Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Salma71
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salma71 » 15.05.2018 18:49

Super miejscówka do polecenia w Dalmacji to živogošće, fajna plaża miłe knajpki , kemping dla chętnych , a jednocześnie cisza...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.05.2018 12:41

Przypomina Stomarice w Breli.
A w Stomaricy jest rzeczywiście cisza i spokój.
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018
Makarska, Omis, Podgora a może Baska Voda?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 31.05.2018 10:47

Witam Państwa.

Wybieram się we wrześniu do Chorwacji.
Wciąż nie mogę się zdecydować którą miejscowość wybrać na pobyt.
Z początku brałam pod uwagę Makarską, ale z czasem zaczęłam mieć wątpliwości.
A którą miejscowość Państwo by wybrali?
Biorę pod uwagę te wymienione w tytule.

Ja kocham góry więc bardzo bym chciała żeby były góry, stare miasto, jakieś zabytki.
Chce uniknąć tłumów. Marzę żeby zobaczyć jak żyją tam mieszkańcy, poznać ich kulturę.

Dziękuję za każdą sugestię :)
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 31.05.2018 12:04

Baška Voda, we wrześniu już nie będzie tłumów. Byłem tam w 2012 roku, właśnie we wrześniu, bardzo miło wspominam wakacje. Pozdrav
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 31.05.2018 12:37

19Gumis20 napisał(a):Baška Voda, we wrześniu już nie będzie tłumów. Byłem tam w 2012 roku, właśnie we wrześniu, bardzo miło wspominam wakacje. Pozdrav


Dziękuję :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 01.06.2018 07:32

Baska Voda to mała miejscowość i zabytków tam nie ma.
Stare miasto i zabytki zobaczysz w Splicie, to jakieś 80 km od Baski.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.06.2018 08:13

Ogólnie to ciężko, żeby były zabytki i nie było za dużo ludzi. :wink: No i Makarska Riwiera raczej nie słynie z zabytków czy starówek, bardziej z plaż i widoków... :roll:
Z podanych miejscowości ewentualnie kryterium zabytków może spełniać Omiš (np. twierdza), nie wiem jak tam z ludźmi.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.06.2018 08:31

Mikromir napisał(a):Ogólnie to ciężko, żeby były zabytki i nie było za dużo ludzi. :wink: No i Makarska Riwiera raczej nie słynie z zabytków czy starówek, bardziej z plaż i widoków... :roll:
Z podanych miejscowości ewentualnie kryterium zabytków może spełniać Omiš (np. twierdza), nie wiem jak tam z ludźmi.

Z ludźmi tam niestety robi się masakra...z roku na rok przybywa bardzo tłumów:( a miasto, zabytkowe uliczki się nie rozrasta. My już zwiedzanie w cro raczej odpuszczamy, głównie odpoczynek, plazowanie przez 14 dni. Tłumy ludzi i wysokie temperatury zmieszane razem powodują że się odechciewa...
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 01.06.2018 09:00

Witam. Wybieram się z rodzicami oraz siostrą, z nami również jadą wujkowie z dziećmi. Planowany wyjazd to 12 sierpnia i na tydzień. W 2016r byliśmy w Primosten i spodobało mi się ale może to też ze względu że 1 raz zagranicą na wakacjach(500+ ;)) Fajne miasteczko, jest gdzie wyjść na spacer wieczorem, plaża również całkiem fajna, nie za dużo ludzi ale też nie za mało :) W tym roku mamy do wyboru Makarską, Brela oraz chciałbym promem na wyspę Brac. Czy są to o wiele lepsze miejscówki niż Primosten? :D Po prostu żeby były piękne widoki, fajna plaża no i w miarę najlepiej jakieś małe miasteczko np jak Primosten :D
ataman80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataman80 » 01.06.2018 09:06

TabalugaPL napisał(a):Witam. Wybieram się z rodzicami oraz siostrą, z nami również jadą wujkowie z dziećmi. Planowany wyjazd to 12 sierpnia i na tydzień. W 2016r byliśmy w Primosten i spodobało mi się ale może to też ze względu że 1 raz zagranicą na wakacjach(500+ ;)) Fajne miasteczko, jest gdzie wyjść na spacer wieczorem, plaża również całkiem fajna, nie za dużo ludzi ale też nie za mało :) W tym roku mamy do wyboru Makarską, Brela oraz chciałbym promem na wyspę Brac. Czy są to o wiele lepsze miejscówki niż Primosten? :D Po prostu żeby były piękne widoki, fajna plaża no i w miarę najlepiej jakieś małe miasteczko np jak Primosten :D

Makarska jest trochę większym miasteczkiem, plaże standardowo kamieniste w sezonie ciasne. Widoki super, morze góry, uliczki Makarskiej też super, zwłaszcza na wieczorny spacer. Prom na Brać jest z Makarskiej. Makarska to moje ulubione miejsce w Chorwacji :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.06.2018 09:14

Widoki duzo ładniejsze masz w tych opcjach niż z Primosten. Co do ilości ludzi to chyba podobnie. Jedynie klimat- starówka z ,,zaglujacymi lodziarzami,, w Primosten jest troszkę na plus
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 01.06.2018 09:15

No i mnie namówiliście :D Nie chce mieszkać za przeproszeniem na jakimś zadupiu, chciałbym sam czy nawet z rodzicami wyjść, pozwiedzać i właśnie widziałem że z Makarskiej są promy, więc pewnie skorzystamy :D A do Breli jest 20km, warto tam chociaż na 1 dzień podjechać po prostu na plaże? Jakie tam widoki są? :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.06.2018 09:30

Widoki podobne. Jak dla mnie plaże w Makarskiej czy Breli d...nie ukrywają bo ja takich klimatów nie lubię...w Brelii wydaje mi się ciekawsza, mniej kutrów, statków a tym samym zanieczyszczenie do tego ciekawy jest deptak wzdłuż całej plaży i trochę cienia od sosen ale specjalnie jeździć z Makarskiej nie ma co...jedynie na jeden dzień tak jak piszesz pozwiedzać, poplywac, zrobić fotkę przy kamieniu:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2018 09:30

TabalugaPL napisał(a): A do Breli jest 20km, warto tam chociaż na 1 dzień podjechać po prostu na plaże? Jakie tam widoki są? :)

klub-milosnikow-breli-t53169.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.06.2018 13:58

TabalugaPL napisał(a):właśnie widziałem że z Makarskiej są promy, więc pewnie skorzystamy

Chcesz płynąć razem z autem i zwiedzić wyspę? Policz koszt promu za ludzi i samochód.
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=0
Taki jednodniowy wypad trzeba dobrze zaplanować, żeby nie zmarnować czasu, zwłaszcza że z Sumartinu do Bolu czy na Vidową etc. jest jednak kawał drogi. Można nawet wrócić promem z Supetaru do Splitu, zerknąwszy wcześniej na spory kawał wyspy (szczególnie południową stronę i Vidową) z Supetarem na końcu.
Chcesz bez samochodu? - Nie wiem, czy w ogóle jest sens płynąć do Sumartinu na Braču, niby co tam chcesz oglądać i robić?... :roll:
Można też rozważyć zorganizowany wypad statkiem na 2 wyspy - np. fishpicnic do Bolu na Braču i Jelsy czy lepiej Hvaru na Hvarze, co tam akurat będzie dostępne z Makarskiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone