Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 21.06.2021 15:26

Zastanawiamy się nad miejscówką gdzieś między Zadarem a Sibenikiem. Plaża w miarę bezpieczna dla dziecka. Czyli bez wielkich kamiorow w wodzie. Ale też coś do snorklowania.
I żeby było gdzie powałęsać się wieczorem. Byliśmy już w Makarskiej, Omisiu, Rovinju. Takie miejscowości nam pasują. Coś z klimatyczna starówką na wieczór i fajną plażą za dnia. Co polecacie?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.06.2021 15:54

elka505 napisał(a):Zastanawiamy się nad miejscówką gdzieś między Zadarem a Sibenikiem. Plaża w miarę bezpieczna dla dziecka. Czyli bez wielkich kamiorow w wodzie. Ale też coś do snorklowania.
I żeby było gdzie powałęsać się wieczorem. Byliśmy już w Makarskiej, Omisiu, Rovinju. Takie miejscowości nam pasują. Coś z klimatyczna starówką na wieczór i fajną plażą za dnia. Co polecacie?



Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice.

Ale jeśli ma być w klimacie Makarskiej, Rovinj, Omisa - to zdecydowanie Vodice!

Też preferuję takie większe, ruchliwe miejscowości, gdzie jest co robić wieczorami - i w Vodicach bardzo mi się podobało.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 21.06.2021 16:07

marekkowalak napisał(a):
elka505 napisał(a):Zastanawiamy się nad miejscówką gdzieś między Zadarem a Sibenikiem. Plaża w miarę bezpieczna dla dziecka. Czyli bez wielkich kamiorow w wodzie. Ale też coś do snorklowania.
I żeby było gdzie powałęsać się wieczorem. Byliśmy już w Makarskiej, Omisiu, Rovinju. Takie miejscowości nam pasują. Coś z klimatyczna starówką na wieczór i fajną plażą za dnia. Co polecacie?



Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice.

Ale jeśli ma być w klimacie Makarskiej, Rovinj, Omisa - to zdecydowanie Vodice!

Też preferuję takie większe, ruchliwe miejscowości, gdzie jest co robić wieczorami - i w Vodicach bardzo mi się podobało.


W jakiej części miasta najlepiej brać apartament? Żeby było w miarę blisko centrum ale i do plaży dość blisko?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.06.2021 17:31

elka505 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
elka505 napisał(a):Zastanawiamy się nad miejscówką gdzieś między Zadarem a Sibenikiem. Plaża w miarę bezpieczna dla dziecka. Czyli bez wielkich kamiorow w wodzie. Ale też coś do snorklowania.
I żeby było gdzie powałęsać się wieczorem. Byliśmy już w Makarskiej, Omisiu, Rovinju. Takie miejscowości nam pasują. Coś z klimatyczna starówką na wieczór i fajną plażą za dnia. Co polecacie?



Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice.

Ale jeśli ma być w klimacie Makarskiej, Rovinj, Omisa - to zdecydowanie Vodice!

Też preferuję takie większe, ruchliwe miejscowości, gdzie jest co robić wieczorami - i w Vodicach bardzo mi się podobało.


W jakiej części miasta najlepiej brać apartament? Żeby było w miarę blisko centrum ale i do plaży dość blisko?


Albo w okolicach Plava Beach (okolice ul. Blato), albo w okolicach hotelu Miramare. My mieszkaliśmy przy Ul. Ante Udovičića Kule - i wszędzie było blisko
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 21.06.2021 17:39

marekkowalak napisał(a):
elka505 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
elka505 napisał(a):Zastanawiamy się nad miejscówką gdzieś między Zadarem a Sibenikiem. Plaża w miarę bezpieczna dla dziecka. Czyli bez wielkich kamiorow w wodzie. Ale też coś do snorklowania.
I żeby było gdzie powałęsać się wieczorem. Byliśmy już w Makarskiej, Omisiu, Rovinju. Takie miejscowości nam pasują. Coś z klimatyczna starówką na wieczór i fajną plażą za dnia. Co polecacie?



Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice.

Ale jeśli ma być w klimacie Makarskiej, Rovinj, Omisa - to zdecydowanie Vodice!

Też preferuję takie większe, ruchliwe miejscowości, gdzie jest co robić wieczorami - i w Vodicach bardzo mi się podobało.


W jakiej części miasta najlepiej brać apartament? Żeby było w miarę blisko centrum ale i do plaży dość blisko?


Albo w okolicach Plava Beach (okolice ul. Blato), albo w okolicach hotelu Miramare. My mieszkaliśmy przy Ul. Ante Udovičića Kule - i wszędzie było blisko


Dzięki
Hubert30
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hubert30 » 23.06.2021 00:17

Witam serdecznie Wszystkich
Może mi ktoś podpowie dokąd jechać od Makarskiej w stronę Dubrovnika? Wyspy raczej nie wchodzą w grę.
Dziękuję za wszystkie wskazówki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2021 13:33

Jak nie wyspy to macie po drodze słynny półwysep Plejesac, klimat jak na wyspach, do Dubrovnika niedaleko.
I taksówką do z Orebica do Korculi można się wybrać bez auta, żeby sprawdzić jak tam te wyspy...
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 23.06.2021 16:56

Byłam kiedyś w Gradacu. Wiele osób chwali sobie tę miejscówkę, ale mi średnio przypadła go gustu ze względu na to że wolę mniejsze dziury ;)
Teraz miałam pojechać do Igrane, ale wygrał jednak Hvar. Po wstępnym przyjrzeniu się Igrane, bardzo mi się tam podoba i kiedyś pewnie jeszcze tam zawitam. Z mniejszych miejscowości (bo takie mnie interesowały) forumowicze polecali mi jeszcze: Drasnice, Ziwogosce, Zaostrog.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 23.06.2021 22:07

Szukam miejscowości na tegoroczne wakacje.
Wymogi mam dwa:
1. Wyspy lub półwysep Peljesac.
2. Miasto ze starówką. Uwielbiam stare miasta.

Na wyspie Hvar starówkę ma Hvar, Stari Grad i Vrboska. Znajdzie się jeszcze jakaś miejscowość?
Na Peljesacu kojarzę tylko Orebic a na Korculi i Pagu miasta o takiej samej nazwie.
Pewnie takich miasteczek jest więcej.

Co polecicie?
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 25.06.2021 15:27

Litości. Co wybrać? Lubimy wieczorem połazić po starówce. Mamy dziewieciolatkę żądną rozrywek. Tłumy nam specjalnie nie przeszkadzają. Chcemy plaże dla dziecka ale jednocześnie po snurkowac w fajnym miejscu i popływać na supie. Nie mogę się zdecydować : Murter czy Vodice? Gdzie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2021 15:31

elka505 napisał(a):Litości. Co wybrać? Lubimy wieczorem połazić po starówce. Mamy dziewieciolatkę żądną rozrywek. Tłumy nam specjalnie nie przeszkadzają. Chcemy plaże dla dziecka ale jednocześnie po snurkowac w fajnym miejscu i popływać na supie. Nie mogę się zdecydować : Murter czy Vodice? Gdzie?

Z tych dwóch miejscówek jeśli tłumy nie przeszkadzają, to Vodice OK.
Murter do snurkowania chyba lepszy.
https://gdziebytudalej.pl/wyspa-murter/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2021 00:52

Najpierw o starowkach; Twoja lista jest ok, tylko Orebic troche naciagany. Dodalbym Krk, Vrbnik, Rab i Pag, w sumie niewiele tego...
W tym zestawieniu bezkonkurencyjna jest Korcula, ale, uwaga, w sezonie w miescie nie da sie zaznac chwili spokoju. Kwatera tylko na peryferiach!!!

Co do Murteru to tam przewage liczebna maja zeglarze co nie jest fajne bo przez mariny brak plazy a kazdy jacht brudzi...
Ale Vodice? Tlumy turystow z Niemiec, duzo betonu na nabrzezu. Na upartego Srima moze byc jakims rozwiazaniem.

To juz lepszy Primosten albo cos no makarskiej riwierze; Igrane, Tucepi, Brela. Omis tez.
Najblizej moze jeszcze Pakostane.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 26.06.2021 18:49

Witam
Co możecie powiedziec o takiej miejscowości co Sutivan na Brać ? Dzieje się tam coś? Plaże są ? Czy jednak miejscowość bardzo spokojna?
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 27.06.2021 15:19

igg napisał(a):Najpierw o starowkach; Twoja lista jest ok, tylko Orebic troche naciagany. Dodalbym Krk, Vrbnik, Rab i Pag, w sumie niewiele tego...
W tym zestawieniu bezkonkurencyjna jest Korcula, ale, uwaga, w sezonie w miescie nie da sie zaznac chwili spokoju. Kwatera tylko na peryferiach!!!

Kurcze, liczyłem na więcej. No nic. To i tak jakiś wybór.
A co do Hvaru. Przypomniało mi się jeszcze o Jelsie. Tam jest jakaś starówka? I zostając jeszcze przy tej wyspie. Pozostałe miejscowości to już chyba typowe wiochy z dwiema drogami na krzyż i jednym sklepem w okolicy?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.06.2021 16:10

Casian napisał(a):Witam
Co możecie powiedziec o takiej miejscowości co Sutivan na Brać ? Dzieje się tam coś? Plaże są ? Czy jednak miejscowość bardzo spokojna?

Jeżdżę tam od lat zawsze poza sezonem i dla mnie to jest bardzo spokojna miejscowość. :hut: W sezonie jednak Lokalsi 8) starają się o swoich turystów i oprócz niezłych warunków terenowych:
kilkanaście plaż do wyboru z czego ok 5. cywilizowanych z prysznicem i przebieralnią,
kilka przytulnych knajpek z ciekawym lokalnym menu i pizzernia z porządnym piecem opalanym drewnem z drzew oliwnych,
ciekawa starówka ze słynną na całą wyspę aleją palmową,
kilka kościołów z kilkusetletnią przeszłością i cmentarz z katakumbami dla poszukiwaczy chłodniejszych miejsc :wink: ,
minizoo dla dzieciaków,
plac zabaw,
oświetlone boisko do gry w piłkę nożną i nie tylko,
i kilku innych atrakcji typu malownicze szlaki rowerowe (rowery do wypożyczenia) czy zatopiony wrak w pobliżu zatoki Likva (temat dla zaawansowanych nurków),
starają się organizować dodatkowo w sezonie występy Klap czy też jarmark miejscowych wytwórców.
Szczegóły można znaleźć na oficjalnej i fejsbukowej :wink: stronie miasteczka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone