Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd grudzien-styczen

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ilona Janoska
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 14.12.2008
Wyjazd grudzien-styczen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ilona Janoska » 15.12.2008 12:45

Znajomi planuja wyjazd na Hvar w podanym okresie i chca nas namowic na udzial. Wprawdzie nie przepadamy za upalem i tlumami, ale czy pobyt w tym okresie moze sie udac? To bylaby nasza pierwsza wizyta w Chorwacji, a nie chcialabym, zeby byla ostatnia :!:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.12.2008 13:14

Hvar jest piękny o każdej porze roku. Ale zimą musicie być przygotowani, że może (choć nie musi) być deszczowo czy wietrznie (nawet bardzo).
Nade wszystko jednak zielono i z całą pewnością cieplej niż w Pl. :)
Pozdrawiam serdecznie
Ilona Janoska
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 14.12.2008
Wyjazd grudzien-styczen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ilona Janoska » 15.12.2008 14:10

Bardzo dziekuje za blyskawiczna odpowiedz :D . Mam jeszcze male pytanie: która czesc wyspy bedzie bardziej przyjazna maluchom? Jedziemy w ciemno, ale chcemy wynajac jakis pokoj- czy to w ogole ma sens w okresie swiateczno- noworocznym? czy lepiej przelozyc wyjazd na druga polowe stycznia?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.12.2008 14:24

Jednak sugerowałabym wcześniejszą rezerwację kwatery. Nie wszystkie kwatery są ogrzewane (nie wszędzie jest taka możliwość)! Lepiej zrobić jakiś netowy rekonesans i koniecznie dopytywać o ogrzewanie ( czy przypadkiem nie polega ono na klimatyzatorze, bo to na nic!).

hr Państwowy zakład meteorologii tu znajdziesz prognozy np. 7-dnowe; sprawdzaj dla Splitu i do temperatury dodawaj co najmniej 2, 3 stopnie, bo na wyspie zawsze cieplej.

TU web kamerka; teraz nie działa, nie wiem czemu, ale to pewnie chwilowe.
Pozdrawiam
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 17.12.2008 16:16

Ile kosztują kwatery w styczniu / lutym w Chorwacji za dobę? Interesowałby mnie głównie Trogir, pokoje 2 - 4 osobowe, standard nazwijmy to średni :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.12.2008 16:20

Ceny generalnie i paradoksalnie niewiele różnią się od cen letnich... Ogrzewanie jest dość kosztowne...a i wybór kwater mniejszy, bo nie każdy gospodarz ma możliwość ogrzewania apartamentów...
Pozdrawiam
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 17.12.2008 19:17

Czyli nici z wypadów do Cro poza wakacjami:P Chciałem własnym samochodem z grupką znajomych wybrać się do Cro w ferie, ale nie chciałem na to wydać więcej niż 1000 zł na kilka dni. Jednak teraz widzę, że może być problem...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2008 11:25

Nie jest tak źle. My byliśmy w ubiegłe ferie w Orebicu. Już latem umówiliśmy się z naszymi gospodarzami że przyjedziemy w zimę :D .
W tym roku też się wybieramy. Tym razem do Igrane. Już mailowo umówiłam się z pewną milą panią (apartament 2+2 - 30 euro).
Polecam wyjazd w zimie. Dla mnie to był szok,u nas śnieg i zimno, a tam cytryny i pomarańcze na drzewach :lol: Cieplutko,słoneczko,super :papa:

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd grudzien-styczen
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone