Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Domino36
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domino36 » 26.05.2019 10:44

Nie mam jeszcze uprawnień do wysyłania wiadomości prywatnych. Proszę ewentualnie o adres e-mail, lub o pw do mnie to może będę mógł odpisać.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Gdzie jechać? Proszę o pomoc w wyborze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.05.2019 15:37

Domino36 napisał(a):Chciałbym wynająć dość duży pokój z łazienką a najlepiej 7apartament z kuchnią + 2 sypialnie. Termin wyjazdu od 12 sierpnia na ok. 10, 11 dni.
Proszę o nazwy jakichś miejscowości gdzie będzie spokojnie, cicho, w miarę tanio wraz z możliwością znalezienia noclegu w ciemno, oczywiście w miarę przy plaży.
Wiem, że takie rzeczy to tylko w erze...

Tak.
12 sierpnia to szczyt sezonu. Najwyższe obłożenie miejsc noclegowych. Jesteś pewien, że chcesz wtedy jechać w ciemno? I szukać apartamentu przy plaży? Czy ktokolwiek jest w stanie dać Ci gwarancję, że znajdziesz taki apartament w tym terminie w jakiejkolwiek miejscowości? Ja nie. I chyba mało kto, bo nie widzę tłumu doradzających.
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Spokojnie, cicho będzie wtedy na totalnych zadoopiach, poza miejscowościami. A tam apartamenty rezerwuje się z dużym wyprzedzeniem, bo jest ich mało. W miejscowościach z infrastrukturą turystyczną raczej nie będzie całkiem spokojnie. Ale może inaczej rozumiemy spokój i ciszę. A już zupełnie nie mam pojęcia co dla Ciebie oznacza w miarę tanio.
mala-spokojna-miejscowosc-w-pasie-sibenik-makarska-t36042.html

Jeśli nie chcesz rezerwować z dużym wyprzedzeniem, może przynajmniej przed wyjazdem przejrzyj oferty last minute, np:
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... &smore=200

Powodzenia.
Domino36
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domino36 » 26.05.2019 16:01

Mikromir dziękuję za odpowiedź, jednak wyczuwam w niej sarkazm. Co do terminu urlopu - nie mam możliwości zmiany, termin nie jest zależny ode mnie. Jeśli chodzi o cenę apartamentu to faktycznie mogłem sprecyzować. Tanio dla każdego może oznaczać coś innego, jednak gdybym chciał wydać 150 czy 200 euro za noc to raczej bym się o nocleg nie pytał. Myślę aby coś znaleźć w przedziale 40 do 80 euro za noc. Kolejna sprawa, która wyjaśniłem, dlaczego nie rezerwujemy wcześniej - powtórzę dla Ciebie - córka nasza często choruje i jak dotąd kilka razy zadatek nam przepadł z tego powodu.
Może źle się wypowiedziałem w moim pierwszym poście, jednak bardziej liczyłem na pomoc czy uwagi osób, które miały podobny problem do mojego i to rozwiazaly, osób, które mają jakiś namiar lub coś w tym stylu.
Mikromir, bez obrazy ale Twoja rada, że okolice 12 sierpnia to szczyt sezonu raczej była zbędna, a druga sprawa z tym związana, to taka, że od dawna czytam informacje, relacje i rozmowy na Cro.pl i coś niecoś już wiem.
W każdym razie dziękuję za informację.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2019 16:13

Namiar z jazdy wciemno z zeszłego roku w tym roku może być nieaktualny. Przejrzyj bank kwater, relacje z wytypowanych miejscowości, link od Danki i wypisz adresy i jak się upierasz na jazdę w ciemno w takim terminie to jedz. I od razu uprzrdzam:apartament w tym terminie z 2 sypialniami i blisko morza w cenie 40-80 EUR to mało realne. Takie ceny to za 1 sypialnie. Z 2sypialbimi i to 2+2 może trafisz coś za 70, ale realnie to raczej 80-100 EUR - pisze o 2 sypialniach i blisko morza, czyli do ok. 300 m.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 26.05.2019 16:15

Domino36 napisał(a):Mikromir dziękuję za odpowiedź, jednak wyczuwam w niej sarkazm. Co do terminu urlopu - nie mam możliwości zmiany, termin nie jest zależny ode mnie. Jeśli chodzi o cenę apartamentu to faktycznie mogłem sprecyzować. Tanio dla każdego może oznaczać coś innego, jednak gdybym chciał wydać 150 czy 200 euro za noc to raczej bym się o nocleg nie pytał. Myślę aby coś znaleźć w przedziale 40 do 80 euro za noc. Kolejna sprawa, która wyjaśniłem, dlaczego nie rezerwujemy wcześniej - powtórzę dla Ciebie - córka nasza często choruje i jak dotąd kilka razy zadatek nam przepadł z tego powodu.
Może źle się wypowiedziałem w moim pierwszym poście, jednak bardziej liczyłem na pomoc czy uwagi osób, które miały podobny problem do mojego i to rozwiazaly, osób, które mają jakiś namiar lub coś w tym stylu.
Mikromir, bez obrazy ale Twoja rada, że okolice 12 sierpnia to szczyt sezonu raczej była zbędna, a druga sprawa z tym związana, to taka, że od dawna czytam informacje, relacje i rozmowy na Cro.pl i coś niecoś już wiem.
W każdym razie dziękuję za informację.



ja sarkazmu nie widzę, jedynie czyste informacje i linki, bardzo zresztą przydatne

akurat Danusia(Mikromir) jest osobą na forum, która bardzo dużo pomaga innym i ma ogromną wiedzę, poświęca na to swój czas, wiec zamiast się obrażać, podziękuj
Domino36
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domino36 » 26.05.2019 16:34

piekara114 napisał(a):Namiar z jazdy wciemno z zeszłego roku w tym roku może być nieaktualny. Przejrzyj bank kwater, relacje z wytypowanych miejscowości, link od Danki i wypisz adresy i jak się upierasz na jazdę w ciemno w takim terminie to jedz. I od razu uprzrdzam:apartament w tym terminie z 2 sypialniami i blisko morza w cenie 40-80 EUR to mało realne. Takie ceny to za 1 sypialnie. Z 2sypialbimi i to 2+2 może trafisz coś za 70, ale realnie to raczej 80-100 EUR - pisze o 2 sypialniach i blisko morza, czyli do ok. 300 m.

Dziękuję, wiem mniej więcej na co mogę liczyć.
jolcix napisał(a):
Domino36 napisał(a):Mikromir dziękuję za odpowiedź, jednak wyczuwam w niej sarkazm. Co do terminu urlopu - nie mam możliwości zmiany, termin nie jest zależny ode mnie. Jeśli chodzi o cenę apartamentu to faktycznie mogłem sprecyzować. Tanio dla każdego może oznaczać coś innego, jednak gdybym chciał wydać 150 czy 200 euro za noc to raczej bym się o nocleg nie pytał. Myślę aby coś znaleźć w przedziale 40 do 80 euro za noc. Kolejna sprawa, która wyjaśniłem, dlaczego nie rezerwujemy wcześniej - powtórzę dla Ciebie - córka nasza często choruje i jak dotąd kilka razy zadatek nam przepadł z tego powodu.
Może źle się wypowiedziałem w moim pierwszym poście, jednak bardziej liczyłem na pomoc czy uwagi osób, które miały podobny problem do mojego i to rozwiazaly, osób, które mają jakiś namiar lub coś w tym stylu.
Mikromir, bez obrazy ale Twoja rada, że okolice 12 sierpnia to szczyt sezonu raczej była zbędna, a druga sprawa z tym związana, to taka, że od dawna czytam informacje, relacje i rozmowy na Cro.pl i coś niecoś już wiem.
W każdym razie dziękuję za informację.



ja sarkazmu nie widzę, jedynie czyste informacje i linki, bardzo zresztą przydatne

akurat Danusia(Mikromir) jest osobą na forum, która bardzo dużo pomaga innym i ma ogromną wiedzę, poświęca na to swój czas, wiec zamiast się obrażać, podziękuj

Oczywiście podziękowałem, uważam rady za cenne. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Jednak uważam że cenniejsze rady udzielił kolega Piekara114.

Teraz przynajmniej jestem świadomy, iż znalezienie w ciemno apartamentu do 80euro blisko plaży graniczy z cudem.

Jeszcze chciałbym sprecyzować co uważam za spokojną okolicę: otóż jak to Mikromir napisała zadoopia również wchodzą w grę, jednak jak wyjaśniła są mniej dostępne.

Jeszcze raz dziękuję za informacje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2019 16:39

Domino36 napisał(a):Jednak uważam że cenniejsze rady udzielił kolega Piekara114.

To koleżanka. :lol: :wink:
Domino36
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domino36 » 26.05.2019 16:44

Kurczę przepraszam, postaram zwracać się bezosobowo aby nikogo nie urazić.
Gdyby ktoś jeszcze sobie coś przypomniał czy chciałby ktoś coś dodać to bardzo proszę.
Tak czy inaczej skorzystam z rad, które otrzymałem tutaj.
Jeśli dojdzie nasz wyjazd do skutku to zdam relacje na forum.
Pozdrawiam, Dominik
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 26.05.2019 16:59

Domino36 napisał(a):Kurczę przepraszam, postaram zwracać się bezosobowo aby nikogo nie urazić.
Gdyby ktoś jeszcze sobie coś przypomniał czy chciałby ktoś coś dodać to bardzo proszę.
Tak czy inaczej skorzystam z rad, które otrzymałem tutaj.
Jeśli dojdzie nasz wyjazd do skutku to zdam relacje na forum.
Pozdrawiam, Dominik


a może spróbuj booking z darmowym odwołaniem? zawsze jakieś rozwiązanie, a jak coś będziesz miał rezerwację,

jeszcze spokojnie można coś fajnego znaleźć, a gdyby coś się wydarzyło, to odwołasz
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 13:10

Cześć!

poczytałem trochę Waszych wpisów odnośnie Duce i Omisa i trochę mnie zmartwiła informacja o brudnej wodzie i kiepskiej jakości plaży...

Dlatego poszukiwania zaczynam od początku. Jakie miejscowości od Splitu do Ploce polecacie dla rodziny z rocznym dzieckiem?
Zależałoby nam na dostępie do sklepu, plaży która nie będzie nie wiadomo jak oblegana we wrześniu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2019 13:13

majki13 napisał(a):Cześć!

poczytałem trochę Waszych wpisów odnośnie Duce i Omisa i trochę mnie zmartwiła informacja o brudnej wodzie i kiepskiej jakości plaży...

Dlatego poszukiwania zaczynam od początku. Jakie miejscowości od Splitu do Ploce polecacie dla rodziny z rocznym dzieckiem?
Zależałoby nam na dostępie do sklepu, plaży która nie będzie nie wiadomo jak oblegana we wrześniu.

Cześć.
Baška Voda, Tučepi.
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 13:18

A w której miejscowości mniej dyskotek, mniej ludzi i więcej rzeczy do obejrzenia na miejscu?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.05.2019 13:20

Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 13:21

amatus1 napisał(a):Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...


To mi się nawet bardziej podoba - wolę mniejsze miejsca niż wielkie miasta - za dużo tego na codzień mam w Polsce :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.05.2019 13:23

majki13 napisał(a):A w której miejscowości mniej dyskotek, mniej ludzi i więcej rzeczy do obejrzenia na miejscu?

Jak chcesz naprawdę fajną miejscowość to dobrym wyborem będzie GRADAC.
Mniejszy tłok niż w BaskaVoda czy Tucepi. Świetny deptak nad samym morzem prowadzący do pobliskiej miejscowości. Ustronne plaże wzdłuż deptaka. Można się chować za kamieniami itd. Dla dzieci jak znalazł. Znajomym poleciłem na pierwszy raz w Chorwacji i byli zachwyceni.
Byłem tam kilka lat temu, rewelacja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone