Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dar_o
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.04.2018
Re: Pierwszy raz ;) szukamy spokoju...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar_o » 03.04.2018 22:22

komaciek napisał(a):A który region wybrzeża bierzecie pod uwagę? I jaki rodzaj zakwaterowania?

Większość tego co proponujecie jest na południu.
Czy na północy ( bliższej Polski, więc dojazd szybszy ) jest coś spokojnego i urokliwego ? Czy raczej jadąc do Chorwacji lepiej dołożyć drogi i pojechać bardziej na południe ?
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 04.04.2018 10:09

Witam Wszystkich Cro maniaków i proszę o pomoc. W tym roku jedziemy po raz trzeci do Cro w terminie od 06.08 na jakieś 12/13 dni z dwójką dzieciaków 9 i 13 lat i w związku z tym pojawia się pytanie gdzie ? Chodzi o miasteczko gdzie wieczorem można się przespacerować i posiedzieć w knajpce ( dyskoteki itp nie są Nam potrzebne), jeśli chodzi o plażę to fajnie jak by jakaś była blisko ale jedziemy autem więc do dalszej też możemy dojechać. W zeszłym roku po Waszych podpowiedziach wybór padł na Tribunj i było ok, dwa lata temu byliśmy w miejscowości Pag. Co proponujecie na trzeci wypad ?
Z góry dzięki za podpowiedzi
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.04.2018 10:23

Wojtas2010 napisał(a):Witam Wszystkich Cro maniaków i proszę o pomoc. W tym roku jedziemy po raz trzeci do Cro w terminie od 06.08 na jakieś 12/13 dni z dwójką dzieciaków 9 i 13 lat i w związku z tym pojawia się pytanie gdzie ? Chodzi o miasteczko gdzie wieczorem można się przespacerować i posiedzieć w knajpce ( dyskoteki itp nie są Nam potrzebne), jeśli chodzi o plażę to fajnie jak by jakaś była blisko ale jedziemy autem więc do dalszej też możemy dojechać. W zeszłym roku po Waszych podpowiedziach wybór padł na Tribunj i było ok, dwa lata temu byliśmy w miejscowości Pag. Co proponujecie na trzeci wypad ?
Z góry dzięki za podpowiedzi


W tym terminie wszystkie miasteczka z promenadami i knajpami będą zawalone tłumem. Jeśli już, celuj w jakąś kameralną miejscowość położoną kilka km od miasteczka i raz czy drugi sobie pojedziecie tam na wieczór. Np. Mimice albo Lokva Rogoznica pod Omisem.

Skoro jedziecie na prawie 4 tygodnie, możesz też pomyśleć o wyspie, np. Hvar albo Brac.
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 04.04.2018 10:52

malinero jedziemy na prawie dwa tygodnie choć na cztery było by pięknie ;-) Zastanawiam się nad dwoma miejscowościami w jednej tydzień i w drugiej pozostały okres, to dobry pomysł czy lepiej w jednym miejscu i robić wycieczki? Wyspy z racji promu odpadają no chyba że te połączone mostem tak jak np Pag gdzie byliśmy dwa lata temu
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.04.2018 11:08

Wojtas2010 napisał(a):malinero jedziemy na prawie dwa tygodnie choć na cztery było by pięknie ;-) Zastanawiam się nad dwoma miejscowościami w jednej tydzień i w drugiej pozostały okres, to dobry pomysł czy lepiej w jednym miejscu i robić wycieczki? Wyspy z racji promu odpadają no chyba że te połączone mostem tak jak np Pag gdzie byliśmy dwa lata temu


Dwie miejscowości to dobre rozwiązanie, parę dni na wyspie, parę na stałym lądzie. Co nie tak z promami?
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 04.04.2018 21:35

Minus promu - kolejki i dodatkowe koszty, dlatego wolę ich unikać.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.04.2018 07:32

Jak dla mnie ustawienie się godzinę wcześniej na przystani nie jest zbytnim problemem, a bilet na prom nie rozwala budżetu wakacyjnego, tym bardziej, że w zamian dostaje się znacznie lepszy "produkt" niż stały ląd. Niektórzy też mają "techniczne" problemy związane z umiejętnością wjechania na prom, no ale co kto woli...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.04.2018 11:37

Z tą godziną przed promem to różnie może być. W lipcu czwartek w Drevniku na 50 min przed odpłynięciem ledwie się załapaliśmy (jeszcze 2 auta weszły po nas, była godz. 8 rano), a żadnego większego pojazdu nie było (czyli kampera, ciężarówki itp). Prom pływał zgodnie z rozkładem, no i tych po nas czekały ok 2 godz. oczekiwania na kolejny prom... Różnie z tymi mniejszymi promami może być...
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.04.2018 11:58

piekara114 napisał(a):Z tą godziną przed promem to różnie może być. W lipcu czwartek w Drevniku na 50 min przed odpłynięciem ledwie się załapaliśmy (jeszcze 2 auta weszły po nas, była godz. 8 rano), a żadnego większego pojazdu nie było (czyli kampera, ciężarówki itp). Prom pływał zgodnie z rozkładem, no i tych po nas czekały ok 2 godz. oczekiwania na kolejny prom... Różnie z tymi mniejszymi promami może być...


Raz będzie to godzina, raz półtorej innym razem niemal z marszu. Zależy gdzie i kiedy. Jak dla mnie prom to jednak atrakcja, a wyspy wymiatają w porównaniu ze stałym lądem.

Wspomniałem wcześniej, że niektórzy boją się po prostu wjechać na prom. Takich fobii jest sporo. Mam znajomego, który na widok ostrzejszego zjazdu do plaży, wolał zostawiać auto przy głównej drodze i zasuwać piechotą na plażę z całym oporządzeniem, albo zostawiał auto na skraju miasteczka, bo uliczki były dla niego za wąskie ;)
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 09.04.2018 18:23

No dobra pomijając promy do których nie mam przekonania to czy mogę prosić o podpowiedzi do której miejscowości jechać ? Przypomnę wymagania w tym roku jedziemy po raz trzeci do Cro. Termin 04.08 do około 16/17.08 Dwójka dzieciaków 9 i 13 lat i ja z żoną. Szukamy miasteczka gdzie wieczorem można się przespacerować i posiedzieć w knajpce ( dyskoteki itp nie są Nam potrzebne), jeśli chodzi o plażę to fajnie jak by jakaś była blisko ale jedziemy autem więc do dalszej też możemy dojechać. W zeszłym roku po Waszych podpowiedziach wybór padł na Tribunj i było ok, dwa lata temu byliśmy w miejscowości Pag. Co proponujecie na trzeci wypad ?
Z góry dzięki za podpowiedzi
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2018 19:21

Podgora, ale niestety plaża miejska zrobiła się leżakowa.... a dzikich raczej w rejonie nie ma....
Jak na wakacje w sierpniu to późno już.... szczyt szczytów...
Określ akceptowalną odległość, popatrz na mapę jakie miejscowości tam masz i poczytaj dane wątki...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.04.2018 21:01

ejjjj nie namawiajcie na wyspy :wink:
Będzie więcej ciszy i miejsca dla nas :D

Pamiętam jak sama 3 lata temu się wzbraniałam, myślałam, że drogo, prom itp. itd.
Byłam głupia :mrgreen: Na szczęście szybko mi przeszło :mrgreen:

Teraz nie wyobrażam sobie jak na razie wakacji nie na wyspie. I uważam, że na wyspach jeżeli chodzi o ceny apartmanów jest o wiele łatwiej znaleźć coś fajnego w niższej cenie niż na Riwierze :wink:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.04.2018 21:26

wiolek_lp napisał(a):ejjjj nie namawiajcie na wyspy :wink:
Będzie więcej ciszy i miejsca dla nas :D

Pamiętam jak sama 3 lata temu się wzbraniałam, myślałam, że drogo, prom itp. itd.
Byłam głupia :mrgreen: Na szczęście szybko mi przeszło :mrgreen:

Teraz nie wyobrażam sobie jak na razie wakacji nie na wyspie. I uważam, że na wyspach jeżeli chodzi o ceny apartmanów jest o wiele łatwiej znaleźć coś fajnego w niższej cenie niż na Riwierze :wink:


Już chyba nie, Hvar dwa lata temu, Korcula w tym roku, ceny w sierpniu za 4 osoby przy plaży to ok. 100 euro/doba i więcej.

Ale warto jeśli miejsce kameralne :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.04.2018 22:04

malinero napisał(a):
Już chyba nie, Hvar dwa lata temu, Korcula w tym roku, ceny w sierpniu za 4 osoby przy plaży to ok. 100 euro/doba i więcej.

Ale warto jeśli miejsce kameralne :)


Nie zgodzę się, zależy pewnie od warunków, ale ja w tym roku w ostatnim tygodniu czerwca na Korculi płacę za 4 osoby 55e, za apartament 5 m od morza, z cuuudnym widokiem praktycznie z łóżka :mrgreen: Faktycznie w sierpniu kosztuje już 75-80, e ale to dalej nie 100 :wink:
Potem pierwszy tydzień lipca w Jelsie mam za 50 e za noc.
Oba apartmany może nie jakieś luksusowe, ale posiadają wszystko co nam potrzeba i nie są jakimiś obskurnymi straszydłami 8) Chciałam zostać po Hvarze pare dni gdzieś na wybrzeżu, więc oglądam wiele apartmanów i taki sam standard albo i gorszy, to poniżej 70 e to praktycznie nie możliwe znaleźć, więc porównując to do Hvaru 20 e za noc więcej dla mnie dużo.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.04.2018 22:34

Zdradź mi to cudo, które w sierpniu kosztuje mniej niż 90 euro :) Za podstawowy standard dla 4 osób rozumiem parking, klimę, ogród, zacieniony taras i dwie sypialnie. No i dojście do wody, które nie wymaga gimnastyki a nia brzegu nie obozuje tłum.

Na Hvarze w Zarace albo Milnie albo w na Korculi w Prizbie cena w sierpniu przekracza 100 euro za miejsce dla 4 osób.

Na Riwierze co najmniej 80 euro.

W Primostenie w Tepli Bok wołali też 100 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone