Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 25.02.2018 18:06

VONPLES napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a):Witam , Dzień dobry . Zarejestrowałem się ponieważ jest tutaj KOPALNIA wiedzy , a że zakochaliśmy się po pierwszym naszym pobycie 2 tyg na Istrii ( FASANA ) , i nie straszne nam 13 h w samochodzie , a nie straszne nam jechać I szy raz sami i tak dalekooo to w tym roku również muszą być wakacje życia w Chorwacji. Nasza rodzinka to 2 + 2 ( 4 i 12 )
Czytam i czytam i szukam POMOCY , bo Istria super a napatrzyliśmy się na okolice Makarskiej i taka decyzja ...ale !
Nie lubimy tłoku , super mieć już teraz parę adresów sprawdzić na google gdzie co jak , znać +/- cenę z ub. roku ( Fasana doba 45 EU od 28 czerwca do 13 lipca 17.) , kwaterka do 300 m od plaży , bo my wolimy plażing i ew. jakieś statki w okolicy , Park etc .
Wierzę w POMOC , co ułatwi decyzję czy sama Makarska czy coś o 100 km bliżej , wolimy ląd a nie wyspę , na wyspę możemy się wycieczkować......
POMOŻECIE?????
Pozdrawiam Andrzej

...a ja Podace (7 urlopów).....szukaj wątków na forum o Podacy
:) :)


Podace ile km za Makarską ??? Myślałem żeby "coś" przed Makarską , kurde za duży wybór , miałby ktoś konkretną kwatere dla 2+2 , z parkingiem i ładnym zejściem na plażę? wyjeżdżamy ok 24-25 czerwiec ? 15 -18 dni
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2018 18:43

gonzo napisał(a):W tym roku chcemy tam jechać ale nie podoba mi się jordanka

W Chorwacji jest Jadranka :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2018 18:46

ANDREW1969 napisał(a): 2 tyg na Istrii ( FASANA )

Na Istrii jest Fažana.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.02.2018 19:35

ANDREW1969 napisał(a): wycieczka na wyspę Brjuni


Wyspa Brijuni
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2018 21:44

Janusz Bajcer napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a): 2 tyg na Istrii ( FASANA )

Na Istrii jest Fažana.


Janusz Bajcer napisał(a):
gonzo napisał(a):W tym roku chcemy tam jechać ale nie podoba mi się jordanka

W Chorwacji jest Jadranka :idea:


Slavko1974 napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a): wycieczka na wyspę Brjuni


Wyspa Brijuni


Aleście przypuścili skomasowany atak... 8O

Na Istrii obowiązuje ponoć oficjalnie dwujęzyczna pisownia miejscowości, a Fasana to chyba tak właśnie z włoska brzmi. :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2018 21:55

ANDREW1969 napisał(a):Podace ile km za Makarską ??? Myślałem żeby "coś" przed Makarską , kurde za duży wybór , miałby ktoś konkretną kwatere dla 2+2 , z parkingiem i ładnym zejściem na plażę? wyjeżdżamy ok 24-25 czerwiec ? 15 -18 dni

36km... :roll:
dalmacja-srodkowa-od-primostenu-do-gradaca-t39894.html
mala-miejscowosc-ponizej-splitu-t44637.html
mala-miejscowosc-z-uroczymi-plazami-okolice-split-makarska-t40333.html
apartament-w-srodkowej-dalmacji-cicha-i-mala-miejscowosc-t39777.html
:mrgreen: klub-milosnikow-breli-t53169.html
itp.

Co to jest "ładne zejście na plażę"? :roll:
I czy dobrze przyjrzałeś się ukształtowaniu terenu oraz położeniu magistrali w miejscowościach przed Makarską? 8)
Ostatnio edytowano 25.02.2018 22:08 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
starabialka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) starabialka » 25.02.2018 22:05

Polecam Tkon na wyspie Pasman rewelacja, jak nigdy nie wracamy do tych samych miejsc tak tam wrócimy. Szczególnie urokliwe jest południe miejscowości gdzie są długie płycizny i piasek można chodzić w wodzie bez butów

ANDREW1969 napisał(a):
VONPLES napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a):Witam , Dzień dobry . Zarejestrowałem się ponieważ jest tutaj KOPALNIA wiedzy , a że zakochaliśmy się po pierwszym naszym pobycie 2 tyg na Istrii ( FASANA ) , i nie straszne nam 13 h w samochodzie , a nie straszne nam jechać I szy raz sami i tak dalekooo to w tym roku również muszą być wakacje życia w Chorwacji. Nasza rodzinka to 2 + 2 ( 4 i 12 )
Czytam i czytam i szukam POMOCY , bo Istria super a napatrzyliśmy się na okolice Makarskiej i taka decyzja ...ale !
Nie lubimy tłoku , super mieć już teraz parę adresów sprawdzić na google gdzie co jak , znać +/- cenę z ub. roku ( Fasana doba 45 EU od 28 czerwca do 13 lipca 17.) , kwaterka do 300 m od plaży , bo my wolimy plażing i ew. jakieś statki w okolicy , Park etc .
Wierzę w POMOC , co ułatwi decyzję czy sama Makarska czy coś o 100 km bliżej , wolimy ląd a nie wyspę , na wyspę możemy się wycieczkować......
POMOŻECIE?????
Pozdrawiam Andrzej

...a ja Podace (7 urlopów).....szukaj wątków na forum o Podacy
:) :)


Podace ile km za Makarską ??? Myślałem żeby "coś" przed Makarską , kurde za duży wybór , miałby ktoś konkretną kwatere dla 2+2 , z parkingiem i ładnym zejściem na plażę? wyjeżdżamy ok 24-25 czerwiec ? 15 -18 dni
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.02.2018 22:07

Podejrzewam, że chodzi o takie zejście, gdzie nie trzeba pokonywać n-set schodków, albo przechodzić przez promenadę czy drogę.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2018 22:10

malinero napisał(a):Podejrzewam, że chodzi o takie zejście, gdzie nie trzeba pokonywać n-set schodków, albo przechodzić przez promenadę czy drogę.

Z tego właśnie powodu byłoby dobrze przyjrzeć się bliżej poszczególnym miejscowościom między Splitem a Makarską - przed zarezerwowaniem apartamentu. :oczko_usmiech: Bo one jednak różnią się od Fažany vel Fasany.
starabialka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) starabialka » 25.02.2018 22:12

miałem kiedyś w miejscowości Pisak 160 schodów do plaży i to było 80 m
Mikromir napisał(a):
malinero napisał(a):Podejrzewam, że chodzi o takie zejście, gdzie nie trzeba pokonywać n-set schodków, albo przechodzić przez promenadę czy drogę.

Z tego właśnie powodu byłoby dobrze przyjrzeć się bliżej poszczególnym miejscowościom między Splitem a Makarską - przed zarezerwowaniem apartamentu. :oczko_usmiech: Bo one jednak różnią się od Fažany vel Fasany.
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 28.02.2018 18:27

Mikromir napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a): 2 tyg na Istrii ( FASANA )

Na Istrii jest Fažana.


Janusz Bajcer napisał(a):
gonzo napisał(a):W tym roku chcemy tam jechać ale nie podoba mi się jordanka

W Chorwacji jest Jadranka :idea:


Slavko1974 napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a): wycieczka na wyspę Brjuni


Wyspa Brijuni


Aleście przypuścili skomasowany atak... 8O

Na Istrii obowiązuje ponoć oficjalnie dwujęzyczna pisownia miejscowości, a Fasana to chyba tak właśnie z włoska brzmi. :smo:


No widzę zmasowany atak.... Bardzo przepraszam , gdybym wiedział że ma to takie ogromne znaczenie pewnie raczej czytałbym a nie pisał ....postaram poprawić się zgodnie z zasadą iż człek mądry zrozumie a głupi się obrazi... pewnie też obrażałbym się gdyby moje nazwisko ktoś źle wymawiał czy pisał.....ROZUMIEM. :D :D :D :lol: :lol: :lol:
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 28.02.2018 18:40

Mikromir napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a):Podace ile km za Makarską ??? Myślałem żeby "coś" przed Makarską , kurde za duży wybór , miałby ktoś konkretną kwatere dla 2+2 , z parkingiem i ładnym zejściem na plażę? wyjeżdżamy ok 24-25 czerwiec ? 15 -18 dni

36km... :roll:
dalmacja-srodkowa-od-primostenu-do-gradaca-t39894.html
mala-miejscowosc-ponizej-splitu-t44637.html
mala-miejscowosc-z-uroczymi-plazami-okolice-split-makarska-t40333.html
apartament-w-srodkowej-dalmacji-cicha-i-mala-miejscowosc-t39777.html
:mrgreen: klub-milosnikow-breli-t53169.html
itp.

Co to jest "ładne zejście na plażę"? :roll:
I czy dobrze przyjrzałeś się ukształtowaniu terenu oraz położeniu magistrali w miejscowościach przed Makarską? 8)



Ładne zejście ...moim skromnym zdaniem to takie gdzie nie kluczy się po dzielnicy lewo prawo itd itd do najbliższego miejsca =przejścia przez główną drogę a samo dojście to miara w linii prostej i miara realna anie w linii prostej 100 a w realu 500 m . To że schody ( Władysławowo Chłapowo ....np ) że stromo .....trzeba znaleźć plusy takiego krótkiego dojścia i jest FAJNIE. Tak to widzę.... Kolega MIKROMIR co wyżej mi podałeś przykłady okolic gdzie Makarskiej , dziękuję za pomoc , teraz już wiem i raczej padło w tym roku na OMIS ( nie potrafię apostrofu wstawić nad S ) Teraz kwestia planu miasta i wybrania ulic gdzie doprowadzi nawigacja , a reszta ...na miejscu . 8) 8) 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2018 19:16

ANDREW1969 napisał(a):Kolega MIKROMIR co wyżej mi podałeś przykłady okolic gdzie Makarskiej , dziękuję za pomoc

Dziękujesz koleżance Dance :wink: :idea:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2018 19:31

ANDREW1969 napisał(a): raczej padło w tym roku na OMIS

ANDREW1969 napisał(a):Nie lubimy tłoku

Jeśli sam Omiš, to nie jestem pewna, czy to się nie wyklucza... :roll: No chyba że najbliższa okolica Omiša... 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.02.2018 19:33

Janusz Bajcer napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a):Kolega MIKROMIR co wyżej mi podałeś przykłady okolic gdzie Makarskiej , dziękuję za pomoc

Dziękujesz koleżance Dance :wink: :idea:

Dzięki. :smo: Już trochę przywykłam... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone