Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z okolic Dubrownika do Grecji trasa

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007
Z okolic Dubrownika do Grecji trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 12.01.2011 23:57

Witam

W tym roku planuję jechać po tygodniowym urlopie w Chorwacji na tydzień do Grecji.
Rozważam trasy :
1 Dubrownik-Podgorca-Shkoder-Tirana-Elbasani-Ohrid-Bitola-Grecja
2 Dubrownik-Podgorca-Shkoder-Kukes-Pristina-Skopje-Grecja
Pytanie moje jest która trasa jest lepsza i czy Ktoś jechał tą drogą ?

Pozdrawiam
Marcin
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2011 08:58

Zdecydowanie jak dla mnie trasa nr 1

Główny powód - unikasz kupna ubezpieczenia na Kosowo które wynosi bodajże 50 euro za samochód osobowy. Zielona karta w Kosowie nie jest ważna.

We wrześniu droga od granicy MNE/AL do Szkodry była w remoncie, jechało się fatalnie. Może do lata uda im się skończyć.....
Poza tym trasa ok.

No i... sam Ochrid jest wart odwiedzin :idea:

Pozdrawiam
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 13.01.2011 21:54

Dziękuję za podpowiedź,a jak wyglądają prześcia graniczne duży ruch w sezonie ?
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 14.01.2011 09:54

Podgorica - Shkoder ?

Przygotowujesz się do rajdu Paryż-Dakar ?
Masz do wypróbowania nową terenówkę (nie mylić z bulwarówką) ?
Lubisz półmetrowe dziury w asfalcie i jazdę szutrowymu objazdami ?

Ta trasa jest dla Ciebie ! :D :D :D

A teraz poważnie. Oczywiście trasa od granicy Czarnogóry do Szkodru jest przejezdna przez dowolne auto, jednakże musisz liczyć się z tym, że nie rozwiniesz więcej niż 30 km/h.
Nie wiem jak wyglądał remont we wrześniu, ale w sierpniu nie było tam ani jednej maszyny, ani jednego człowieka. Zero jakichkolwiek prac.

Zdecydowanie lepszą nawierzchniowo trasą jest : Dubrovnik - Bar - Ulcinj -Shkoder.
Dalej nie wiem, bo nie jechałem.

Wjazd do Albanii od strony Podgoricy łatwiejszy niż do Chorwacji. Zero ruchu. Wyjeżdzałem drogą Shkoder - Ulcinj - czas oczekiwania około pół godziny.
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 14.01.2011 10:03

Dzięki za sugestie , nie szykuję się do rajdu :D .Mam jescze trochę czasu żeby optymalną drogę zaplanować .
Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.01.2011 10:09

Kiepura napisał(a):Nie wiem jak wyglądał remont we wrześniu

No fakt, zbytniej intensywności prac tam nie było..... ale parę koparek i walców widzieliśmy :D

Przed mostem w Szkodrze, który jest wąski i ruch jest na nim wahadłowy, moga w sezonie być korki. Ale prawie gotowy był już nowy most nieopodal, może też go skończą :roll:
Ale pomysł z jazdą przez Ulcinj a nie Podgoricę, myslę, że ok.

Kiepura napisał(a):Dalej nie wiem, bo nie jechałem.

Szkodra-Tirana - droga równa jak stół, szeroka, w końcowej części fragmentami dwujezdniowa
Tirana-Elbasan - nie jechałem, z tego co wiem, tak sobie.....
Elbasan-granica z MK - świetna równa droga
przez Macedonię do greckiej granicy za Bitolą - dobre drogi, szerokie, ruch mało intensywny (przynajmniej we wrześniu... )
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 14.01.2011 10:16

Trasa nr 1 lepsza.
Na granicach raczej pusto. Po przekroczeniu granicy MNE/ALB droga do Szkodry to koszmar! Szczerze odradzam! Dalej już w porządku, momentami nawet można pozazdrościć dróg. :-)
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 16.01.2011 11:55

A droga z Ulcinj do Shkoder jak wygląda ? bo na mojej mapie nie mam takiej, próbowałem również wyznanczyć na "viamechelin" ,ale prowadzi przez Podgurice. :(
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 16.01.2011 13:09

Marcin zastava napisał(a):A droga z Ulcinj do Shkoder jak wygląda ? bo na mojej mapie nie mam takiej, próbowałem również wyznanczyć na "viamechelin" ,ale prowadzi przez Podgurice. :(


http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... ear=Ulcinj,

Trasa E851. Kup nową mapę !
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 16.01.2011 13:20

Dzięki ,faktycznie muszę kupić nową bardziej dokładną mapę . :D
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 16.01.2011 22:26

A jedziesz tą zastawą.
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 16.01.2011 22:46

Nie :D tą sprzedałem dwa lata temu.Teraz mam nową czerwoną z 81'.
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 28.05.2011 19:44

Witam
Mam ponownie pytanie odnośnie drogi powrotnej z Grecji do Polski ,bo czytałem troszkę forum i dowiedziałem się ,że mogą być korki na przejściu granicznym Serbsko-Węgierskiej w miejscowości Szeged.Pomyślałem o ominięciu tego przejścia i pojechać przez Backi Breg trasą :
za Novi Sad zjechać z autostrady na Sombor-Backi Breg-Baja a póżniej drogą 55 wjechać na autostradę M6 do Budapesztu.
Czy droga jest w miarę dobra :?:
Boje się o korki bo wracam w ostatni wekeend sierpnia
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 22.06.2011 22:32

Trochę OT, ale nie mogłem się powstrzymać ...

W takim kolorowym i dosyć cienkim przewodniku "Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry" krakowskiego wydawnictwa Bezdroża, w wydaniu III z roku 2011 na stronie 240 znalazłem informację następującą:

"Turyści, posiadający albańska wizę i samochód z bardzo wytrzymałym zawieszeniem, mogą wybrac się do Szkodry. Od granicy albańskiej warto jednak wziąć taksówkę, bo droga po stronie albańskiej jest niewyasfaltowana".

Tekst powyższy dotyczy możliwości krótkich wypadów z Ulcinja ... :(

Nic dodać, nic ująć. Ciekawe, czy ktoś z redaktorów tekst ten ostatnio przeczytał.

Dzięki zaś autorom powyższych postów można sie czegoś zgodnego z rzeczywistością dowiedzieć ....

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Z okolic Dubrownika do Grecji trasa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone