Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.07.2017 11:28

Jeśli to ma być na południe od Splitu to dużego wyboru nie ma.
Czy w tym roku, gdzie była Makarska to była też Baska Voda i Brela? Jeśli nie to może tu...
Skoro był Mostar, to czy było Medjugorje? Ewentualnie z wybrzeża zostaje rejon Igrane - Gradac, ale to są małe miejscowości, a z opisu widzę, że gustujesz w większych.
Chyba bez powtórki się nie uda...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2017 22:19

Brac i Hvar to nie więzienka, każda z wysp ma wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poczytaj o nich.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 20.07.2017 07:54

Slavko1974 napisał(a):Jeśli to ma być na południe od Splitu to dużego wyboru nie ma.
Czy w tym roku, gdzie była Makarska to była też Baska Voda i Brela? Jeśli nie to może tu...
Skoro był Mostar, to czy było Medjugorje? Ewentualnie z wybrzeża zostaje rejon Igrane - Gradac, ale to są małe miejscowości, a z opisu widzę, że gustujesz w większych.
Chyba bez powtórki się nie uda...


BV i Brela jest oczywiście rozpatrywana szczerze mówiąc były to pierwsze miejsca które chciałem odwiedzić w Chorwacji kolejne było Igrane i nadal do żadnego z nich nie trafiłem ale w regionie niewiele zostało do zwiedzenia ciągle kusi Sv. Jure nie zdobyte (wjazdu samochodem nie liczę).

Mikromir napisał(a):Brac i Hvar to nie więzienka, każda z wysp ma wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poczytaj o nich.


Wiem że wyspa to nie więzienie :) Hvar objeździłem dość dokładnie dzięki wskazówką forumowiczów. Brač jest piękna ale jednorazowy wypad z wyspy z samochodem to w obie strony 600 HRK i w dodatku we wrześniu raptem 4 kursy dziennie (Sumartin - Makarska)
myhau
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) myhau » 20.07.2017 09:12

Cześć Wam, :papa:
dni do wyjazdu coraz mniej, a pustka w głowie coraz większa.
Melduje się w Cro we wtorek 25.07 zaraz z rana. W ubiegłym roku byłem na Pagu i spodobało mi się bardzo, zwiedziłem Zadar jeziora i wodospady :) , a w tym roku za miejsce docelowe obrałem wyspę Krk, ale z racji, że jest to szczyt sezonu, oraz po przeczytaniu miliona Waszych postów, myślę jednak nad okolicami Primosten. Tylko czy znajdę coś jadąc w ciemno za rozsądne pieniądze? I czy nie padnę z nudów ;)
renia1987
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) renia1987 » 20.07.2017 12:59

Witam :) forum przejrzałam i mam mętlik w głowie.
Otóż za rok przełom czerwca/lipca wybieramy sie 1 raz w życiu na wakacje za granice i padło na Chorwacje.
Jedziemy samochodem z Śląska. 2 os dorosłe i 3 dzieci. Nie mam już pojęcia gdzie sie wybrać. Czy wybrać Istrię- Pjescana Uvala albo Medulin. Czy jednak pojechaćdalej na Dalmację i wybrać cośspośród wybranych miejscowosci: Primosten, Zaton, Ciovo, Tucepi, Omiś.Vinisce, wyspa murter/ vir
Powiem szczerze, że nie chce tłoku, tłumów jak u nas nad Pl morzem. Coś kameralnego abym nie musiała dzieci szukać w tłumie. Brzeg morza w miarę płytko. Doradzcie mi coś ...
przemek7101
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 25.07.2017
Chorwacja na pierwszy raz :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek7101 » 25.07.2017 23:09

Cześć,
Planuje urlop w Chorwacji w drugiej połowie Sierpnia. Będzie to mój pierwszy raz :) Jadę z Wrocławia, myślałem o rejonach Rijeki, KRK, Zadaru. Czy polecacie jakieś magiczne miejsca w tym rejonie?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja na pierwszy raz :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.07.2017 07:59

przemek7101 napisał(a): magiczne miejsca

Zdefiniuj. :roll:
Określenie w potocznym znaczeniu nijak mi nie pasuje do Rijeki i Zadaru. :mrgreen:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.07.2017 08:06

Mikromir napisał(a):
przemek7101 napisał(a): magiczne miejsca

Zdefiniuj. :roll:
Określenie w potocznym znaczeniu nijak mi nie pasuje do Rijeki i Zadaru. :mrgreen:


Hahahaha dobre :D

Jeśli chcesz zacząć przygodę z Chorwacją i szukasz magicznych miejsc na północy to celuj w Istrię, tam takie są. Po więcej szczegółów odsyłam do poszczególnych wątków na tym forum.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.07.2017 08:09

Na Krku jest Stara Baška i ona dla niektórych jest magiczna. Dla innych jest małą dziurą wiejącą nudą, a w dodatku wszędzie tam pod górkę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 08:12



Dla niektórych magiczna Istria to nie Chorwacja :oczko_usmiech:
k0k0s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) k0k0s » 26.07.2017 09:59

Na wstępie chciałbym się przywitać. Cześć. Forum przeglądam i ślędzę już kilka lat, lecz w tym roku potrzebuję Waszej pomocy :)
Otóż planujemy wyjazd do Chorwacji 26 sierpnia i nie mamy nic :) Jadą 2 pary + pies z adhd czyt. JRT :) Kochamy Chorwację i jedziemy już 3 raz, ja 4 ;] wcześniej było Ciovo oraz Rogoznica. Szukamy coś podobnego czyli skałęk, spokoju i dobrych knajpek. Życie nocne, dyskoteki itp nie są nam potrzebne bo chcemy od tego odpocząć.

Koleżanka znalazła domek w Pakosztane i Biograd, ja jednak obawiam się trochę tłoku na "płaskiej" plaży, choć może w tym terminie już niepotrzebnie.
Poradzcie proszę coś. Gdzie szukać? Jedziemy autem, aaa i uwielbiamy nurkować :)

Może jakaś wyspa?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 10:01

k0k0s napisał(a):Może jakaś wyspa?

To może Murter ...
k0k0s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) k0k0s » 26.07.2017 10:04

Właśnie czytam o niej i przyznam, że mnie zaciekawiła. Może ma ktoś namiar na jakieś przytulne gniazdko w Murter? 2 tyg z psem do ok 700E ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 10:07

k0k0s napisał(a):Właśnie czytam o niej i przyznam, że mnie zaciekawiła. Może ma ktoś namiar na jakieś przytulne gniazdko w Murter? 2 tyg z psem do ok 700E ;)

Może coś znajdziesz - szukaj :wink:
https://www.google.pl/search?q=apartman ... zVXvC4qvgO
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 28.07.2017 10:54

Dzień dobry,

w tym roku ponownie wybieram się na kilka dni do Chorwacji w związku z tym proszę o podpowiedź którą miejscowość wybrać. Zastanawiam się nad okolicami Karlobag. Szukam miejscowości podobnej np. do Baska Voda (nie za duża, nie za mała :) ). Ewentualnie jaki rejon Chorwacji polecicie (dwa razy byłem w okolicach Makarskiej i raz na Istrii).

Mam też pytanie jak z pogodą w tym rejonie w pierwszej połowie września, czy znacznie się różni od pogody w rejonie Makarskiej?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone