Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
które wybrać? Podpowiedzcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 29.01.2017 15:30

PO długiej lekturze forum, wpisów, opini wybrałam 5 miesjcowości, które wg.Was warto wybrać:
1. Omis
2. Primosten
3. Caska
4. Fazana
5. Nin

Urlop z dwójką dzieci (8 i 4 lata)
zależay nam na plaży, fajnej bazie wypadowej

jedziemy w 2 połowie lipca
grzegorz73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: które wybrać? Podpowiedzcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz73 » 29.01.2017 15:32

Osobiście polecam Nin
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: które wybrać? Podpowiedzcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.01.2017 15:43

Primošten lub Nin dla rodzinki z dziećmi :-)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: które wybrać? Podpowiedzcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.01.2017 15:51

Fazana, Primosten
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2017 16:02

grzegorz73 napisał(a):Witam ja w tym roku do miejscowości Ražanač jadę ze znajomymi
Proszę o jakieś info.może ktoś był


http://www.zadar-riviera.eu/pl/razanac.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ra%C5%BEanac

https://www.google.pl/search?q=razanac& ... 80&bih=618

Dodatkowo szukaj info na forum wpisując w okienku Szukaj - Ražanac
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: które wybrać? Podpowiedzcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.01.2017 17:16

Jeśli macie zamiar sporo zwiedzać, stawiałabym na Primošten - z zastrzeżeniem, że spokoju i dużo miejsca na plaży raczej nie będzie w tym terminie. Jeśli nie przeszkadzają Wam tłumy, to ok.
Zysk:
- to już Dalmacja, mimo braku wysokich gór :wink:
- klimatyczna, ładna starówka na wyspie na wieczorne spacery
- dobra baza wypadowa: Szybenik, Trogir (!), Split, wodospady na rzece Krka (ze Skradina), ewentualnie fishpicnic na kontrowersyjne Kornati.

Co do Omiša, zaszyłabym się raczej na pd od niego, np. w spokojniejszej Nemirze, a do miasta tylko wpadała. Ale jak kto woli.
Widoki już bardzo fajne, a i baza wypadowa niezła - można się już pokusić o BiH, albo jakieś fishpicniki na wyspy, no i oczywiście Trogir ze Splitem też.

Byłam na Istrii, ale nie w Fažanie, więc co do niej się nie wypowiem. Na Istrii masa miejsc do zwiedzania, ale co do plażowania miałam mieszane odczucia. Ale cóż, za wiele plaż tam nie widziałam. Za to widziałam na Istrii tłumy zachodniojęzycznych turystów. No i nie jest to Dalmacja. :mrgreen:

Nin - jeśli ma się maluchy, tak. Piasek + ładna starówka na wyspie + widok na Velebit + wiatr. Ale Wasze dzieci już większe, i na plażach kamienistych sobie poradzą. Tam gdzie piach, woda jest mętna i nie ma radości z nurkowania. Starszemu trzeba kupić maskę z rurką i niech snorkuje - najpewniej mocno się wciągnie w to zajęcie. Młodsze może też zerknie przez maskę i zbuduje coś z kamyków. To jest główna uciecha w tym morzu. Dlatego jednak wybrałabym plaże kamieniste.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2017 17:27

DorotaF napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
DorotaF napisał(a):Witam.

Witam.

Posty przeniesione do istniejącego wątku, proszę nie zakładać nowych.



Tak przepraszam. Zaczynałam na tym forum i byłam pewna, że zakładam nowy wątek. Nawet napisałam to 2 razy bo będąc pewna że założyłam nowy wątek nie mogłam go znaleźć.

Nie ma potrzeby zakładać nowych wątków, jeśli są istniejące. :idea:

faq.php

Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana. Forum nie jest hot-line, gdzie otrzymasz odpowiedź na pytanie zadane 100 razy w tym samym tygodniu. Sporo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 29.01.2017 21:26

Jeśli ja miałbym wybrać to zastanawiałbym się pomiędzy Fazana a Primosten.
Fazana - bardzo dobre szerokie plaże częściowo zacienione drzewami które dają cień dobra baza wypadowa, brak tłumów blisko.
Primosten - Dalmacja jest piękna i daje niesamowity efekt, dobra baza wypadowa, trochę dalej i ciut drożej (drożej subiektywna ocena )

Polecam przejrzeć fotki choćby na google, może to da odpowiedź.
Ja osobiście uwielbiam rejon Trogir Primosten ale Fazana też miło mnie zaskoczyła.
W tym roku jadę z rodziną już 3 raz w rejon Primostenu i nie mogę się doczekać.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 29.01.2017 22:49

Z tymi tłumami w sezonie na plaży w Primosten też bym aż tak nie przesadzał. Byłem na początku sierpnia i praktycznie zawsze było sporo miejsca - plaża w Primosten jest po prostu dość długa (ciągnie się od centrum i biegnie dookoła hotelowego cypla), a do tego całkiem szeroka. Porównując do takich miejsc jak Makarska, Baska Voda, Promajna czy Gradac, gdzie nie da się nawet wcisnąć ręcznika, tutaj jest całkiem ok.

A co do samego Primosten, po prostu zobacz ten filmik ;)

https://www.youtube.com/watch?v=VyU1kFNxFrA
silllky
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) silllky » 31.01.2017 08:41

maniust napisał(a):Ja do Tucepi mógłbym jechać w tym roku jeszcze raz , po raz trzeci :oczko_usmiech: , dla mnie to jest strzał w setkę , ale moja małżonka już nie chce do Tucepi :( :( :( :( :( :( :( .

W BV nie byłem , znam tylko z camerki livecamcroatia :D , ale widoki , jeśli chodzi o góry i morze to podobne.
W Tucepi zdecydowanie dłuższa plaża , ale obawiam się że w sezonie tak samo ludż na ludziu jak w BV.
My jeździmy zawsze we wrześniu.



Witam, czy mogę prosić jakieś namiary na noclegi w Tucepi :)
dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.01.2017 09:05

silllky napisał(a):
maniust napisał(a):Ja do Tucepi mógłbym jechać w tym roku jeszcze raz , po raz trzeci :oczko_usmiech: , dla mnie to jest strzał w setkę , ale moja małżonka już nie chce do Tucepi :( :( :( :( :( :( :( .

W BV nie byłem , znam tylko z camerki livecamcroatia :D , ale widoki , jeśli chodzi o góry i morze to podobne.
W Tucepi zdecydowanie dłuższa plaża , ale obawiam się że w sezonie tak samo ludż na ludziu jak w BV.
My jeździmy zawsze we wrześniu.



Witam, czy mogę prosić jakieś namiary na noclegi w Tucepi :)
dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



Google.pl > "Tucepi apartmani" > voila :)
szymaacm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.01.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymaacm » 06.02.2017 10:52

My jedziemy do Vodice 11.06.17 do 19.06.17 jak ktoś będzie w tym czasie też to zapraszam do kontaktu :)
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016
Chorwacja po raz czwarty... gdzie pojechać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 06.02.2017 22:46

W tym roku po raz czwarty z rzędu planujemy z rodzinką pojechać do Chorwacji. Za pierwszym razem byliśmy w Omisiu i okolice Omisia nas urzekły :) Drugim razem postawiliśmy na Riwierę Makarską i Drasnice. A po raz trzeci byliśmy tydzień w Drasnicach i tydzień w Bibinje. W tym roku również chcielibyśmy pojechać tydzień do Drasnic, ale nurtuję mnie gdzie pojechać na kolejny tydzień... Zastanawiałam się nad Półwyspem Peljesac, ale jakoś nie mogę sobie tam znaleźć miejscowości ani apartamentu. Może macie mi to zaproponowania jakąś fajną miejscowość, niekoniecznie musi być na Peljesacu :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja po raz czwarty... gdzie pojechać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2017 23:52

edzia217 napisał(a):W tym roku po raz czwarty z rzędu planujemy z rodzinką pojechać do Chorwacji. Za pierwszym razem byliśmy w Omisiu i okolice Omisia nas urzekły :) Drugim razem postawiliśmy na Riwierę Makarską i Drasnice. A po raz trzeci byliśmy tydzień w Drasnicach i tydzień w Bibinje. W tym roku również chcielibyśmy pojechać tydzień do Drasnic, ale nurtuję mnie gdzie pojechać na kolejny tydzień... Zastanawiałam się nad Półwyspem Peljesac, ale jakoś nie mogę sobie tam znaleźć miejscowości ani apartamentu. Może macie mi to zaproponowania jakąś fajną miejscowość, niekoniecznie musi być na Peljesacu :)

Primošten
Brela

A Pelješac :roll: - zapraszam do Klubu :wink: >>> klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 07.02.2017 13:46

A co sądzicie o Pakostane?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone