Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 14.06.2021 14:31

makala napisał(a):Witam.
Głowa mi już pęka od czytania i szukania. Pomóżcie proszę...szukam apartamentu dla 3 osób, termin 27.06 - 04.07 na Peljesac. Preferujemy ciszę i spokój, blisko wodę, chcemy odpocząć i pobuszować po półwyspie...


Apartamentu dla 3 nie polecę bo byłem tam w całym domu ale szukaj w Podobuce - świetna miejscowość - 0 ruch aut bo auto zostawiasz przed i bagaże wieziesz dalej na taczce.
Klimat chyba najlepszy jaki spotkałem w Cro. Widoki też super.

Fajne też Loviste, ale gorsze do wyjazdów bo na końcu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2021 18:41

Opatia jest akurat dla zamoznych emerytow, ktorzy nie wchodza do morza. To juz lepiej Moscenicka Draga, Krk, Cres albo nawet od biedy Crkvenica, chociaz to nie sa najlepsze okolice. W sezonie z tego co wymienilem to najbardziej Cres - miasto.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 14.06.2021 20:19

Tomekszczecin napisał(a):A co powiecie o Opatiji, jadę do cro 3 raz była już Rogożnica, Brela (Daleko) i teraz padło na Opatije. Jak tam jest? Na filmikach miasteczko fajnie wygląda.

Jak sie przejeżdza samochodem przez Opatiję jest fajnie ale gdybym miał wybierać cokolwiek na Istrii (byłem dwukrotnie w wielu miasteczkach) a Brelę to pojechał bym po do Breli.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.06.2021 20:48

victoo napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):A co powiecie o Opatiji, jadę do cro 3 raz była już Rogożnica, Brela (Daleko) i teraz padło na Opatije. Jak tam jest? Na filmikach miasteczko fajnie wygląda.

Jak sie przejeżdza samochodem przez Opatiję jest fajnie ale gdybym miał wybierać cokolwiek na Istrii (byłem dwukrotnie w wielu miasteczkach) a Brelę to pojechał bym po do Breli.

Byłem na Istrii ale nie byłem w Breli (mam zamiar w te wakacje wpaść tam na moment). Jeśli Brela przynajmniej w połowie jest tak zatłoczona jak Makarska i w jakiś sposób do niej podobna to ja wolę Istrię. Oczywiście zachodnią część.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 14.06.2021 21:02

Jest zatłoczona, ale z Makarską nie ma nic wspólnego.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 14.06.2021 21:13

Tomekszczecin napisał(a):A co powiecie o Opatiji, jadę do cro 3 raz była już Rogożnica, Brela (Daleko) i teraz padło na Opatije. Jak tam jest? Na filmikach miasteczko fajnie wygląda.

Opatija jest piękna ale zupełnie nie chorwacka. Takie Austro Węgry nad morzem Miejsce dla Piłsudskiego czy Sienkiewicza oni tam byli faktycznie jakby był rok 1925, Park przepiękny na spacerowanie i zwiedzanie super, ale plażowanie to chyba nie bardzo.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.06.2021 19:52

Witam
Biograd na Moru, czy plaża Soline należy wyłącznie do kempingu, Czy jest ona ogólnodostępna ?
Gdzie jeszcze w tej miejscowości znajdę plaże?
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 16.06.2021 20:23

Tomekszczecin napisał(a):A co powiecie o Opatiji, jadę do cro 3 raz była już Rogożnica, Brela (Daleko) i teraz padło na Opatije. Jak tam jest? Na filmikach miasteczko fajnie wygląda.


Rozważ Fazanę. Urocza miejscowość z fajną plażą, częściowo zacienioną. Super dla rodzin z dziećmi.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.06.2021 21:20

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.google.com/maps/search/pla%C5%BCe+biograd+na+moru/@43.9198591,15.4195783,12z/data=!3m1!4b1

https://www.google.com/search?q=pla%C5% ... 66&bih=606



Dziękuję za podpowiedź
itkovian
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) itkovian » 18.06.2021 07:16

Witam!
ma zamiar wybrać się na wyspę Rab, proszę o pomoc co wybrać Rab czy Lopar ?
Może znacie fajne apartamenty - nie za drogie ;) 2 pokoje - 1 łózko podwójne i 2 pojedyncze, lub fajen, sprawdzone kempingi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2021 15:19

Rab to piekne miasteczko, ekskluzywne opanowane przez turystow z Niemiec. Jest jedna fajna plaza, piekny park, nawet starorzymskie budowle. Na dwie calodzienne wycieczki super. Lopar zas to kilkadziesiat domow w nieciekawym zakurzonym " centrum" a w okolicy kilka zatoczek z plyciutka woda. Akurat na fwie calodzienne wycieczki. Na pobyt odradzam oba miejsca; Rab jest drogi i tlumny, Lopar to nawet nie jest misteczko, nieciekawie.

A musu byc Rab?Dla mnie to najmnie przyjazna z 15stu zaliczonych wysp. Rzuc okiem na Cres, Dugi Otok
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.06.2021 15:48

Też bym nie wybrał wyspy Rab jako miejsca urlopu, ale znam osoby które tam stacjonowały (moi rodzice) i w jeden dzień ich odwiedziliśmy (rejs z Pagu).
Stacjonowali w Banjol tutaj https://www.adriatic.hr/pl/zakwaterowan ... /A-12838-a

Kwatera bardzo fajna, natomiast plaża nie w moim guście a do tego bliskość kampingu. Z Banjol kursują taksówki wodne do Rabu, także można się łatwo do tego miasta dostać (lub samochodem na około zatoki)

Acha, jeszcze jedno - spojrzałem na ceny - chore wg mnie 8O . Nie wiem czy 3 lata temu też takie były, musiałbym się rodziców dopytać.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 18.06.2021 16:31

itkovian napisał(a):Witam!
ma zamiar wybrać się na wyspę Rab, proszę o pomoc co wybrać Rab czy Lopar ?
Może znacie fajne apartamenty - nie za drogie ;) 2 pokoje - 1 łózko podwójne i 2 pojedyncze, lub fajen, sprawdzone kempingi

Byliśmy na wyspie Rab w 2019 roku. Wspaniałe miejsce. Jeśli z dziećmi to pewnie wybrałbym raczej Lopar z uwagi na piaszczyste plaże i płytkie miejsca kąpielowe. Rab jest pięknym miasteczkiem ale tam wybrałbym się raczej bez dzieci.
Osobiście byłem w apartmani Rab w miejscowości Kampor http://tnijurl.com/0239024d790c/ - link do booking.
Również dobre miejsce blisko plaży z płytką wodą ( jak dla mnie przesadnie płytka i unikaliśmy)
Najmilej wspominamy Suhą Puntę - są skaliste wybrzeża , z głębszą wodą od brzegu jak i płytkie kąpieliska z piaszczystym czy niemal piaszczystym dnem. Jeśli spojrzysz w google na zdjęcia to wierz lub nie ale nie potrafią oddać piękna tego miejsca.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 21.06.2021 10:24

Co możecie polecić dla dwójki dorosłych bez dzieci.
Do tej pory poznaliśmy miejscowości takie jak Baśka Voda, Brela, Tucepi, Podgora, Caklje. Nie ukrywam, że te miejsca przypadły nam do gustu ze względu na widoki.
Lubimy plaże z drzewkami dającymi cień i małe klimatyczne zatoczki ze skałkami, a wieczorem walnąć winko w klimatycznym miejscu. Za tłumami nie przepadamy, więc wybierami miejsca z dala od centrów, do których można dostrzeć z buta.
Jakie okolice brać pod uwagę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone