Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
burbeta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.04.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 15.04.2018 18:28

My pierwszy raz, ale kilka lat temu ,byliśmy w Puli - Horizont Resort z booking.com. Mieliśmy domek blisko skalnych półek.Z uwagi na to,że dzieci były jeszcze małe ( 5 i 7 lat) chodziliśmy na plaże za Kanjonem Verudela -Hawaiian Beach Verudela( nazwa z google map).Trochę długi był to spacerek jednak dzieci były zadowolone. Polecam więc Pulę jak na pierwszy raz , choć jestem faworytem Breli :)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 15.04.2018 22:59

Na pierwszy wyjazd z dziećmi polecam
Tucepi, Podgora, Baśka Voda.
W czerwcu jeszcze będzie spokojnie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.04.2018 21:13

burbeta napisał(a):Witam,dołączę do dyskusji, my byliśmy u Lukrić w 2015 roku, fantastyczne miejsce. Też myśleliśmy,że plażyczka pod domem będzie tylko poranno-wieczorną:) Jednakże ta w centrum była dość daleko a dzieciaki uwielbiały skakać do wody z pomostu.
Polecam Prizbę , faktycznie w 2015 roku Korcula (wyspa) miała ceny dużo niższe niż na kontynencie.Stąd nasz wybór.
Prizba.jpg

:hut:
I koniecznie zaopatrzcie się w raida- było dużo komarów....tak,tak-nigdzie więcej ich nie spotkaliśmy w takich ilościach jak tam :papa:


Chociaż to nie ten wątek, to dzięki za info i cieszę się ( myślę, że słoma79 też :wink: ) z informacji, że to miejsce jest polecane :wink:
Raida zakupię, na Proizd na pewno popłyniemy, jeśli masz jeszcze jakieś sugestie głównie tego apartmana i miejsca to chętnie posłucham czy to na priv czy w Klubie Miłośników Korculi ( tam też pisaliśmy o Lukric ) :wink:
Pozdrawiam :papa:
ofbartolomeo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.04.2018
Alternatywa dla Drage?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ofbartolomeo » 28.04.2018 19:29

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Poszukuję alternatywy dla miejscowości Drage w której miałem przyjemność gościć rok temu, wyjazd ten wspominam bardzo miło biorąc pod uwagę klimat, świetną pogodę, smaczne jedzenie jak i wiele ciekawych atrakcji wokoło.

Dla jasności wyszczególnię moje kryteria:
- plaże sprzyjające snurkowaniu
- niezaludnione mocno miejsce, raczej spokojne i ciche
- lokum sprzyjające wypadom i z jakimiś ciekawymi atrakcjami jak poprzednio w przpadku Drage - Kornati, Park Narodowy Krk, Jezioro Vransko
- restauracja oraz sklep na miejscu

Zupełna dowolność, ale miejsce ulokowane musi być w miarę blisko Dubrownika, tak żeby można było poświęcić jeden dzień na zwiedzenie go. Moze byc tez to wyspa, ale z dobra komunikacja z lądem. Może ktoś cos dopasuje.
Dziękuję.
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 29.04.2018 18:56

56 ....... przekierowało mnie na inną stronę i W O W . Tylu nas odlicza miesiące , dni do wakacji w Chorwacji.....
Y00PAY
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Y00PAY » 03.05.2018 18:45

Witam Cromaniaków :)

Potrzebuje pomocy w kwestii wyboru miejsca na północy. Do tej pory jeździłem tylko na południe (Makarska, Tucepi 2x) i takie miejscowości preferuje ;)
Tym razem chce pojechać bliżej, czyli samiutka północ i teraz tak:

- zależy mi na plaży a'la Makarska lub Tucepi, czyli w miarę długie (nie 200-300 metrowe) i łagodne (zeby nie bylo pełno skał)
- długie promenady zeby nadawaly sie na spacer (czyli takie wzdłuż linii plażowej - idealny przykład Tucepi)
- miasteczko, w którym jest gdzie wyjść (nie 10-15 budynków na krzyż), ale niekoniecznie tak duże jak Makarska
radekW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) radekW » 08.05.2018 13:32

Witam wszystkich :). Wybieramy się 10.06 do Chorwacji po raz trzeci (2+ 4 lata). Do tej pory dwukrotnie byliśmy w Zaton Holiday Resort w domkach kempingowych. Okolica super i polecamy wszystkim, długa piaszczysta plaża, łagodne zejście do wody, świetny odnowiony w 2017r basen (w 2016 wygląd był słaby), dużo atrakcji dla dzieci.
Chcę odmiany, żonie i dziecku wszystko jedno aby nie gorzej niż tam :).
Co możecie polecić, najlepiej z namiarem na nocleg. Moje oczekiwania super widoki, bez większych tłumów, blisko do plaży (kamyczki, żwirek, piasek z łagodnym zejściem do wody), apartament, domek kempingowy. Przewidziany budżet na noclegi to max 200zł doba, czym taniej tym lepiej oczywiście.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.05.2018 15:57

radekW napisał(a):Witam wszystkich :). Wybieramy się 10.06 do Chorwacji po raz trzeci (2+ 4 lata). Do tej pory dwukrotnie byliśmy w Zaton Holiday Resort w domkach kempingowych. Okolica super i polecamy wszystkim, długa piaszczysta plaża, łagodne zejście do wody, świetny odnowiony w 2017r basen (w 2016 wygląd był słaby), dużo atrakcji dla dzieci.
Chcę odmiany, żonie i dziecku wszystko jedno aby nie gorzej niż tam :).
Co możecie polecić, najlepiej z namiarem na nocleg. Moje oczekiwania super widoki, bez większych tłumów, blisko do plaży (kamyczki, żwirek, piasek z łagodnym zejściem do wody), apartament, domek kempingowy. Przewidziany budżet na noclegi to max 200zł doba, czym taniej tym lepiej oczywiście.

Mam wrażenie że o tej porze i do 45 euro to będzie ciężko tym bardziej, że podajesz dosyć sporo wymagań:)
radekW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) radekW » 08.05.2018 16:03

Znajoma na Istria rok temu i teraz w czerwcu za domek płaci 1600zł za 10 dni. My w Zaton od 10.09.17 płaciliśmy 1200zł/10dni więc można znaleźć. Póki co teraz wołają min 2500zł, więc czekam i szukam dalej :).
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.05.2018 21:03

Sorki, nie doczytałem, że w czerwcu jedziecie a w tym okresie jest w czym wybierać i z pewnością coś znajdziecie. Jednak w kwestii widoków i ładnych plaż to bym raczej na Istrii się nie skupiał.
Inka83
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 29.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka83 » 08.05.2018 22:37

Ludki jedziemy do Chorwacji po raz trzeci (z rzędu ;) ) Planowałam jechać na Riwierę Makarską, Dalmację (Makarska, Baśka Voda, Omiś). Jednak serce mnie ciągnie w okolice Zadar (jak nie i sam Zadar bo miasto już znamy). Chcemy jechać na 12 nocy w terminie 5-17 sierpnia. Nasza rodzinka liczy 4 osoby, ja, mąż i dwie córki (4 i 8 lat). Poszukujemy Apartamentu (salon sypialnia łazienka i aneks kuchenny no i balkon/taras) lub małego domku wakacyjnego dla naszej czwórki. Co byście mi polecili ? Szukam i szukam i znaleźć nie umiem. Kwota za nocleg to max 3,5tys
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 08.05.2018 22:55

Też szukam pomysłu na miejsce ale pomysłów brak. Albo kiepskie plaże, albo "nudy" na wsi, tam komary, tu brudna woda, klimatu brak...sam nie wiem ale nie pojadę po raz 5-ty do Primosten, chyba...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.05.2018 23:43

Zmień kraj. :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2018 07:35

lukasz22i napisał(a):Też szukam pomysłu na miejsce ale pomysłów brak. Albo kiepskie plaże, albo "nudy" na wsi, tam komary, tu brudna woda, klimatu brak...sam nie wiem ale nie pojadę po raz 5-ty do Primosten, chyba...

Dla tych, którzy nie mają pomysłu jest właśnie to forum, bo masz gotowe podpowiedzi, ale .... potrzeba trochę własnej inwencji. :)
Piąty raz do Primošten też bym nie jechał. :oczko_usmiech:
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 09.05.2018 07:49

Ja tam jadę do Omiś. Fajne miejsce wypadowe do zwiedzania, plaża dla dzieciaków. Miasto ładne tylko.... Wieczorem brak miejsca by się pobawić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone