Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcinj.art.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinj.art.pl » 29.05.2017 15:01

Ja myślę, że w sezonie to i tak wszędzie będzie dużo ludzi :) Ja bym wybierał nocleg pod kontem tego co chcę zobaczyć i gdzie pojechać. Czy wypożyczam samochód czy nie. To głównie ma wpływ na miejsce. Jeśli wypożyczam samochód to wtedy biorę pod uwagę mniejsze miejscowości, jeśli nie, to nie ma to sensu, chyba, że chcę cały czas siedzieć w jednym miejscu... Więc napisz jaki budżet, na ile dni, i czego oczekujesz od tych wakacji :)
98256
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2011
CRO x8 - potrzebna dyskusja - gdzie jechać !

Nieprzeczytany postnapisał(a) 98256 » 31.05.2017 22:10

Witam wszystkich !

Potrzebna dyskusja, wybieram się na wybrzeże Adriatyku w Chorwacji po raz 8, na pokładzie mam jeszcze trzy osoby które zaczną przygodę z CRO po raz pierwszy :) Planujemy wyjazd na ok 10-12 dni, dwa różne miejsca noclegowe na wybrzeżu, wyjazd będzie się składał pół-na-pół, czyli pół zwiedzanie pół plaża.

- Chodzi o to że nie bardzo mam ochotę jechać już po raz któryś raz w te same miejsca - doradźcie, gdzie warto jeszcze jechać, co warto zobaczyć żeby każdy był zadowolony.

-Dla zarysu poprzednich moich lat, wymienię miejsca gdzie była moja baza wypadowa.
Trogir, Ciovo, Baska, okolice Omis, Makarska

mile widziana szeroka dyskusja i wymiana zdań.

pozdrawiam...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: CRO x8 - potrzebna dyskusja - gdzie jechać !

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 22:18

Jeśli patrzymy na te miejscówki, które wymieniłeś to masz zaliczony regon od Trogiru do RM i może wycieczkę do Dubrownika zaliczyłeś. Czyli została Ci Istria, okolice Rogoznicy, wyspy i półwysep - sporo miejsc do wyboru.
Ja za bazy miałam: Porec, Starigrad Paklenica, Rogoznca + Kastele, Mlini, Rovinj, Podgora, Orebic, Pakostane, Srima. W tym czasie zwiedzone - większe: Pula, wodospady Krka, Zadar, Sibenik, Split, Trogir, cała RM, Dubrownik, miasto Korcula i śmiało mogę powiedzieć, że każdy z regionów ma swoje plusy i plusy ujemne....
Kamylovsky
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamylovsky » 05.06.2017 10:18

Witam, wybieramy się do Chorwacji w pierwszy tydzień lipca, planujemy wyruszyć w nocy z 29.06 na 30.06. Mam świadomość że jest pełno takich tematów, cały czas je czytam, ale jednak dobrze mieć swój indywidualny temat.
W związku z tym, poszukuję czegoś na południu Chorwacji, spokojne miasteczko, spokojne plaże, nie chciałbym dziennie szukać miejsce z rana na plaży. Myślę że to takie główne cechy na których mi zależy.
Jako że jedziemy pierwszy raz, to myślę że nie chcielibyśmy szukać czegoś na wyspach.
Jedziemy w 5 osób, prawdopodobnie pojedziemy i będziemy szukać czegoś na miejscu.
Moglibyście mi coś zaproponować? Jeśli coś jeszcze mi się przypomni, to dopiszę :)
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 05.06.2017 10:24

Kamylovsky napisał(a):poszukuję czegoś na południu Chorwacji, spokojne miasteczko, spokojne plaże,


Na południu, a więc okolice którego miasta preferujesz?
Kamylovsky
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamylovsky » 05.06.2017 10:25

Split, Omiś, Pisak, Brela - coś w tych okolicach? Może Gradac i okolice?

Wiadomo, miejscowości dużo, w tych okolicach mogę sobie na ślepo coś wybrać na mapach google, ale może jednak niektóre są bardziej oblegane, a niektóre mniej?
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 05.06.2017 13:40

Kamylovsky napisał(a):Split, Omiś, Pisak, Brela - coś w tych okolicach? Może Gradac i okolice?

Wiadomo, miejscowości dużo, w tych okolicach mogę sobie na ślepo coś wybrać na mapach google, ale może jednak niektóre są bardziej oblegane, a niektóre mniej?


Od Splitu do Ploce praktycznie wszystkie miejscowości oprócz Splitu, Omiszu, Baszka Voda, Makarskiej i Tuczepi, to są małe, kameralne miejscowości. Tylko wybierać. Każda miejscowość ma swoje uroki i wady. Od siebie polecam Promajnę.
Ostatnio edytowano 05.06.2017 14:24 przez kamzio, łącznie edytowano 1 raz
bearlock
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.04.2017
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) bearlock » 05.06.2017 13:46

Proponuje Primosten spokojne miasteczko, pięknie położone blisko do Trogiru, Splitu, wodospady krka, plaże duże bez problemu z miejscem. Tylko uwaga dla wyjeżdżających poraz pierwszy CHORWACJA UZALEŻNIA. :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, spokojne miasteczko i plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 05.06.2017 14:19

bearlock napisał(a):Proponuje Primosten spokojne miasteczko, pięknie położone blisko do Trogiru, Splitu, wodospady krka, plaże duże bez problemu z miejscem. Tylko uwaga dla wyjeżdżających poraz pierwszy CHORWACJA UZALEŻNIA. :)

W pełni popieram :lol:
maks94
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2017
Karlobag,Cesarica,Seline ??? Ktorą miejscowość wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maks94 » 06.06.2017 12:44

Witam
31lipca wybieramy sie na 12 dni w 2pary na Chorwacje..
Myślimy nad 3 opcjami Karlobag,Cesarica,Seline.
Wybieramy pomiedzy tymi miejscowosciami poniewaz
polaczenie gor i morza jest chyba najbardziej interesujace,oraz sa to dosc spokojne miejscowosci w dobrej lokalizacji wypadowej.

Prosze o opinie,Wasze wrazenia i porownanie tych miejacowosci.Jak wygladaja plaze ?ceny ? Itp itd
Co warto w tych okolicach zobaczyc czy zwiedzic
pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Karlobag,Cesarica,Seline ??? Ktorą miejscowość wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2017 14:02

maks94 napisał(a):Witam
31lipca wybieramy sie na 12 dni w 2pary na Chorwacje..
Myślimy nad 3 opcjami Karlobag,Cesarica,Seline.
Wybieramy pomiedzy tymi miejscowosciami poniewaz
polaczenie gor i morza jest chyba najbardziej interesujace,oraz sa to dosc spokojne miejscowosci w dobrej lokalizacji wypadowej.

Prosze o opinie,Wasze wrazenia i porownanie tych miejacowosci.Jak wygladaja plaze ?ceny ? Itp itd
Co warto w tych okolicach zobaczyc czy zwiedzic
pozdr

Wybrałeś na pobyt raczej mało popularne na forum miejscowości.

karlobag-i-okolice-t33298.html

cesarica-t42333.html

starigrad-paklenica-seline-t47323.html

Kwatery są pewnie tańsze niż np. na Riwierze Makarskiej. Inne ceny podobne.
Zwiedzanie to głownie Zadar i Velebit, jest tez blisko do Plitvic.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 07.06.2017 15:44

Nadal jeszcze szukam miejscowości na tegoroczne wakacje.
Czekam na jakies ninne propozycje
''Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść"
Na razie biorę pod uwagę Gradac, tylko jest problem z dostępnością apartamentów dla 4+4
JOLA LOJALNA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) JOLA LOJALNA » 07.06.2017 16:53

W lipcu moje stopy po raz pierwszy staną na ziemi Chorwackiej a konkretnie wyspa Pag miejscowość Povljana. Będę wdzięczna za wszelkie informacje co do tego miejsca i okolicy. Wszelkie informacje co do fajnych plaży i miejsc godnych odwiedzenia mile widziane. Pozdrawiam Cromaniaków :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2017 17:53

JOLA LOJALNA napisał(a):W lipcu moje stopy po raz pierwszy staną na ziemi Chorwackiej a konkretnie wyspa Pag miejscowość Povljana. Będę wdzięczna za wszelkie informacje co do tego miejsca i okolicy. Wszelkie informacje co do fajnych plaży i miejsc godnych odwiedzenia mile widziane. Pozdrawiam Cromaniaków :hut:

Zajrzyj do wątku miłośników wyspy Pag i poczytaj relacje.
JOLA LOJALNA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) JOLA LOJALNA » 07.06.2017 18:08

ok dziekuje za podpowiedz ale brak czasu na czytanie a jest tego troche... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone