Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2017 14:02

DorotaF napisał(a):A co sądzicie o Pakostane?

Pakoštane OK

pakostane-t36911.html

http://www.pakostane.hr/index.php?lang=pl
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 07.02.2017 15:19

Omis - mogę polecić jak jedziesz z dzieciakami - byłem w 2016 z dziećmi (3 i 5 lat). Dało radę znaleźć fajne i odpowiednie dla nich plaże na wylocie w kierunku Makarskiej. Poza tym piękny zakątek z zieloną rzeką Cetiną i bliskością masywu Biokova i atrakcji BiH itp.

Fažana - byłem obok bo w Premanturze - w zasadzie to jeździłem tam, dzień w dzień, aż z Porecia na plaże na Kamenjaku. Bo jak to na Istrii, ciężko znaleźć plażę na której da się wytrzymać. Mogę więc powiedzieć, że w razie czego będziesz mieć ładne plaże dla dzieciaków i siebie w zasadzie w zasięgu 10-15km. Oprócz tego Istria jak to Istria, dużo zwiedzania, urokliwych zakątków na niewielkiej powierzchni. - Ale jednym słowem więcej uciech dla dorosłych niż pod dzieciaki :D
ADŻI
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADŻI » 10.02.2017 15:00

Witam,

Będąc pierwszy raz w Chorwacji byłam w Fazanie - zgadzam się z tym co już napisano, że tam są bardzo dobre szerokie plaże częściowo zacienione drzewami które dają dosyć dużo cienia, że to dobra baza wypadowa np. do Rovinji Śliczne i bardzo klimatyczne miasteczko. Jednak to nie to samo co południe Chorwacji i Dalmacja.. Na południu woda jest krystalicznie czysta, piękne widoki, po prostu bajka .. Ja zakochałam się w PODGORZE - nie za duża, nie za mała, śliczne plaże, promenada, mnóstwo knajpek :) Czy jest ktoś kto był i w Podgorze i w Igrane i może porównać te dwie miejscowości ? Bardzo mi zależy na opinii. Dziękuję Wam ..
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 11.02.2017 01:08

ADŻI napisał(a):Ja zakochałam się w PODGORZE - nie za duża, nie za mała, śliczne plaże, promenada, mnóstwo knajpek :) Czy jest ktoś kto był i w Podgorze i w Igrane i może porównać te dwie miejscowości ? Bardzo mi zależy na opinii. Dziękuję Wam ..


Jeśli Podgora była dla Ciebie - tak jak piszesz - w sam raz, to Igrane możesz być rozczarowana. Igrane jest bowiem znacznie mniejsze, choć - moim zdaniem - również bardzo urokliwe. Woda, plaże i widoki są oczywiście równie ładne w obu miejscach, w Igrane jest także promenada, ale dużo krótsza. Knajpek jest tylko kilka, podobnie jak sklepów, a "życie nocne" (jeśli w ogóle można je tak nazwać) w Igrane wieczorem szybko się kończy. Każdy lubi coś innego, ale dla mnie osobiście Podgora jest z kolei zbyt hałasliwa i zatłoczona. W Igrane jest więcej spokoju i ciszy (choć też bez przesady).
Edziab
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2011
Osiołkowi w żłoby dano...;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edziab » 12.02.2017 23:59

Pomóżcie bo juz mam dosyć...
W Chorwacji bylismy w poprzednich latach w : Korculi, Dubrowniku, KRK ( Malinska), Murter ( Jezera), Brac, Trogir, Hvar...
Teraz nie wiemy gdzie jechac - 2 rodziny, w sumie 5 dzieci ( 2,3,4,7 i 9 lat)
Na pewno chcemy poniżej Istrii a powyżej Trogiru...
zarezerwowałam na booking Marinę 10 km od Trogiru - na forum złe opinie wiec zmieniłam na VIR - okazuje się, że jeszcze gorzej...
prosze wpisujcie nazwy fajnych miejscowosci, a przez fajne mam na mysli "miłe dla oka i obiektywu" , z ładnymi plażami i dobra baza wypadową do zwiedzania... wiec raczej na lądzie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Osiołkowi w żłoby dano...;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2017 00:59

Edziab napisał(a):Pomóżcie bo juz mam dosyć...
W Chorwacji bylismy w poprzednich latach w : Korculi, Dubrowniku, KRK ( Malinska), Murter ( Jezera), Brac, Trogir, Hvar...
Teraz nie wiemy gdzie jechac - 2 rodziny, w sumie 5 dzieci ( 2,3,4,7 i 9 lat)
Na pewno chcemy poniżej Istrii a powyżej Trogiru...
zarezerwowałam na booking Marinę 10 km od Trogiru - na forum złe opinie wiec zmieniłam na VIR - okazuje się, że jeszcze gorzej...
prosze wpisujcie nazwy fajnych miejscowosci, a przez fajne mam na mysli "miłe dla oka i obiektywu" , z ładnymi plażami i dobra baza wypadową do zwiedzania... wiec raczej na lądzie

Witam.
Ze względu na przedszkole :wink:

Pakoštane
Rogoźnica
Tribunj
Edziab
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Osiołkowi w żłoby dano...;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edziab » 13.02.2017 10:58

Janusz Bajcer napisał(a):Ze względu na przedszkole :wink:

Pakoštane
Rogoźnica
Tribunj



dziekuję za odpowiedź... jezeli ktos ma jeszcze jakies propozycje to piszcie, proszę:-)
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 13.02.2017 11:09

Ja po wnikliwej lekturze forum wybrałam Pakoštane. jedziemy pierwszy raz z dwójka dzieci (8 i 4 lata).
Wybrallismy nie najtańszy apartament ale za to z basenem i ogrodem blisko plaży (Villa Julia).
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 16.02.2017 14:20

Witam,
my w tym roku po raz 7 do Cro. Do tej pory pięć razy Vodice raz Makarska. Zastananaiamy się gdzie teraz. Po wielu burzliwych dyskusjach, stanęło na jednej z następujących:
- Primosten
- Pakostane
- Podgora.
Najważniejsze, żeby wieczorami było gdzie połazić najchętniej po jakiejś klimatycznej starówce. Jedziemy 4 dorosłych z dwójką dzieci (prawie 5 lat) więc fajnie by było, żeby były tam dla nich jakieś atrakcje typu plac zabaw. Termin wyjazdu to druga połowa lipca.
Ps. nie szukamy małej cichej miejscowości, lubimy jak sie dookoła coś dzieje ;)

Którą z powyższych byście zatem polecili?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.02.2017 14:23

:smo: Środek
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 16.02.2017 14:25

Ale w śodek w kolejności pisania tj. pakostane czy środek pod względem położenia na mapie czyli primosten? ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.02.2017 14:26

W kolejności pisania.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 16.02.2017 14:28

Dziękuję :*
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Osiołkowi w żłoby dano...;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 16.02.2017 14:46

Edziab napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ze względu na przedszkole :wink:

Pakoštane
Rogoźnica
Tribunj



dziekuję za odpowiedź... jezeli ktos ma jeszcze jakies propozycje to piszcie, proszę:-)

Rogoźnica - będzie pani zadowolona - dzieciaki też....
Byłam w tamtym roku - marina przepiękna na wieczorne spacery i w ogóle klimatyczne miejsce :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.02.2017 15:04

Primošten bo:
- bardzo klimatyczna starówka
- się coś dzieje
- mają takie całkiem nowe ładne coś dla dzieci. :)

Podgora - ładne widoki i plaże, ale o klimatycznej starówce to można chyba tylko pomarzyć... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone