Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zatrzymać czas - ISSA 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.09.2013 15:00

Dzięki za miłe słowa, ale co do tego "za rok", to różnie może być - pierwszeństwo ma remont mieszkania i pewnie na wakacje w HR nie starczy już sałaty, zostanie krajowy RODOS :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.09.2013 23:06

Marsallah napisał(a): pierwszeństwo ma remont mieszkania i pewnie na wakacje w HR nie starczy już sałaty


Relacja bardzo fajna
..nie martw się mam to samo ,jeszcze dobrze nie zacząłem remontu a połowa siana już poszła która była przeznaczona na wakacji 2014
..czekają mnie wakacje na działce :(
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 01.10.2013 15:52

Piękna relacja!!!!Uciekła jakoś mojej uwadze, czytając ją wspominałam tegoroczne wakacje i zdjęcia prawie jak z mojego aparatu. Podpisuję się pod każdym słowem :lol: Podobnie niechętnie wracam do miejsc już odwiedzonych, tak na Vis wrócę na pewno, bo mimo zwiedzenia większości dalmatyńskich wysp, ta zasługuje na nr 1. Podobnie zostawiliśmy sobie parę miejsc na raz następny od strony lądu i morza (mimo że byliśmy ponad dwa tygodnie) do zwiedzenia. Na zawsze zostanie mi w pamięci Uvala Smokowa, prawdziwy cud natury i Błękitna Grota na Biśevie oraz Zielona Grota. Tam każdy zakątek jest piękny i czas płynie "inaczej"- nawet w lipcu i sierpniu!!!Dziękuję za wspomnienia :D :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2013 12:06

Marsallah napisał(a): zostanie krajowy RODOS :D


chodzi Ci o Rodzinne Ogródki Działkowe... :mrgreen:
no czasem tak bywa, że tylko to
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.10.2013 13:40

mervik napisał(a):Relacja bardzo fajna
..nie martw się mam to samo ,jeszcze dobrze nie zacząłem remontu a połowa siana już poszła która była przeznaczona na wakacji 2014
..czekają mnie wakacje na działce :(


No, mnie pewno też :)

Cieszę się, że Ci się spodobała moja pisanina i zdjęć wklejanina :oczko_usmiech:

te kiero napisał(a):
Marsallah napisał(a): zostanie krajowy RODOS :D
chodzi Ci o Rodzinne Ogródki Działkowe... :mrgreen:
no czasem tak bywa, że tylko to


papia napisał(a):Piękna relacja!!!!Uciekła jakoś mojej uwadze, czytając ją wspominałam tegoroczne wakacje i zdjęcia prawie jak z mojego aparatu. Podpisuję się pod każdym słowem :lol:


Cieszę się, dzięki!

papia napisał(a):Podobnie niechętnie wracam do miejsc już odwiedzonych, tak na Vis wrócę na pewno, bo mimo zwiedzenia większości dalmatyńskich wysp, ta zasługuje na nr 1. Podobnie zostawiliśmy sobie parę miejsc na raz następny od strony lądu i morza (mimo że byliśmy ponad dwa tygodnie) do zwiedzenia.


No, widzę, że nie my jedyni tak mamy, choć - na szczęście - Visowi chyba jednak nie grozi popularność na miarę Braću czy Hvaru, nawet biorąc pod uwagę skalę (mniejsza wyspa).

papia napisał(a):Tam każdy zakątek jest piękny i czas płynie "inaczej"- nawet w lipcu i sierpniu!!!


Dobrze wiedzieć :D Nie wiem czy w przyszłości będziemy mogli pozwolić sobie na urlop w trakcie trwania roku szkolnego (tzn. kiedy dzieci pójdą do szkoły). Ale na pewno wolimy przedsezon/posezon, choćby ze względu na to, że ceny apartmanów są niższe o ~30%...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.10.2013 15:02

Marsallah napisał(a): - na szczęście - Visowi chyba jednak nie grozi popularność na miarę Braću czy Hvaru, nawet biorąc pod uwagę skalę (mniejsza wyspa).



Swoją relacją trochę w tym względzie namieszałeś :wink: , jednak nadzieję mam , że zanim tabuny turystów i komercja zmieni tą wyspę , zdążę ją odwiedzić . Podoba mi się , nawet bardzo 8)


Pozdrawiam
Piotr
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.10.2013 13:16

piotrf napisał(a):
Marsallah napisał(a): - na szczęście - Visowi chyba jednak nie grozi popularność na miarę Braću czy Hvaru, nawet biorąc pod uwagę skalę (mniejsza wyspa).



Swoją relacją trochę w tym względzie namieszałeś :wink: , jednak nadzieję mam , że zanim tabuny turystów i komercja zmieni tą wyspę , zdążę ją odwiedzić .


Heh, myślę, że aż tak bardzo to nie namieszałem. Jak tak patrzę na forum, to większość ludzi i tak jeździ co roku w te same miejsca. Ponadto, wyspy są mniej uczęszczane przez turystów. A jeśli już - i jeśli już dotrą oni do Dalmacji - to wybiorą Brać lub Hvar, w drugim rzucie Korćulę. :devil:

W swojej relacji starałem się obiektywnie oceniać Vis - i obiektywnie nie widzę powodów, żeby członkowie KM innych wysp mieli najeżdżać Visiora. A kto się skusił, ten się skusił... :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2013 14:23

Marsallah napisał(a):bugenwillo-zapylacz, kryptonim "Koliber"
Obrazek

Widzieliśmy takie na Hvarze. To fruczak gołąbek:

Obrazek

Zachowaniem przypomina kolibra, ale jest ćmą. Ponoć można go też zobaczyć w Polsce, ale nigdy go w naszym kraju nie widziałam. W zasadzie w tym roku, w Cro, po raz pierwszy zwróciliśmy na niego uwagę i zainteresowaliśmy się, co to takiego :)

To już naprawdę koniec relacji? :( A może jeszcze wrzucisz jakiś suplement? :D
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 04.10.2013 14:29

to rozmazane na zdjęciu to akurat jest motyl - paź żeglarz, który gdzieś tam wcześniej w relacji już się pojawił :)

tak to koniec... pierwszej części naszej visowej przygody... następna w 2015 :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2013 14:38

a_nula napisał(a):to rozmazane na zdjęciu to akurat jest motyl - paź żeglarz, który gdzieś tam wcześniej w relacji już się pojawił :)

Hehe, a wygląda zupełnie jak fruczak lecący głową w dół :lol:

Szkoda, że to już koniec... W takim razie dziękuję za świetną relację :)

Trzymam kciuki, żeby fundusze pozwoliły nie tylko na remont, ale i na Vis 2014 :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.10.2013 17:50

maslinka napisał(a): Ponoć można go też zobaczyć w Polsce, ale nigdy go w naszym kraju nie widziałam.

W tym roku widywaliśmy go dość regularnie na Kaszubach :) , ale z fotką nigdy mi się nie udało :( .

Marsallah, wielkie dzięki za wspaniałą 8) relację.
To, co kiedyś udało mi się zobaczyć na Visie, to pryszcz w porównaniu z Waszą wyprawą, chociaż i tak pozwoliło odczuć piękno wyspy. Może kiedyś tam wrócę, lądowo :) tak jak Wy, a nie z doskoku na żaglach...
:papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 04.10.2013 23:23

Dzięki Marsallah, jak zwykle super klimaty, czyta się pięknie, fotki gites. No i kulinaria i wino, co dla mnie bardzo istotne. Vis dopisuję na zaś...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2013 08:53

Finis Coronat Opus - koniec wieńczy dzieło: fota z bugenwillą, motylem i ptaszkiem cudowne
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 06.10.2013 10:27

[b]Marsallah! Mam parę namiarów na kwtery w Rukavacu bezpośrednio od właścicieli, zawsze to taniej, służę pomocą, a oto miejsca, do których na pewno dotrzesz... :D
Załączniki:
vis.JPG
Uvala Smokova, tu w 2009 ponad 4metrowy rekin zaatakował Słoweńca, zmasakrował mu okrutnie nogę... Można o tym w Internecie poczytać.
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 06.10.2013 11:02

I jeszcze parę widoczków na okolicę...
Załączniki:
Bisevo.JPG
Miejsce pielgrzymek, oczywiście Błękitna grota na wyspie Bisevo, zdjęcia nie oddają uroku miejscz, jedynie tam dzikie tłumy.
hum.JPG
Widok na Komiżę z najwyższego szczytu , z góry Hum.
Ravnik.JPG
Mała wyspa Ravnik w okolicach wsi Rukavac, tam można zwiedzić Zieloną Grotę.
vis2.JPG
Wydmy Uvali Smokowej usiane kwieciem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zatrzymać czas - ISSA 2013 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone