Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 04.03.2017 08:51

:papa: Ja proponuję MURTER cała wyspa :papa:
Krokietnamase
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krokietnamase » 04.03.2017 17:04

Poproszę namiary na apartamenty w Gradac dla 6 dorosłych osób jeśli można na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dziękuję.
cygan1989
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.03.2017
Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) cygan1989 » 04.03.2017 17:59

Witam,
Planujemy urlop w Chorwacji w tym roku. I tak się zastanawiamy gdzie się wybrać.
Kolega polecał Makarską, jednakże to prawie 1200 km od nas a najgorsze jest to, że tam podobno plaża jak i dno może kamieniste :( Więc proszę stałych bywalców o pomoc. Jakie miejsce możecie pomieścić. Chodzi o region. Nie będę ukrywał, że duże znaczenie w naszym przypadku ma również kasa. Szukamy nie drogich noclegów więc może również macie jakieś sprawdzone nie drogie miejsca. Najważniejsze jeszcze ile dla kogo jest nie drogo. Dla nas są to noclegi do 80 zł/os. Bardzo proszę o pomoc. :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.03.2017 18:05

A czego oczekujesz bo to ma znaczenie sla kazdego co innego jest wazne.

Wiekszosc plaz w Chorwacji to plaze zwirkiwe, kamieniste- male otoczaki lub skaliste. Tylko kilka jest piaszczystych.

Ile osob? Apartamanty wieksze wychodza na osobe relatywnie taniej np my jedziemy w 2 rodzinki i mamy 6 os apartanent za 45 e w czerwcu wiec za osobe wychodzi ok 7,5 e. Natomiast juz np 2 czy 3 ki za 15 czy 21 e ciezko uswiadczyc ;)

Ps czego sie boisz jesli chodzi o plaze kamykami ze z takim przestachem o tym piszesz?
cygan1989
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.03.2017
Re: Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) cygan1989 » 04.03.2017 20:53

Hmmm czego oczekuje spokojnego wypoczynku. Cenimy sobie spokojne wakacje bez wypadów nocami do knajp itd.
Jeśli chodzi o kamieniste plaże może mam złe wspomnienia ale zazwyczaj kojarzą mi się one z obolałymi stopami :( Jeśli chodzi o liczbę osób to tu właśnie jest problem jeśli znajdę coś fajnego to wtedy prawdopodobnie pojedziemy w 5 osób, 4 dorosłe i jedno dziecko :) Natomiast jeśli koszta będą wysokie to wyprawa jaka wchodzi w grę to 2 osoby :)
P.S. Dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy. :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.03.2017 21:48

Chyba wszyscy tutaj w Chorwacji stosuja buty do wody ze wzglrdy na to ze mozna np jezowca spotkac a wtedy kamyki nie straszne.

W lipcu chyba ciezko o brak tlumow ale na pewno jedne miejscowosci sa bardziej tloczne niz inne. Makarska, Tucepi itp raczej sa bardzo oblegane w sezonie i na plazy wtedy jest jak w przyslowiowej puszce sardynek. Dlatego warto sobie na mapie lub google earth poszukac jakiejs malutkiej miescinki wtedy szansa jest wieksza na wzgledny spokoj.

W przypadku 1 apartamentu 5 osobowego sa wg mnie spore szanse na znalezienie czegos do 80 zl za osobe w lipcu. Moze to nie bedzie piersza linia brzegowa ze z balkonu mozna do wody wskoczyc w jakiejs mega modnej miejscowosci ale jest to realne :) a nawet sa spore roznice w cenach w miejscowosciach polozonych obok siebie.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.03.2017 22:55

cygan1989 napisał(a):Witam,
Planujemy urlop w Chorwacji w tym roku. I tak się zastanawiamy gdzie się wybrać.
Kolega polecał Makarską, jednakże to prawie 1200 km od nas a najgorsze jest to, że tam podobno plaża jak i dno może kamieniste :( Więc proszę stałych bywalców o pomoc. Jakie miejsce możecie pomieścić. Chodzi o region. Nie będę ukrywał, że duże znaczenie w naszym przypadku ma również kasa. Szukamy nie drogich noclegów więc może również macie jakieś sprawdzone nie drogie miejsca. Najważniejsze jeszcze ile dla kogo jest nie drogo. Dla nas są to noclegi do 80 zł/os. Bardzo proszę o pomoc. :)


Spróbuj może w Podgorze apartament ANE.
Mają przystępne ceny tylko czy jeszcze mają wolne miejsca to nie wiem :)
Powodzenia
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 05.03.2017 13:02

Kiedy wybieracie się na te wakacje? W sezonie ceny jak i oblozenie będą na pewno wyższe niż np. we wrześniu, wtedy śmiało można jechać w ciemno i szukać czegoś już na miejscu. 1200km to nie jest tak dużo, musicie mieszkać gdzieś na południu Polski, niektórzy tutaj robią znacznie więcej km podczas wakacyjnych wojaży... ;) Jeśli jest to Wasz pierwszy wyjazd do Cro to Riwiera Makarska jest fajnym wyborem, ale skoro zależy Wam na spokoju to akurat sama miejscowość Makarska jest chyba najgorszą możliwą opcją. Lepiej będzie wybrać inną, mniejszą miejscowość na riwierze, jak np Igrane, Zivogosce czy Podaca.
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016
Re: Urlop 2017.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 05.03.2017 14:06

cygan1989 napisał(a):Witam,
Planujemy urlop w Chorwacji w tym roku. I tak się zastanawiamy gdzie się wybrać.
Kolega polecał Makarską, jednakże to prawie 1200 km od nas a najgorsze jest to, że tam podobno plaża jak i dno może kamieniste :( Więc proszę stałych bywalców o pomoc. Jakie miejsce możecie pomieścić. Chodzi o region. Nie będę ukrywał, że duże znaczenie w naszym przypadku ma również kasa. Szukamy nie drogich noclegów więc może również macie jakieś sprawdzone nie drogie miejsca. Najważniejsze jeszcze ile dla kogo jest nie drogo. Dla nas są to noclegi do 80 zł/os. Bardzo proszę o pomoc. :)



bliżej i też piekna miejscowość to Crikvenica - na wysokości wyspy Krk, my z Cieszyna mieliśmy 850 km:) widoki piękne, góry, morze, ładne szerokie plaże żwirkowe, jest też piaszczysta ale płatna- moim zdaniem nie warto, ale zależy kto co lubi, ceny nie są małe, ale taniej jest w małych miejscowościach obok, genrealnie większe kurorty są dosyć drogie... ale wszędzie idzie znaleźć nocleg w rozsądnych pieniądzach...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.03.2017 12:37

To ja się dorzucę do pytania.
Można by powiedzieć, że jestem już średniozaawansowanym eksploratorem Chorwacji (mam na koncie 6 wyjazdów) ale teraz to już zgłupiałem co wybrać na tegoroczne wakacje.
Generalnie chciałbym coś wybrać pomiędzy Zadar a Primosten, z niewielkimi odchyleniami.
Po tym co jest na forum, to skłaniam się do: (kolejność losowa) Pakostane, Biograd na Moru, wyspa Murter, Primosten.

Priorytetem jest dla mnie możliwość znalezienia kwatery dość blisko od plaży (dzieci) i możliwość wieczornych spacerów.
Tribunj, Vodice, Rogoznica odpadają bo już zaliczone. Może są jeszcze jakieś inne miejscowości, które powinienem wziąć pod uwagę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 12:40

Slavko1974 napisał(a):To ja się dorzucę do pytania.
Można by powiedzieć, że jestem już średniozaawansowanym eksploratorem Chorwacji (mam na koncie 6 wyjazdów) ale teraz to już zgłupiałem co wybrać na tegoroczne wakacje.
Generalnie chciałbym coś wybrać pomiędzy Zadar a Primosten, z niewielkimi odchyleniami.
Po tym co jest na forum, to skłaniam się do: (kolejność losowa) Pakostane, Biograd na Moru, wyspa Murter, Primosten.


Pakoštane, Primošten.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.03.2017 13:03

Krótko i konkretnie.
Dziękuję Janusz :)
Biorę się za szukanie kwater

Ps. Szkoda tylko, że w Twoich relacjach z Pakostane nie ma już fotek :/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 13:22

Slavko1974 napisał(a):Krótko i konkretnie.
Dziękuję Janusz :)
Biorę się za szukanie kwater

Ps. Szkoda tylko, że w Twoich relacjach z Pakostane nie ma już fotek :/

Ja w Pakoštane początkiem lipca szukałem kwatery w ciemno.
Tam gdzie byłem, nie ma jej w necie.

Fotki w relacji znikły na serwerze zewnętrznym :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2017 13:36

sneer napisał(a):
piekara114 napisał(a):Akurat to jest proste. Otwierasz mapę i patrzysz jakie miasto jest duże i ewentualnie wielkością porównujesz do Makarskiej, a po tym o tym mieście czytasz.

I w ten sposób nasz pytający trafi na wakacje do Zagrzebia :lol:

Jeśli nie ma podstawowych wiadomości ze szkoły, to może się tak zdarzyć :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdzie na trzeci raz do Chorwacji? Coś na wzór Tucepi...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2017 13:38

shrek napisał(a):
raf189 napisał(a):Hejka.
Szukam jakiejś miejscowości na trzecie wakacje w Chorwacji.
Pierwszy raz byliśmy w Poljicy (zalety: cisza, spokój, super plaża)(wady: brak sklepu, bodajże tylko 1 czy 2 knajpki)
W zeszłym roku Tucepi. (tutaj same zalety: plaża na całej długości miasteczka, wzdłuż plaży ciągnąca się promenada z knajpkami, sklepami, straganami itd.) Można było fajnie pospacerować wzdłuż morza.

Teraz chcemy zwiedzić nowe miejsce tylko z tego co patrze na różne miejscowości to jest problem z plażą i odległością do niej.
Nasze wymagania to:
- płaska plaża z łagodnym zejściem do morza (dziecko 7 lat)
najlepiej coć na wzór Tucepi żeby plaża ciągła się przez całe miasteczko żeby było max 300 metrów z różnych apartamentów
- minimum te 4 knajpki + przynajmniej jeden market typu studenac czy konzum

Co polecicie?

Namiary na jakiś fajny apartament 2+2 też mile widziany


Polecam Podgorę i Baśka Voda

Też podpowiadam Podgorę. Z BV dojście poniżej 300 m, ale trochę dojście w pionie....
7-latek mega płaskiego wejscia do morza to już nie potrzebuje. Nie róbmy ze szkolniaka dzidziusiów...

Murter też się zda. Murter i BV tzreba się z tłumami na plaży liczyć. W Podgorze jak się nie odejdzie od centrum to też...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone