Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.09.2021 18:22

korbaczik napisał(a):A na La Palmie jak byłeś to tam gdzie ten wulkan?

elfik99 napisał(a):Na La Palmie najpierw mówili o innym wulkanie a ostatnio mówią że to jest wulkan Cumbre Vieja......... Ty na pewno wiesz, który to jest i gdzie dokładnie leży :hut:........

Zdążyłem się w temacie zorientować. Cumbre Vieja jest dosyć szerokim pojęciem, obejmującym cały szereg pomniejszych wulkanów w południowej części wyspy. Na mapach najbliższy erupcji oznaczony wierzchołek nazywa się Bernardino, a lawa spływa w kierunku zachodniego wybrzeża, mniej więcej w stronę Puerto Naos, przecinając szosy LP212 oraz LP2. Przejeżdżaliśmy tamtędy - teraz jest to niemożliwe.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 25.09.2021 12:49

Franz napisał(a):[
Zdążyłem się w temacie zorientować. Cumbre Vieja jest dosyć szerokim pojęciem, obejmującym cały szereg pomniejszych wulkanów w południowej części wyspy. Na mapach najbliższy erupcji oznaczony wierzchołek nazywa się Bernardino, a lawa spływa w kierunku zachodniego wybrzeża, mniej więcej w stronę Puerto Naos, przecinając szosy LP212 oraz LP2. Przejeżdżaliśmy tamtędy - teraz jest to niemożliwe.

Wiedziałam, że Ty to najlepiej wyjaśnisz! :mrgreen:.......
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.09.2021 18:04

elfik99 napisał(a):Wiedziałam, że Ty to najlepiej wyjaśnisz! :mrgreen:.......

Fakt, że z przekazów medialnych nie wynikało to jasno.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 27.09.2021 07:47

A to że są jakieś miejscowości odcięte od świata przez lawę to fakt czy tylko medialne sensacje?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.09.2021 18:19

korbaczik napisał(a):A to że są jakieś miejscowości odcięte od świata przez lawę to fakt czy tylko medialne sensacje?

Jest utrudniony dojazd, ale odcięcie od świata nie jest prawdą.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 28.09.2021 15:35

Franz napisał(a):Jest utrudniony dojazd, ale odcięcie od świata nie jest prawdą.

Ty powinieneś prowadzić serwis informacyjny! :mrgreen:............
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.09.2021 18:00

elfik99 napisał(a):Ty powinieneś prowadzić serwis informacyjny! :mrgreen:............

Ja jedynie bazuję na tym, co jest dostępne, starając się wydobyć fakty spomiędzy niepotrzebnej - czasami mylącej - otoczki.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 29.09.2021 07:49

Franz napisał(a):Ja jedynie bazuję na tym, co jest dostępne, starając się wydobyć fakty spomiędzy niepotrzebnej - czasami mylącej - otoczki.

Pozdrawiam,
Wojtek

To jest cenna umiejętność tak odfiltrować fake newsy. Zresztą Ty na własnej skórze odczułeś ile zła potrafią wyrządzić. :twisted:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.09.2021 18:07

korbaczik napisał(a):To jest cenna umiejętność tak odfiltrować fake newsy. Zresztą Ty na własnej skórze odczułeś ile zła potrafią wyrządzić. :twisted:

Przy czym to są dwie zupełnie różne sprawy. Tam pogoń za sensacją i brak czasu na sprawdzenie źródeł; podczas gdy w stosunku do mnie to podszyta zazdrością podłość.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.09.2021 14:44

Franz napisał(a):lawa spływa w kierunku zachodniego wybrzeża, mniej więcej w stronę Puerto Naos, przecinając szosy LP212 oraz LP2.

I już wpada do oceanu! 8O.........
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2021 18:20

elfik99 napisał(a):I już wpada do oceanu! 8O.........

Ano. Widziałem to kiedyś na Hawajach, ale z bardzo daleka, bo nie dopuszczano ludzi bliżej.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 01.10.2021 13:58

Franz napisał(a):Ano. Widziałem to kiedyś na Hawajach, ale z bardzo daleka, bo nie dopuszczano ludzi bliżej.

A bo Ty przecież byłeś też na Hawajach!....... Ale urwałeś tamtą relację :roll:......... Będziesz kontynuował? :?:.......
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2021 18:12

elfik99 napisał(a):A bo Ty przecież byłeś też na Hawajach!....... Ale urwałeś tamtą relację :roll:......... Będziesz kontynuował? :?:.......

Może mi już nie starczyć na to czasu ani ochoty.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 04.10.2021 08:59

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):I już wpada do oceanu! 8O.........

Ano. Widziałem to kiedyś na Hawajach, ale z bardzo daleka, bo nie dopuszczano ludzi bliżej.

Pozdrawiam,
Wojtek

To może chociaż takie foty? A potem się zobaczy. :oczko_usmiech:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.10.2021 18:20

korbaczik napisał(a):To może chociaż takie foty? A potem się zobaczy. :oczko_usmiech:

Akurat widzieliśmy to zjawisko z tak dużej odległości, że nie dało się zrobić porządnych fotek.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 233
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone