Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 22:44

Wojtas2010 napisał(a):No dobra pomijając promy do których nie mam przekonania to czy mogę prosić o podpowiedzi do której miejscowości jechać ? Przypomnę wymagania w tym roku jedziemy po raz trzeci do Cro. Termin 04.08 do około 16/17.08 Dwójka dzieciaków 9 i 13 lat i ja z żoną. Szukamy miasteczka gdzie wieczorem można się przespacerować i posiedzieć w knajpce ( dyskoteki itp nie są Nam potrzebne), jeśli chodzi o plażę to fajnie jak by jakaś była blisko ale jedziemy autem więc do dalszej też możemy dojechać. W zeszłym roku po Waszych podpowiedziach wybór padł na Tribunj i było ok, dwa lata temu byliśmy w miejscowości Pag. Co proponujecie na trzeci wypad ?
Z góry dzięki za podpowiedzi

Pakoštane, Rogožnica.
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 09.04.2018 23:03

Witam, wybieramy się na przełomie lipca i sierpnia do Chorwacji, wtedy mamy urlop. Zależy nam głównie na plażach i coś pozwiedzać, zrobić ciekawe zdjęcia. Cały czas jeździliśmy we wrześniu do Makarskiej gdzie nie było już tłoków o tej porze. Teraz trochę inaczej, bo praktycznie środek sezonu, gdzie w tym okresie radzicie pojechać, żeby nie było AŻ takich tłumów?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.04.2018 23:05

malinero napisał(a):Zdradź mi to cudo, które w sierpniu kosztuje mniej niż 90 euro :) Za podstawowy standard dla 4 osób rozumiem parking, klimę, ogród, zacieniony taras i dwie sypialnie. No i dojście do wody, które nie wymaga gimnastyki a nia brzegu nie obozuje tłum.

Na Hvarze w Zarace albo Milnie albo w na Korculi w Prizbie cena w sierpniu przekracza 100 euro za miejsce dla 4 osób.

Na Riwierze co najmniej 80 euro.

W Primostenie w Tepli Bok wołali też 100 euro.


Jasne nie ma problemu :)
To właśnie Prizba, apartament Lukric, my mamy apart nr 2, wydaje się ze zdjęć najlepszy :)
Na stronce larus widać na dole ceny.
Parking podobno na górze przy ulicy- na streetview faktycznie widać takowy, chyba na 3 auta, klima jest, ogród to nie wiem,taras jak dla mnie mega, 2 sypialnie ( jedna na innej stronie niż larus pokazuje, że dla 3 osób, w sumie na zdj widać 1 łoże małżeńskie, a drugie małe ). Zejście do wody po schodkach. Niby jest pomost, ale jest też trochę żwirku, pewnie tylko przy odpływie przy murku, ale dla nas ta plażyczka przy domu ma być tylko poranno- wieczorna, bo i tak w planach mam plażowanie na Vaji i Samograd, więc przy domu wystarczy :)
A Ty gdzie stacjonujesz ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 23:06

lukeboss napisał(a):Witam, wybieramy się na przełomie lipca i sierpnia do Chorwacji, wtedy mamy urlop. Zależy nam głównie na plażach i coś pozwiedzać, zrobić ciekawe zdjęcia. Cały czas jeździliśmy we wrześniu do Makarskiej gdzie nie było już tłoków o tej porze. Teraz trochę inaczej, bo praktycznie środek sezonu, gdzie w tym okresie radzicie pojechać, żeby nie było AŻ takich tłumów?

Wyspy....
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 09.04.2018 23:14

Janusz Bajcer napisał(a):Wyspy....


a coś na kontynencie? :P
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.04.2018 23:32

lukeboss napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Wyspy....


a coś na kontynencie? :P


Na kontynencie wszystkie mniejsze miejscowości, chodź na plażach będzie tam i tak o wieeeeele więcej ludzi niż w uvalach na wyspach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 23:33

Przełom lipca/ sierpnia raczej wszędzie tłok
Szukaj małych mniej popularnych miasteczek.
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.04.2018 00:03

lukeboss napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Wyspy....


a coś na kontynencie? :P

Sevid, Vinišće - Północna Dalmacja.
Są jeszcze półwyspy, no i wyspy połączone mostem ze stałym lądem i w takie bym celował na Twoim miejscu.
Ja osobiście na celowniku mam Starą Baśkę na wyspie KRK. Może za rok :roll:
Piękne plaże i względny spokój :idea:
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 10.04.2018 21:27

2 miesiące 2 tygodnie i W A K A C J E !!!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.04.2018 21:35

ANDREW1969 napisał(a):2 miesiące 2 tygodnie i W A K A C J E !!!

ddw-t15445-17895.html

:lool:
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 14.04.2018 21:54

tomcioooo napisał(a):Ja polecam Bibinje.
Małe miasteczko obok Zadaru :) spokojnie, brak tłumów, jest gdzie pospacerować, wyjść na lody i do knajpki :)
Bibijne jest dobrą bazą wypadową do Zadaru , wyspę Pag, wodospady Krka, Nin, Sibenik, Vodice :) oraz rejsy NP Telaščica i Kornati. Następny wypad z dziećmi też tam planuje :)


A jak wyglądają tam plaże ? Żwirkowa, betony ?
qifar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) qifar » 15.04.2018 15:19

Dzień Dobry,

Zapytam fachowców :

Jak w temacie , co i gdzie na pierwszy wyjazd :

- 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( 3 i 5 lat )
- samochód

Wyjazd z Gdańska

Co do preferencji , czytając forum na pewno leniuchowanie nad plażą która będzie w miarę przystępna dla dzieci. samoch
Na pewno trzeba będzie też zobaczyć parę ciekawych miejsc. Mile widziany w miarę spokój.
Wypady na wyspy też miło widziane.
Z uwagi na fakt , że będziemy podróżować samochodem żadna odległość nie jest nam straszna, dzieci w podróży mamy już przetestowane.

Czas pobytu na Chorwacji to 5/6 dni (nie wliczamy w to przyjazdu jak również powrotu) , termin to początek czerwca.

dziękuje z góry wszystkim za propozycje.
burbeta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.04.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 15.04.2018 16:48

wiolek_lp napisał(a):
malinero napisał(a):Zdradź mi to cudo, które w sierpniu kosztuje mniej niż 90 euro :) Za podstawowy standard dla 4 osób rozumiem parking, klimę, ogród, zacieniony taras i dwie sypialnie. No i dojście do wody, które nie wymaga gimnastyki a nia brzegu nie obozuje tłum.

Na Hvarze w Zarace albo Milnie albo w na Korculi w Prizbie cena w sierpniu przekracza 100 euro za miejsce dla 4 osób.

Na Riwierze co najmniej 80 euro.

W Primostenie w Tepli Bok wołali też 100 euro.


Jasne nie ma problemu :)
To właśnie Prizba, apartament Lukric, my mamy apart nr 2, wydaje się ze zdjęć najlepszy :)
Na stronce larus widać na dole ceny.
Parking podobno na górze przy ulicy- na streetview faktycznie widać takowy, chyba na 3 auta, klima jest, ogród to nie wiem,taras jak dla mnie mega, 2 sypialnie ( jedna na innej stronie niż larus pokazuje, że dla 3 osób, w sumie na zdj widać 1 łoże małżeńskie, a drugie małe ). Zejście do wody po schodkach. Niby jest pomost, ale jest też trochę żwirku, pewnie tylko przy odpływie przy murku, ale dla nas ta plażyczka przy domu ma być tylko poranno- wieczorna, bo i tak w planach mam plażowanie na Vaji i Samograd, więc przy domu wystarczy :)
A Ty gdzie stacjonujesz ?



Witam,dołączę do dyskusji, my byliśmy u Lukrić w 2015 roku, fantastyczne miejsce. Też myśleliśmy,że plażyczka pod domem będzie tylko poranno-wieczorną:) Jednakże ta w centrum była dość daleko a dzieciaki uwielbiały skakać do wody z pomostu.
Polecam Prizbę , faktycznie w 2015 roku Korcula (wyspa) miała ceny dużo niższe niż na kontynencie.Stąd nasz wybór.
Prizba.jpg

:hut:
I koniecznie zaopatrzcie się w raida- było dużo komarów....tak,tak-nigdzie więcej ich nie spotkaliśmy w takich ilościach jak tam :papa:
Ostatnio edytowano 15.04.2018 18:13 przez burbeta, łącznie edytowano 1 raz
burbeta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.04.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 15.04.2018 16:59

Aaa, będąc na Korculi koniecznie odwiedźcie Proizd.To istny raj na ziemi- ciepła i chyba najczystsza woda w Adriatyku jaką widziałam :)
Na zachętę :
Załączniki:
Proizd.jpg
Półki skalne na Proizd
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.04.2018 17:06

qifar napisał(a):Dzień Dobry,

Zapytam fachowców :

Jak w temacie , co i gdzie na pierwszy wyjazd :

- 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( 3 i 5 lat )
- samochód

Wyjazd z Gdańska

Co do preferencji , czytając forum na pewno leniuchowanie nad plażą która będzie w miarę przystępna dla dzieci. samoch
Na pewno trzeba będzie też zobaczyć parę ciekawych miejsc. Mile widziany w miarę spokój.
Wypady na wyspy też miło widziane.
Z uwagi na fakt , że będziemy podróżować samochodem żadna odległość nie jest nam straszna, dzieci w podróży mamy już przetestowane.

Czas pobytu na Chorwacji to 5/6 dni (nie wliczamy w to przyjazdu jak również powrotu) , termin to początek czerwca.

Dzień dobry.
To bardzo krótki pobyt, a podróż z Gdańska długa.
Przy takich oczekiwaniach na pierwszy raz: Istria. Z dziećmi np. Fažana. Na południe od centrum. Np. w tej okolicy:
https://www.google.com/maps/@44.921805, ... 192!8i4096
Zwiedzisz Rovinj, Poreč, amfiteatr w Puli, parę ciekawych miasteczek w głębi lądu (np. Grožnjan, Motovun etc.), jaskinię, popłyniesz na archipelag Brijuni,o innych ciekawostkach poczytasz w klubie.
Jak następnym razem pojedziesz na dłużej, zatrzymaj się gdzieś w Dalmacji. Zupełnie inne miejsce.
Oczywiście, jeśli macie wszyscy dobrą kondycję zawsze możecie też jechać do Breli, jak wielu przed Wami. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone