porto Nikiana. Fajni kontaktowi właściciele i przez 3 kolejne wieczorne kolacje sporo z nimi pogadaliśmy i czuliśmy się tam świetnie - nigdy na wakacjach nie czuliśmy się tak dobrze wśród "lokalesów". To jest ogromna zaleta Grecji bo podobna sytuacja się jeszcze powtórzyła w Mavrovouni gdzie spędziliśmy 3 noce.
Tutaj poszliśmy też na kolację do tawerny w Gythio – 90”widelcy” o której gdzieś przeczytałem na forum. To była jedyna tawerna w której jedzenie było słabe a do tego na 100 % jesteśmy pewni że było z mikrofali :oops: z ciepłych dań zamówiliśmy Musakę i zupę z owocami morze. Wyraźnie słyszeliśmy następujące po sobie dźwięki wyłączającej się mikrofali po czym po 10 sekundach dostaliśmy dania na gorących talerzach. Powinni zmienić nazwę na 90 sekund ;)
Ostatnie 3 noce spędziliśmy w Xiropigado – fajna wieś w okolicach Nafplio.
W trakcie pobytu zwiedzone:
Monemvasia, Mistra, Mykeny, Epidaurus, Nafplio, Półwysep Mani(pozdrowienia dla rodaków z Citroena C5 z rejestracją RST spotkanych w Vathei – może też czytają forum) i sporo innych mniejszych przypadkowo trafionych miejsc. Upały dały się we znaki – w Mistrze było 40 stopni w cieniu :D Dodatkowo zobaczyliśmy wszystko na Lefkadzie.
Ciekawym doznaniem była Macedonia – 2 noclegi w Skopje. Jeden ze zwiedzaniem(jak pisałem knajpa Turist rewelacja). Dodatkowo zwiedzona Bitola i tu też mogę śmiało polecić na obiad knajpę Vrna na deptaku. Jest to fajny i jeszcze turystycznie nie zdeptany kraj – być może w przyszłym roku poznamy bliżej ten kraj.
Większość z Was wszystko już tam widziała więc nie ma co się rozpisywać.
Największe plusy obu krajów to ludzie – nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałem się z taką otwartością i serdecznością. To było niezwykłe :P
GRANICE:
Pierwszy raz pokonywałem granice krajów nie będących w UE. Trochę się obawiałem korków itd. Poszło bardzo sprawnie – na Roszkę w pierwszą stronę 5 minut a na tablicach było info o korku. Najdłużej stałem na granicy SRB-MK bo około 40 minut. Bitola też bardzo szybko. Wracałem wczoraj tak samo – Bitola luzik, SRB-MK 5 minut i najdłużej na Roszkę około 40 minut. Dwa razy musiałem otwierać bagażnik(jak wszyscy). Sami celnicy luźno podchodzą do Polaków(grecki chciał, żeby m otwierał bagażnik, ale za nim to zrobiłem to zobaczył rejestrację – powiedział tylko „Poland ok” i kazał jechać bez otwierania. Ale to już pewnie wiecie.
To była wspaniała wyprawa - już tęsknię i się wkurzam że jestem po :twisted: Może fakt zmęczenia bo we Wrocławiu byliśmy przed 4 w nocy, ale aż mnie telepie z nerwów, że w poniedziałek wracam do rzeczywistości :twisted:
Dzięki za wszystkie porady i pomysły przed wyjazdem – fajni jesteście ;)
W razie pytań jestem do dyspozycji.

Podczas upałów mówiłem na głos, że chcę żeby było trochę chłodniej ale los przesadził - we Wrocławiu dzisiaj pada i jest 20 stopni :lol:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 30.06.2017 20:38

Janusz212 napisał(a):
Ale Grecja też coś w sobie ma i jeszcze tam wrócimy zobaczyć inne rejony.
................przez 3 kolejne wieczorne kolacje sporo z nimi pogadaliśmy i czuliśmy się tam świetnie - nigdy na wakacjach nie czuliśmy się tak dobrze wśród "lokalesów". To jest ogromna zaleta Grecji bo podobna sytuacja się jeszcze powtórzyła w Mavrovouni gdzie spędziliśmy 3 noce.

Największe plusy obu krajów to ludzie – nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałem się z taką otwartością i serdecznością. To było niezwykłe :P

To była wspaniała wyprawa - już tęsknię....


Za TO pokochałem Grecję.


Janusz212 napisał(a):
............. ale aż mnie telepie z nerwów, że w poniedziałek wracam do rzeczywistości :twisted:



A nie mogłeś zostać do niedzieli ? :mrgreen: :oczko_usmiech: :wink:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 30.06.2017 22:30

Jak zobaczył pogodę w TV to pewnie i dłużej niż do niedzieli by został. :D

Musaka to strawa na której można się naciąć ,pewnie coraz częściej mają gotowce.
Najlepszą jadłem w okolicy Meteorów , szef poprosił mnie do kuchni i pokazał danie ,chwaląc żonę , jakie to specjały robi .
Małe miejscowości to jest gwarancja tradycji w kuchni .
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 30.06.2017 23:51

Niestety, musze potwierdzic informację, ze na Egremni nie można dojechać. Stoi solidna brama, a obok płot z drutem kolczastym, więc nawet na piechotę nie da rady. Trwają prace, ale czy w te wakacje zostaną zakonczone, to wątpliwe. Można dojechać do Gialos, remont drogi zakonczony. Tyle tylko, ze nie warto, bo to kiepska plaża.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 01.07.2017 00:25

ogorek napisał(a):ale my promem więc nic nie wniosę

Hmm... To po co post który nic nie wnosi?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 01.07.2017 10:31

o której i w jaki dzień przekraczaliście granicę w Roszke, że tak błyskawicznie?? Choć też czytałem inne fora, że teraz szło szybko, bo był ramadan i to dość mocno ograniczyło ilość podróżujących Turków/Kurdów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 206
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone